Boşanma süreci

eşimin tüm ailesi böyle aşırı kinci ve inatçılar küsrerek iletişim kuruyorlar sadece kv haricinde onunda zaten psikolojik sıkıntıları var ben bunları çok sonradan gördüm bilseydim böyle bir aile de yetiştiğini evlenmezdim bana kendini çok farklı gösterdi çünki dışardan çok kibar anlayışlı ev sakin güler yüzlü bir insan gibi durur ama iş kavgaya tartışma ya vs gelince hiç görmediğim kadar kinci inatçı bir insan oluveriyordu çok fazla manipüle edilmişim ama ona rağmen hala ben nerde hata yaptım diyorum
Narsistler işte dünya kendi etraflarında dönüyor sanıyorlar.

Seni yanlış yönlendirmek istemem ama benzer şeyleri yaşıyoruz o yuzden yazmak istedim. Benim eşimde küser, susar, iletişim kurmaz ve evlilikte küsen ya da surat asan erkek gerçekten çekilecek gibi değil. Ayrıca babana kizginsa maalesef ki unutmayacak. Kendimden biliyorum sürekli babanın her hareketinde kusur arayıp alınganlık yapıp seni üzecek. Bende bu durumlar aşırı olduğu için boşanma aşamasına geldik ve hafta içi dilekçe vericez. Küçük bi kızım var belkide onun için bu kadar katlandim. Benimki kötü bir örnek ama düşün taşın eşini en iyi bilen sensin neler yaşayacağını tart ve kendin için doğru bir karar vermeye çalış derim 🙏🏼
Estağfurullah 3 haftadır aynı evde fakat kendi hayatıma bakıyorum bu eşimi çok rahatsız etti ve sürekli beni boşancakmıyız diye darlıyor belki bir ümit devam ederiz düzeliriz yeni evliyiz vs diye düşünüyorum ama eşim maalesef hala aynı fikirde daha bir özür bile dilemedi her şey karşılıklı vs diyor sürekli ama öyle değil benim adım atmamı bekliyor ama yapmıyorum sürekli dava açalım mevzusuyla ilerliyoruz bakalım ne olcak

Ben burada hep kv deme sitem ediyorum.Benim eşimde babama çok tavir almisti.Ondan da sürekli kavga ediyorduk.Babaya saygısı olmazsa zor.
Aslında saygılı bir insandır babamın ona şiddete hesap sorması çok zoruna gitti haketmediğini düşünüyor

Ah ah kendine yazık etmişsin.Dugune 2 gün kala ayrilsaydin keşke eski sevgilisinin mesajını gördüğün gün.Bu konunun bdv'ye taşınması lazım.
Ben güvenmiştim ama eşimle böyle olacağımızı tahmin etmedim biz de de hata var herkes aşağı yukarı zorlanır ilk yıllarda biz beceremedik yapılarımız zor

Ben güvenmiştim ama eşimle böyle olacağımızı tahmin etmedim biz de de hata var herkes aşağı yukarı zorlanır ilk yıllarda biz beceremedik yapılarımız zor
İyi günler canım, eşimle benimde yapilarimiz çok farklı esim ailesinin tek oğlu, ben hem anne hem baba tarafının ilk torunuyum. İkimizde ayrı ayrı simartilmisiz isteklerimiz yerine getirilmiş. Evlendik aynı eve girdik 1ipte 2 cambaz oynamazı anladık çok kavgalar ettik boşanmanın ucundan döndük hep kendi babam kızım ilk 1 yıl da olur böyle kavgalar fakat bu kavgaların sebebi bir başka kadınsa evimize dönelim dedi. Bir başka kadın değildi kavga sebebimiz (zaten öyle olsa koyarım kapıya isterse 10 çocuğum olsun yine koyarım umurumda olmaz). Esim çok sakin bir insandır bense tam tersi. Esim beni alttan almayı öğrendi bende sinirimi törpülemeyi. Bu kavgalar da 3 4 kere Babamın evine gittim uzak duruyum sakinlesiyim diye hem kıymetimi anlasın diye öyle olunca hem ben sağlıklı düşünüp sorunları anladım hemde Esim kıymetimi bilip sorunları anladı. Sizde biraz ayrı yerde kalsanız bi baksanız esinizde etraflıca bi düşünse belki iyi gelir size de. Çok uzatıyorum lafı kusura bakmayın. Benim teyzem narsist biriyle evliydi her tartışmada teyzemi manipüle etmiş . Teyzem artık kendimde kusur arıyordum hem psikolojik olarak hem de kariyerimde çöküntü yaşadım ayrıldım diyor hep. Size iyi gelmeyenden uzak durun. Kim olursa olsun arkadaş olur aileden biri olur eşiniz olur. Umarım çözüm bulursunuz

İyi günler canım, eşimle benimde yapilarimiz çok farklı esim ailesinin tek oğlu, ben hem anne hem baba tarafının ilk torunuyum. İkimizde ayrı ayrı simartilmisiz isteklerimiz yerine getirilmiş. Evlendik aynı eve girdik 1ipte 2 cambaz oynamazı anladık çok kavgalar ettik boşanmanın ucundan döndük hep kendi babam kızım ilk 1 yıl da olur böyle kavgalar fakat bu kavgaların sebebi bir başka kadınsa evimize dönelim dedi. Bir başka kadın değildi kavga sebebimiz (zaten öyle olsa koyarım kapıya isterse 10 çocuğum olsun yine koyarım umurumda olmaz). Esim çok sakin bir insandır bense tam tersi. Esim beni alttan almayı öğrendi bende sinirimi törpülemeyi. Bu kavgalar da 3 4 kere Babamın evine gittim uzak duruyum sakinlesiyim diye hem kıymetimi anlasın diye öyle olunca hem ben sağlıklı düşünüp sorunları anladım hemde Esim kıymetimi bilip sorunları anladı. Sizde biraz ayrı yerde kalsanız bi baksanız esinizde etraflıca bi düşünse belki iyi gelir size de. Çok uzatıyorum lafı kusura bakmayın. Benim teyzem narsist biriyle evliydi her tartışmada teyzemi manipüle etmiş . Teyzem artık kendimde kusur arıyordum hem psikolojik olarak hem de kariyerimde çöküntü yaşadım ayrıldım diyor hep. Size iyi gelmeyenden uzak durun. Kim olursa olsun arkadaş olur aileden biri olur eşiniz olur. Umarım çözüm bulursunuz
Benim eşim uzaklıktan pek anlamıyor açıkçası ona sınır koyamadığım için ve sürekli beni sinirlilikle öfkeyle suçladığı için manipüle edildim şu an işler biraz tersine dönmeye başladı çünki ona koyamadığım sınırı koyuyorum ve baş edemiyor bununla ben kendi psikolojik rahatlığıma bakıyorum bu şekilde nasıl ilerleriz bilmiyorum ama ben mutlu olma şeklimi yeni öğrendim böyle diyebilirim ayrılık vs olursa da yapacak bir şeyim yok çünki gerçekten verebileceğim pek çok tavizi verdim sıra onda artık

Benim eşim uzaklıktan pek anlamıyor açıkçası ona sınır koyamadığım için ve sürekli beni sinirlilikle öfkeyle suçladığı için manipüle edildim şu an işler biraz tersine dönmeye başladı çünki ona koyamadığım sınırı koyuyorum ve baş edemiyor bununla ben kendi psikolojik rahatlığıma bakıyorum bu şekilde nasıl ilerleriz bilmiyorum ama ben mutlu olma şeklimi yeni öğrendim böyle diyebilirim ayrılık vs olursa da yapacak bir şeyim yok çünki gerçekten verebileceğim pek çok tavizi verdim sıra onda artık
Aynen bırakın artık o taviz versin bir ilişkide tek taraflı taviz olmaz. Bebek bakmıyoruz sonuçta yetişkin insanlarız

Şiddetin olduğu bir evliliği yürütmek hiç mantıklı değil. Boşanmak en doğrusu.

X