bu dert beni deli ediyor

berHAYAL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2008
29
0
40
merabalar birileri beni rahatlatsın yada boş ver desin
yumurtalık kisti nedeniyle vucudumda tüylenme var yüzümde bariz bişey olmadığı için kimse farketmiyor ailem bile farkında değil vucudumdaki tüylenmede sert değil ve çok şükür tedaviye cevap veriyor şimdilik ama tedavi uzun yıllarımı alacak
benim sorunum şu ki evlenmeyi önüme getiriyorlar ve ben sebebini söyleyemeden geri çeviriyorum herkes evliliğe karşı olduğumu düşünüyor oysaki sebebim farklı
ne yapsam da kendimi evlilik olayına sokmak gibi bir niyetim yok karşıma çıkacak insana haksızlık etmek istemiyorum
evli bayanlar özellikle siz söyleyin bu durum ne kadar sorun oluyor evlilikte
artık ne yapacağımı bilmiyorum
evlenip bu nedenle boşanmaktan korkuyorum karşıma çıkan insana da kötülük yapmak istemiyorum
düşüncelerinizi belirtirmisiniz

öncelikle geçmiş olsun....
Allah büyük dert vermesin arkadaşım...,
tüylenme aşırı derecede mi anlayamadım...
ama ilaç kullanıyorsanız ,bence ilacın yan etkisidir...
doktorunuzla konuşun,mutlaka bir yolu vardır...
artı,tüylere çözümde var,biliyorsunuz...
hiç olmadı tüy dökücü krem kullanırsınız...
ama evliliği bu yüzden ertelemeyin...
annenizle neden konuşmuyorsunuz,
anneniz size doğruyu gösterecektir,eminim...
kendinizle barışık olun,
Allah yardımcınız olsun...

nasıl yani .. evliliği istememe sebebin kist mi? tüylenme mi?
her ikisininde tedavisi var diye biliyorum
ayrıca bunu ailenden saklamanı gerektirecek neden nedir?
İnsanın en yakını ailesidir ve aile içinde gizli saklı olmaz.. bu durumu mutlaka ailenle paylaş.
kendini ruhsal olarak daha iyi hissedersin..
ve ailenin desteği ile herşeyin üstesinden daha kolay gelebilirsin...

slm ber hayal yaşadıgın şeyleri bende yaşadımm aynı sorun bendede var ben hamam otu ve karınca yagı kullanarak azalttım çok şükür ayrıca büyün bayanların sorunu bu tüylenme bunun için kendini bazı şeylerden kısıtlama buna gerek yok hemşerim :)

hayatım senin karşına çıkan insan zaten senin herşeyinle sevecek..
onunla başbalşa verip herşeyi atlatabilirsiniz zaten.
ayrıca ailenle bi görüşsen bu konuyu seni annenden ii anlayyacak yoktur..
lazer var.. yada doktoruna bi danış abakalım neyi önerecek sana..

hayatım senin karşına çıkan insan zaten senin herşeyinle sevecek..
onunla başbalşa verip herşeyi atlatabilirsiniz zaten.
ayrıca ailenle bi görüşsen bu konuyu seni annenden ii anlayyacak yoktur..
lazer var.. yada doktoruna bi danış abakalım neyi önerecek sana..

canım bu bır saglık sorunu ve tedavısı var sukurkı...ayrıca evlılıklede ılgısı yok
ınsan utanıp cekıne bılırsın ama sonucta eşin olucak kısıylede bunu paylasabılırsın
senı sevecek kısı yuregını kalbını sevsın...boyle tuyle kılla kafanı yorup uzulme
ılaclar var...epılasyon yaptırırsın...azaltıcı kremler var...ne bıleyım
ayrıcaa aılene neden soylemıyosunkı utanıp sıkılacak bır durum degıl

:CüvCüv:canım sen dert edicek şey bulamamışsın kendine... tüy hepimizin sorunu ...kist desen her 3 kadından 1 inde görülüyor...tedavisi çözümü olan şeyler bunlar...ne kadınlığına engel nede anneliğine bildiğim kadarıyla...ailenden de saklaman yanlış...bir an evvel annenle paylaş canım...diyelimki allah korusun acil bir durum oldu sağlığınla ilgili... yanındaki insanların bilgisi olmalı ...hayatın akışına bırak kendini ...nasibin önüne çıksa evlenmicem desen ne olur değilmi:)))))Allahım hayırlı yazılar yazmış olsun inş.. ömrünce mutlu ol...:eek:kaydirigubbakcemile5

hepinize teşekkürler
aileme söylelememe nedenim annemin biraz evhamlı olması o bunu benden daha çok sorun eder ve daha çok canım sıkılır
evet sorunumu çözmeye çalışıyorum çok şükür tedavi olumlu geçiyor uzun sürecek ama olsun
işte söz konusu evlilik olunca korkuyorum
kendimi bu konuda ikna edemiyorum

Çok gecmiş olsun arkadaşım, bu tüylenme sorunu hepimizde var. Ne varki bunda ağda sağolsun..süprizzzzz seninki çopk çabuk çıkıyosa sende sık sık alırsın. Sağlık probleminide yarı yarıya halletmiş sayılırsın. Tedavi görüyormuşsun ne güzel allah çaresiz dert vermesin ama benim anlamadığım neden bunu annenden bile gizliyorsun. Çok üzülebilir anne o ama sende tek başına kendini üzüyosun paylaş onunla hem bunda bişey yok ki. Evlilikte kısmet işidir uygun biri olsaydı hayatında zaten bunları beraber göğüslerdiniz. Sende sorun etmezdin , neden bu kadar evliliğe engel görüyosun bunları anlamadım. Allah şifalar versina.s.

yumurtalık kisti nedeniyle vucudumda tüylenme var yüzümde bariz bişey olmadığı için kimse farketmiyor ailem bile farkında değil vucudumdaki tüylenmede sert değil ve çok şükür tedaviye cevap veriyor şimdilik ama tedavi uzun yıllarımı alacak
benim sorunum şu ki evlenmeyi önüme getiriyorlar ve ben sebebini söyleyemeden geri çeviriyorum herkes evliliğe karşı olduğumu düşünüyor oysaki sebebim farklı
ne yapsam da kendimi evlilik olayına sokmak gibi bir niyetim yok karşıma çıkacak insana haksızlık etmek istemiyorum
evlenip bu nedenle boşanmaktan korkuyorum karşıma çıkan insana da kötülük yapmak istemiyorum
slm hayal boyle tuylerini kafana takipta piskolojini bozma bence bendede ayni sorun vardi 3 yillik evliyim hic buyuzden bisorun olusmadi bizdebu yuzden evlilikten korkma bence hem nasil bisorunun var tam aciklamamissin belki daha acik yazarsan burda ki kuluptekiler daha yardimci olur sanahem butun kadinlarda var bu tuy sorunu benim degobek bolgemde tuylenme vardi SESU marka tuy saraticisi kullaniyorum faydasi var bunu kullaninca bebek gibi oluyo ve ben 1.5 yildir kullaniyorum hic bir yan etkisini gormedim tavsiye derim ama yuzune kullanma

[slm hayal boyle tuylerini kafana takipta piskolojini bozma bence bendede ayni sorun vardi 3 yillik evliyim hic buyuzden bisorun olusmadi bizdebu yuzden evlilikten korkma bence hem nasil bisorunun var tam aciklamamissin belki daha acik yazarsan burda ki kuluptekiler daha yardimci olur sanahem butun kadinlarda var bu tuy sorunu benim degobek bolgemde tuylenme vardi SESU marka tuy saraticisi kullaniyorum faydasi var bunu kullaninca bebek gibi oluyo ve ben 1.5 yildir kullaniyorum hic bir yan etkisini gormedim tavsiye derim ama yuzune kullanma ]

Gecmis olsun..ALLAH sifalar versin..!

Gülüm cok kafana takma..tip ve teknoloji cok ilerlemis durumda..!! Sen normal tedavini ol...istersen birde yanisira lazer tedavisi yapabilirsin...tabiki bunu önceden doktorunla konus..! Moralini bozma...tüy dokmek icin artik cok cözüm yollari var...!!

a.s.

canım öncelikle çok geçmiş olsun..
bende de kist var polikistikover im bende.ve evliyim canım.
karın bölgemde tüylenmeler var..
senin tam olarak tüylenmelerin hangi boyutta :uhm:
yani öyle bi anlatmışsınki acaba çok mu fena diye düşünüyo insan
ki eminim öyle değildir yerimseniben

çok fena değil ama beni rahatsız ediyor değişik bir tüylenme çok ince rengide soluk bir siyahlıkta
sadece bacaklarımda biiraz sorunlu o bile renksiz ve kökleri çok zayıflar nebileyim kendime dert ediyorumve evlilik için engel görüyorum cesaretim yok hemde hiç

Arkadaşım herkesinki gibi bir tüylenmemi var yoksa dahamı fazla?
Bekarlar bu tüy sorununu çok problem ediyorlar ama evlenince öyle olmadıklarını anlıyorlar, hem artık herşeyin çaresi var.
Hem biz evlenirken erkeklere diyormuyuz, senin sırtında kıl var, sıradaki gelsin diye.

canım nıcın kadar uzuluyorsun kı...herkeste var..
hem gelecegını evlılıgını bıle engeller hale getırp psıkolojını bu kadarda bozma
en guzelı doktoruna gıt...hormon tahlıllerını yaptır...
daha cok cıkmasını onleyıcı ılaclar alırsın..
ayrıca cozumu olan bırsey bu kadar bayan bosunamı gıdıp
kuaforlere paralarını verıyor
herkes sıkayetcı ama hepımızınde basında
uzme kendını

Canim evlenmeme 4 hafta var ve 2 hafta once ogrendim ki yumurtaliklarimda kist var
O gun buyuk panik yaptim, agladim sizladim, konu açtim, butun gun tir tir titredim...ama o anlik panikmis meger.
annemin ve nisanlimin destegiyle tedavime basladim.
bu saglik sorunu yuzunden neden kendini evlilikten kisitliyorsun anlamiyorum
Allah baska dert vermesin, daha buyuk dert gostermesin.
tuylere gelince bende de artti ama napim tuy dokucu kremler kullaniyorum
pozitif kalmak için herseyi yapiyorum
lutfen buyutm ve annenle paylas.

Canim seni cok iyi anliyorum.Benim kiz kardesimde sizin gibi tuylerini cok kafasina takmis uzuluyor ve "abla ne yapacagim ben bunlarla..bu halimle evlenemem" derdiki onunda karin bölgesi,sirti,bacaklari bayagi killiydi.Ama evlendi birde oglu var.Nemi yaptiriyordu.Calistigi icin berberde agda yaptiriyordu.Ozamanlar lazer falan yoktu.:kızgın: Onun icin hic uzulme.Evlenecegin kisiyle önce butun bunlari konusursun.Kabul ederse evlenirsin.Sonra biliyormusun tuylu bayanlardan hoslanan erkeklerde var.Nasil killi erkekleri daha seksi bulanlar var bayanlar icinde bu böyle.Insan evlenince esiyle herseyi paylastigi icin tuylerdende hicmi hic utanmiyor inan bana.Hersey gönlunce olsun.Kafaniza guzel guzel tokadan baska hic birsey takmayin..sevgiyle mutlu kalin.

X