Boşanma olayını aileye anlatma

Ah bu eski kafalar
Şiddet kumar alkol ihanet yoksa , boşanmak için diğer değerleri sebep olarak görmezler
Bizim zamanımızda diye başlarlar
Halbuki onların zamanında çaresiz olmasa çoğu kadın boşanırdı

Çok şükür sizin hiç kimseye ihtiyacınız yok
En güzel yaşlardasınız
Olmuyorsa oldurmaya çalışmaya hiç bir aile üyesinin hakkı yok

Hakkınızda hayırlısı olur inşallah 🤲

Ben olsam aynen “damadınız aseksüel” derim. Sonra tekrar tekrar soramazlar. Neticede sevişilmeyen bir evlilik olamaz,bu kadarını bilirler herhalde.
Benzer bişey çevremde duyduğumda erkek tarafı geline yüklendi, kadın olsaydında adamı baştan çıkarsaydın diye. Neymiş, oğulları normalmişde kadın kadınlığını yeterince yapamadığı için adam uzak durmuş.
O yüzden böyle şeyler dillendirmekten ziyade anlaşamadık, ayrıldık demek sanki daha iyi.

Cinsel hayatınızla ilgili herhangi birsey soylemeyin. İma dahi yapmayın. Siz bunu boşanma sebebi olarak dile getirirseniz çok kırıcı sözler duyabilirsiniz. Aynı şekilde eşinizin de gururuna dokunan durumlar olabilir. Bir de çocuğunuz varmış, birinden bir laf duyabilir.

Anlaşamıyorduk ben de istemiyorum artık onu benim için üzülmeyin ben böyle daha mutluyum deyin yeterli diye düşünüyorum.

Merhaba arkadaşlar ben boşanmaya karar verdim. Eşimin oyun bağımlılığı, cinsel soğukluğu, antisosyalliği derken boşanmaya karar verdim. Anlaşmalı boşanacağız, her konuda anlaştık. Asıl sorun ben bunu aileme nasıl anlatacağım. Görünüşte mükemmel bir eş, ailesine bakıyor, dışarıda gözü yok, gayet yakışıklı, tam bir örnek damat. Hatta sülalede örnek gösterilen biri. İşinde gücünde düzgün biri. Lakin ben mutlu değilim.

Annem tansiyon hastası, 3 kere kalp krizi geçirmiş biri. Babam hem lenfoma hem lösemi kanseri hastası. Ama tedavisi güzel gidiyor muhtemelen son kemoterapisini aldı.

Ama bunlar boşanma kararımı etkilemiyor sonuçta benim hayatım. Ama anlatma sürecinde nasıl yaparım nasıl ederim bilmiyorum. Aileme muhtaç olmayacağım, işim var, satacağımız evle çok rahat benim payıma düşenle daha küçük ev alabileceğim.

Bu konuda deneyimi olan veya fikri olan arkadaşlar varsa yardımlarını rica ediyorum. Nasıl konuya gireyim nasıl anlatayım bilmiyorum gerçekten. Sorunumu da anlatamam yani nasıl derim damadınız aseksüel diye.

Bu konuda deneyimi veya fikri olan forumdaşlarımdan fikir bekliyorum.
Emin olun aileniz sizin taktığınız kadar takmicaktır tüm insanlar için dünya kendi etrafında döner boşanma gerçekleştikten sonra onlarla yaşamicaksanız haber veriyor gibi anlatmanız yeterli bence

Artık öyle yapayım.

Çok teşekkür ederim dilekleriniz için.

Şuan anksiyete, uyuyamama, kendini sıkma, okb şikayetlerimden bir avuç hap kullanıyorum 😊

Sebebi oyun bağımlısı olması. Oyuna o kadar odaklı ki aklına başka birşey gelmiyor. Bunun için tedavi olmayı da reddediyor. Süper damadın boşanmaya evet demesi de terapiye gidip oyundan ayrılmamak için.

Ahh😔 şaşırmadım.
Ve bu halde olduğunu bilmiyor çevren, çok acı.
Madem kendini ilaçla ya da bir şekilde destekliyorsun, o halde yoluna bakacaksın.
Maddi kaygının olmaması güzel.
Manen de yıpranmaman için sağlam bir kaç dosttan destek almak iyi gelir.
O da yoksa biz buradayız🩵
Düşündüğünden de kolay olsun inşallah, için ferah yolun apaydın olsun💕

Ahh😔 şaşırmadım.
Ve bu halde olduğunu bilmiyor çevren, çok acı.
Madem kendini ilaçla ya da bir şekilde destekliyorsun, o halde yoluna bakacaksın.
Maddi kaygının olmaması güzel.
Manen de yıpranmaman için sağlam bir kaç dosttan destek almak iyi gelir.
O da yoksa biz buradayız🩵
Düşündüğünden de kolay olsun inşallah, için ferah yolun apaydın olsun💕
Yaaa çok teşekkürler çok tatlısınız ❤️

Benzer bişey çevremde duyduğumda erkek tarafı geline yüklendi, kadın olsaydında adamı baştan çıkarsaydın diye. Neymiş, oğulları normalmişde kadın kadınlığını yeterince yapamadığı için adam uzak durmuş.
O yüzden böyle şeyler dillendirmekten ziyade anlaşamadık, ayrıldık demek sanki daha iyi.
Ben olsam ayıya bağlar deliliğe vururdum sanırım. Seksim geldi kocam benle ilgilenmiyor azdım kudurdum,ya bu herifi boşayacam ya da ortalara düşecem derdim sanırım. Ne biçim insanlar var gerçekten,anca böyle cevaptan anlıyorlar 🙄

Alıştırarak değil,tek seferde söyleyin,ama aileler çok üzülüyor boşanma olayına..boşanınca herşey daha mi iyi oluyor sanki..bazen diyorum ki, bu internet hele akıllı telefon olmazsa herşey daha mı güzel olur

Ben olsam ayıya bağlar deliliğe vururdum sanırım. Seksim geldi kocam benle ilgilenmiyor azdım kudurdum,ya bu herifi boşayacam ya da ortalara düşecem derdim sanırım. Ne biçim insanlar var gerçekten,anca böyle cevaptan anlıyorlar 🙄
Sanmam anlayacaklarını
Bahsettiğim örnekte adam sürekli playstation oynuyormuş ve karısıyla ilgilenmiyormuş, yenide evlilerdi çocuk falan yok
Kv de 55 yaş civarı, gelinine oğlunu nasıl baştan çıkarabileceğini anlatan uzun uzun bir konuşma yapmış, o yaşta karı-koca arasında yaşadıklarını gelinine anlatmış, oğluna uygulaması için öğütde bulunmuş. Kısacası sen kadın olsaydında kocanı yatağa çekseydinde demiş

Hayatım ailem çok köstek olacak biliyorum ve bu süreçte hastalıklarını öne sürecekler. Yani anlatma olayı benim için en büyük stres şuanda.
Merhaba.
Boşandıktan sonra söyleseniz olmaz mı?
Yavaş yavaş alıştıra alıştıra anlatsanız.
Ben böyle bir durumda sanırım boşandıktan sonra söylerdim zaten zor bir süreç bir de çevremdeki kişilerin ıslarlarıyla uğraşmak istemezdim.
Boşandıktan sonra da ziyaretlerinizi tek başına yapmaya başlayarak yavaş yavaş anlatabilirsiniz.

Sanmam anlayacaklarını
Bahsettiğim örnekte adam sürekli playstation oynuyormuş ve karısıyla ilgilenmiyormuş, yenide evlilerdi çocuk falan yok
Kv de 55 yaş civarı, gelinine oğlunu nasıl baştan çıkarabileceğini anlatan uzun uzun bir konuşma yapmış, o yaşta karı-koca arasında yaşadıklarını gelinine anlatmış, oğluna uygulaması için öğütde bulunmuş. Kısacası sen kadın olsaydında kocanı yatağa çekseydinde demiş
Benim gibi beceriksizle vakit kaybetmeyin, bulabiliyorsanız bulun bi ateşli avrat, o icabına baksın. Kaç yıldır kobra uyansın diye kaval çalmaktan ciğerim büzüştü derim. Ağzını açıp tek laf edemez o saatten sonra. Bazen he he sensin kanka demekten başka yol yok, her şeye bahaneleri var çünkü.

Değil biliyorum. Sabaha kadar 2 buçuk litrelik kola eşliğinde iki bilgisayarda aynı anda oynuyor. Algılama sorunları başladı. Ya da anlamsız şakalar falan yapıyor.
Çok pardon da, bu adam nasıl iyi damat oluyor? Hadi özelinizi bilmezler ama sabaha kadar oyun oynayan bir adam nasıl iyi oluyor?

Bu insan kendini ihmal ediyor değil eşini çocuğunu.

Merhaba arkadaşlar ben boşanmaya karar verdim. Eşimin oyun bağımlılığı, cinsel soğukluğu, antisosyalliği derken boşanmaya karar verdim. Anlaşmalı boşanacağız, her konuda anlaştık. Asıl sorun ben bunu aileme nasıl anlatacağım. Görünüşte mükemmel bir eş, ailesine bakıyor, dışarıda gözü yok, gayet yakışıklı, tam bir örnek damat. Hatta sülalede örnek gösterilen biri. İşinde gücünde düzgün biri. Lakin ben mutlu değilim.

Annem tansiyon hastası, 3 kere kalp krizi geçirmiş biri. Babam hem lenfoma hem lösemi kanseri hastası. Ama tedavisi güzel gidiyor muhtemelen son kemoterapisini aldı.

Ama bunlar boşanma kararımı etkilemiyor sonuçta benim hayatım. Ama anlatma sürecinde nasıl yaparım nasıl ederim bilmiyorum. Aileme muhtaç olmayacağım, işim var, satacağımız evle çok rahat benim payıma düşenle daha küçük ev alabileceğim.

Bu konuda deneyimi olan veya fikri olan arkadaşlar varsa yardımlarını rica ediyorum. Nasıl konuya gireyim nasıl anlatayım bilmiyorum gerçekten. Sorunumu da anlatamam yani nasıl derim damadınız aseksüel diye.

Boşanmak gayet doğal birsey , artık buna alınmalı bu toplum ...

Merhaba.
Boşandıktan sonra söyleseniz olmaz mı?
Yavaş yavaş alıştıra alıştıra anlatsanız.
Ben böyle bir durumda sanırım boşandıktan sonra söylerdim zaten zor bir süreç bir de çevremdeki kişilerin ıslarlarıyla uğraşmak istemezdim.
Boşandıktan sonra da ziyaretlerinizi tek başına yapmaya başlayarak yavaş yavaş anlatabilirsiniz.
Zaten boşandıktan sonra söyleyeceğim ama sonrasında hemen söylemem lazım çünkü ailemle aynı sokakta oturuyoruz. Evden taşınırken görürler daha çok bozulurlar.

Çok pardon da, bu adam nasıl iyi damat oluyor? Hadi özelinizi bilmezler ama sabaha kadar oyun oynayan bir adam nasıl iyi oluyor?

Bu insan kendini ihmal ediyor değil eşini çocuğunu.
Ailemle görüştüğü zaman herkesi yağlayıp ballıyor. İşte annecim babacım. Otururken mesela kumpir lafı geçiyor hemen internetten kumpir siparişi veriyor anneme babama feda olsun afiyet olsun diyor. Canları gezmek istiyor hemen alıp gezdiriyor. Sürekli şirin görünüyor. Kardeşim ne zaman istese arabayı veriyor. Yapılacak bir iş olsun benden önce yardıma koşuyor.

Alıştıra alıştıra yerini yapın.Aile büyükleri bazen sizin mutsuzluğunuzu değil bir yuvanın yıkılıyor oluşunu görüyor.Anneniz ya da babanız ya da aile içinden farklı bir fert size destek olabilir mi bu süreçte ? En azından anne ve babanıza mutsuzluğunuzu yansıtmak adına…

X