boşanmış anne baba çocukları

uzgunanneee

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2023
101
4
merhaba benim evlilik dışı çocuğum var 3 yaşında mahkemeye verdiği için babası kişisel ilişki kuruyor sözde 6 ayda gelirse ve boş boş gelip gider anca sözde baba kendisi hiç bişey almaz ben herşeyini alırım bir dediğini iki etmem . en son tanımadığım bir adamla geldi görmeye ve kızım uzun zamandır görmediği için istemedi onu oda bozulup gitti hemen döndü kendi şehirine ve dedim başka adamı getirme diye çocuğumun psikolojisini bozuyor onun gelmesi iyi gelmiyor çocuğuma ve ben tek görüşücem budan sonra sen gelmeyeceksin dedi .ben onları tek bırakmayacağımı söyledim kişisel ilişkiyi kaldrıma şansım var mı ne yapabilrim hiç bir desteği yok foto çekilip gidiyor bir kez olsun bir ihiyacı varmı sormadı.

20 Ocak 2024 konunuz
Arkadaşlar benim 11 yıllık git gelli bir ilişkim vardı ilk aşkımdı çocukluk aşkımdı ve bu zamana kadar hep git gelli durumlar yaşadık mesafe vardı o gitti ben geldim ben gittim o geldi derken bir süre 3 senee kadar hiç konuşmadık ben onu unutabilmek için biri ile beraberdim evlendik hoşlandım sandım çocuğum oldu sonra ayrıldık eşimle ama içimde hep ilk aşkım ukte kaldı sonra tekrar birlikte olmaya başladık geri döndü yanıma geldi gitti tekrar geldiğinde saçları yok kaşları yok zayıflamış kanserim dedi inanamadım lösemi olmuş baya bir hastanede yattı normal de yaşasaydı çarşamba günü yanına hastaneye gidecektim annesi aradı seni görmek istiyor demişti ama ölüm haberi geldi içim yanıyor çok kötüyüm atlatamıyorum sürekli ağlıyorum ne yapacağımı şaşırdım mezarına bile gidemedim beni duyuyor mu acaba görüyor mu çok kötü hissediyorum kendimi 😭

merhaba benim evlilik dışı çocuğum var 3 yaşında mahkemeye verdiği için babası kişisel ilişki kuruyor sözde 6 ayda gelirse ve boş boş gelip gider anca sözde baba kendisi hiç bişey almaz ben herşeyini alırım bir dediğini iki etmem . en son tanımadığım bir adamla geldi görmeye ve kızım uzun zamandır görmediği için istemedi onu oda bozulup gitti hemen döndü kendi şehirine ve dedim başka adamı getirme diye çocuğumun psikolojisini bozuyor onun gelmesi iyi gelmiyor çocuğuma ve ben tek görüşücem budan sonra sen gelmeyeceksin dedi .ben onları tek bırakmayacağımı söyledim kişisel ilişkiyi kaldrıma şansım var mı ne yapabilrim hiç bir desteği yok foto çekilip gidiyor bir kez olsun bir ihiyacı varmı sormadı.

Önceki konunuzda boşandığınızı yazmıştınız; konu başlığınız da "boşanmış anne baba çocukları". Konu içeriğinizde ise çocuğunuzun evlilik dışı olduğunu yazmışsınız. Doğru olan hangisi ?

Babası nüfusa alıp, kişisel ilişki tesisi istediyse nafaka işleme alınmadı mı ?

yargılarlar diye yazamadım onda ama artık canıma tak etti aldı nüfusa nafaka 1000 tl icrayla ödeniyor 930 tl kalıyor ona ne yetecek ki

velayeti siz de olduguna göre ve gecerlı bır psıkolog raporu olursa, ılısıgı kesebılırsınız. mahkeme surecı bıraz suruyor ama mumkun

ayrıca neden bır baska adamla gelıyor gorusmeye ? cocugunuz zaten daha babasına zor alısırken, bır yabancıyı neden getırıyor. bu bıle yanlıs bır hareket . cocugu ıle gorusmesını engellemeyın derdım kesınlıkle. cunku benım esıme de eskı esı bunu yaptı hem de gercekten hıc bır dogru sebeb yokken. ama sızın cocugunuz zarar goruyorsa engelleyın dıyecek kadar da net biriyim

ayrıca neden bır baska adamla gelıyor gorusmeye ? cocugunuz zaten daha babasına zor alısırken, bır yabancıyı neden getırıyor. bu bıle yanlıs bır hareket . cocugu ıle gorusmesını engellemeyın derdım kesınlıkle. cunku benım esıme de eskı esı bunu yaptı hem de gercekten hıc bır dogru sebeb yokken. ama sızın cocugunuz zarar goruyorsa engelleyın dıyecek kadar da net biriyim
teşekkür ederim yorumunuz için çocuğu psikloğa mı götürmem gerek rapor almak için acaba gece ağlıyor git diye bağırarak o her geldiğinde uykusunda kanıt gerekiyormuş nasıl kanıtlıcam bilmiyorum mesajlar var ama geçerli olurmu bilmiyorum.

Yani çocuğumu psikoloğa mı götürüp rapor almaö i
cocuk psikoloğu bulun, mumkunse ozel olmasın ama tabi ozel de daha hızlı ılerlesınız bu da bır gercek.

once sız psıkologa durumunuzu anlatın, cocugun etkılendıgı noktaları, babasının hatalı yaklasımlarını. ama sunu da unutmayın bu cok onemlı bır karar. cocuk bır daha babasını belkı surelı belkı suresız sekılde gormeyecek. bu belkı su an ıcın sıze dogru gelebılır ya da cocugunuz ıcın saglıklı ama bır cocugun baba ılıskısını kısa ya da uzun surelı kesmek de cok ınce bır cızgı. lutfen bunu da doktor ıle detaylı gorusun ve cocugunuz ıcın en dogru olacak seye karar verın ve kendı duygularınızı kenarda bırakarak. cunku maalesef cogu anne, kendı ıntıkamını cocugu uzerınden alıyor yanı babayı cezalandırmaya calısıyor ama aslında cezalandırılan cocuk oluyor lutfen bunun ayrımında olan bılınclı annelerden olun

teşekkür ederim yorumunuz için çocuğu psikloğa mı götürmem gerek rapor almak için acaba gece ağlıyor git diye bağırarak o her geldiğinde uykusunda kanıt gerekiyormuş nasıl kanıtlıcam bilmiyorum mesajlar var ama geçerli olurmu bilmiyorum.
anlamadım, git dıye nıye aglıyor cocugunuz

babasından sıddet ya da baska bır eylem goruyor olabılır mı dıye endıse ettım acıkcası.

kanıt olarak, cocugunuzu vıdeoaya alın uykuda. babası ıle gorusurken , mutluysa eger babası da o mutlu fotografları ve hatta sahıtlerı sunabılır mahkemeye. yanı cocugu ıle sorunu olmadıgını bu sekılde ıspat etmeye calısır . o yuzden sız de ogretmenlerı, psıkolog, cocugu teslım eden teslım alan kımse, onu sahıt yapmalısınız. bu kısılerın hepsı onemlı

kısının gelırıne bakılıyor hatta bakın calısmıyor dahı olsa da nafakayı odemek zorunda baba.

hatta dıyelım kı calısmıyor ama tapulu bırseyı varsa dahı uzerıne hacız konuluyor. yanı yasa dıyor kı gerekıyorsa arabanı sat ama cocugun nafakasını öde.

cocugun doktor masrafı, aylık masrafları, kendı kıra ve masraflarınız, maasınız herseyı mahkemeye sunun. şu ortamda kadın ve cocuk hep haklı cıkar mahkemelerde. yasadıgımızdan da ıyı bılıyorum bunları. kaldı kı hayat sartları da ortada.

kırada oturmayan dedesı ve babası ıle yasayan cocuk. annesı de bankacı. dede ve anneanne yuksek gelırlı emeklı. evler arabalar yazlıklar var hepsının ayrı ayrı. boyle bır evde buyuyen cocuga bıle, yasa geregı 10.000 nafaka oduyoruz ustelık esım evlı sonucta. ayrıca gelırı ve varlıgı da daha dusuk ama ınanın bır donem calısmıyordu o zaman bıle nafaka odemek zorunda kaldık. yasa, bu konuda çok net.

haksızken bıle hakkını arayan anneler varken, sız haklıyken neden hakkınızı aramıyorsunuz. arayın lutfen

zamanında çocuğu kaçırmakla tehdit etti çok korkuyorum o yüzden nafaka yükseltirim tabiki söylerim avukatıma teşekkür ederim inanın initkam duygum yok sadeced çocuğumun psikolojisi etkileniyor bir yararı yok zararından başka benim gözetimim altında görüşüyorlardı zaten şimdi tek alıp buluşmak istediğini yazmış 1 saat ağlar alışır dedi ben ağlatmam çocuğumu dedim

zamanında çocuğu kaçırmakla tehdit etti çok korkuyorum o yüzden nafaka yükseltirim tabiki söylerim avukatıma teşekkür ederim inanın initkam duygum yok sadeced çocuğumun psikolojisi etkileniyor bir yararı yok zararından başka benim gözetimim altında görüşüyorlardı zaten şimdi tek alıp buluşmak istediğini yazmış 1 saat ağlar alışır dedi ben ağlatmam çocuğumu dedim
avukatınız var mı ? anlamadım

kacıramaz, kaldı kı cok buyuk yaptırımı var. boyle sızı sındırmesıne ızın vermeyın.

onun korkmasını ıstıyorsanız ben sıze ozelden onun korkacagı baska tehdıtler de yazarım ınanın. su an bır taksıye bınsek ya da bır cocuga seker versek, bız suclu durumuna dusebılıyoruz sız onu sıkayet etsenız yani. bu donemde, kadınının ve cocugun dedıgı, kanıt ıstemez, beyanı esastır. o yuzden bence sız onu korkutmalısınız o sizi degıl

su an onun tek basına alıp vakıt gecırme hakkı yok. o yuzden bu hakkı ona vermeyın. yabancı bırı ıle gelıyor. cocuk aglıyor, baba ıle tek kalmaya da alısık degıl. yanı bır cok olumsuz etken varken, tek bırakmayın.

buarada cocuk kız mı erkek mı ? kac yasında ? ne zamandır babayı goruyor ? baba ıle aynı ev ıcerısınde yanı anne baba cocuk olarak vakıt gecırmıs bır cocuk mu ?

su an onun tek basına alıp vakıt gecırme hakkı yok. o yuzden bu hakkı ona vermeyın. yabancı bırı ıle gelıyor. cocuk aglıyor, baba ıle tek kalmaya da alısık degıl. yanı bır cok olumsuz etken varken, tek bırakmayın.

buarada cocuk kız mı erkek mı ? kac yasında ? ne zamandır babayı goruyor ? baba ıle aynı ev ıcerısınde yanı anne baba cocuk olarak vakıt gecırmıs bır cocuk mu ?
hiç aynı evde yaşamadık çocuk olunca başka biriyle aldatmış beni zaten biz olduğumuz şehirden mecburen başka şehire taşındık onu bahane ediyor kaçırdın diyor halbuki kaçırmadım . 3 yaşına girecek bir ay sonra . kişisel ilişki mahkemesi açmıştı iki haftada bir görüşme şansı var gelmiyor doğru düzgün zaten çocuk da görmediği için trip yaptı haliyle çekti gitti geri hemen . birde dilenciye para verir gibi 200 tl para verdi almak istemedim çantaya atmış . çocuk kötü etkileniyor kendide o gün adama dedi zaten çocuğa iyi gelmiyorum diye. ama şimdi birdahakine tek görüşmek istediğini 1 saat ağlar seni ister sonra susar alışır dedi ben vermem dedim tek başınıza götüreemezsin polisle gelirim mahkeme kararı var diyor :KK43:

sizinle ayrıyeten konuşmak dertleşmek istedim şuan içim bir nebze ferahlattınız allah razı olsun çevremdekiler hep olumsuz düşünüyo çünkü:KK43:

X