Bu Ayda Olmadı....

nurptn7

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2024
35
12
30
Bu başlığa bir çoğumuz yabancı değiliz. Çevremde çok fazla içimi dökecek ortam olmadığı için burada konuştukça rahatlıyorum. Dün geceye kadar hiç bir regl belirtim olmadığı için o ay bu ay mı acaba diye içim kıpır kıpır uyudum. 2 yıldır evliyim. 10 aydır korunmuyorum. Regl zamanlarımı iple çeken ben artık o döngü gelsin istemiyorum. Çevremdeki herkesin bir beklentisi var görüyorum ki eşimde buna dahil. Ve ben her döngü sonrası bu ayda olmadı deyince kendimle ilgili bir sorunmuş gibi hissediyorum. Eziliyorum, büzülüyorum. Gözlerim doluyor. Allah'a şükür inançlıyım. Nasibin zamanı vardır biliyorum. Ama hak etmeyen bir çok insan pat diye hamile kalıp o çocukları rezil rüsva ederken dört gözle bekleyen bizler yana yakıla peşinden koşuyoruz. İsteyince ve planlayınca gebe kalmak ne büyük bir nimet bilmiyorlar. Çevremdeki çocuklu aileleri görünce içim burkuluyor, eşimin o çocuklara ilgisini görünce içim burkuluyor. Şimdi kafaya takmayın, stres yapmayın oluyor felan diyenler olacak eminim. Stres ya da kafaya takmak değil bu. Merak, istek bizimde olsa nasıl olur diye ümit etmek. Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın. Hiç bir aileyi çocuksuz, hiç bir çocuğu ailesiz bırakmasın. Bugün çocuk sahibi olmak isteyip de yine regl olduğunu gören benim içinde sarılın çocuklarınıza, bir duanız varsa bugüne dair isimsiz ama umut bekleyen beni de ekleyin dualarınıza.

Seni o kadar iyi anlıyorum ki hatta bu yorumu sana ağlayarak yazıyorum dua etmekten başka çaremiz yok rabbim inşallah geciktirmeden nasip eder banada sana da herkese de 10 ay henüz erken birazcık daha sabır inşallah güzel sonuçlar alırız

Gözlerim dolu dolu okudum Teselli etmek gibi düşünmeyin ama vermiyorsa vardır bir bildiği sizin de süreciniz farklı olacak. Şimdi olsa belki hasta belki hayırsız olacak. Allah hayırlı zamanda hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin size benim 2 oğlum var ama 3.yü istiyorum ben de her ay olmadığında üzülüyorum . İlk çocuğum 2.5 sene sonra oldu o 2.5 sene neler çektim ayda 2 3 kere gidip kan testi yaptırıyordum hamile kadın görünce bakamıyordum ağlıyordum. Ama hayırlı zamanda sağlıkla olur inşallah en önemlisi o . Psikolojik olarak da biraz rahatlamamız lazım vücudumuz çok etkileniyor bu stresimizden

Çok teşekkür ederim canım sanırım aynı dertten mustaribiz. Birbirimizi en iyi biz anlarız. 1 sene bekleme süresi var farkındayım ama iyice yıprandım. İlk zamanlar hemen olmasın diye korunmuştum. İnan cahil insanlar için bu bile senin suçun oluyor. 30 yaşındayım. Yok efendim korunmasaydın ilk zamanlar olurdu, belki haplar yüzünden olmuyor falan filan. Allah senin de güzel kalbine göre versin canım. Belki bir zaman sonra bu ay oldu deriz.

Ben 1,5yıldır deniyorum pcos var bende eşimde bir sorun yok ama olmuyor anlam veremiyorum şuanda da ilaç iğne desteği alıyorum inan çok yoruldum… her kafadan ayrı ses çıkıyor dediğin gibi çocuğunuz olmuyor mu diye yüzümüze sormaya bile başladılar çok zor bir süreç Allah yardımcımız olsun

Evet beklemek çok zor her ay ümit ediyoruz benim bile sadece 3-4 aydır denememe rağmen olmaması beni karamsarlığa sürüklüyor hiç böyle bişey beklemiyordum gebe kalma sürecini etrafımda 1-2 ay deneyip hemen hamile kalan insanlar var benim neden olmuyor olmayacak mı diye sürekli kendimi yiyorum aslında yaptığımız yanlış ama işte herkesin kendince umutları düşleri var ama kimse anlamıyor

Estağfurullah canım hiç öyle düşünmedim. Kesinlikle en doğru zamanda en hayırlısı ile nasip etsin. Ben kendi kendime telkinimi yapıp önüme bakıyorum ama gerçekten insanlar çok acımasız. Hani çocuk yok mu diyorlar mesela bazen. Sanki biz bilmiyoruz, sanki biz istemiyoruz. 2.5 sene beklemek nasıl güzel bir sabrın varmış. Allah mükafatını vermiş. Bizlerde öyle oluruz inşallah. Ben önceden çok önemsemiyordum ama 2024'ün başından beri çok istediğimi fark ettim. Birde eğitimli aklı başında biriyim. Ancak çocuk sahibi olmanın bu kadar zor olacağını hiç düşünmemiştim. Hatta erken gebe kalmaktan korkmuştum hep.

Bende pcos yok. Düzenli regl oluyorum. Ama nasip demek ki. Çevredekiler zaten bizi yıpratıyor. Bazen kendimi insanlara hesap veriyormuş gibi hissediyorum ya. Size ne be diyesim geliyor.

O kadar doğru söylüyorsun ki. Bend hiç böyle uzun olacağını ve beni üzeceğini düşünmemiştim. 1-2 ay deneyip hamile kalanlar ne şanslı. Ben çok zorlanıyorum. Hatta gençlik zamanlarımda çocuk olmadan da olur herhalde falan diyordum. Çocukluk işte. İnsan bir süre sonra kendinden bir canı, bir parçası olsun istiyormuş.

Kuzenim doğum kontrol hapı kullandı yaklaşık 1,5-2 sene sonrasında iki bebişi oldu bence bunu strest yapmayın kendinize sizin suçunuz olan bişey yok

Doktora gittiniz mi? hormon testlerine mutlaka baktırın özellikle tiroid prolaktin. Hatta ilk önce eşiniz baktırsın ben boşu boşuna tedavi gördüm sonra eşimde çıkmıştı sorun inşallah olur canım içini ferah tut

Ben de bu kadar zor olduğunu bilmiyordum herkes ilk aydan hamile kalıyordu etrafımda. Soranlar sizi rahatsız ediyorsa şu an istemiyoruz düşünmüyoruz diyin isterseniz ben hep öyle diyordum fazla soru sormasınlar diye

Kuzenim doğum kontrol hapı kullandı yaklaşık 1,5-2 sene sonrasında iki bebişi oldu bence bunu strest yapmayın kendinize sizin suçunuz olan bişey yok
Yaa ben bile bazen acaba ben çok ısrar edip kullandım hormonlarımla mı oynadım diye düşündüm. İnşallah benimde örnek olarak göstericem böyle bir hikayem olur.

Evet canım geçen ay 4 gün yanlış hatırlamıyorsam gecikmem oldu. Öncesinde herşeyi kapsayan hormon testi yaptırdım. Tiroid, demir, kalsiyum, kan değerleri hepsi süperdi. Tek düşük olan sonrasında yaptırdığım testte beta ydı Zaten BETA düşük çıkınca ardından regl oldum

Ben de bu kadar zor olduğunu bilmiyordum herkes ilk aydan hamile kalıyordu etrafımda. Soranlar sizi rahatsız ediyorsa şu an istemiyoruz düşünmüyoruz diyin isterseniz ben hep öyle diyordum fazla soru sormasınlar diye
Yaa bazıları keşke haddini bilip sussa. Ben böyle diyorum ya mesela hemen arkasından ee sen öyle diyorsunda yaş geçiyor, ne zaman doğurup ne zaman büyütücen yap sen yap. Sanki yap deyince diğer ay oluyor. Cahil cühela diye bağırasım geliyor yüzlerine. Bir sen biliyorsun zaten diyesim geliyor. Edepten susuyoruz tebessüm edip geçiyoruz. Bunları da içime attığım için iyice geriliyorum

O zaman rahim filmi falan bakılması gerekiyor daha detaylı şeyler eşin de baktırsın dediğim gibi

Kadın doğuma gittim yakın zamanda rahim filmi hariç herşeye baktı. rahime baltı, tüplere baktı. Sorun yoktu. Eşimde gitti onda da sorun yok. Ama bu ay yine gidicem. Bir sene doldu dicem. Bir sene olmadı deyince geri gönderiyorlar. Yaşınıza göre normal diye

Hiç içinize atmayın ya “ o kararı da biz verelim” vs gibi cümlerle susturun sormaya utansınlar bir daha. Gerçekten çok hadsizce belki deniyoruz olmuyor belki gerçekten istemiyoruz. Ayrıca sanki doğuracaklarımıza onlar bakacak yap sen yap ne demek . Size naçizane şunu söylemek istiyorum çocuklu hayat da gerçekten çok zor doktora da gitmişsiniz engeliniz de yok çok şükür en azından çocuksuz hayatın biraz tadını çıkarmaya çalışsanız bi yandan da doktorla görüşürsünüz ne yapmak gerekir belki yumurta takibiyle çatlatma iğnesiyle vs kolayca olur

Evet 1 sene dolmadan problem olarak görmez doktorlar benim görümcem de 7 aydır deniyordu 1 senedir deniyoruz dedi doktor baksın ilgilensin diye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…