Böyle şey olamaz

canım tamam aılenle sorunların var ama bencede nısanlına anlatma herseyı çunku ne kadar ıyı olursa olsun nısanlın ılerıde en ufak bı kavganızda bunu sana soyler

keske hic iyilik yapmasaydin abinde osa kimse iyilik hak etmiyo bence yasakkelime yasakkelime

abin ve baban onlar senin..yarın bir gün evlilikte sorun yaşadığında sana kol kanat gerecek olan insanlar onlar..
kol kırılır yen içinde kalır...
kimseyi, ne nişanlını ne bir başkasını onların önüne koy..abine kendini affettirmeyi babana da hemen evlenmekten vazgeçirmeye çalış...
herkes söylemiş bir de ben söyliyeyim.ne kadar seversen sev, ne kadar baştan yavrını koymuş olsan da ailenle ilgili hiç bir problemini anlatma nişanlına...Evli bir bayan olarak sana nacizane başucu tavsiyem

evlen git o zaman...madem senin yaptığın iyilik anlaşılmıyo kötü olan sen oluyosun evlen kurtul böyle durumlardan.

Herkesde hata olduğu gibi sendende çok fazla hata var...
eğer sen ailene karşı seni koruması için nişanlını çağırırsan babanda onunla çık git der...
hee tabiki dememeli seni nişanlının karşısında rencide etmesi çok büyük ayıp
ama senin evindeki herşeyi gidip nişanlına anlatmanda hiçe sayılacak gibi değil..
bazen bir an gelirki o verilen sözler atmosferde kaybolur gider ve sen aileni karşına aldığınla kalırsın..
nişanlın abine onu döversen seni öldürürüm diyor ve sen bundan mutluluk duyuyorsun ..
benimde abim var çok kavgalar ettik benimde çok kolay bir yaşantım yoktu ama asla bunalrı eşime yansıtmadım...
onları asla karşı karşıya getirmedim .. şimdi sen bunları anlamıyor , anlamak istemiyorsun ama
birgün mutlaka söylediklerimizde hak vereceğin yerler olucaktır...
hiçbirşey göründüğü gib toz pembe değil... el her zaman eldir...
ama ana , baba , kardeş değişmez kandır ,candır...

ne diyeyim safsın iyi niyetlisin
başına gelebilecekleri hayal edememişsin
kız sana ağlamış sende dayanamamış abinin yaptıklarını anlatmışsın.
kızın sonra abinden hesap soracağını aklına getirememişsin.
bu sana hayatta bir tecrübe olsun
bundan sonra duymadım,görmedim,bilmiyorum böyle hareket etmelisin.kaydirigubbakcemile
baban sana kızcağına oğlunu adam etsin.
senin suçun yürekli davranmak kimse yapmaz bu zamanda bunu.
ama işte güzelim iyilikten maraz doğuyor.
kimbilir abin neler söyledi,seni istemediği için aramızı bozmaya çalışıyor bilmemne diye işin içinden kurnazca sıyırmaya çalışmıştır.
bu konudan dolayı evden ayrılma,eğer gerçekten istiyorsan ayrıl.
utanmıyomu o abin bide babanıda almış arkasına oh seni saf buldular eziyolar.
ezdirme kendini.:1hug:

seninle hemşeriyiz galibaŞenizbizim oralarda beraber oturmak daha kolay ama burası daha büyük şehir ve yaşam farklı burda hele öyle bi kadınla oturmak zor cok zor ama bunu yapmak zorundayım

evet bende öyle yapıcam 2 ay beklicem 2 aya hazırlık yapayım hemen evlecem dua edin kızlar bana

iyi günlerin beni beklediğini sanmıyorum bıktım artık hayattan gelinlik bile giymek istemiyorum:1no2:

evet hemşeriyiz dadaşsan şayet canimŞeniz
bende nişanliyim ankaraya uzağa gideceğim için ailem çok iyi
haddinden fazla anlayişli şükür benim
abin hadi cahil ama babani anlayamadim
bunda da bi hayir var çok kötü değilse kayinvaliden eşini orda bekle nolucak

en doğru davranış ilişkilerine hiç karışamamak ve uzak durmaktı...

Bende normalde mantikli davranip mantiğiyla hareket eden biriyimdir
az çok tanidiniz beni burda nerdeyse 4 yil olacak burdayim
bazen el dediğimiz insanlar canim dediğimiz insanlardan daha da iyi oluyor
bende babadan muzdarip biri olarak bunlari söylüyorum:çok üzgünüm:
çok açmiyorum açsam roman olur zaten çitlembiğim

para para para....

nişanlının seni savunması çok güzel.bundan sonra senin yerin onun yanı olsun....

Arzucuğum uzunca bir mesaj yazdım lakin daatbase erorr yüzünden gitti .. şimdi o kadar uzun yazmaya gözüm kesmiyor...
kimse kimsenin hayatını tabiki bilemez çeken bilir ancak... fakat ne olursa olsun karşısındaki kim olursa olsun
Aile ona karşı kötülenmemeli.. iyide olsa kötüde olsa ailesinden bahsediyor...
ve inan bazen evdeki hesap çarşıya uymuyor .. başta verilen o sözlerin para etmediği çok oluyor ...
Her ne yaşanırsa yaşansın ben aile sorunlarının yine aile içinde kalması gerektiğini düşünenlerdenim..
Nasılki eşlerimizle yaşadığımız her sorunu ailemize anlatmamamız gerekiyorsa aynısı diğer taraf iÇinde geçerli..
Dünya hali hiç bir şeyin garantisi yok be canım... Alalh hepimizin hakkında hayırlısını nasip etsin..
Ama ben hala ailesinin yanından çıkıp kayınvalidesiyle eşi olmadan 2 yıl geçirmemesi taraftarıyım...

sende de hata var
boşver abin ne yapıyorsa yapsın niye karışıyorsunki
abinde bi garip madem o kız onun için bu kadar önemli, bu kadar hır gür çıkarıyor mademki gidipte aldatmasın başkalarıyla
neyse hadi sen yapmışın bi hata,abininki zaten başlı başına bir hata da babanda çok garip
ne olursa olsun nişanlının yanında elin oğlunun yanında kızına öyle dememeliydi
kızının iyiliği için,ilerideki yaşantısı için
bence bu hiç iyi olmamış
keşke nişanlın o kavga sırasında sizde olmasaydı
siz kardeşsiniz ,ailesiniz sonuçta kavgada edersiniz dövüşürsünüzde ama barışırsınız
keşke nişanlın bu olaylara şahit olmasaydı
ne kadar iyi olursa olsun, ne kadar ona güvenirsen güven
insanoğlu bu çiğ süt emmiş,allah korusun bir gün kötü oluverirseniz hepsini kakar kafana,hepsini yüzüne çarpar tek tek

katılıyorum sana arkadaşım bazen elde öyle iyiler oluyoki kendi insanın solda kalıyorkayınpederim allaha şükür iyi biri kayınvalidem biraz patavatsız ama o da huyuna gidersen cok iyi oluyo ha evde beklemişim ha onlarda ne farkedecekCADIARZUen azından evde dayak yeme riskim var orda yok

hayır arkadaşlar ben hatalı değilim buna şiddetle karşı cıkıyorumeğer yetim bir kızın bile bile parası yeniyor bile bile dalga geçiliyorsa ben buna dur derim bende bayanım ve benimde erkek arkadaşım var kendime yapılmasını istemediğim bişeyi başkasına yapmam ben karşılığı ölüm bile olsa yapmayın allah aşkına erkeklerin önünü böyle açmayın nolurr:1no2:sen ben o bunu yapmazsa kim durduracak bunları söyleyin bana kim:tomato:beni en cok siz anlamılısınız çünkü bayanız bayan bayan bayan:çok üzgünüm:

cnm eğer o yetim kız kendinden on yaş küçük bir erkekle ilişki yaşıyorsa birşeyleri sen anlatmadanda anlıyabilirdi.bu kadar saf olabileceğine inanmıyorum.erafında bu kadar esen savuran erkek varken kendini yok yere sıkıntıya sokmuşsun.tabiki iyi niyetinle.ama kabul etmek istemesende tek zarar gören sen olmuşsun.ağbinin siniri geçmezmiki biraz beklesen.babanada kocaman bir yuh diyorum başkada bişey demiyorum:1no2:

abimin siniri geçmez ama yataklık hasta olmuş ohhh çektim içimden :hooray:allah görüyo güzelim allah veriyo cezasınıkaydirigubbakcemile3iyi niyetle yapılan herşeyi görüyor allah bundan eminimyerimsenibenbiz kararımızı verdik şimdi sıra bunu ailelere açmaya geldi 2 ay sonra evlencez nişanlımla mutlu olacağıma eminim:asigim:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…