Boyle seviyesizlik ilk defa yasiyorum😔

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bakın önünüzde çok harika bir fırsat var. Ücretli izinler bitince alın 2 yıl ücretsiz izin, oturun "kadınlık" yapın. Siz kadınlık yapınca oğulları da mecbur erkeklik yapacak. Oturun evinizde, az kıymet bilsinler. Neden rapor aldınız ki çalışabilmek için? Deli misiniz? Canınıza yazık. Ben 3 haftadan fazla dayanamamıştım, oturmak bile işkence olmuştu. Hak eden yok bu çabanızı. Gidin yatın evinizde.

Eşinizin tepkisi ne oldu ?

Kayın aile böyle maalesef oğluşunun ev işi yaptığını görse yıkılır çoğu

Kayinpeder kayinvalide evliligi de su sekilde,kayinpeder surekli hakaret eder kayinvalideye,yaptigi hic bir seyi begenmez,daha yazin cayi az koydu diye kadina cimrisin,beceremiyorsun turlu turlu seyler soylemisti. Ya da sofra kurar kayinvalide, k.p bir seyi begenmezse bu ne bicim sofra,olmamis gibi seyler soyler

Bazen de "sus kari,cok konustun" gibi abuk sabuk seyler soyler.

Ay valla ya, küçük çocuğa bağırsın ne olmuş prenses mi yetiştiriyorsunuz, kadın 36 haftalık hamile ona da empati yok. Vay efendim sen nasıl eşşşşşeeekk kadar adama insan gibi davran dersin. Yazık kv nin biricik oğluşunun gururu incinmiş. Alsın minicik oğluşunu koynuna da emzirsin bari. Şunu savunana da yuh yani.

Dünya seneler süren bir evliliğin veya ilişkinin hiç ses yükseltmeden, insan ol biraz demeden, kes be kes filan demeden yürüyebileceği kadar toz pembe bir yer de değil. Normal bir ilişki veya evlilikte bu kavga edilir, sonra biter, sonra sakinleşilir ve barışılır. Veya adamın canına tak ettiyse kalkar gider yani. Ana baba işe karışıp rezillik çıkarmaz. Yorumlarınızı anlayabiliyor ve hak vermiyorum, bunda kabullenemeyecek ne var? Size de iyi forumlar.

Tamamen bunun hıncından işte, kıskanıyor çünkü, sevilmeyişinin acısını sizden çıkarıyor.

Ya cahil adam işte ne bekliyorsunuz ki
Çok hızlıca evleri ayırmaya bakın

Kayınbabanın derdi de senelerce hayvanlığını sevgisizliğini karısına huy olarak kabullendirmiş, aynı muhabbeti başkalarında görseler bu kadar gerilmeyecek, her türlü kulp bulacak, ama bu kadar yakınında görünce telaşlanmış. Elinin altındaki kadın sorgulamaya başlayacak artık, geç de olsa.

Çok üzüldüm, aynı gruptayız bir kere doğurmaya bu kadar az kalmışken deprem gibi stres yaşamak, evin düzeninin değişmesi, hasta olup bebeğe zarar gelecek diye korkmak başlı başına yeterli sıkıntı. Burada hiç hamile kalmamışlar olayı anlayamıyor ama insan hasta değilken yataktan kalkamıyor. Evde bu kadar insan 2.5 yaşında küçük çocuk. Eve gelenler düşünceli olsa zaten hiç iş yaptırmazlar.

Ayrıca eşine “insan gibi davran” nasıl denir diye şok olup, çocuğa bağırmayı “insan sinirlenebilir, doğal” diye açıklamak başlı başına çelişki.

Ayrıca hadi diyelim adamın annesi babası çocukları için endişelendi, dertleri varsa kendi çocuklarıyla konuşsunlar, göbeği burnunda kadına hakaret etmek ne münasebet? Stresten sıkıntıdan bebeğe bir şey olsa valla elimle boğarım hepsini.

Masal eşin normalde huzurla yaşayan, mutlu olduğun biriyse bence kendi odanıza çekilince oturup konuş. Durduk yerde ailesinin aşırı densizliği yeni bebek de yoldayken aranızı bozmasın. İşten eve gelip kavga gürültüde arada kalmak da çok zor. Bir de normal zaman değil. “Anne baba çok oldunuz, hadi herkes evine” diyecek durum yok. Yani burada tepkiler normal şartlarda değerlendirilebilecek gibi değil.

Annesi babası da yüzsüzlüklerine doymasın, ben olsam konuşmam, yüzlerine de bakmam. Babanın niye arıyormuş onu da anlamadım.

Diyorum bu kadinlar anormalligi normallestirmisler. Normal birsey gorunce tedirgin oluyorlar. Evden gitmeyi dusunuyorlar mi?

Oyle yapacagim insallah,zaten psikolojik olarakta cok yiprandim, Okulda da herhangi bir verimim olmaz.Biraz kendimi dinlemem,psikolojimi duzeltmem lazim,dogumdan sonra ilk is iyi bir psikiyatrise gitmek,yoksa hic bir seyi toparlayamayacagim,cocuklarima yetemeyecegim

Ben de sizin çocuğa bağıran babanın hatasını anlayışla karşılayıp, karnı burnunda hasta annenin buna seviyeli tepkiyi vermemesini başına gelenleri hak etmiş böyle dediği için diye yorumlanızı anlayamadım.

Yoksa konudaki kimse de evet eşlerimize kızalım, kaba konuşalım demiyor. Ama eşlerin kendi arasındaki sorununa saçma sapan kavga çıkaran kayın ailenin hareketlerini haklı çıkarmaz.

1) ben başına gelenleri hak etmiş demedim , çoğu yorumum son güncelleme gelmeden,
ben sadece usluptan bahsettim , kendisi de esi ile iyi konuşmamış kayınvalide de kendisi ile konuşmamıs herkeste bir üslup sorunu var.

hanımefendi hasta değil, hamile ama konu bu değil zaten.
ben açıkçası başta konu sahibinin kocasına insan gibi davran vs demesinin eş ailesini çok tetiklediğini düşündüm ki bence tetiklenebilir bir durum.
sonrasında ise yorumlarda da yazdım , eşin biraz çift taraflı oynadığını anne ve babasına evliliği ile ilgili negatif şeyler anlayabileceğini düşündüğümu söyledim

ekstra herkesin hassasiyeti farklıdır, baba zaten normal bir baba ise bağırdığı an çocuğuna pişmanlık duyar bunun üzerine insan gibi davran gibi çok usttenci bir cümlenin bana negatif görünmesi sizden fazla olabilir.
ben ilişkilerimde bu konuda hassasım ve kendime göre yorumlar yazıyorum elbette

ayrıca zaten bana kalmamis herkes konu sahibini savunuyor, herkes yeterince laf söyledi bana bu amacı anlayamıyorum
aynı mi dusunmeliyiz illaki ?
bu kadar fazla tepkiyi anlayamıyorum.
o halde herkes sabaha kadar konu sahibini savunsun belki bir sey değişir ne diyeyim

kabullenemedigimi nerden cikardiniz ?
hak vermeyebilirsiniz , elestirebilirsiniz , istediğiniz her şeyi yapma hakkına sahipsiniz.
hic tanımadığım insanlar yorumlarımı beğenmedi diye kabullenmeme tribine girecek biri değilim.
düzgün üslupla yazmayan kaç tane kadın oldu, siz gayet düzgün bir üslupla yazdınız ben de fikirlerimi açıkladim ,
konunun bu şekilde anlaşılması gerçekten ilginç.
her neyse.

Hasta olmakla hamile olmanın farkını gayet iyi biliyorum ve konu sahibi hem hasta hem de doğuma çok yakın hamile. Yazdığı kısmı da alıntıladım.

Aynı düşünmek zorunda değiliz ama hepimiz beraber yorum yapıyoruz. En azından kendi adıma yazdıklarınıza yorum yapmamın sebebi, konu sahibine olan eleştirilerinizi orantısız bulmam. Kadına söylenen onca şeyi “tetiklenmişler” diye yorumluyorsunuz, eşinin bağırmasını strese yoruyorsunuz ama konu sahibinin tek cümlesi onu bunca hakarete denk bir noktaya getiriyor.

Yoksa tabii istediğiniz gibi düşünün. Hepimizin farklı fikirleri var.

salt çocuğu düşünüyorsak bile çocuğa bağırdığı için annesinin babasına hakaret etmesinin uzun vadede pozitif etkisi olduğunu düşünmüyorum
Hakaret dediğiniz de insan gibi davran demek. Gayet yerinde bir cümle. İnsanlar konuşarak anlaşır. Bağırıyorsa da bu çok insani bir eylem değildir. Tanımlamış yaptığı şeyi. Anasına babasına sövmemiş. Düzgün davran demiş. Haklı mı haklı. Düzgün davransın.

iyide konunun başı zaten konu sahibinin söylediği laftan geliyor
ben o laf olmasaydı / duyulmasaydi konunun en azından bu kadar kısa sürede buraya geleceğini düşünmüyorum.

size basit gelebilir insanın eşine insan gibi davran demesi / bana gelmiyor.
ben ilişkilerde daha hassasım , böyle şeyler söylemem / söylenmesi de beni çok üzer .
siz farklı şeylere daha hassas olabilirsiniz .
sabahtan beri tonlarca yorum aldım hakaret içerikli yorumlarda aldım kaba saba.
anlam veremiyorum, bu tavırları/sizi kast etmedim/
yani çocuğa bağırma olayının genel olarak çok abartıldığını düşünüyorum ülkede ,
sanki hiç kimse çocuğuna hiç kızmaz hiç bağırmaz gibi davranıyor herkes.
bu bana ütopik geliyor ,ayrıca hiçbir bağırma olayının yaşanmaması da hayat hakkında çok deneyimsiz kılar insanı.

tabiki eslerde birbirine bağırıp kavga eder vs vs ama benim bazı hakaret tartışma sınırlarım var
bu konuda çok hassasım
her neyse çok uzattım,

sizin için öyle olabilir benim için değil.
ben bunu hakaret olarak görürüm ve sindirmek zor olur

İnsan mısın sen?
Bu doğru mu sence?
Aynı usluplar eşinde sende aileside
İnsan misin sen? Ben boyle bir sey mi demisim pardon.Ya nerelere cektiniz valla sisirdiniz ya. Kizim gripten yeni cikmisti,hatta mart annelerinde aktifim orda bile yazmistim kiz iki gun cok ateslendi diye.Hasta cocuga bagirmasi normal benim cocuga insan gibi davranma dedim hata evet haklisiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…