Boşanmış ve Çocuklu Bey

Arkadaşlar selam,
Ben 25 yaşında boşanmış bir kadınım. Şuan birlikte olduğum beyefendi de boşanmış, 39 yaşında ve 2 çocuk babası (kız 4, erkek 8 yaşında) .
Ben boşanalı 1,5 yıl, o boşanalı 1 yıl oluyor. Eskiden beri birbirimizi tanırdık hatta ben x abi derdim hep Ben boşandıktan sonra o da boşanınca dertleşmek için buluşmaya başladık ama hep abi modu yine. Sonra bir gece olan oldu ve beni öptü derken bir şekilde ilişkiye başladık.

Ben başta istemedim ama kaybetmeyi de istemiyordum çünkü iki insan birbiriyle ne kadar iyi anlaşabilirse o kadar iyi anlaşıp eğleniyorduk hiç sıkılmadan sohbet edebiliyorduk. Bu arada yaşını hiç göstermez ve yakışıklı bir bey. Orta halli maddi durumlarımız var ikimizinde.
Ben ayrıldıkta 9 ay sonra filan birlikte olmaya başladık bu 9 ay boyunca çok kişiyle konuştum gel gitlerim oldu bir sürü yeni arkadaş edindim vur patlasın çal oynasın yaşadım anlayacağınız. Sabahlara kadar eğlendiğim günler yaşadığım ve her zaman bir planı olanı biriydim.
Bu x beyle de çok eğlendik birlikte olmaya başladığımızda çok güzel günlerimiz oldu.

Aradaki yaş farkı bana güven verdi hep ve ben biraz asi tipli zor anlaşılan sorun çıkarabilecek bir insanımdır açıkcası.
Malum yaşım yaşadıklarım vs hep sorunlu ilişkiler yaşadım ergen tavırları olan genç çocuklar vs. erkeklerin geç olgunlaştığı fikrindeyim.
Adam hep beni tölere ediyor bana hep senin bu yaşında çok normal vs diyordu. Çok gülüyor eğleniyorduk bir kaç ay böyle geçti.

Sonra zamanla patlak vermeye başladığını hissettim olayın. Kıyafetime kimseyi karıştırmam hassas olduğum bir konu. Ortamına göre giyinmeyi de bilirim. Örneğin beni görünce eteğimin boyuyla ilgili bir şey diyor espriyle karaşık ben direkt kimse karışamaz diye çıkışıyorum çünkü hassasım. Sonra ben insanlarla hemen kaynaşırım erkek arkadaşlarım da vardır arana mesafe koy artık sevgilin var filan dedi yine çıkıştım. Gerçekten olması gerektiği kadar mesafeliyimdir cıvık ilişkim yoktur el kol şakaları bel altı sohbet filan vs yok. Arkadaşlarımla plan yapacağım zaman mırın kırın yapmaya başladı vs ama bunları konuşarak aştık. En azından ben öyle düşünüyorum. Bu arada ailesi muhafazakardır. O da öyle bana mı rol yapıyor diye düşünüyorum bazen her neyse.

İlişki hakkında detay vermek istedim biraz.

Sorunum şu ki bu sıralar hiç bir konuda anlaşamamaya başladık. Sesini filan yükseltmeler başladı tartışırken. Adam tripkolik biri oldu çıktı. O olgun adamı bu hale getirdim belkide. Kendimi tebrik ederim. Örneğin bir yere eğlenmeye gidiyoruz ben full dans adam oturuyor. Ki olabilir sadece fark diye yazıyorum. Tatile gidiyoruz dinlenmeye yönelik tatil isterken ben eğlencenin dibine vurmak sürekli gezmek istiyorum. Yanlız ilişki başlarında o da benim gibiydi. Bu adamın 2 çocuğu var ve sürekli benimle vakit geçiriyor, çocuklarıyla da vakit geçirsin istiyorum ama genelde tercihi benim. İlerde bizim çocuğumuz olursa ilgisiz bir baba olur mu diye düşünmeden edemiyorum. Ben kesinlikle çocuklarıyla yaşamak istemiyorum evlenince velayet babada ama çocuklar anneanne, dede ve annesiyle yaşıyorlar. İlerde eşi evlenirse (kadın aldattığı için ayrıldılar bu arada) çocukları ona vermeyeceğini annesinin yada karşı tarafın büyüklerinin bakacağını söylüyor. Ama ne kadar inandırıcı? Benim ailem zaten kabul etmez.

Yani her zaman yanımda ve her konuda destek bana kendisi. Başta çok çoook ilgiliydi şimdi azalttı diye mi batıyor bana bilmiyorum.
Aklım allak bullak. Bir şey sorun bir fikir verin diye yazdım buraya. Çünkü benim aklım bana yetmedi.
Yani bu birliktelikteki amaci sonucu bir dusunun evlilik mi yoksa sadece birliktelik mi? İliski guzel adam bence normal davraniyor gibi, siz yasinizin verdigi kadarini o da yasinim verdigi kadarini yasiyor.. o gormus gecirmis 39 yasinda sizse hayatin tadina yeni variyorsunuz. İliskiniz bu anlattiklarinizla nereye gidiyir bilmiyorum ama yas farkindan kaynakli enerkileriniz uyusmuyor sadece.. gelecek gorunuyorsaniz cocuklar olmasi kimseye engel degildir. Bu iliskiye baslarken cocuklarida biliyordunu sonucta aileniz kabul etmesi ya da etmemesi degilde sizin bunu kandirip sorumluluk alip bu beyfendiyle bir omur gecirebilir misiniz ona bakin. Orn. Sadece cocuk konusu degil bir aksam disari cikmak istedin evlenince o yastaki erkekler genelde cay koy tv basinda oturalim ne isimiz var cikmayalim gibi moloton bir hayat secer suan belki bazi gezmelere sizin icin geliyordur cunku adam gencligini yasamis gezmis eglenmis artik durulma yaslarinda. Size ayak uydurmaktan ziyade sadece bu gezme konusu degil herseyde mutlu edebilir mi? Bu sorunun cevabi sizde cunku beyfendiyi siz taniyorsunuz..

Bencede ayrılın çünkü o işler evlenince öyle olmuyor canım o ev o çocuklarında evi olacak gelip kalmak isteyecekler yada babaları yanına almak isteyecek yada siz istemeseniz diyelim çocuklar size ve babasına kin gidecek kalpleri kırılacak kardeşimiz oldu o babamızla yaşıyor ama biz yaşamıyoruz içlerinde hep burukluk olacak.

Ayrıca yaş farkıda çok bence.
Oğlu beni çok seviyor. Bir akrabalarına ilerde babam ben kardeşim x abla birlikte yaşayacağız demiş. X bey bana şakayla karışık anlattı ben de espriye vurdum olayı ama tuhaf hissettim.

Oğlu beni çok seviyor. Bir akrabalarına ilerde babam ben kardeşim x abla birlikte yaşayacağız demiş. X bey bana şakayla karışık anlattı ben de espriye vurdum olayı ama tuhaf hissettim.
Demek ki kendi aralarında konuşuyorlar yoksa neden böyle birşey desin çocuk hani bir söz var çocuktan al haberi diye tam ona uymuş bu söz.

sizin de çocuğunuz olsa neyse. hem yaş farkı hem sizin çocuksuz olmanız büyük sorun. etrafımda bir çift ikisi de çocuklu olmasına rağmen ve yaşça çok olgun olmalarına rağmen evliliklerini 1 yıl bile sürdüremediler. sebep çocuklar.denge kurmaya çalışmak sizi çok yorar. iyi düşünün.

Çocukları istemiyorsanız niye gorusuyorsunuz cocuklarin günahı ne. Adam çocuklarını bırakırsa zaten iyi biri değildir. Zaten sende çocuk yok onda var yaş farkinizda baya var üstelik muhafazakar ailesi varmış.sizin herşey zit

6 ama hiç anlaşamadık
Eşin monoton olduğu için mi anlasamadiniz kusura bakma ama bu hikaye gibi geldi çünkü bende evliyim kaç senedir bizde de benzer durum var ama bunun için kavga etmiyoruz birbirimizin isteklerine saygı duyuyoruz başka bi sebebi var bosanmanizin şiddet demissiniz ama bu şiddetin sebebi başka bisey bence (kesinlikle)

Ne güzel yazmissiniz.. o kadar dogruki. Ama sadece akilli kadinlar bunu düsünüp tartip hareket edebilir.
Yürüüüüüüü ablacım. Ne de doğru yazmışsın .Güya hepsi aldatılmış ortada kalmış .allahtan beyin sahibi insanlarız da anlayabiliyoruz neyin ne olduğunu

Boşanmış olan bir adam da çıksa dese ki "benim de bazı hatalarım oldu" o sebepten boşandık...

Yok
Hepsi aldatılmış oluyor! ve ne hikmetse bu mağdur adamlar çocukların annesinde kalmasına hic ses etmiyor....Yani adam kendisini aldatan kadına çocukları emanet ediyor.

Bu standart bir türk erkeğine aykırı düşüyor.

Her gün sırf boşanmak istediği için öldürülen kadınları gördükçe bu hikayeler bana bayat geliyor.

Ben böyle bir toplumda bosanabilen kadını tebrik ederken... boşanan adamdan korkarım. Çünkü bizim kadinlarimz icin yuva kutsaldır... dayak yerler de gene ses etmezler.
.kolayına ayrılmazlar. Ve buna rağmen bir adam ne yapmiş da kendini boşattırmıs olur. Bin kere düşünürüm .
Ya yalan Ne aldatılması ne hali .Çatır çutur eşlerini aldatıyorlar .yeni sevgililerine de böyle yalanlar söylüyorlar .açın gözünüzü açın

Su bosanipta karim aldatti diyen erkeklere inanmayin ya siz korkmayin kendisinden diye bu yalani söylüyor cünkü evliligini bitirmesinin tek gecerli sebebi aldatilmak olabilir:)

Tek ortak yanınız ikinizin de başından bir evlilik geçmesi o kadar. Başka da ortak bir şey göremedim :KK43: bence bu ilişki evliliğe gitmez

Tamamen yaş farkından kaynaklı bir durum.Adamın hayat anlayışı başka bir yöne kaymış.Benimde nişanlımla aramda 10 yaş var ama bakış açılarımız aynı.Mesela müzikli bir mekana gitsek o asla kalkıp oynamaz ama bende asla kalkıp oynamam sakin bir şekilde otumayı tercih edenlerdenim.Ama siz daha farklı düşünüyorsunuz.
Kaldı ki yani babaanne ve dedeye allah korusun birşey olduğu zaman o çocuklar ne yapacak ? Sizinle gelip yaşayacaklar bu bariz olacak birşey.
Ben iyi düşünün derim.

X