Boşanma istihare

Konuyu dualar bölümüne açtım cevap gelmedi
Arkadaşlar merhaba.. Biraz uzun kusura bakmayın. Çocuğum olsun diye dua ederken rastladım bu guruba..
Bir aydır ailemin yanındaydım yaz tatil için.. O sırada eşim evdeydi çalıştığı için. Eve geldiğimde eşim evden bazı değerli şeyleri sattığını fark ettim. Onunla konuştum boşanmak istiyorum dedim. Ailem de boşanma konusunda bana destek oldu. Eşimin ailesi ise karşı çıktı, bir kere daha şans ver.. Sattığı şeyleri bana ödeyeceklerini söylediler. Ama babam kesinlikle kabul etmedi eşimden boşanmamı istedi.. Ben de boşanmak istedim. Bana sormadan gizlice sattığı için.
Eşim yeminler etti bir daha yapmam, maaş kartı tüm para sende kalsın.. Her dediğine tamam bana süre ver ayrı odada yatalım. Senin dediğinin dışına bir kere bile çıkarsam ayrıl benden. Bir de kredi borcu var benim üzerime.
Şimdi ben çok muallakta kaldım. İstihareye yattım eşimle devam edersem diye niyetlendim. rüyamda beyaz bir tavuk ve kelebek gördüm.. Çok kararsızım sizce rüya nedir. Bilenler yorumlayabilir mi..
Ayrıca eşimle aramda hiç bir sorun yoktu, sevgi saygı bağımız vardı..
Canım istiharede beyaz renkler yeşil renkler hayra yorulur kırmızı ve siyah şeyler görürseniz kötüdür ben bence bir şans daha verin derim halledilebilicek bişey bence

Dalga geçen arkadaşlar üzüyorsunuz. Ben sizden fikir istiyorum. İstihareye inanıp inanmamak değil mesele. Ona göre değil duruma göre yorumlayın o halde. Ben sadece dinen böyle birşey var ve çıkmazda olduğum için denemek istedim.
Siz hiç zor zamanlarınızda kararsız olduğunuzda Allahım bana yardım et hayırlısı neyse onu ver diye dua etmediniz mi.
Bazılarınız olayı ele almadan ters ters yazıyor.
Ben yardım istemiştim
Sen haklısın arkadaşım.bu form fikir için harika bi yer ama bazen öyle yorumlar gekiyoki herkes kendini on plana çıkarmak için karşıdaki uzulurmu diye düşünmeden ,saçmalaya biliyor kendilerini bi dâhi sanıp en ufak yerden vurmaya çalışıyor sanki hem cins değil düşmanmış gibi..(kendileri dört dörtlük sanki😏)

Bu istihare olayi bana mantikli gelmiyor.Sonucta sartlanarak uyuyorsun ve yasadiklarimiz,bilincaltimiz ruyalarimizi etkiler.
Bir de evdeki esyalari satip ne yapmis ?Kumar mi oynuyor sizden gizli borcu mu var nedir ?
Ey Enes, bir işi yapmayı niyet ettiğin zaman o iş hakkında yeniden yedi defa istihare et. Sonra kalbinden geçen temayüle bak. Çünkü hayır kalbinde doğan mânâdadır.” Peygamber efendimizin hadisi. Hiç istihare yaptın mı diye sor yapmadım. Annem yapar ara ara.
dini konularda bilgimiz yoksa aksi fikir sunmak şirke girebilir Allah korusun.

X