Saç Bakım Ürünleri Brezilya Fönünden sonra kullanılması uygun olan şampuan ve saç kremleri...

Son ekleme...
ORGANICUM

Evet Nude'dan memnunum bu kesin ama değişikliği seven bir insan olduğum için ufak bir araştırmaya giriştim alternatifler konusunda... Organicum markasının özel bir serisi olduğunu gördüm... Bu seri bitki özleri içeren doğala yakın güzel bir şampuan içeriyor... Sls, paraben, silicon içermiyor, saçı daha hızlı uzattığı rivayet ediliyor, deneyip göreceğim...

Saç kremi, bildiğimiz saç kremi ama içeriğinde soya proteini ve buğday proteini var... Bilmeyenler için buğday proteini en yıpranmış saçları bile tamir edebilecek bir protein türü...Normalde saç kremi kullanmadığım halde uygun bir seçim olabileceğini düşündüm...

Saç maskesi... Bu maske haftada 2 defa 3-6 hafta süre ile saçın tamamına kullanılabilen bir maske, yani saç köklerinizden saç uçlarınıza kadar iyice yedirip yaklaşık 1 saat bekletiyorsunuz. Bu sırada ısı verebilirseniz daha iyi sonuç alınabileceği kesin.Özellikle bu marka ile ilgilenmemin sebebi bundan yaklaşık 10 sene önce Kair isimli bir İngiliz firmasının buğday ve soya proteinli ürünleri ile saçlarımın günden güne sağlık kazandığını görmüştüm, dün gecede ürün içeriğini okuduğumda kafamda şimşekler çaktı...Dayanamadım sipariş ettim... Beklediğim sonucu alacağımı tahmin ediyorum, eh tabii karar vermeden önce yorumları okuyup ürünü kullananlardan da bilgi aldım...Sevgili Amonra, bilgi için teşekkürler...

Kısaca siparişim yarın veya Cumartesi gelir, büyük bir sabırsızlıkla denemeyi bekleyeceğim...

kızlar merak ettigim birsey daha mesela fonden sonra tamam uygun sampuan ve kremi kullanıyoruz.ama ben mesela zeytinyagı suruyorum yada glissin falan fıs fısını kulanıyorum.bunların bir zararı varmı yada fönün ömrünü kısaltıyor mu bu tip ekstra kullandıgımız seyler sac spreyleri mesela ?? bunu merak ediyorum herseye tek tek bakıcak mıyız sodyum var mı su var mı bu var mı diye?

kılıçbalığı ben bugün nude almak için evden çıktım, ön ce aktara uğrayıp çam terabentin alacaktım oradaki kız Fiyto nun sarımsaklı şampuan ve losyanunu öve öve bitiremedi bende dyanamayıp aldım
daha önce de başka markanın sarımsaklı şampuanını kullanmışrtım aslında oda dökülmeye çok faydalıydı...
içindekileri yazıyorum ama biliyorum birezilya fönünde kullanılmayacak katkılar var sanırım

ammonium laurlyl sulfate,ammonium laureth sulfate,cocamidoproplyl betaine,cocamide mea,glycol disearate,cetearlyl alcohol, alcohol denat, glyceryl cocoate, hydrolyzed milk protein,panthenol,herbal extract(foeniculum vulgare fruit exract,humulus lupulus,melissa officinalis leaf exrtack ,viscum album leaf extract, chamomilla recutita flower exract,achille urea,allantoin)garlic extract,ınositol,lactose,proplene glycol,panthenlyl ethyl ether, peg cocopolyamine, acetyl cysteine,acetyl methionine,biotin,tocopherlyl acetate,sodium chloride,benzyl alcohol,methylchloroistothiazolinne,methylisothiazolinone, parfume oil,citric acid.

ay çok zor oldu tek tek yazdım hepsini...

Kuzum Brezilya fönü için uygun değil

selam kızlar sonunda cuma akşamı yaptım keratinimi şuan fırça gibi dümdüzler ufaktan yağlanma ve kirli bi görüntü oluştu ama çekilmiycek bi dert değil yapmakta çok zor olmadı:)sağol kılıçbalığı:))

bu arada cnm ben nudeyi aldım keratinden önce kullandım herkes çok memnun eminim iyi bi üründür ama benim saçlarım yoğun röfleli olduğu için sanırım keçe gibi oldu yıkadıktan sonra krem vs de sürmediğim için banyodan sonra saçlarımı açmak 15 dkmı aldı nerdeyse.ve kupkuru oldu .balığım sen bikaç kez herhangi bir markanın saç kremini kullanabilirsiniz demişsin ama keratinime zarar verecek korkusuyla ben yinede ayrıca sormak istiyorum.bende loreal in kırılma karşıtı onarıcı bakım kremi var.içeriğinide yazayım AQUA/WATER,CETYL ALCOHOL,GLYCERIN,AMODIMENTHICCONE,HYDROXYETHYLCELLULOSE,STEARYLALCOHOL,BEHENTRIMONIUMCHLORIDE,TRIDECETH-

6,CHLORHEXIDINE DIHYDROCHLORIDE,LIMONERE,ISOPROPYL ALCOHOL,2-OLEAMIDO-1,3-

OCTADECANEDIOL,DIPALMITOYLETHYL,HYDROXYETHYLMONIUM METHHOSUFATE,ALPHA-ISOMETHYL IONONE,MYRISTYL ALCOHOL,CETY

ESTERS,CETEARYL ALCOHOL,CETRIMONIUM CHLORIDE,BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL,CITRICACID,CITRONELLOL,HEXYL

CININAMAL,GLYCERYL LINOLEATE,GLYCERYL OLEATE,GLYCERYL LINOLENATE,PARFUM
ay canım çıktı neym,iş bu böle neyse balığım bi bakıp uygunluğunu onaylarsan pzrtsi günü nudeyle yıkadıktan sonra bunu kullanıcam

kızlar ya ben bişi daha sorucam az önce araştırırken gördüm Watsons Repairing Treatment Wax Honey 500 ML(BALLI SAÇ MASKESİ)ni alsak içine arı sütüde karıştırıp saçımıza sürsek nasıl olur sizce keratinimize zarar veririmi?

Canım, ben bu maskeyi kullanıyorum güzel bir maske tavsiye ederim ama ikisi bir ara olmamalı. Neticede maske kimyasal, arı sütü doğal. Ayrı ayrı kullan. Arı sütü konusunu bende araştırıyorum bu ara, şöyle güzel bri saç besleyici parlatıcı tonik yapma peşindeyim başarırsam tarifi sizinle de paylaşacağım...Arı sütünü tek başına saça sürmek saçı sertleştirebiliyor bu yüzden bekle derim...

Bu arada her ikiside brezilya fönüne zarar vermez tatlım...

balığım çok teşekkür ederim canım ozaman ayrı ayrı kullananyım hatta maskeyi alıyım arısütlü karışım için seni bekliyim:))bide tatlım loreal saç kremimin içeriğini yazmıştım onada bi bakabilirmisin çok masraflı oluyorum biliyorum ama ilk kez keratin uygulamanın heycanı de sen buna:))))))

Merhaba ,
Organicum denedin mi?
Nude şampuanı saçları çok güzel yapıyor inkar edilemez. Fakat saçımdan arındırmak için diplerini neredeyse harap ettim. Buda rahatsızlık verdi .:26:
Organix in şampuanı genel olarak güzel sayılabilir.
Live clean ise diğerlerinden kokusu daha güzel ve kalıcı oldu saçlarımda. Fakat diğer iki şampuan kadar saçlarımı yumuşatmadı.
O yüzden yeni bir şampuan arayışı içerisine girdim bende.

Canım, firmada tedarik sıksıntısı varmış o yüzden ancak bu gün kargoya verebildiler, yarın elimde olacak sanırım. Deneyip bilgi vereceğim ama ilk kullanım biliyorsun karar vermek için erken...

Nude'un arındırılması çok basit oluyor aslında acaba senin şampuanın son kullanma tarihi geçmiş ve bayatlamış olmasın tatlım? Nude'dan memnun kaldım ama Live Clean'de benim saçlarımı vıcık vıcık yağlandırıyordu ve aşırı yumuşatıyordu mesela bu yüzden şekil veremiyordum... Aslında en güzeli hepsini tek tek deneyip en memnun kalınanda sabit kalmak...

Ürünler gelsin bilgi vereceğim...

Baktım ve de yanıtladım diğer başlıkta:)

Canım organicum şampuanı denedim... Yağlı saçlar için olanından almıştım...
Ben şampuanı sevmedim, ne rengi, ne kokusu, ne dokusu... Bir kere yoğun kullanmak gerekiyor bu şampuanın çabuk bitmesine sebep olur, aroması çok yoğun kafam leş gibi kokuyor, böyle ekşimiş portokal marmelatı mı desem ne desem...

Saçları yıkadım, sonra nemli nemli saç maskesini sürdüm. Maskeyi sürmek benim için bile zor oldu... Bir kaseye 4 kaşık maske 2 kaşık su koydum, karıştırıp boya fırçası ile diplere yedirdim sonra boylara sürdüm... Diğer türlü sürülmüyor... 1 saat bekleyip yine şampuanla duruladım... Sonuç normalde ipek gibi olan saçlarım kuruduktan sonra sert hışır hışır oldu...

Ben Nude kullandığım için onun içeriğindede sls sles, paraben, dimenthicone yok aslında, eh organicumdada yok ama bu şampuan bana sert geldi, açıkçası ben bakım yapacağını sanmıyorum... Yinede haftada 2 kere maske yapacağım için o şampuanı maske ile kullanacağım...

Şampuan konusundaki görüşüm bu oldu, maske içinse ilerleyen haftalarda kesin yorum yapacağım...

Son düzenleme:
Nude sampuan kullanıyorum son bir aydır sizlerde de oluyor mu bilmiyorum ama sampuanı sürdüğüm zaman benm saç derimde yanma yapıyor birde son dönemde saç diplerimde aşırı kaşıntı ve yağlanma başladı aşırı

İlginç... Bak benim kullandığımda hiç bir şey yok ama ben içine bilimum birşeyler karıştırdığım için anneme yeni şampaun açtım dün, bir kere yıkadı kafası kepek içinde kaldı, birde kırmızı daire şeklinde bölgeler var... Egzama mı yapıyor diyorsun? Şimdi sendende duyunca jeton düştü... Bayat şampuan mı satıyorlar acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…