Boşanma istihare

Kesinlikle bi fırsat daha verin bu yazdığunızı birçok kişi yaşamıştır..
Yani mesela düğünlerdeb sonra emri vaki yapıp kızın zinetleriyle araba almak gibi
Benim bir tanıdığm da mesela sormadan eşinin bileziğini almış ve kız kardeşine düğününde takmış
Ama sonradan anlamış tabi hatasını
Şimdi çok güzel bi evlilikleri var
Özellikle maddiyat yüzünden eşinizden ayrımayın

Neden böyle bi şey yapmış bunu paylaştımı sizinle

Borcumuz vardı. Ben dedim abine borç vermiştik git iste onla ödeyelim. O da abisi yerine başka birinden almış. O kişi de sıkıştırıp vermezsen eşine söylerim ondan isterim deyince ben tatile gittiğimde bunu yapmış.
Mesele para değil inanın mesele yalan ve gizli iş çevirmesi

rüyalara göre değil kalbiniz neye meyilli ise onu seçin.istihare namazı kılınca da öyle derler.
Çok büyük bir problem değil ayıp etmiş tabi sormadan sizin eşyalarını satması ama biraz bekleyin düzelir Allah in izniyle

30 yaşındayım. 3 senelik evliyim. 3 sene de sevgiliydik

Daha önce senin güvenini sarsacak bişey yapmadıysa, herkes 2. bir şansı hak eder.

Yuva yıkmak kolay iyice düşün taşın. Babana zamanın da annen şans vermeseydi şuan sana böyle destek olurmuydu?

Teşekkür ederim yorumunuz için

Hayir herkes bu sekilde degil elbette ama kontrol altina alinmasi gereken mevzular oluyor. Bunu dusunmekte istemekte tabiki haklisiniz cok normal birsey.. ama bazen istedigimiz gibi olmuyor.. duzelebilir de.. sonrasinin ne olcagini hic bilemeyiz.

Daha önce senin güvenini sarsacak bişey yapmadıysa, herkes 2. bir şansı hak eder.

Yuva yıkmak kolay iyice düşün taşın. Babana zamanın da annen şans vermeseydi şuan sana böyle destek olurmuydu?
Babam diğer ablalarımın sorunlarında hiç karışmadı. Aslında anneme anlattım ben o üzgünlükle. O da babama söylemiş. Babam da çok sinirlendi. Bugüne kadar babam hiç yanımda olması herşeyi tek basıma yaptım okudum evlendim. Şimdi ise bu şekilde diyor.

bence burda asıl önemli olan konu o sattığı şeylerin parasıyla ne yaptığı

Hayir herkes bu sekilde degil elbette ama kontrol altina alinmasi gereken mevzular oluyor. Bunu dusunmekte istemekte tabiki haklisiniz cok normal birsey.. ama bazen istedigimiz gibi olmuyor.. duzelebilir de.. sonrasinin ne olcagini hic bilemeyiz.
Evet çevremde eşler hep baskıcı eşim ben baskıcı değilim diye söyler hep ne güzel iyi bir eşim var der.. Belki de özgür bırakmak hataydı. Aslında baskı kurmadığım için bana daha rahat anlatması gerekirdi anlayamıyorum

Adam size abisinin borcu ödemediğini neden söylemedi peki sizce siz kıyameti mı koparırdınız yoksa akıl parası olsun yapacak bir şey yok mu deyip destek mı olurdunuz. Bunların cevabı önemli ama bu evet çok sinirlenilecek bir durum fakat bu konudan boşanma noktasına gelmek bana evliliğinizin ya da sevginizin pek de sağlam olmadığını düşündürdü. Siz hiç mı hata yapmıyorsunuz yada bu adamın hiç mı sizde tolere edilebilir bir yani yok

Cekindi sizden belkide. Sifir hatasiz bir evlilik dusunemeyiz degilmi. Hayal ettigimiz gibi degil tecrube ettigimiz sekilde evliligimiz olur.. esya bu. Yaptigi dogru degil ama bu binlerce kez yapip kumar borcu olanlarin daha cok düsüneceği iş..
Sizin borclariniz belli durum belli.

Borcunu ödemiş. Bizim kendi borcumuzu ödemek için birinden almış. Aldığı kişiye ödemiş
Bu sebeple boşanılmaz. Evet hata yapmış ama çaresiz kaldığı için. Babanız niye bu kadar boşanmanızı istiyor ki? Başka vukuatları varmı?

Borcunu ödemiş. Bizim kendi borcumuzu ödemek için birinden almış. Aldığı kişiye ödemiş
sizi üzmek istemem ama bana pek inandırıcı gelmedi nedenine gelince sizi arayıp böyle böyle bir sıkıntım var ve bunu yapacağım demesi gerekiyor gizlice satmak yerine iyice düşünüp karar verin boşanma olayını çünkü çok zor ve iğrenç bir süreç

İstihareye öyle herkes yatamaz. Yani sizin yattığınız ve gördüğünüz sahih değildir. Şeytanidir. Öyle abdest aldım niyet ettim yattım diyince doğru sonuç çıkmaz. Onu ancak belirli kişiler usulünce yatarsa ve 3 kez aynı rengi görürse ona göre yorumlar. Sizin gördüğünüz yorumlanmaz.

Haa tabi ben istihareye bel bağlamak yerine eşinizi gözlem altında tutmaya ve eğer gerçekten düzeliyorsa ilişkinizi iyiye götürmek için çabalamanızı tavsiye ederim. Tabii burada çocuk var mı/yok mu veya eşiniz sattıkları ile ne yaptı bunlar önemli..

Bence aranız da çokta bir sevgi yok gibi, sevgi olsa insan ilk hatasında ben boşanıyorum der mi?
ben olsam bir şans daha verip devam ederdim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…