Gurbet

Adam kendi ülkesinin şartlarını ve emlak ofisinde çalışırsanız yaşanabilecekleri düşünerek; çalışmanızın uygun olmadığını dile getirmiş. O ülkede yaşayacaksanız, bölgeyi ve yaşanabilecekleri bilen eşinize güvenmek zorundasınız.

Hikayenin hangi kısmına inanmadınız ? Arabistan'a Hac ve umre ziyaretleri için giden kadınlar kaçırılma ve alıkonulma olaylarına karşı dikkatli olmaları için uyarılıyorlar. Yanında eşi varken, kaçırılma girişimi yaşadığını anlatan kadınlar da mevcut.
AA aa
Kız kaç kez Dubaıye gittim geldim kımse benı kaçırmaya kalkmadı
Ben cırkın mıyım acaba 🥹🫠

Zaten arapları oldum olası sevmezdim Suan Bi de kırıldım tam oldu
Beni nıye kaçırmaya kalkmadınız oglum, ben sızın topraklarınıza kırk kere geldim gittim neremi begenmedınız🥹😞

Bir dahaki sefere inşallah kanka, olmazsa Suudi Arabistan taraflarını da deneyebilirsin😁😁

AA aa
Kız kaç kez Dubaıye gittim geldim kımse benı kaçırmaya kalkmadı
Ben cırkın mıyım acaba 🥹🫠
Yok ya kaçırma filan olmuyor burda kadınlar markete giderken streç tulum giyiyor resmen popo filan ortada, gördüğüm biri böyleydi kaçırılan görmedim 😃

Eklentiler

• 41hCh6OC1oL._AC_SY780_.jpg
    41hCh6OC1oL._AC_SY780_.jpg
    25,3 KB · Görüntüleme: 63
Yok ya kaçırma filan olmuyor burda kadınlar markete giderken streç tulum giyiyor resmen popo filan ortada, gördüğüm biri böyleydi kaçırılan görmedim 😃
Aaa aynısından gıydım kız bide beyazdı Ustelık.tek omzundan Pembe fular dolamıstım azcık kapalı gorunsun dıye.
Azıcık ama😅cok degıl

Birleşik Arap Emirlikleri refah seviyesi olarak yüksek bir yer. Suudi Arabistan gibi değil. Daha çok Dubai'ye benzer. Güvenli ve zengin bir ülke. Mutlaka olumsuz olaylar vardır, her ülkede olduğu gibi.
Eşinizin çalışmanıza ket vurması bir sorun. Tam tersi size yol yordam göstermesi lazım. Onunla net bir şekilde konuşun. Farklı alanlara da yönelebilirsiniz. Youtube'da Emirates loves Turkiye diye bir kanal var. Oradan Türklere ulaşırsınız belki

Herkese merhaba, evet konumu görünce belki bu da dert mi diyeceksiniz ve belki de haklısınız ama artık içimi dökmek istiyorum.
6 ay önce evlenip başka bir ülkeye geldim. (Birleşik Arap Emirlikleri) Ülke değiştirmeye hevesliydim ama böyle tahmin etmemiştim. Geldiğim yerde eşim hariç hiç bir tanıdık yok ve demografi çok karışık olmasına rağmen çoğunluğu Pakistan ve Hint yoğunluklu daha sonra Araplar, Filipinliler ve azınlık olarak da Avrupa'lılar var. Türk ise yok denecek kadar az. Özellikle benim yaşadığım lokasyon turistik bölge olduğu için daha önce karşılaştığım 1 2 kişi günübirlik gelmişti.
Burda işe girip çalışmak istiyorum ama ne kadar başvuru yaptıysam da geri dönüş olmadı oysa ki çok güzel güncel bir portfolyo hazırlamıştım ama şirketler başvurumu görüntülemiyor bile gibi hissediyorum. Bu arada Mimarım ama okurken açıktan 2.diplomamı almıştım Emlak Yönetimi bölümünden. Artık ev hayatı aşırı sıkıcı 4 duvar bir tanecik konuşabileceğim komşum bile yok dil probleminden (benim İngilizcem iyi ama diğer milletlerin kadınları bilmiyor). Canıma tak etti ve Emlak işlerine başvurdum geçen hafta bir kaçından dönüş oldu. Burda tanıştığım 2 3 Türk kadın da Emlak sektöründe çalışıyor. Ama eşim istemiyorum dedi sebebi de ofisteki arkadaşının kuzeni de burda Emlakçı olarak çalışmaya gelmiş ama ev gösterirken yerli Araplardan biri ahlaksız teklifte bulunmuş, kız da ülkesine geri dönmüş. Ben bu hikayeye pek inanmadım. Bence kıskandığı için böyle diyor erkeklere ev gezdirmemi istemiyor ama artık kendi paramı istediğim gibi harcamak ve çevre edinmek istiyorum. Cidden 25 yaşındayım ve evde hiç bir şey yapmadan geçip giden günlerime üzülüyorum. Hareketsizlik ve stres de pcos'umu daha çok etkiliyor. Çocuk sahibi olmak istiyordum ama o konuda da şu an kafam karışık mentalimi düzeltmem gerekiyor ki çocuk olursa ona da faydalı olabileyim. Siz bu durumda olsanız ne yapardınız tavsiyelerinizi bekliyorum.
Merhaba aynı dertten muzdarip bı insanım bende Bulgaristandayim bir sene oldu kimsele ne konuşabiliyorum ne anlasabiliyorum çok sıkılıyorum bazen ama yapacak bişey yok eşim burda çalışıyor arada iş yerine gidip orda muhabbet ediyorum arkadaşlarıyla Allah'tan onlar var çat pat anlıyorlar

Ben de hala kendime göre bir iş bulamadım bı hafta bir iş görüşmesi yaptım ama 4 yıl çalışma şartı koştular ve eşim mantıklı bulmadı büyük bir firmada başlamamı istiyor ama tecrübesizim burda hop diye olmuyor. Çocuk konusunda da sonuç olumsuz. Bu kadar kısıtlı şartlarda yaşıyorum bari değse gelecekte. Tek güzel şey hayatımda pilatese başladım ağlaya zırlaya o. 😔

Ben de hala kendime göre bir iş bulamadım bı hafta bir iş görüşmesi yaptım ama 4 yıl çalışma şartı koştular ve eşim mantıklı bulmadı büyük bir firmada başlamamı istiyor ama tecrübesizim burda hop diye olmuyor. Çocuk konusunda da sonuç olumsuz. Bu kadar kısıtlı şartlarda yaşıyorum bari değse gelecekte. Tek güzel şey hayatımda pilatese başladım ağlaya zırlaya o. 😔
Kız üzülme bende ilk senin gibiydim Türkiyedeki sözleşmem bitti eşimin yanina geldim iş aradik var ama firma bünyesine girip Türkiye'ye gidip 3 ay yeniden evrak vize işleriyle uğraşmam lazımdı esimde olmaz dedi evdeyim bir yildir ağladım zirladim senin gibi ama alıştım sonradan Türkiye'ye tatile gittiğimde de garipsedim

X