Boşanma süreci, 2. kez evlilik yapanlar?

İşle ne ilgisi var zaten çalışıyorum? Adam beni dövmeye kalkıyor her gün. Malı yok o yüzden ceza çeksin diye nafaka istiyorum ne var bunda? Ayrıca ben çocuk için evlendim bana bir çocuk vermedi. Tabiki çocuk yapmak için evlenmek hakkım.
Vermezler nafaka. Hiç çekişmeli boşanmaya kalkma zorluğu sana olur. Hayatına devam etmek istiyorsun çekişmeli boşanacağım diyorsun. Zaten nafaka bağlanmaz sana boşuna uğraşma hiç

siz bir emtia mısınız? ikinci ele ya da defolu mala falan mı dönüşüyorsunuz işler yolunda gitmeidğinde?
Bir bakıma öyle. Maaş yok, sigorta yok, yol parası yok, diş doktor yok, hastane yok... Kocası ne emretse ne buyursa hazırolda bekliyor garip. Karın tokluğuna gidip geliyor. Niye boşanmadığını da şimdi öğrenmiş olduk. İkinci el, lekelenme falan kafa bu.

Bir bakıma öyle. Maaş yok, sigorta yok, yol parası yok, diş doktor yok, hastane yok... Kocası ne emretse ne buyursa hazırolda bekliyor garip. Karın tokluğuna gidip geliyor. Niye boşanmadığını da şimdi öğrenmiş olduk. İkinci el, lekelenme falan kafa bu.
Değerinin düştüğünü, eski ederine gidemeyeceğini düşünüyor. 2.el telefon olarak görüyor kendini.

Canım bu sayfa böyle, buraya konu açmakla hata etmişsin. Bütün gün evde pinekleyen kadınlar burada laf yetiştiriyor işte. İşleri yok ne yapacaklar başka? Kaostan besleniyor buradaki kadınlar, kadınlarımız 😀
Ablacım bu yazdığınız hiç hoş olmadı bilmenizi isterim, bütün gün pinekliyor dediğiniz kadınlardan tavsiye almak için sık sık konu açtınız, ki kurallara uygun olduktan ve doğru bölümlere açtıktan sonra sık aralıkla konu açmanızda sorun yok ama “Size anlatmadan yapamıyorum” deyip eşinizle yaşadığınız sorunlardan özlediğiniz eski sevgilinize kadar her şeyinizi anlatıp tavsiye istediniz, onlarda zaman ayırıp yorumladılar.
Size anlatmadan yapamıyorum

Site kurallarına aykırı mesajlar yazılıyorsa, laf sokup polemiğe neden olmak yerine lütfen kötü olduğunu düşündüğünüz yorumların altındaki şikayet et butonuna basın.

Üsluplara da dikkat edelim lütfen, bu kısım tüm yorumcular için geçerli.

Ablacım bu yazdığınız hiç hoş olmadı bilmenizi isterim, bütün gün pinekliyor dediğiniz kadınlardan tavsiye almak için sık sık konu açtınız, ki kurallara uygun olduktan ve doğru bölümlere açtıktan sonra sık aralıkla konu açmanızda sorun yok ama “Size anlatmadan yapamıyorum” deyip eşinizle yaşadığınız sorunlardan özlediğiniz eski sevgilinize kadar her şeyinizi anlatıp tavsiye istediniz, onlarda zaman ayırıp yorumladılar.

Site kurallarına aykırı mesajlar yazılıyorsa, laf sokup polemiğe neden olmak yerine lütfen kötü olduğunu düşündüğünüz yorumların altındaki şikayet et butonuna basın.

Üsluplara da dikkat edelim lütfen, bu kısım tüm yorumcular için geçerli.
Bütün gün pinekliyor dediği kadınların içinde memur, öğretmen, avukat, mühendis vs. var, evde çocuğunu büyütüp yetiştiren var. Amacı olan insanlar. Kendisi ne işe yarıyor ki, atom mu parçalıyor? Kocasının yanında karın tokluğuna Suriyeli gibi çalış, sonra onu bunu beğenme. Hayret vallahi. 😐

Bütün gün pinekliyor dediği kadınların içinde memur, öğretmen, avukat, mühendis vs. var, evde çocuğunu büyütüp yetiştiren var. Amacı olan insanlar. Kendisi ne işe yarıyor ki, atom mu parçalıyor? Kocasının yanında karın tokluğuna Suriyeli gibi çalış, sonra onu bunu beğenme. Hayret vallahi. 😐
Mavi özelinde değil genel olarak yazmak gerekirse, KK kadınlarından tavsiye almak için konu açıp açıp sonra onların her yazdığını hakaret ya da linç olarak görüp üzerine bir de küçümsenmelerini hoş bulmuyorum.

Buraya konu açtığınızda size uzman desteği sağlanacağı, konuyu profesyonel bir ekibin yorumlayacağı söylenmiyor, üyeler sizin benim gibi yurdum kadını, aramızda mimar mühendis savcı hakim de var, 3 çocuğuyla sabahtan akşama saçını süpürge eden cefakar ev kadını da var.

Ayrıca her tavsiye size uymayabilir içinden uyanları alırsınız, konunuza herkes yazmasın istiyorsanız konudan yasaklama özelliğini kullanırsınız, üslup bozukluğu olan mesajları şikayet edersiniz sorun çözülür, kaldı ki kimse kusura bakmasın konularına yazılmayınca neden mesaj yazılmıyor deyip üst üste konu açan da var hepimiz bir köylüyüz birbirimizi biliriz, bu küçümsediğimiz platformda bile olsa ilgi görmek hoşumuza gidiyor.

Neyse mevzu daha fazla uzamasın, herkes üslubuna dikkat etsin, polemiğe neden olacak sözler sarf edilmesin, şikayet et butonu kullanılsın, hoşlanılmayan üye/ler için göz ardı et butonuna basılsın, bu site ya olduğu gibi kabul edilsin ya olduğu gibi kabul edilsin 😌

İyi bir üniversiteden iyi bir üniversite mezunu ile 24 yaşında bir hevesle bir evlendim. Eşimin aile baskıları ve olgunlaşamamış bir erkek olması agresif küfürbaz biri olmasından kaynaklı ailelerin de dahil olduğu büyük bir kavgaya giriştik ve boşanma kararı aldım. Eşim kötü biri olduğunu kabul etmiyor tabiki kusursuz olduğunu düşünüyor tek kuruş vermem diyor. Ama ben çok ağladım çok baskı gördüm çok aşağılandım anlaşmalı boşanma taraftarı değilim. Çocuk yok.

Sorum boşandıktan sonra yeni hayata başlayan yeni hayatından mutlu olan veya tekrar evlenen var mı? Çevreniz nasıl karşıladı bu durumu? Yeni eşinizin kaygıları oldu mu? Yeniden bir evlenecek yani evlenme şart değil tabii ki yeniden sevebilecek cesareti nasıl buldunuz hayatınız nasıl gidiyor?
Bence bu hayat aşk için yaşanır aşk için katlanılır aşk güzelleştirir günü.
Boşanmış bir kadın olarak dışlanırım diye düşünüyorum beni kimse sevmez kabul etmez diye düşünüyorum. Dizilerde yaşamıyoruz hiçbirimiz iç anadolu kültürü malum. Var mı boşanıp tekrar aşık olan mutlu olan?
Ben kadının kendine nafaka almasına karşıyım cocuk olsa babası vermek zorunda nafaka alınır o ayrı bence 2 ci aşkı sevgiyi epey bir düşünmeyin yağmurdan kaçarken doluya tutunursun

İyi bir üniversiteden iyi bir üniversite mezunu ile 24 yaşında bir hevesle bir evlendim. Eşimin aile baskıları ve olgunlaşamamış bir erkek olması agresif küfürbaz biri olmasından kaynaklı ailelerin de dahil olduğu büyük bir kavgaya giriştik ve boşanma kararı aldım. Eşim kötü biri olduğunu kabul etmiyor tabiki kusursuz olduğunu düşünüyor tek kuruş vermem diyor. Ama ben çok ağladım çok baskı gördüm çok aşağılandım anlaşmalı boşanma taraftarı değilim. Çocuk yok.

Sorum boşandıktan sonra yeni hayata başlayan yeni hayatından mutlu olan veya tekrar evlenen var mı? Çevreniz nasıl karşıladı bu durumu? Yeni eşinizin kaygıları oldu mu? Yeniden bir evlenecek yani evlenme şart değil tabii ki yeniden sevebilecek cesareti nasıl buldunuz hayatınız nasıl gidiyor?
Boşanmış bir kadın olarak dışlanırım diye düşünüyorum beni kimse sevmez kabul etmez diye düşünüyorum. Dizilerde yaşamıyoruz hiçbirimiz iç anadolu kültürü malum. Var mı boşanıp tekrar aşık olan mutlu olan?
Benzer durumu yasadim ayrildim cocuk yoktu ayrıldım tekrar evlendim daha iyi bir hayatim var bebek bekliyorum

Çekip gideyim yeni manitasıyla yesin mi parasını?
Sen yeni manitayla mı yicen parayı. Şimdiden evlenme derdine düşmüşsün.
Ceza falanıda geç. İşin var gelirin var çocuğun yok para derdine düşmüşsün.
Adam iğrenç kurtul hayatına bak.Parasıda kendide yerin dibine batsın de geç

Son düzenleme:

Hele bir boşan da. Bunca şey yasamissin bir atlat. senin yasindakiler daha üniversite okuyor , geziyor illa sever sevilirsin.

Canım bu sayfa böyle, buraya konu açmakla hata etmişsin. Bütün gün evde pinekleyen kadınlar burada laf yetiştiriyor işte. İşleri yok ne yapacaklar başka? Kaostan besleniyor buradaki kadınlar, kadınlarımız 😀
sklsdjkdkkska kızzz her dakika muhteşem evliliğinle ilgili konu açan sen değil miydin, yorum istemiyorsan açmasaydın. İlgi hoşuna gidiyordu her hafta ayrı konu açıyordun şimdi mi boş beleş olduk😁 sana hayatını yoluna koymanla ilgili tavsiye verenlerin , enayi gibi sigortasız maaşsız çalışma diye söyleyenlerin çoğu eğitimli çalışan insanlar zaten. Ama kime söyleyeceğiz ki? Boşanınca kullanılmış olacağını düşündüğün için, kocanın senden sonra başkalarına para yedireceğini bildiğin için boşanmayan, sadece şikayetlenen birisin

sklsdjkdkkska kızzz her dakika muhteşem evliliğinle ilgili konu açan sen değil miydin, yorum istemiyorsan açmasaydın. İlgi hoşuna gidiyordu her hafta ayrı konu açıyordun şimdi mi boş beleş olduk😁 sana hayatını yoluna koymanla ilgili tavsiye verenlerin , enayi gibi sigortasız maaşsız çalışma diye söyleyenlerin çoğu eğitimli çalışan insanlar zaten. Ama kime söyleyeceğiz ki? Boşanınca kullanılmış olacağını düşündüğün için, kocanın senden sonra başkalarına para yedireceğini bildiğin için boşanmayan, sadece şikayetlenen birisin
Kocasi su anda da Kiraz haric herkese para yediriyor zaten, bosanmasina gerek yok bu gercekle yuzlesmesi icin ama Firinci Kureginde nasil birsey varsa, Kiraz hanım vazgecemiyor.

X