Boşanmış ve Çocuklu Bey

Yaş farkı değil kuşak farkı var sizin aranızda. Benim görüştüğüm kişiyle aramda 9 yaş var ama 36-45 yaşlarımız. Hemen hemen aynı şeylerden hoşlanıyoruz bakış açılarımız aynı olmasına rağmen bazen ikimizde kararlarımızda geri adım atmak zorunda kalıyoruz. Ama sen çok gençsin ve bu tarz bir evlilik için gerekli olgunluğa henüz sahip değilsin. Çocuklar şimdi yanında değil ama ilerde olmayacağının garantisi yok. Bizde de iki çocuk var ve anne öldüğü için evlenirsem benimle yaşayacaklar. Ve çocuklarına karşı sorumluluklarını yerine getirmesi çok önemli bir adamın. Bu sana karşıda sorumluluk sahibi olacağını gösterir bence 🤔 yanlış düşünüyor da olabilirim. Benim de kafam karışık zaten😊

Sorunum şu ki bu sıralar hiç bir konuda anlaşamamaya başladık. Sesini filan yükseltmeler başladı tartışırken. Adam tripkolik biri oldu çıktı. O olgun adamı bu hale getirdim belkide. Kendimi tebrik ederim.

Kendinizi tebrik edin çünkü adam gerçek yüzünü gösterinceye kadar çoktan nikahı kıymamışsınız.

Siz o adamı o hale getirmediniz. Sadece o rol yapmaya o kadar dayanabildi. Sonra da özüne döndü.

Ayrılın bence. Sizi mutlu edemez

yaşı sizden büyük ve boşanmış biri haliyle sizin yaşınızda çok genç olduğu için ilk zamanlar eğlenmiş gezmişsiniz , fakat artık sevgili olmuşsunuz ve karşı tarafta sahiplenme duygusu oluşmuş gibi geldi bana , ayrıca 2 çocuğu var ve ilerde sizinle yaşamak isteyebilir bunuda iyi düşünmelisiniz ona göre adım atmalısınız
Kesinlikle doğru tespit. İyice sahiplenmeye başladı ve bu beni korkutan bir şey olmuştur hep. Çocuklar çok ayrı bir sorun. Ama onlar çok masum. Vebal almak istemem.

Son düzenleme:
şimdi göstermiyor olabilir ama 5 6 yıl sonra feci göstermeye başlayacak yaşını ruhu yaşlanmış bir kere. adam doğalına dönmüş başlarda etkilemek için olduğundan farklı gösteriyor kendini tüm bu tipler sanmıyorum 40 yaşında adamı sizin bozduğunuzu
Yani psikolojik olarak sorun bende mi acaba demeye başladım. Çünkü hep ilişkilerimde aynı sorun oluyor

25 yaşındasınız, daha önce evlenmiş de olsanız genç bir kızsınız sonuçta, ne işiniz var sizden çok büyük ve çocuklu adamla, onun dertleriyle? Erkekler geç olgunlaşır saçmalığını unutun zaten, işte örneği, hani olgunluk? Düzgün bir baba olsa çocukları başkalarının(anneanne v.s.) başına atmayı düşünmez, ilerde doğuracağınız çocuk için endişelenmekte de haklısınız. Yaşça ve ailevi olarak denk birini bulana kadar hayatınızı yaşamaya devam edin, bu adam size anca baş ağrısı olur.
Açıkcası büyük aşığım vs dersem yalan olur. Ama büyük boşluk yaşarım bu kesin.

25 yasindasiniz 40 yasinda cocuklu adamla ne isiniz var allah askina. Ne güzel gencsiniz kendi yaslarinizda hic evlenmemis birini bile bulabilirsiniz. O yas farki bir süre sonra size cok itici gelcek. Ayrica 25 yasinda hemen neden bir daha evlenme niyetine girdiniz hayatinizi yasayin biraz karsina daha kimler cikar.. kisaca ben sonunuzu görmüyorum.
Bazen ben de öyle düşünsem de kendimi kötü hissediyorum sonunda

Yaş farkı değil kuşak farkı var sizin aranızda. Benim görüştüğüm kişiyle aramda 9 yaş var ama 36-45 yaşlarımız. Hemen hemen aynı şeylerden hoşlanıyoruz bakış açılarımız aynı olmasına rağmen bazen ikimizde kararlarımızda geri adım atmak zorunda kalıyoruz. Ama sen çok gençsin ve bu tarz bir evlilik için gerekli olgunluğa henüz sahip değilsin. Çocuklar şimdi yanında değil ama ilerde olmayacağının garantisi yok. Bizde de iki çocuk var ve anne öldüğü için evlenirsem benimle yaşayacaklar. Ve çocuklarına karşı sorumluluklarını yerine getirmesi çok önemli bir adamın. Bu sana karşıda sorumluluk sahibi olacağını gösterir bence 🤔 yanlış düşünüyor da olabilirim. Benim de kafam karışık zaten😊
Çocuk hakkında iyi düşünmek lazım. Büyük sorumluluk ve kendi adıma buna uygun değilim ben.

Kendinizi tebrik edin çünkü adam gerçek yüzünü gösterinceye kadar çoktan nikahı kıymamışsınız.

Siz o adamı o hale getirmediniz. Sadece o rol yapmaya o kadar dayanabildi. Sonra da özüne döndü.

Ayrılın bence. Sizi mutlu edemez
Bir tartışma esnasında sesini yükseltince özüne döndün işte dedim. Belki de rol yaptığı için iyi anlaşıyorduk ve perde kapandı çoktan

Iki kucuk cocuguyla vakit gecirmeyip sizinle geciriyorsa, ilerde sizin cocugunuzlada vakit gecirmek istemeyebilir. Velayeti kendinde olup cocuklari anneye baktiran bir adamdan bence hayir gelmez. Madem kendi bakmiyor niye velayetleri anneye vermemis. Kendi cocuklarina babaliktan kaytaran bi adamdan hicbir fayda gelmez.

O çocuklar -şu an ne konuşursanız konuşun- babayla kalabilirler ilerde.
Ki adamsa ve ısrarla anneye vermiyorsa yanına alır çocukları ama pek adamlık yok sanki.
Çocukları istemiyorum mu diyeceksiniz?
Şahsen ben de istemezdim çocukları ve sırf bu nedenle evlenmeyi de düşünmezdim.
Zaten anlattıklarınız da pek parlak değil.

Bu konuda adım gibi eminim o kadarını söyleyebilirim. Gözümle kadının çocukla konuşmalarını gördüm.
Ben bi kadın olarak seni uyarmak istedim .Erkeklere asla güven olmaz .Benimki yapmaz demeyin .öyle şeyler şahit oldum ki .şu dünyada herkes her şeyi yapar

Iki kucuk cocuguyla vakit gecirmeyip sizinle geciriyorsa, ilerde sizin cocugunuzlada vakit gecirmek istemeyebilir. Velayeti kendinde olup cocuklari anneye baktiran bir adamdan bence hayir gelmez. Madem kendi bakmiyor niye velayetleri anneye vermemis. Kendi cocuklarina babaliktan kaytaran bi adamdan hicbir fayda gelmez.
X beyin annesi bakıyor çocuklara normalde şuan 3 ay tatil olduğu için oda ama ilerde komple verecek, haklılık payınız var

O çocuklar -şu an ne konuşursanız konuşun- babayla kalabilirler ilerde.
Ki adamsa ve ısrarla anneye vermiyorsa yanına alır çocukları ama pek adamlık yok sanki.
Çocukları istemiyorum mu diyeceksiniz?
Şahsen ben de istemezdim çocukları ve sırf bu nedenle evlenmeyi de düşünmezdim.
Zaten anlattıklarınız da pek parlak değil.
Çok güvenilir ve iyi bir adamdır ancak beni de kaybetmek istemediği için ve ben çocukları sorun olarak gördüğüm için sanırım böyle diyor şuan

Boşanmış olan bir adam da çıksa dese ki "benim de bazı hatalarım oldu" o sebepten boşandık...

Yok
Hepsi aldatılmış oluyor! ve ne hikmetse bu mağdur adamlar çocukların annesinde kalmasına hic ses etmiyor....Yani adam kendisini aldatan kadına çocukları emanet ediyor.

Bu standart bir türk erkeğine aykırı düşüyor.

Her gün sırf boşanmak istediği için öldürülen kadınları gördükçe bu hikayeler bana bayat geliyor.

Ben böyle bir toplumda bosanabilen kadını tebrik ederken... boşanan adamdan korkarım. Çünkü bizim kadinlarimz icin yuva kutsaldır... dayak yerler de gene ses etmezler.
.kolayına ayrılmazlar. Ve buna rağmen bir adam ne yapmiş da kendini boşattırmıs olur. Bin kere düşünürüm .

Ne demek çocukları yanımda istemiyorum!!!!! Sizin çocuklarınız olsaydı ve o istemeseydi siz ne dusunurdunuz. Çocuklar sizinde çocuklarınız sayilır evlenirseniz. Açıkçası sonunuz yok gibi adamla da zaten.

Arkadaşlar selam,
Ben 25 yaşında boşanmış bir kadınım. Şuan birlikte olduğum beyefendi de boşanmış, 39 yaşında ve 2 çocuk babası (kız 4, erkek 8 yaşında) .
Ben boşanalı 1,5 yıl, o boşanalı 1 yıl oluyor. Eskiden beri birbirimizi tanırdık hatta ben x abi derdim hep Ben boşandıktan sonra o da boşanınca dertleşmek için buluşmaya başladık ama hep abi modu yine. Sonra bir gece olan oldu ve beni öptü derken bir şekilde ilişkiye başladık.

Ben başta istemedim ama kaybetmeyi de istemiyordum çünkü iki insan birbiriyle ne kadar iyi anlaşabilirse o kadar iyi anlaşıp eğleniyorduk hiç sıkılmadan sohbet edebiliyorduk. Bu arada yaşını hiç göstermez ve yakışıklı bir bey. Orta halli maddi durumlarımız var ikimizinde.
Ben ayrıldıkta 9 ay sonra filan birlikte olmaya başladık bu 9 ay boyunca çok kişiyle konuştum gel gitlerim oldu bir sürü yeni arkadaş edindim vur patlasın çal oynasın yaşadım anlayacağınız. Sabahlara kadar eğlendiğim günler yaşadığım ve her zaman bir planı olanı biriydim.
Bu x beyle de çok eğlendik birlikte olmaya başladığımızda çok güzel günlerimiz oldu.

Aradaki yaş farkı bana güven verdi hep ve ben biraz asi tipli zor anlaşılan sorun çıkarabilecek bir insanımdır açıkcası.
Malum yaşım yaşadıklarım vs hep sorunlu ilişkiler yaşadım ergen tavırları olan genç çocuklar vs. erkeklerin geç olgunlaştığı fikrindeyim.
Adam hep beni tölere ediyor bana hep senin bu yaşında çok normal vs diyordu. Çok gülüyor eğleniyorduk bir kaç ay böyle geçti.

Sonra zamanla patlak vermeye başladığını hissettim olayın. Kıyafetime kimseyi karıştırmam hassas olduğum bir konu. Ortamına göre giyinmeyi de bilirim. Örneğin beni görünce eteğimin boyuyla ilgili bir şey diyor espriyle karaşık ben direkt kimse karışamaz diye çıkışıyorum çünkü hassasım. Sonra ben insanlarla hemen kaynaşırım erkek arkadaşlarım da vardır arana mesafe koy artık sevgilin var filan dedi yine çıkıştım. Gerçekten olması gerektiği kadar mesafeliyimdir cıvık ilişkim yoktur el kol şakaları bel altı sohbet filan vs yok. Arkadaşlarımla plan yapacağım zaman mırın kırın yapmaya başladı vs ama bunları konuşarak aştık. En azından ben öyle düşünüyorum. Bu arada ailesi muhafazakardır. O da öyle bana mı rol yapıyor diye düşünüyorum bazen her neyse.

İlişki hakkında detay vermek istedim biraz.

Sorunum şu ki bu sıralar hiç bir konuda anlaşamamaya başladık. Sesini filan yükseltmeler başladı tartışırken. Adam tripkolik biri oldu çıktı. O olgun adamı bu hale getirdim belkide. Kendimi tebrik ederim. Örneğin bir yere eğlenmeye gidiyoruz ben full dans adam oturuyor. Ki olabilir sadece fark diye yazıyorum. Tatile gidiyoruz dinlenmeye yönelik tatil isterken ben eğlencenin dibine vurmak sürekli gezmek istiyorum. Yanlız ilişki başlarında o da benim gibiydi. Bu adamın 2 çocuğu var ve sürekli benimle vakit geçiriyor, çocuklarıyla da vakit geçirsin istiyorum ama genelde tercihi benim. İlerde bizim çocuğumuz olursa ilgisiz bir baba olur mu diye düşünmeden edemiyorum. Ben kesinlikle çocuklarıyla yaşamak istemiyorum evlenince velayet babada ama çocuklar anneanne, dede ve annesiyle yaşıyorlar. İlerde eşi evlenirse (kadın aldattığı için ayrıldılar bu arada) çocukları ona vermeyeceğini annesinin yada karşı tarafın büyüklerinin bakacağını söylüyor. Ama ne kadar inandırıcı? Benim ailem zaten kabul etmez.

Yani her zaman yanımda ve her konuda destek bana kendisi. Başta çok çoook ilgiliydi şimdi azalttı diye mi batıyor bana bilmiyorum.
Aklım allak bullak. Bir şey sorun bir fikir verin diye yazdım buraya. Çünkü benim aklım bana yetmedi.
Ayrılalı bir yıl olmuş hemen akabinde abi dediğin biriyle öyle veya böyle bir ilişki yaşamaya başlamışsın ,iyide neden bu kadar acele madem özgürlüğüne düşkün ,sosyal ,eğlenmeyi seviyorsun ,sevgili yapma evlenmede ,yazdıklarını okuyunca evliliğe ve bir beraberliğe hazır olmadığın her halinden belli ,ara da büyük bir yaş farkı var ve adamın 2 çocuğu var ,senin kapasiteni aşar bu ilişki baştan sona yanlış

Boşanmış olan bir adam da çıksa dese ki "benim de bazı hatalarım oldu" o sebepten boşandık...

Yok
Hepsi aldatılmış oluyor! ve ne hikmetse bu mağdur adamlar çocukların annesinde kalmasına hic ses etmiyor....Yani adam kendisini aldatan kadına çocukları emanet ediyor.

Bu standart bir türk erkeğine aykırı düşüyor.

Her gün sırf boşanmak istediği için öldürülen kadınları gördükçe bu hikayeler bana bayat geliyor.

Ben böyle bir toplumda bosanabilen kadını tebrik ederken... boşanan adamdan korkarım. Çünkü bizim kadinlarimz icin yuva kutsaldır... dayak yerler de gene ses etmezler.
.kolayına ayrılmazlar. Ve buna rağmen bir adam ne yapmiş da kendini boşattırmıs olur. Bin kere düşünürüm .
Şöyleki boşanma davasını açan x bey. Ve bu konuda sohbet ederken benim de hatalarım vardır gibi cümleler kurarak öz eleştiri yapabiliyor.
Eski eşinin ailesi çok iyi oldukları için onlardan koparmak istemedi.
10 yıllık evlilerdi. Benim evliliğim 1 yıl 3 ay kadar sürdü.

X