Saç Bakım Ürünleri Brezilya Fönünden sonra kullanılması uygun olan şampuan ve saç kremleri...

arkadaşlar ben keratini yüklemeyi kuaförüme sordum yaklaşık 30tl falan dedi, ben bakım amaçlı sordum röfleli saçlarım için nasıl oluyor bir yanlışlık mı var acaba..

birde, bu şampuanları bende kullanabilirmiyim saçlarım röfleden zarar gördü. bazı sitelerde sodyum ve sülfatsız şampuan kullanılması gerektiği yazıyordu.

sodyum sülfatsız şampuan keratinden önce ve sonrada mı kullanılıyor birde glissin şaç kremine baktım sodyum yok içinde onu kullnaabilirmiyim

sodyum sülfatsız şampuan keratinden önce ve sonrada mı kullanılıyor birde glissin şaç kremine baktım sodyum yok içinde onu kullnaabilirmiyim

sevgili kılıç balığı daha iyi bilir ama bildiğim kadarıyla saç kremlerinde zaten sülfat olmuyor, sülfat köpüren bir madde, yabancı forumlarda kanserojen diye yazıyor sülfat için, yani sülfatsız şampuanları sadece keratin için değil her zaman kullanmak gerekiyor diye biliyorum. sonuçta bu sülfat ve tuz saçı fena aşındırıyormuş ve sülfatsız şampuanlar dışındaki diğer şampuanların hepsi tuz içeriyormuş, bu da direkt saçı aşındırıp bizi bakım bakım, o ürün bu ürün süründüren olaymış. yakın bir arkadaşım kimyager, birgün sordum madem bu kadar zararlı niye kullanıyorlar dedim, dedi ki, saçına dair sorunların olmazsa eğer, yani saçın dökülmüyo, parlıyo, hacimli, sadece bir şampuanla bu işi çözüorsun, o zaman bu adamlar millete ne satacaklar, kremler, şekillendiriciler, bakı maskeleri falan, yani şampuanla saçını bozup, maskeler kremlerle onar diyorlar ama onlarda geçici çözüm dedi.

Doğrudur saç kremlerinde sülfat olmaz. Ayrıca şampuanlarda kullanılan %3 tuz oranı deniz tuzu ile hemen hemen aynıdır haliyle deniz suyu nasıl saçı yıpratıyorsa sodyumlu şampuanlarda yıpratıyor. Tabii bu kişisel seçim, yıllardır hepimiz market şampuanı kullanıyoruz neticede... Ali yazar, Veli bozar misali bir yandan yıprat, öbür yandan tamir etmeye uğraş ne ala

Ayrıca Avil, senin basettiğin uygulama saf keratin ampulü...

Son düzenleme:
kızlar nude bendede kepek yaptı böyle küçük küçük falanda değil kabuk kabuk kepek olmuştu, ama sonra geçti artık olmuyo, 1 aydır kullanıyorum ama şampuanın içine tatlı badem yağı kattım acaba ondanmı durdu kepek, bilemedim o kadar çok şey sürüyorumki kafama

Bilemiyorum ki, saç tipin normal veya kuru mu?

Bilemiyorum ki, saç tipin normal veya kuru mu?

tatlım benim saçıma daha ziyade karma denir sanırım, diplerden yağlanır ama ortalar ve uçlar kurudur o yüzden ben saçlarımın diplerini iyice şampuanlarım geri kalanı durularken akan köpükten nasiplenir

Benimde öyle, bilemiyorum canım çok kişiden şikayet duymaya başladım. Haftaya şu konuyu iyi bir araştıralım bakalım...

balık senın otacının kepek sampuanı uygun dedıgının tam adı otacı ıvy kepek sampuanımı?bugun yarın almam lazım artk ya

kızlar ben nişanlımada nude aldırdım, saçı dökülüyodu sodyumsuz sülfatsız falan diye saçına daha iyi geleceğini düşündüm onun şampuanınada tatlı badem yağı kattık, onda kepek falan olmamış 10 gündür falan kullanıyo, bendede kepek sorunu kesildi badem yağı kattım katalı, acaba denesenizmi, yoksa genel olarak ben şampuanımızdan memnunum kızlar, yağlandırma falan yapmadı bende

mrb,
bende nude sampuan aldım bugün içine ne kadar badem yağı ilave ediyorsunuz.

balık senın otacının kepek sampuanı uygun dedıgının tam adı otacı ıvy kepek sampuanımı?bugun yarın almam lazım artk ya

Evet canım o şampuan, denedim biraz önce krem kıvamında ilginç bir şampuan ve güzel köpürüyor denenebilir...

Bunuda deneyebiliriz ne kadar badem yağı kattın içine?

Dip not: Kendim için değil annem için, zaten yağlı bir saçım var birde badem yağını ekledim mi 6 saatte bir yıkamam lazım

Kızlar doa alıp deneyip sizlere bildireceğimi söylemiştim ama arkadaş ankarayı talan etti,
bütün lokman hekimlere baktı ama bulamamış galiba netten siparişle ulaşılabiliyor sadece.
Bende son çare nude aldım artık, şikayetler çoktu ama bekleyemedim daha fazla,
sonra bu badem yağı katma kepeğe etkili olmuş galiba okudum sevindirik oldum
Artık nude yi deneyip olmadı otacıya bakıcam bakalım gerçi hala yapamadım brezilya fönümü ama:97:

Ben nude de bir sise bitirdim, ikinciye başladım. Başladığımda sac diplerimde cok kaşıntı yapmıştı, ancak sonra gecti. İlk defa kullananlar 4-5 kere kullanmadan vazgeçmesinler bence, cok güzel bir sampuan, tavsiye ederim..

Bir şişeyi bitirdim nerdeyse saç derim kabarcık kabarcık oldu ve çok yağlandı, sürdüğümde sampuanı acaip bi yanma yapıyor doa siparişi verdim bakalım bugun onu denicem oda böle olursa napıcam hiç bilmiyorum :'(

doayla yıkadım saçlarımı yıkama esnasında saç derimde yanma olmadı nudeyle kıyaslarsak bu konuda doa bana daha iyi gibi geldi.Sampuanın kıvamını sevmedim cok sulu, çok az köpürüyor, kokusu yok gibi bişey nudede oldugu gibi buda saçlarımı yıkarken catur cutur yaptı bu yüzden krem kullanmak şart.Kremide doadan sipariş vermiştim krem güzel fakat bidaha alcagımı sanmıyorum cünkü 250ml 11.25tl , onun yerine watson ballıyı kullanmaya devam edicem.Şampuanı şimdilik tavsiye edebilrim nudeye göre daha iyi geldi benim saç derime hemde fiyatı daha uygun 250 ml 6,75tl

bugun saçıma yağlı bakım yaptım doayla yıkadım 2 sefer fakat pek temizleyemedi saçalrım hala yağlı!! doadan da memnun kalmadım off napsam bilemiyorm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…