Böyle şey olamaz

canım teşekkür ederim fakat babam telefon açmadı nişanlım beni dövmesinler diye eve geldi arkamda durmak için o zaman dedi babam cok sinirlendi al git bunu hemen evlenin bıktım bundan dedi:1shok:bende hayret ettim boşver ana baba hakkı varsa evlat hakkıda var hakkımı helal etmiyorum onlarasenağlama

kayınvalidenle anlaşamadiğini okumamişim özür
ama öz ailen kadar adeletsiz değildir eminim
bencede bababin o tavrina karşi evlen ve çik git o evden bebişim

kayinvalidenle aran nasil iyi ise otur bence canim

seninle hemşeriyiz galibaŞenizbizim oralarda beraber oturmak daha kolay ama burası daha büyük şehir ve yaşam farklı burda hele öyle bi kadınla oturmak zor cok zor ama bunu yapmak zorundayım

seni çok iyi anlıyorum canım... inşallah mutlu olursun...ama sen iyi olanı düşünmüşsün mutlaka onlar pişman olacaklar boş ver üzülme.. kocişinle yaşayacagın güzel günleri düşün..

kayınvalidenle anlaşamadiğini okumamişim özür
ama öz ailen kadar adeletsiz değildir eminim
bencede bababin o tavrina karşi evlen ve çik git o evden bebişim

evet bende öyle yapıcam 2 ay beklicem 2 aya hazırlık yapayım hemen evlecem dua edin kızlar bana

seni çok iyi anlıyorum canım... inşallah mutlu olursun...ama sen iyi olanı düşünmüşsün mutlaka onlar pişman olacaklar boş ver üzülme.. kocişinle yaşayacagın güzel günleri düşün..

iyi günlerin beni beklediğini sanmıyorum bıktım artık hayattan gelinlik bile giymek istemiyorum:1no2:

Bence ofkeyle kalkip zararla oturma lutfen once sakinlesmeye calis sana
cok hak veriyorum ailenin sana karsi olan tavri ve sana haksizlik etmeleri cok uzucu...
Ama baban cik git bu evden dedi diye gitmemelisin gerekirse izah et durumu
ikna olmuyorlarsa yine cekip gitme goster biraz disini onlarin senin ustunde oldugu kadar senin de onlar
ustunde hakkin var, kendini ne zaman hazir hissediyorsan ki 2 yildan bahsediyorsun 2 ay icinde evlenmek zorunda degilsin...
Hakkinda hayirlisi olsun Allah aile fertlerine de akil, fikir versin...

iyi günlerin beni beklediğini sanmıyorum bıktım artık hayattan gelinlik bile giymek istemiyorum:1no2:

Bak güzelim suan kendi ailenle yasadigin problemler bile seni hayatan biktiriyorsa ilerde kaynana koca evinde muhtelemen yasayacagin olaylarin ve sorunlarin altindan nasil kalkacaksin???

Babanin söyledigi laf attigi tokat dokunur ama ellin söyledigi gibi yüregini daglamaz,
Abinle ettigin kavgalar yasadigin sorunlar seni üzer sinirlendirir ama görümcenle kayninla yasadiklarin seni cileden cikartir!!!

Bunlari iyi düsün bence, allah yasatmasin rabbim iyilerle karsilastirsin insallah ama bu yollardan gecen biri olarak herzaman sunu der sunu bilirim!!:1closedeyes:

Baba evindeki yedigim Tokat
Ellerin surdan kalk suraya otur demesinden daha tatliymis...:çok üzgünüm:

nişanlımla konuştum az önce sen canını sıkma dedi ben varken sana bişey yapamazlar sen ailemle iyi olmaya çalış evleneliim askere gidip geleyim durumumuzu düzeltip evimiza cıkarız dediCADIARZUdün abimede dediği gibi sana eli kalkanın elini kırarım dedi.dün abim beni dövüp rahCADIARZUatlayacağını söylerken nişanlım sen onu döversen bende seni öldürürüm dedi.banada diyo seni kim kırıyorsa bende onu kırarımyerimsenibeno da olmasa naparım ben

bencede de...
herşeyden önce bir baba nasıl kızı için nasıl al bunu git diyebilir nişanlısı da olsa...
hala orada takılı kaldım ben...

boşver elfiş...
neden diye sorgulanırsa garip şeyler çıkabilir altından...
zaten bazı arkadaşlar yazmış tahminlerini...enteresan işte...
ama herkes enteresan...
abi enteresan baba anne...
konu sahibi de öyle...
herşey anlatılmaz nişanlıya...anlatılmamalı...bunu da zamanla öğrenecekler...

siz böyle derseniz ben napayım iki arada bi derede kaldım hayattan öylesine bıktımkiCADIARZU

Nisanlin esin olduktan sonra abin baban veya ailen hakkinda yaptigi en ufak bir yorum seni üzer ama biliyormusun..??

Yerinde olsam nisanlimin bu kadar ailemle yüz göz olmasina müsade etmem hatta seni ilgilendirmez onlar benim babam ve abim biz tartisiriz dövüsürüz yine iyi oluruz lakin sen kötü olursun derim...:1closedeyes:

Canım çok zor bir durum iyilik yapıyım derken kendini zor duruma düşürmüşsün o kıza da yazıklar olsun başka birşey demiyorum. Canım nişanlını çok sevdiğini ama kayınvalidenle anlaşamadığını söylemişsin ne olur çok iyi düşün eşimde olmayacak evde diyorsun eşin gelene kadar kayınvalidenle geçen süreç seni eşinden bile soğutmasın çünkü öyle yada böyle yaşanılan her tatsızlık seni soğutabilir. Babanla konuşmayı denesen yada annenden destek alsan ?

ben buraya tartışmaya değil akıl danışamaya girdim.görüşlerine saygı duyarım ama lütfen kırıcı konuşmayalım olurmu

aile ile ilgili hersey nişanlıya anlatılmaz
yahuu be mocama anlatmıyom bu kadar
sen yarın öbürgün ailenle barısırsın nişanlın düşman olur görüştürmez seni
ilerisinide düşün öyle hareket et
ne yaparlarsa yapsınlar anne baba kolay silinmiyor ki

elbette öyle...
hatta eşine bile yeri geldiğinde anlatmamalısın...
öyle suistimal edilecek konular ki bunlar....
sana gelince arkadaşım...
sen şimdi kaçış için evlendin, ailenle olan sorunlarından kurtulmak için...
eşinle anlaşamadım ya da kayınvalidenle diyelim, hiç bir şey diyemeyeceksin dersen o zaman seni zaten ailen de istemiyordu diyecek sana...
ben nişanlını senin çağırdığını bilmiyordum...
ne nişanlının yanında ailenle kavga et, ne de ailenin yanında nişanlınla...
sevdik evlendik olsa bugün kimse şikayet etmezdi hayatından...
sorunlarını sen çözeceksin başkasından yardım istemeden..
ama işte öğreneceksin dediği gibi betty'nin...
kimseyi suçlama sonra...

canlarım ben o konuyu cok öncedende şimdide konuştum nişanlımla bana kalkıp ailem hakkında ileri geri konusursan bozusuruz dedim hele hele sakın bunları başıma kakma sana yemin ederim boşarım seni dedim kimseye muhtaç değilim ben sadece ailemle aram bozuk dedim.ama bundan yararlanmaya çalışma dedi.buna karsılık ben şerefsiz değilim dedi.babası cok iyi bir insan zaten ben öyle birşey yapsam babam beni eve almaz dedi.evet haklı babası cok iyidir.annesi gibi değil benn nişanlıma cok güveniyorum:asigim::a015:

ben buraya tartışmaya değil akıl danışamaya girdim.görüşlerine saygı duyarım ama lütfen kırıcı konuşmayalım olurmu

amacım kırıcı olmak değil...
okadar çok hata varki...hangisine yorum getirmeli...
ben size canaınızı en çok acıtabilecek olanı söyleyeyim...
aileninzle ilgili hiçbişeyi ama hiçbişey nişanlınıza anlatmayınız....
zira bir gün olur (Allahım korusun saklasın...kimse yaşamasın istemem) o sizi başkasında koruyacağını söyleyen (ki bu başkası abi) size kalkalrsa çok yanar içiniz...
insanoğlu bilinmez...ne demişler eşşeğini sağlam kazığa bağla sonra Allaha emanet et...
siz de ailenizi biraz soyutlayın ki eğer yarın sorun yaşarsanız eşinizle yüzünüze vueacak bişeysi olmasın...
evt insanlar malesef ailelerini seçemiyorlar ama sahip oldukları aileyi korumak her şartta görevleri...
size çok açık bişey söyleyim mi...ben kocama anlatmam ailemle ilgili hiçbişeyi...
neden anlatayım ki...
bu kocamı sevmediğim ya da o kötü olduğu için değil gerek yok...,
herkesin yeri de derdi de sevinci de ayrı...herkes yerinde kalsın...
çok üzülürsünüz...çok matah bir baban mı ardı çok mu rahattın evinde ki annemin evini beğenmiyorsun der yarın (Yineliyorum Allahım korusun sadece örnek veriyorum)...abinin elinden aldım seni der...baban kapının önüne koydu der...gıkınız çıkmaz...
lütfen biraz daha dikkat...kendiniz için...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…