Boşanmış 2 çocuklu biri ili evlenme arefesi.

toprak deniz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2015
6
1
34
Merhaba hanımlar, çok zor bir kararın eşiğindeyim. 34 yaşında mühendis, iyi bir geliri ve kariyeri olan bir kadınım. 2 yıllık bir ilişkim var. Karşımdaki kişi benimle aynı meslekte 40 yaşında, boşanmış ve bir erkek bir kız çocuğu var. Çocuklardan birisi 11 diğeri 6 yaşında ve anne ile birlikte yaşıyorlar. Çocukların annesinin maddi durumu ve koşulları iyi olduğundan dolayı para ile alakalı bu güne kadar bir problem yaşanmadı. Ancak ben bir türlü karşımdaki kişinin çocuklarının olmasını kabul edemedim. İlk tanıştığımızda görüşmek istemeyeceğimi düşünerek 2-3 ay benden saklamıştı. Sonrasında ayrılma vs gibi durumlar oldu ancak tekrar görüşmeye başladık. Çocuklarla 3 kez görüştüm ve olumsuz bir durum söz konusu değildi. Nihayetinde çocuk olarak bakıyorum onlara ancak karşımdaki kişi aşırı korumacı onlara karşı ve biz sürekli tartışma halindeyiz. ilişkilerimiz tamamen sonlandırıp yollarımızı ayıracağım sırada 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim. Ve şu an hala karar veremiyorum. Yaşım dolayısıyla aldırmak korkutuyor beni. Devam etmekte öyle ama. Sorunlarımızı aşamamışken çocuk sebebinden dolayı bir araya gelmek olur mu. Ben onun için yaşadığım şehri değiştireceğim. Lütfen özellikle yaşayıp aynı şeyleri yorum yapan olursa çok sevinirim. Sevgiler.

Adam sizinle evlenmek istiyor mu?

Yani nasil bi cozum olabilir ki? Kabul edemediginiz cocuklar yazin 1 ay, somestrda bilmem kac gun vs babada kalacak yasal hakki babanin. Belki de daha cok kaliyolardir. Bide sehir degistireceksiniz hamilesiniz. Bu şartlar altında anlasip sorunsuz iliski surdurmeniz imkansiz gibi

Bin tane sorun sayip hamileyim demissiniz, ne diyelim simdi? Nasil bi akil verelim?
Dogurursaniz herif 3 cocuklu olacak bir daha evlenmek isterse
çocuklardan rahatsız olma fikri bile beni rahatsız ediyor aslında. Ama bilinmeyen bir süreçte korkutucu.

Adam 3 ay sonra söylemiş sen 2 senedir berabersin. Biraz geç değilmi düşünmek için?
Karşı taraf tabi korumacı olacak sonuçta evlatları var. Evlat herşeyden öte.
Olumsuz şeylerde olabilir görüştükçe çocuk bunlar.
Herşey herzaman güllük gülistanlık olacak değil.
Yeri geliyor kendi canın kanınla anlaşamıyorsun, onlarlada olacaktır sorunlar.
Eğer istemiyorsanız ayrılın, kimse yıpranmasın.

karşındaki adam dürüst değil. İlişkiyi yalanla başlatmış. Sen belliki adamın çocukları olmasını sindirememişsin. Üstelik ilişkiniz berbat bir halde, sürekli tartışmaların olduğu huzursuz bir ilişki. Ama korunmadan ilişki yaşanıyor. Aynı eve girseniz ilişkiniz daha berbat hale gelecek.

34 yaşında, kariyeri-iyi geliri olduğunu iddia eden biri hem ailesinden hem doktoruna göre kaç yaşın onun için hamilelik konusunda risk olacağını mutlaka biliyordur. Yaşım dolayısıyla aldırmak korkutuyor diye düşünmekte ilginç.

Sanırım siz çocuklarından dolayı onunla evlenmeye mesafeli durmuşsunuz şimdiye kadar. Çocuklar zaten annesinde kalıyormus. Ama bir baba olarak vazifelerini yerine getirecek elbette. Bundan rahatsizlik duymamalisiniz. Hem şimdi sizin de bir bebeğiniz olacakmiş. Bence birbirinizi gerçekten seviyorsanız ve bu bebeği de istiyorsanız evlenin. Adam zaten anlattiğiniza göre iyi bir baba, sizin bebeğinize de iyi bir babalık yapacaktır. Ama mutsuzsanız ve iliskinize inancınız yoksa bitirin. Umarım hakkınızda hayırlısı olur.

Çok teşekkür ederim yorumunuz için. İyi bir baba en azından elinden geldiğince ilgilenmeye çalışıyor maddi manevi ve bende bu duruma karşı değilim aslında görevlerini yapmalı zaten. Benim korkularım hep evlendikten sonra farklılaşır mı bazı şeyler konusunda oldu. Eski eş bugüne kadar hiç problem çıkarmadı ama sonrasında olur mu bu durum. Veya çocuklarla sorun yaşar mıyım gibi. Bir sürü kuruntu aslında

Çocuklu olduğunu sindiremediğiniz adama çocuk vermişsiniz. Çocuklarına karşı korumacı davranması bile sizi rahatsız etmiş, ya ne olacaktı? Bu adamla evlenirseniz tatillerde vs o çocuklar hep yanınızda olacak, veli toplantısı doğum günü ileride nişanı düğünü her önemli zamanda çocuklarının ve eski eşinin yanında olacak. Bunları sindiremiyorsanız evlenmeyin, çocuklu bi adamla beraber olurken ne bekliyordunuz?

Ayrıl.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…