Boyle seviyesizlik ilk defa yasiyorum😔

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Annem babam da depremzede,onlarin evleri agir hasarli esya bile alamayacaklar, babam kalp hastasi yani bu durumu bir sure onlardan saklamam lazim,ablamlara anlattim sadece.Zaten uzuluyorlar ben de iyice uzmek istemem
Kendinizle ilgili detay verdikçe evinize gelip kpyi tekme tokat "erkek" gibi dövesim geliyor. İnsanlar eşyasız kalmış kizinin ses kaydını dinletecek Allah'ın delisi

2. Çocukta mı farkettiniz bazı şeyleri
Evliligimin ilk yillarinda yine ailesiyle ilgili problemler yasadik,sonra tayinimiz cok uzak bir yere cikti.Evimiz uzak,kafamiz rahat,her ailede olan ufak tefek sorunlar vardi ama bosanacak boyutta asla bir iliskimiz olmadi.Kendi ozelimizde iyiyiz,bir erkegi ailesinin yaninda gorup degerlendirmek lazimmis,biz onlarla cok kalamadik ki anlayayim bu durumu.

Bir de benimle lan li lunlu konustu,kendine ceki duzen vereceksin lan benimle bu sekilde konusamazsiniz ne hakla bana lan doyorsunuz dedim.
Bunlar saf kötülükten kaynaklanıyor.Eşinize ailesinin yanında öyle dememeliydiniz diyenler olmuş ama,iyi ki demişsiniz.Siz iyi niyetinizle bu insanları evinizde misafir ediyorsunuz yıllarca kalsalardı yine en ufak olayda bunları söyleyecekler,olaylar bu noktaya gelecekti.Ben de benzer bir olay yaşadım,o kadar saçma konuları ağızlarına aldılar ki…Bende sadece ayyy o zaman alın oğlunuzu ben boşanırım siz daha iyi bakarsınız dedim.Hemen geri vites yaptılar.Çok şaşırdılar çünkü benim ayyy özür dilerim bir daha olmaz dememi beklediler.O kadar cahiller ki kendileri bu zamana kadar her lafı etmiş,her lafı yemiş ama evliliği devam ettirmişler herkesi öyle sanıyorlar.
Şu anda sakin kalmaya ve tekrar bir tartışma ortamına girmemeye çalışın.Bu tarz insanlara laf anlatılmaz.Eşiniz de şaşırmış olabilir duruma birde olay sizin evde olmuş o yüzden birşey diyemez onlara,size de hak veremez.
Haklılığınızı evde ki kimseye ispat etmeye çalışmayın daha çok yıpranırsınız.Çünkü siz anlatırsanız anlatın karşıda ki insanın kapasitesi az ise sizi anlayamaz.

Annem babam da depremzede,onlarin evleri agir hasarli esya bile alamayacaklar, babam kalp hastasi yani bu durumu bir sure onlardan saklamam lazim,ablamlara anlattim sadece.Zaten uzuluyorlar ben de iyice uzmek istemem
Onları üzmeyin ama kendinizi de ezdirmeyin lütfen. Kimse size evinizde üslupsuz, tehditvari ahkam kesemez. Sizi açıkça ailenizi üzmek istememe hassasiyetinizle tehdit ediyorlar. Çok çirkin bir aileye denk gelmişsiniz.

Gece gece çok sinirlendim ve üzgünüm. Gercekten bu ataerkil ailelerden de, oğullarını bir bk sanmalarından da bıktım. Kadın hem disarida çalışsın hem de eve gelince her seyi kendisi yapsın. Kocasi ERRRKEKKKKK olduğu için tabii ki(?) de iş yapmasın öyle şey mi olur ya paşamiz onlar bizim!. Ev işinin eşit olmasi gerektigini düşünen erkekler kalmış olun lütfen ya..

Püüüü gerçekten kusura bakmayın ama kocanız adamım diye gezinmesin ortalarda. Aileside insan değil.
Ya bence kocası da biliyordur onların ne karakterde olduğunu o yüzden susmuş olabilir,şimdi oda bir laf söylese olay daha çok büyüyecek eşyaları toplayıp çıkıp gitmek isteyecekler filan diye düşünmüş olabilir.

Ay yapmayın Allah aşkına boşanmayı gerektirecek bir durum yok ortada öfkeyle hareket etmeyin lütfen kimsenin de gazına gelmeyin. Hallolmayacak bir sorun yok ki sonuçta siz zaten onlar gelene dek iyiy mişsiniz eşiniz de bu miktar bocalamış ama bence bu boşanma gerekçesi falan olmamalı kolay mı kuruluyor bir yuva üstelik dediğiniz gibi iki çocuk. Eşiniz ben zaten yapıyorum sen sürekli söylüyorsun demiş ne var ki bunda yapıyor madem söylemeyiverin. Eşiniz ailesine ne diyebilir bir de depremden kaçıp size sığınmış üstelik ailesi şu vaziyette ne desin oğulları. Siz zaten denmesi gereken her şeyi demişsiniz

Hem hamile hemde hasta doktora gitmiş kanında enfeksiyon cikmis dktr antibiotik tedavisine baslamis

Kayinpederin zalimliğine bencilliğine hayret ediyorum. Adres verin gelelim diyecek kıvamdayım.

Ben de 7 aylık hamileyim, bir tane 4 yaşında oğlum var, diğeri de erkek olacak kısmetse. Bak Allah yukarda, oğullarımın hamile karısına iş yaptırdığını görsem, karısına ev işi yüzünden şikayetlendiğini görsem ben paylarım onları. Eşlerine yemek için, ev işi için, çocuk bakımı için azıcık serzenişte bulunsalar bile çok çok kızarım. Ben bu kayınvalideleri hiç anlamıyorum ya. Hem evin düzeninden onlara ne ki?

Burada en büyük suçlu eşiniz ama onu da söyleyeyim.

Evet çok güzel yorumlamissiniz

Zaten annesine babasina bagirip cagirsin asla istemem,sonucta esimin uzerinde haklari var. Ama bu konu burda kalmayacak, aramizda hep sorun olacak,huzursuzluk olacak,bir sekilde aşmamiz lazim,olan olaylara deve kusu gibi topragin altina kafamizi gomup yasanmamis gibi davranamayiz.Şu asamada bosaniriz demiyorum ama destek almamiz sart.Baska turlu cozemeyiz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…