bu bayramda kimler yolculuk yapacak?

cnm öyle aşırı bi kanama değil leke şeklindeydi ama yinede korkuttu tabii sen doktoruna danış o nederse onu dinle derim ben..

canım ya 13+4 bugün. cuma 14+2 inşallah sanırım

dönüşte de 15+2

risk var demi her zaman. napacaz ya , gitmessem olmaz. nerdeyse 2 aydır burdayız, leke oluncada çok bunaldık çok stres yaptık.

şimdi gitmessek daha burda 3buçuk ay kalacağız. off yaa

arka koltuğun üstüne çift kat battaniye falan koyup, üzerine uzansam nasıl olur, yastık falanda alırım

yolun zaten yarısından çoğu otoban ve geri kalan kısmı duble yol

ben 8 haftalık hamileyken 13 saatlik yolu gidip gelmiştim.
ramazan bayramıydı.
doktor 2 saatte bir mola verin dedi.
o şekilde gittik bir sorun olmadı çok şükür,
ama kuzenimde düşük riski vardı o yolculuk yapamadı,
şimdi ise bende gitmeyeceğim.
hem 13 saat yorucu hem kurban bayramı yorucu..
zaten hamileyken insan çabuk yoruluyor,herşeye stres oluyor,
hiç çekmek istemedim açıkçası.
bu bayram evimizdeyiz.

ben 8 haftalık hamileyken 13 saatlik yolu gidip gelmiştim.
ramazan bayramıydı.
doktor 2 saatte bir mola verin dedi.
o şekilde gittik bir sorun olmadı çok şükür,
ama kuzenimde düşük riski vardı o yolculuk yapamadı,
şimdi ise bende gitmeyeceğim.
hem 13 saat yorucu hem kurban bayramı yorucu..
zaten hamileyken insan çabuk yoruluyor,herşeye stres oluyor,
hiç çekmek istemedim açıkçası.
bu bayram evimizdeyiz.

canım 13 saat çok fazla ya. sadece gidiş mi 13 saat. nasıl göze alıp gittin o zaman. hem 8 hafta iken çok riskli diyorlar.

bende cuma günü tatile çıkıcam. yaklaşık 10 saatlik araba yolculuğu yapıcam 17+3 haftalıkken. kendi aracımızla gidicez. doktoruma sordum bikaç kere ve bi problem olmayacağını sadece 2-3 saatte bir mola verip yürümemi söyledi. ama burada bazı yazılanları okuyunca da tedirgin oldum açıkçası...

ben de tam bir ay önce 4.5-5 saatlik bir yolculuk yapmıştım arabayla.o zaman 2 aylıktı.çok şükür bir sorun olmadı.
bayramda da aynı şekilde gitmeyi düşünüyoruz. kayınpederimin arabasını alalım diyoruz yine yoksa otobüste dayanamam.
şu an 12.haftadayım. öncekınde koltugu geriye çektım kemerımı bagladım ve bi süre bagdaş kurdum. bi süre sonra da ayaklarımı ön tarafa yukarıya uzattım. boyum kısa oldugu için rahat oldu. 1 kere uzun mola 1 kere de kısa mola verdik.
güzel geçti.tek problem gelırken eşimin uykusu gelmesın diye ben de uyumadım ama gece yolculuguydu zor dayandım.
bu sefer de problemsız gıder gelırız inşallah. sizin de yolculuklarınız güzel gecer umarım

canım 13 saat çok fazla ya. sadece gidiş mi 13 saat. nasıl göze alıp gittin o zaman. hem 8 hafta iken çok riskli diyorlar.

evet sadece gidiş 13 saat birde dödük tabi o da 13 saat.
doktor sıkıntı olmayacağını söyledi bana.
düşük riskin yok,sık sık mola vererek gidebilirsin demişti,
o yüzden gitmiştim açıkçası.
doktor güvence vermese gitmezdim.
Allah'a şükür birşey olmadı.
halamın kızıda hamile.onun düşük riski olduğu için doktoru 3 saatlik yolu bile yasaklamış o gelememişti yakın olmasına rağmen.
bu sanırım birazda hamileliğin gidişatıyla alakalı.
fakat şimdiki aklım olsa doktoruda dinlemez gitmezdim.
çok şükür bişey olmadı ama riskli sonuçta.

bende cuma günü tatile çıkıcam. yaklaşık 10 saatlik araba yolculuğu yapıcam 17+3 haftalıkken. kendi aracımızla gidicez. doktoruma sordum bikaç kere ve bi problem olmayacağını sadece 2-3 saatte bir mola verip yürümemi söyledi. ama burada bazı yazılanları okuyunca da tedirgin oldum açıkçası...

canım tedbirli olabilmek amacıyla açtım konuyu, yazın o yolculukta nasıl olup hiç düşünmedik, imkan varken, 2 hafta daha bekleyebilirdik. günlerce ah vah ettik, çok şükür ki bişey olmadı.

bizim en büyük hatamız şuydu, sabah 8 den 4.30 a kadar sağda solda 2-3 akrabayı ziyaret ettik, çarşıya gittik, herneyse üstüne imkan varken hiç dinlenmeden yola çıktık.

üstüne imkan varken, özel arabayla gidiyorken, sadece 1 kere durduk 5-6 saatlik yolda. eşim aslında bikaç kez durayım, az dinlen dedi. ben biran önce varmak düşüncesiyle, yok dedim.

en azından 1- iyice dinlendikten sonra çıkın, kendinizi çok iyi hissediyorken

2- saat başı molalarla 5dk falan yürüyün, gerinin.

ben de tam bir ay önce 4.5-5 saatlik bir yolculuk yapmıştım arabayla.o zaman 2 aylıktı.çok şükür bir sorun olmadı.
bayramda da aynı şekilde gitmeyi düşünüyoruz. kayınpederimin arabasını alalım diyoruz yine yoksa otobüste dayanamam.
şu an 12.haftadayım. öncekınde koltugu geriye çektım kemerımı bagladım ve bi süre bagdaş kurdum. bi süre sonra da ayaklarımı ön tarafa yukarıya uzattım. boyum kısa oldugu için rahat oldu. 1 kere uzun mola 1 kere de kısa mola verdik.
güzel geçti.tek problem gelırken eşimin uykusu gelmesın diye ben de uyumadım ama gece yolculuguydu zor dayandım.
bu sefer de problemsız gıder gelırız inşallah. sizin de yolculuklarınız güzel gecer umarım

inşallah sorun olmaz canım ya, yollar da önemli, aracın konforu da önemli, ama en önemlisi dinlenerek ve yürüyerek gitmek

evet sadece gidiş 13 saat birde dödük tabi o da 13 saat.
doktor sıkıntı olmayacağını söyledi bana.
düşük riskin yok,sık sık mola vererek gidebilirsin demişti,
o yüzden gitmiştim açıkçası.
doktor güvence vermese gitmezdim.
Allah'a şükür birşey olmadı.
halamın kızıda hamile.onun düşük riski olduğu için doktoru 3 saatlik yolu bile yasaklamış o gelememişti yakın olmasına rağmen.
bu sanırım birazda hamileliğin gidişatıyla alakalı.
fakat şimdiki aklım olsa doktoruda dinlemez gitmezdim.
çok şükür bişey olmadı ama riskli sonuçta.

canım valla iyi cesaret 13 saatlik yola çıkmak. hayırlısı bakalım, umarım herşey istediğiniz gibi güzel gider.

canım tedbirli olabilmek amacıyla açtım konuyu, yazın o yolculukta nasıl olup hiç düşünmedik, imkan varken, 2 hafta daha bekleyebilirdik. günlerce ah vah ettik, çok şükür ki bişey olmadı.

bizim en büyük hatamız şuydu, sabah 8 den 4.30 a kadar sağda solda 2-3 akrabayı ziyaret ettik, çarşıya gittik, herneyse üstüne imkan varken hiç dinlenmeden yola çıktık.

üstüne imkan varken, özel arabayla gidiyorken, sadece 1 kere durduk 5-6 saatlik yolda. eşim aslında bikaç kez durayım, az dinlen dedi. ben biran önce varmak düşüncesiyle, yok dedim.

en azından 1- iyice dinlendikten sonra çıkın, kendinizi çok iyi hissediyorken

2- saat başı molalarla 5dk falan yürüyün, gerinin.

doğru söylüyorsun canım. sen yaşamışsın bizleri de uyarıyorsun aynı hataları yapmayalım diye. evlatlarımız hiçbirşeyden daha kıymetli değil. tavsiyelerine dikkat edicem. zaten gece biraz uyuyup sabaha karşı yola çıkıcaz yorgun olmam ama biraz uykusuz olabilirim :)) hepimizin yolculuğu inşallah sorunsuz geçsin.

canım valla iyi cesaret 13 saatlik yola çıkmak. hayırlısı bakalım, umarım herşey istediğiniz gibi güzel gider.

cesaretten ziyade doktoruma güvenmekti,
çok şükür sıkıntı olmadı.
dşük riski yoksa 4 5 saatlik yolun(tabi sık molalar olması koşuluyla ve kendi aracınız olması koşuluyla) zarar vermediğini düşünüyorum.
biz sadece eşim ve bendik o yüzden ben çoğunu arkada yatarak geçirdim,o yüzden rahattım: ))
ama otobüs yolcuğulu sıkıntılı.

cesaretten ziyade doktoruma güvenmekti,
çok şükür sıkıntı olmadı.
dşük riski yoksa 4 5 saatlik yolun(tabi sık molalar olması koşuluyla ve kendi aracınız olması koşuluyla) zarar vermediğini düşünüyorum.
biz sadece eşim ve bendik o yüzden ben çoğunu arkada yatarak geçirdim,o yüzden rahattım: ))
ama otobüs yolcuğulu sıkıntılı.

bak sen dikkat etmişsin herşeye rağmen. ben dikkat etmedim işte ona çok üzülmüştüm. arka koltukta uzanmayı hiç akıl etmemiştim

bak sen dikkat etmişsin herşeye rağmen. ben dikkat etmedim işte ona çok üzülmüştüm. arka koltukta uzanmayı hiç akıl etmemiştim

aslında evet imkanında varken arkada yatarak gelseydin çok iyi olurdu.
benden çok eşimin aklına geldi bunlar açıkçası :KK9:
sabah 4 gibi çıkmıştık yola,ben arkaya geçip 10 a kadar uyumuştum.
eşim arada kendi bi mola verip elini yüzünü yıkamış.
ben uyanınca önce bi mola daha verdik sonrada ben geçtim direksiyona eşim dinlendi.
2 saatten fazla sürmedim.
indik gene mola verdik.
zaten molalar olmasa o yol 10 saatlik yol aslında ama sık sık durduk.
bundan sonra aklında bulunsun,arkada uzanarak git.
hem sarsıntıyı hissetmiyorsun,hemde oturarak gitmenin verdiği rahatsızlık olmuyor.
biz şimdi memlekete gitmeyeceğiz bayramda eşimle.
fakat iznimizde varken yakınımızdaki tarihi şehirleri gezelim diyoruz.
2 3 saatlik yollar olacak.
ben yinede arkada giderim gibi geliyor :KK1:

aslında evet imkanında varken arkada yatarak gelseydin çok iyi olurdu.
benden çok eşimin aklına geldi bunlar açıkçası :KK9:
sabah 4 gibi çıkmıştık yola,ben arkaya geçip 10 a kadar uyumuştum.
eşim arada kendi bi mola verip elini yüzünü yıkamış.
ben uyanınca önce bi mola daha verdik sonrada ben geçtim direksiyona eşim dinlendi.
2 saatten fazla sürmedim.
indik gene mola verdik.
zaten molalar olmasa o yol 10 saatlik yol aslında ama sık sık durduk.
bundan sonra aklında bulunsun,arkada uzanarak git.
hem sarsıntıyı hissetmiyorsun,hemde oturarak gitmenin verdiği rahatsızlık olmuyor.
biz şimdi memlekete gitmeyeceğiz bayramda eşimle.
fakat iznimizde varken yakınımızdaki tarihi şehirleri gezelim diyoruz.
2 3 saatlik yollar olacak.
ben yinede arkada giderim gibi geliyor :KK1:

en iyisini yapmışsın işte canım. gezdiğin yerlerde fazla ayakta kalma, dikkat et kendine :)

13 haftalık hamileyken 9 saatlik yolculuk yaptim. Gittigimiz yerde de durmadan gezdik. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. 24. Haftamda gunu birlik 5 saatlik yolculuk yaptim. Aynı gun icinde geri donunce biraz yorulmuştum. Kaskati kesildim, dinlenince geçti ve ben full performans gezmeye harekete devam ettim. Hiçbir gezmedem geri kalmadim. En son 34. Haftamda yine 5 saatlik yolculuga çıktım. Ayni gun icinde geri döndük. Yalnız bu sefer neredeyse doğuruyordum. Sancılarım başladı. 1 hafta hastanede yattım. Erken doğum riski devam ediyor. Hic kalkmadan yatarak dogumu bekliyorum. Siz siz olun cok dikkatli davranın. Ben hic tavsiye etmiyorum.

X