Boşanmalıyım ama gelecek kaygısı ve belirsizlik beni çok korkutuyor.

Hassas bir civciv

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2019
1
0
33
Merhabalar..
Hayatımın en kırılgan ve hassas dönemini yaşıyorum belkide.Ben ,ailem ve hatta yakınlarımın yaşadıklarıma duygusal yaklaştığını düşünüyorum.Bu yüzden objektif bakabilecek gözlere çok ihtiyacım var.şimdiden ilgilenen tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.
Ben 27 yaşında 3 yıllık evli bir kadınım çalışıyorum.eşim mühendis ve kendi işlerini yapıyor.ankara da yaşıyoruz.maddi durumumuz da iyi sayılır.muhafazakar yaşamı benimsemiş insanlarız ve eşim her zaman islamın ölçüleri ile yaşamayı isteyen bir insan olmuştur ama rabbim öyle şeylerle imtihan etti ki herşeyi sorgular hale geldim.eşimle uzun yıllardır tanışıyoruz aynı üniden mezunuz.Benimle evliliği o kadar çok istediki o zamanlar öyle kör kütük aşıktı ki hiç evlilik düşünmeyen beni biraz zorla da olsa ikna etti.hep onun ki aşk evliliği benim ise mantık diye düşünürdüm.hatta onun gibi sevebilmeyi çok istedim.ve evlendik.başlarda cinsellikle ilgili sıkıntılar yaşıyorduk elimde değildi ben çok zorlanıyordum ve o da anlayışlı davranıyordu.ama sonra sonra bu konu ciddi bir problem olmaya başladı inanılmaz asabi oldu.bana kadınlığımı sorgulatacak imalarda bulundu ona yetmediğimi bunun böyle olmayacanı söylemeye başladı.tabi biz bu surada çok ciddi iletişim sorunları yaşamaya başladık.eşim asla empati kuramadığı için dialoglarımız hep tek yönlü oluyordu.ben hislerimi anlatıyorum üzülüyorum inciniyorum bunu yapma şuraya gitme eve geç gelme diye insan gibi anlatmaya çalıştıkça ısrarla evet tamam deyip aynı şeyleri binlerce kez yaşatıyordu.ben işten 3 de geliyorum örneğin yemeği hazırlıyorum ve 3 saat o sofrada gelmesini beklediğimi hatırlıyorum.o kadar umursamaz ve vurdumduymaz oldu ki eşim 2 yıl içerisinde bambaşka birine dönüştü.verdiği sözlerde duramıyor eve 9 dan önce gelmiyor ve kendi işleri istese 6 da bile öyle rahat gelirki.bu arada ben de terapi almaya başladım.cinsellikle ilgili sorunlarımı büyük oranda çözmüşüm ve artık çok rahat bir cinsel hayatımız var.ama sorunlarımız devam ediyor benim çok fedakar bir yapım var o ise tek çocuk oluşundan mıdır bilmiyorum inanılmaz bencil ve hayatı kesinlikle tek kişilik.artık kendimi enayi gibi hissetmek canıma tak etti ve çok büyük kavgalarımız başladı.onun umrunda bile değil inanılmaz sakin kalabilirken ben öfkeden sinir krizleri geçirmeye başladım.asla anlaşılmıyordum.duygularımı hiçbir zaman önemsemedi.ve hep sorunun benim hassas kişiliğimde olduğunu idda etti.
Ve bir kaç ay öncesi.internet geçmişini kurcalarken bir sürü chat ve sanal seks karşılıklı bu amaçla görüntülü sohbet yapabileceği programları indirdiğini farkettim.inanılmaz bir acıydı tarif edemiyorum.cinsel hayatımızın gayet iyi olduğu bir dönemde bu yaşadıklarıma inanamadım bir süre.ve tabiki yeminler kur ana el basmalar asla gerçek bir aldatma olmadı diye.böyle de bir zihniyet bunu aldatmadan saymayan.ve bunu 1 yılı aşkın bir süredir yaptığını öğrendim .öyle paralar harcamış ki bu yolda yazıklar olsun.hep ben uyuduktan sonra yapmış ya da evde olmadığımda.sorsanız beş vakit de namazındadır beyefendi.sonra bilinç altımıza işlemiş tabiki bir kadın olarak ne kadar ağırıma gitsede onu kazanmak istedim.bu arada bana da hala deli gibi aşık olduğunu iddia ediyor.
Senin elinde dedim telafi etmek .herşeyi unutturmak.güven inşa etmek.çabalamalısın dedim.
Ama hiçbirşey ama hiçbirşey değişmedi bu arada en başta yazmayı unutmuşum en büyük problemimizde benim yanımda hiç utanmadan benim kadınlık gururumu iki paralık edip sürekli kadınlara bakmasıydı.
Ve ben aptal gibi biriktirdiğim paraları tatillere hediyelere yatırdım onun bu ahlaksızlığını ben telafi etmeye çalıştım.çünkü evlilik benim için hep çok kutsaldı.ama ne oldu kadınlara bakmaktan asla vazgeçmedi.onca kavgaya reste rağmen.
Ve bir hafta önce onca yeminden sonra Instagramda o amaçlı hesaplarda gezindiğini fark ettim.ve bunu söylediğimde ben o programları indirmeyeceğime yemin ettim buna değil diyerek ne kadar rezil bir adamla evli olduğumu bir kez daha kanıtlamış oldu.
Ve çok üzerine gidince bana şu mutlu sonla biten masaj salonlarına 3 kez gidip cinsel birleşme yaşadığını ağlayarak itiraf etti.kalbim öyle soğumuş ki hiç birşey hissedemedim.şuan ayrıyız.ben ailemin yanındayım ve tabiki pişman kötü durumda biliyorum.öyle büyük bir öfkem var ki ona aynı acıyı yaşatmayı bile düşündüm.allah korusun.
Boşandıktan sonra İstanbul'a yerleşmeyi düşünüyorum.bir daha erkeklere güvenebilecek miyim bilmiyorum.çevremde boşanma erkeklerin çoğu aldatıyor diyen yakınların var.ama şuan düşündüğümde aldatmadan da öte benim hislerime asla değer vermeyişi münafıklığı ve kadınlık gururumu ayaklar altına alması bitirmiş herşeyi.ne yapacağımı ne düşüneceğimi bilemez haldeyim.iyi ki çocuk düşünmemişim diyorum.çok acılı günler beni bekliyor gibi geliyor boşanmış bir kadın olarak.korkuyorum.

Fazla bile sabretmissiniz.

Korkmayin. Zaten şu durumda nafakayı hayli hayli alırsınız diye biliyorum.

Mühendissiniz. Çalışır kendi ayaklarınız üstünde durursunuz. Bu hayatı yaşamaktan iyidir.

Her erkek aldatir diye bişey yok.ikinci olarak onun şuan uzuluyo olmasının tek nedeni rezil olması çünkü insanlar neden dicek ve sen anlaticaksin o şuan rezil olacağı için üzülüyor. Bitir ve tazminat davası aç.

Aldatmış..ben aldatmayı asla affedin diyemem ki ben su anda aynı sebepten boşanıyorm....ahlaklı bir insan aldatmaz.aldatma karakter meselesi.iyiki çıcuk yok.allah yardımcınız olsun.

Sadece yuh diyebiliyorum,çocuğun yok çalışıyorsunda e daha ne , kurtulduğuna dua et neyden korkuyorsun ki

Karakterleriniz farklı.Eşinde kişilik bozukluğu da var.Bu adamlar çok kadın beni beğensin, ister.Baskın karakter.İyi ki sizi tuzağa düşürüp çocuk doğurtmamış.İnanın çok şanslısınız.Ayrılın.İnanın, bu dünyada çok değerli insanlar da var.Çok gençsiniz.Ayaklarınız yere basıyor.

Yapman gerekeni yapmışsın, ailenin yanına gidip onu terk etmişsin.
Sakın ola ki geri dönme..

Güçlü dur, bunun üstesinden geldiğinde daha mutlu, huzurlu ve özgüvenli olacağına eminim.
Sana bol şans diliyorum...

Benim eşim de öldü dirildi.Beş yıl kendimi sorguladım.O sırada çocuk yaptı.Yaptık, demiyorum.Borç harç derken sevgisiz, sömürgen bir adamla yaşadım.Asla boşanmaya yanaşmadı.

Merak etmeyin hiç birsey olmaz daha bile mutlu olursunuz.. elinizde mesleğiniz var korkacak bisey yok.. çocuğunuzun olmaması zaten artı bisey olmuş.. yeni bir hayat ohh mis gibi başlarsiniz sorunsuz.. boşverin ardiniza bile bakmayin deymez bu adama..

en kötüsünü, en ağırını yaşamışsınız zaten. artık düzelme dönemi. hepsi geçecek. hiçbirşey ilk andaki etkiyle devam etmiyor. kendiniz demişsiniz, hiçbirşey hissetmedim, içim soğudu diye. yine öyle olacak, ne iyi ne kötü, hiçbirşey hissetmeyeceksiniz ona karşı ve hayatınıza bakacaksınız.

Bu nasıl bi açgözlülük nasıl bi doyumsuzluk ya, insan olmayı idrak edememiş eşiniz maalesef. Kendine hakim olamayan, ilkeleri olmayan, iradesiz insanlar fazlasıyla itici bence. Her erkek aldatır diyen çevrenize de kulak asmayın, böyle biri için yıllarınızı psikolojinizi heba etmeyin.

Malesef bosanmaktanbaska çareniz yok. Esiniz de ne ararsaniz var çünkü.
Ama bunu muhafazakarlik din namaz olarak degerlendirmeyin.
Ben abdestsiz gezmedigine sahit oldugum, esini tanıdığım o harika aile babasinin igrenc tekliflerini, nasil asik oldugunu kulaklarimla duydugumdan beri kimseye guvenemiyorum. Esine de anlatamadim...
Gakmayin yapacak bisiy yok

Her erkek aldatır demek , erkeklerin aldatmasina kapı aralamak demek, böyle diyen insanları dikkate almayın lütfen..
Eşiniz de her türlü ahlaksız durum var maalesef böyle bir adamdan boşanmayıp ne yapacaksınız.
Herşey güzel olur sizin için inşallah..

Eşiniz size gelecek vadediyor mu ki boşanmaktan belirsizlikten korkuyorsunuz??

Bence durumunuz asıl boşanmazsanız daha belirsiz olacak....

Hep acabalarla yasayacaksiniz...

Yine aldatıyor mu?
Bu evlilik daha ne kadar devam eder?
Vs. Vs...

Bence boşanabilcek durumda olmanıza şükredin.Ya mesleğiniz olmasaydı Ve böle bir adama katlanmak zorunda olsaydımız ne yapacaktınız.Allahtan muhafezkar yaşamı benimsemiş ve islami boyutlarda yaşamı tercih etmiş!Kuran’a el basmak nedir ya?Kaçarak uzaklaşın başınıza daha Ne gelebilir ki?

Daha kötü gün ne olabilir.defalarca bes para etmez kadınlarla aldatılmışsınız.saglıklı düşünemiyorsunuz ama biraz gururunuz varsa o pislikten kurtulun.cevrenizde nasıl bir cevreymiş.erkeklerin cogu aldatıyorda ne demek.oldu olacak affedin

Hiç korkmayin dahada mutlu olcaksnz zamanla unutuluyo herşey..

Gerçekten allah sabır vermiş size. Namazla niyazla olmuyor bu işler bir yakınımın 5 vkt namaz kılıp esini aldatıp üzerine 'bak ben ülke dısındayım, türkiyedeyken sen olacaksın, oradayken o' dediğini gördükten sonra namazmış imanmış hepsi zırva geliyor.

Cidden midem bulanıyor artık.

Siz sakın kendinizde suç aramayın, o karakteri oturmamış adam daha insan gibi sorununu açıkca söyleyemeyip aldatma vs arkanızdan iş çeviriyorsa emin olun hak ettiğini bulacak.

Lütfen rica ediyorum davanızı açın, tazminatınızı alın sonuna kadar hatta aldatmadan dolayı elinde ne var ne yoksa alın. Siz değil o utansın yaptıgından.

İnsallah hastalık kapmıştır da, yediği hurmalar tırmalar onu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…