Boşanma? Fikir ıstiyorum.

İmzalamadığın müddetçe bir önemi yok kaldı ki
İmzalasan bile duruşmada ayrıca içeriğini onaylamak zorundasın
Tabiki öyle. Benim sormak istediğim şuydu; yani daha bana çekişmeli açmış olduğu davanın tebligatı gelmeden, daha öncesinde gerek kendi bana gerek avukatı avukatima anlasmaliyi teklif edip biz kabul etmezken, benim cevap dilekcemi görmeden böyle bir protokol neden sunar, sunma gereği duyar mahkemeye?

Saçma olmuş zira dosya 166/3 e döner duruşma günü tebligatı yapılır bu şekilde olursa size siz aman diyim cevap süresini kaçırmayın

Öncelikle atanmaya bak,ailenin olduğu yerde özel okul yok mu ,oralara da başvur..bence çekişmeli aç davayı uzadıkça uzar,zaman kazanırsın hem arabaya tedbir konulunca satamaz..tedbir nafakası da alırsın..ama işe girersen kendin için alabilir misin bilmiyorum..ama dava sonuçlanıncaya kadar çocuk alır..çekişmeli birkaç yıl sürer, bu surede ne olur bilinmez,acele iş yapma..belki pişman olur yuvaniz kurtulur..altınları araba için verdiğini de nasıl ispat edeceksin ki..

Aslinda keşke hiç evden gitmeseymiydiniz..Adam zaten teybi çıkmış gidiyormuş..hadi zorla çıkarsın bakalım.. mahkeme yıllarda sürer zaten.Bu konu bana bir haberi hatırlattı..Ibrahim Kutluay ve Demet Şener boşanınca mahkeme beraber oturdukları villayı Demet şener ve çocuklarının 10 yıl ucretsiz oturmasına karar verdi..ev evlilikten önce alınmıştı..Demet şener tekrar evlenince bu hakkını kaybetmişti..

Saçma olmuş zira dosya 166/3 e döner duruşma günü tebligatı yapılır bu şekilde olursa size siz aman diyim cevap süresini kaçırmayın
Nasıl dönecek? Benim imzam yok, rizam yok. Kaldı ki diğer dilekçeyi geri çekmemiş. O da duruyor zaten. Avukatım var zaten.

Nasıl dönecek? Benim imzam yok, rizam yok. Kaldı ki diğer dilekçeyi geri çekmemiş. O da duruyor zaten. Avukatım var zaten.
Benim bir dosyamda adam şehir dışında olduğundan imzasını alamadık elbet rızası vardı sunduk 166/3 e çevirdi hemen mahkeme duruşma günü verdi. Doğru bir uygulama olmayabilir ancak bazı mahkemeler yapıyor ben de size diyorum ki siz cevap süresini kaçırmayın

Merhaba, affınıza sığınarak bir şey sorsam size. Davacı olacak şahıs iş yeri adresimi vermiş dava dilekçesinde. Dolayısıyla tebligat bu adrese yapılacak. Devlet memuruyum. İş yeri de bir devlet dairesi. Bilerek ev adresi değil de iş yeri adresini verdiğini düşünüyorum. Sırf kendince beni rencide etmek, iş yerinde dedikodumu çıkartmak için. Sormak istediğim şu; tebligatı yapacak görevli, ben izindeyim. Danışmadaki herhangi bir arkadaşı bunu yapabilir mi yoksa direkt amire mi yapma zorunluluğu var? Bir de tebliğ mazbatasinda sonuçta hangi mahkeme olduğu yazıyor. Aile Mahkemesinde de görülebilecek davalar belli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…