Boşanma süreci, 2. kez evlilik yapanlar?

Adam beni zorla boşamaya kalkıyor kapanma baskısı yapıyor şiddet var her şey var. Nasıl cezalandıracam ben bunu nafaka almadan? Sekülerdi hanzoya dönüştü tüm hikayeyi mi yazayım illa
Çekişmeli dava açın ve bu dediklerinizi kanıtlayın, kimse siz istediniz diye bişey vermez, anca mahkeme alır.

Sen alma her kahrı çek beş kuruş isteme başkalarıyla yesin parayı kocan.
Evlenirseniz o aldiginiz nafaka kesilecek biliyorsunuz degil mi? Ya da sigortali iste calisiyorsaniz, sigortali ise girerseniz?

Dava sonuclanana kadar istirak nafakasi, alacaksiniz, sonuclandiktan sonra da yoksulluk nafakasi, bu da zaten caliyorsaniz baglanmayacak bile.

Size adam akilli bilgi veriyorum ki yanlis kulvarda intikam peşinde kosmayin diye, ama cocugum yasindaki biri olarak bana saygisizca cikisiyorsunuz. Derdiniz nafaka değil tazminat olsun, tek seferde alir kurtulursunuz. Birikimi olmamasi mahkemeyi ilgilendirmez, verirsiniz icraya o dusunur tazminati nasil toplayacagini.

Ama is nafaka olunca, her ay muhatap olacaksiniz, deger mi bu sinir harbine? Her ay yollarken laf sokacak, yollamayacak uzecek vs vs.

Adam beni sümüklü peçete gibi kenara atsın iki sene ömrümü çürütsün her gün ağlatsın sonra da para kazanıyorum diye hiçbir şey istemiyim mi? Pardon da enayi miyim? Evlilik sonra edinilmiş mal yok hepsi öncesinde diye adam zengin olmasına rağmen neden hiçbir şey istemeyeyim? Adımı lekelendi bir kere. Tazminat alana kadar istinaf yargıtay süreci on yıl sürer. Adam zengin canım ne isterse onu alırım size ne?

Adam beni sümüklü peçete gibi kenara atsın iki sene ömrümü çürütsün her gün ağlatsın sonra da para kazanıyorum diye hiçbir şey istemiyim mi? Pardon da enayi miyim? Evlilik sonra edinilmiş mal yok hepsi öncesinde diye adam zengin olmasına rağmen neden hiçbir şey istemeyeyim? Adımı lekelendi bir kere. Tazminat alana kadar istinaf yargıtay süreci on yıl sürer. Adam zengin canım ne isterse onu alırım size ne?

Sigortalı çalışsam dahi anlaşmalı boşanma yaparsak ve nafaka vermeyi kabul ederse kesilmez.

Ay linç yiyorum şaka gibi.

Verirse alırsınız.

Ben istemeyin mi dedim?

Derdiniz para ile canini yakmaksa daha agirini isteyin dedim. Vallahi bu yeni kusaga yaranilmiyor, laftan anlamadiklari yetmiyormus gibi, hemen ellerini bellerine koyup karsisinda kopek varmis gibi azarliyorlar.

Ayip yahu, kendinize gelin, hayatinda tek sorun olan siz degilsiniz.

Tazminat verecek birikim yok ama maaşı yüksek. Kendinizi çok zeki sanıyorsunuz.
Hanıefendi çalışıyorum diyorsunuz çocuk da yok. Adam size niye nafaka verecek bu durumda. Ha işten çıkarsınız muhtacım dersiniz. Bi daha sigortalı işe girmezsiniz alırsınız nafaka orası size kalmış

Öfkelenmek ve intikam duygusuyla dolmak zayıf karakter belirtisiymis. Şansa bak az önce bir terapistten dinledim bunu. Unutup yoluna bakmak kendi psikolojimiz açısından daha iyiymiş.

Tek kuruşunu istemem diyip çekip gitmen lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…