Bu durumda nasıl davranmalı?

BirBaharAksamiSenVeBen

Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2023
421
116
Kısa özet geçeceğim olay uzun ama kısaca şöyle. Ablam bizim eve yani anneme mobilya aldı düz hesap 70 bin tuttu. Ablam bunu alırken eşine söylememiş aileme mobilya alıyorum diye. Eşi kızınca para benim param neden hesap veriyorum demiş. Eşi de para ortak ikimiz kazanıyoruz benim iznim ve fikrimi almak zorundasın demiş. Bu tartışmadan bugün haberimiz oldu sizce ablam haklı değil mi? Kendi maaşını kazanmış harcarken neden sorsun ki?

Kısa özet geçeceğim olay uzun ama kısaca şöyle. Ablam bizim eve yani anneme mobilya aldı düz hesap 70 bin tuttu. Ablam bunu alırken eşine söylememiş aileme mobilya alıyorum diye. Eşi kızınca para benim param neden hesap veriyorum demiş. Eşi de para ortak ikimiz kazanıyoruz benim iznim ve fikrimi almak zorundasın demiş. Bu tartışmadan bugün haberimiz oldu sizce ablam haklı değil mi? Kendi maaşını kazanmış harcarken neden sorsun ki?
70 bin büyük bir mebla izin almıyorsa bile haber vermeliydi bence.

Aynı konunun tam tersini açtılar az önce o konu için bunu açtınız?

Erkekler harcayınca nasıl haber vermeli, danışmalı yazıyorsak aynı şey kadınlar için de geçerli..

Ben karşılıklı olarak iki tarafın da ihtiyaç halinde ailelerine bu tarz yardımlar yapabileceğini savunuyorum.
Ayrım yok, haksızlık yok.
Ancak kendi istek ve ihtiyaçlarını sıkıntıya sokmayacaklari şekilde olmalı.

Ben kendi anneme istediğimde hediye alırım. Eşimde aynı şekilde alabilir. Ama 70bin çok büyük bir rakam. Enişte haklı.
Ben anneme 70bin tl lik hediye almak istesem. Annemin vereceği ilk tepki eşinin haberi var mı ? olurdu. Ve haberi yok ise asla kabul etmezdi. Çünkü habersiz yapılması bizim evimizin huzurunu bozacağını bir anne düşünebilir. Bence annenizde suçlu

Ablaniz haksız çok net. Eve giren para ailenin parasıdır senin benim olamaz. İki yıldır ücretsiz izindeyim eşim bir kere benim param demedi asla demez. Ben para istemeyi sevmem bana fazlasını yollar verir ve asla ne yaptın diye sormaz. Ama bilir ki ailemiz için kullanırım. Bu durum çok başka herkes annesine hediye alır fakat bir sınırı olmalı

Ben evlilikte senin benim sevmiyorum. Ev arkadaşlığı değil bu sonuçta hayat arkadaşlığı. Fikir almalıydı danışmalıydı. Ablan kazandığını size harcasın adam kazandığını ailesine harcasın onlar da evli olsunlar bana mantıksız

X