Boşanmış 2 tane erkek çocuğu olan bir erkekle kafamda çok soru işaretleri var. Deneyimli olanlar lütfen fikrinize ihtiyacım var.

Ben 32 yaşında boşanmış çocuğu olmayan bir kadınım. Önceden çok çocuk sahibi olmak istiyordum fakat artık çocuk istememeye karar verdim. Biyolojik yaşımda geçiyor zaten. Yaklaşık 1.5 senedir beraber olduğum adam sürekli evlilik konusunu açarak aramızda huzursuzluk çıkmaya başladı. Önceki eşinden 2 tane erkek çocuğu var. Biri 11 biri 12 yaşında. Annelerini istemiyorlar ve velayet davası devam ediyor. 2 tane pedagog raporu babaya velayeti verme hususunda. 1.5 yıldır çektiğim ızdıraplar, bitmek bilmeyen stresli dönemler yüzünden sürekli hastalanıyorum. Evlenmeli miyim evlenmemelimiyim kararsızım. Eski eşi çok problemli bir kadın. Çocuklarını döven ve hakkında açılan birsürü dava dosyaları var.
Yaş geçiyor derken ılk çocuğum 39 da oldu

arkadaşım cocuksuz idi iki cocuklu biri ile evlendi. üstelik cocukların velayeti annede idi. ona rağmen çok büyük sorunlar çıktı. cocuklar haftada bir babaya geldikleri halde arkadaşım rahatsız oldu. arkadaşımın evinde tırnak makası kullandılar arkadaşım kıyameti kopardı.
üstelik arkadaşım ortaokul öğretmeni. çocuklar 9 ve 12 yaş.
benim kızdığım hatta eleştirdiğim çok şey oldu mesela babaları ile uzun süre geçirmelerini bile sorun etti arkadaşım baştan her şey süperdi ama sonradan neden oluyor bilmiyorum ama her eylem batmaya başladı, elimde değil dedi kendini savundu.
ayrıldılar, ayrı yaşadılar, sorunlar falan şuan cocuklar babaları ile sadece dışarıda görüşüyorlar.
sorun sorun sorun çok sorun oldu.
boşanmadılar ama ip üzerindeler...
sağlığınızdan eden durumu kendinize sorun etmeyin :KK43:
belki de aynısını yaşayacağım bilemem. seçim yapıp bedel de ödeyebilirim.
bu adam hayatımda olmasaydı zaten evlilik düşünmüyordum, hala daha düşünmüyorum..

bu kadar gamsız olmayı çok isterdim :)
Gamsizlik değil mesele.
1 buçuk yıldır yaşadığınız kötü bir ilişki var. Çocuklara gelene kadar sizin araniz iyi değilmiş zaten. Ayrılır yolunuza bakarsınız.
Siz dünya üzerinize yıkılmış gibi derbeder yorumlar yapıyorsunuz.
Hayatı bu kadar melankolik yaşamaya ne gerek anlamıyorum.

hayat çok acımasız gerçekten. o çocuklarıyla imtihan ediliyor ben ise burada çaresizlik içinde düşünüp duruyorum.
Çocuklarıyla imtihan oluyor derken, çocuklar sıkıntısız her şeyi kendileri yapıyor demediniz mi? Nesiyle imtihan oluyor tam olarak?

aksine hayatımdaki adam benden çocuk istiyor. maddi olarak zorlu süreçler olacak..
Çocuğu sizi yanında tutmak için istiyor. Yumuşak karnınızı biliyor. Sizi nasıl yanında tutacak ki bu vaadi vermeden? Kim onu tonla sorunu ile alır başına bela eder sizden başka? Kim ondan bu kadar az şey ister? Tek sorumluluk almayacak, kendininkileri de sizin başınıza atacak. Çocuk istiyodun al sana çocuk olacak yani.

Gamsizlik değil mesele.
1 buçuk yıldır yaşadığınız kötü bir ilişki var. Çocuklara gelene kadar sizin araniz iyi değilmiş zaten. Ayrılır yolunuza bakarsınız.
Siz dünya üzerinize yıkılmış gibi derbeder yorumlar yapıyorsunuz.
Hayatı bu kadar melankolik yaşamaya ne gerek anlamıyorum.
3 günlük dünya dimi :)
sevdiğim için böyleyim..

Çocuklarıyla imtihan oluyor derken, çocuklar sıkıntısız her şeyi kendileri yapıyor demediniz mi? Nesiyle imtihan oluyor tam olarak?
yani döven anneden kurtarmak istiyor. çocukları dolduruşa getiriyor. öyle bir kadın ki ''dışarıda su satın bana para getirin'' diyecek kadar vicdansız. Ayrıca nafakayı çocuklara hiç ama hiç harcamayıp. kendisine yatırım yapıyor

Bende iki erkek çocuğa bakmak zorunda olan bir erkek olsam, evlenmek için diretirdim.
Çocuklarıma bakilacak evim temizlenecek her türlü ihtiyacı giderilecek.
Birde çocuk istemeyen kadınıda bulmuş oh kebap.
Hepsini geçtim 2 sene sonra ergen olacak çocuklar ikiside erkek çocuğu onlarin psikolojileri ne durumda, onlar yanlarında hayatlarında yeni bir bireye yer açmak istiyorlarmı vs.
Yerinizde olsam evlenem bu sartlarda

teşekkür ederim. çocukları babaannesine bırak dedim ama onlar da almış yaşını 60 a dayamış. çocukları kapı dışarı da atamaz ki vefalı bir baba modeli var karşımda
Vefalı baba modeli mi? 😄 hanımefendi “kendi” çocuklarına “kendisi” bakıyor olması onu vefalı baba değil normal bir baba yapıyor. İmtihan dediğiniz kısım bu sanırım anladım, annelerine atamamış olması.

teşekkür ederim. çocukları babaannesine bırak dedim ama onlar da almış yaşını 60 a dayamış. çocukları kapı dışarı da atamaz ki vefalı bir baba modeli var karşımda
Zorlanacaksın baya kendinden hep ödünç vermek zorunda kalacaksın bu çok zor bir karar ama sen pat diye karar vereceksin gibi duruyor bide hastayım diyorsun önce kendini düşün başkalarının derdini üstlenme .. vefalı baba yanına bir anne arıyor sıkıntılı bir durum.

yani döven anneden kurtarmak istiyor. çocukları dolduruşa getiriyor. öyle bir kadın ki ''dışarıda su satın bana para getirin'' diyecek kadar vicdansız. Ayrıca nafakayı çocuklara hiç ama hiç harcamayıp. kendisine yatırım yapıyor
Çocuklarından değil eski eşten imtihan oluyor bu durumda. Çocukların suçu ne?

Bile bile dertlerin içine giriyorsunuz
“Acılara yürüyor korkmuyorum” gibii
2 çocuğa annelik yapmayı mı düşünüyorsunuz, ayrıca biyololojik yaşınızın geçtiği falan yok. Benim 27 yaşım bitiyor ben de boşanmak üzereyim benim de çocuğum yok ama asla çocuğu olan bir adamla evlenmem bu kadar da büyük konuşuyorum. İnsan bazen kendi çocuğuna bile annelik yaparken zorlanabiliyor, hele ki bir de başkasının çocuğu…Eski evliliği de sıkıntılı bu net. UYAP’ta davasını size göstersin bakalım niye boşanmışlar

bir okulda müdür yardımcısı, ben ise yüksek lisans yapmış özel sektör de müdür yardımcısıyım. Çocukların bakıma ihtiyacı yok. İnanın hayretler içerisinde çocukları izliyorum. Çorba vs. bile yapabiliyorlar :) Hayatımdaki erkek de keza öyle elinden her iş geliyor. Üzüntüden kansere yakalandım ama bunu da atlatacağım inşallah.
Bir an önce ayrılın.
Düşünürken bile hasta olmuşsunuz.

Allahım acil şifalar versin inşallah.

10 kız, 6 yaş ikiz oğullarım var. Bence dünyanın en zor şeyi annelik. Kavgaları, masrafları, dertleri, okulları, ödevleri, arkadaş gezmeleri vs. Bunların hepsiyle başa çıkabilecek misiniz?

Ergen oluyorlar. Sorunlu bir anne, belki travmatik anıları var. Tüm bunların karşısında aşkın bence bir önemi kalmıyor.

Bir kez evlenip boşandınız diye boşanmış biriyle olmaya mecbur hissediyorsanız kendinizi eğer, hissetmeyin. Daha iyilerine layıksınız, sizi mutlu edecek huzurlu olacağınız bir ilişkiye. Kendinizi kurtarın çok geç olmadan
Ben de boşanıyorum çocuğum yok ve gelecekte hiç evlenmemiş birini tercih ederimm. Şimdi boşanmak çok normal

Son sayfadayım hala neye üzüldüğünüzü anlamadım , üstelik kanser olacak kadar??
Adama acıyor yazdıklarından anladığım. Eski eş sağlıklı ve normal bir anne olsaydı çocuklar onda kalacak, böylece adamcağız da hayatına devam edip yeni bir evlilik yapabilecekti. Ama vefalı bir baba olduğu için kendi çocuklarına kendisi bakmak zorunda kalmış, ona üzülüyor sanırım. :olamaz:

X