Boşanma? Fikir ıstiyorum.

resimsanat

Guru
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2011
30
23
Merhabalar. 5 yıllık evliyim. 4 yaşında bir kızım var. Eşimle sık sık problemler yaşıyorduk. Bana karşı gittikçe artan hakaretler,küfürler. Aileme karşı da aynı saygısızlık ama onların yüzüne değil hep bana söylenirdi.daha sonra ailelerin yaninda beni ezip,küçümseme çalışmalar vs ve en son yine ailesinin yaninda bana cahil dedi ben de susmadın ve karşılık verdim. Tartışma çıktı ben baya ağladım ettim. Neyse ailesi gitti sonrasında beni hiç arayan olmadı. Eşimlede bir hafta hiç konuşmadık.. en son kızımla beraber annesigile gitmislerdi geçen pazar günü. Kızım eve geldi ağlamış orda beni özlediğini ve birahane babannesine gitmeyeceğini söyledi. Ben tahmin ettim benimle ilgili konuştular ve cocuk etkilendi. Ve kızım sonrası d abir cümle kurdu orda babası benim evim s...rsin gitsin evimden demiş. Ve kızım bunu yarım yamalak anlattı ama ben anladım ve şok oldum. Ben de ertesi sabah esyalarimizi topladım annemle babam geldi beni götürdüler. Yani yüzüme bakan yok,evden gitmemi isteyen bir eş ben de durmadım tabikide. Aileside ben neden gidip onlardan özür dilememisim ayaklarına gitmemi bekliyorlarmış. Yani orda ne halde olduğumu gören onlar,başlatan oğulları ama hala onun sırtı sıvazlaniyor.. çok kibirliler. Neyse eşim hala ne geliyor ne bir konuşma. Kizkardesimin eşiyle konuşmuş. Kendi çekti gitti demiş,davayı açsın istiyorsa gelsin diyor. Yani hala ondan çaba yok ben gideceğim ayaklarına. Zaten ailesinden de soğudum her şeyin içindeler,eşim tam bir ana kuzusu. Anasının onayını almak için beni umursamaz. Surekli annesiyle kiyaslar beni. Neyse kızım için üzülüyorum evimi özledim diyor surekli ama yüksek ihtimal bosanacagiz. Bu süreçte neler yapmam lazım. Aslında öğretmenim ama çalışmıyorum yani bir gelirim yok. Babam emekli,annem ev hanımı öyle maddi gücümüz çok iyi değil. Ama eşimin ve ailesinin durumu iyi. Hatta eşim yeni atandı muhendis başka şehire gidecektik ama kısmet olmadı. Maasida epey iyi olacak iki evi var. Ailesine iyi durumda. Yani avukat olayı nasıl olmalı ben açsam onlar odeyebiliyor mu masraflari ya da ücretsiz avukata nasil başvurmak gerekiyor ve ücretsiz avukat benim haklarımı iyice savunabilir mi? Mesela arabayı evlilik içerinde aldık ve benim alınlarında var içerinde. Bunlarla uğraşırlar mi kızıma nafaka hemen bağlanır mi? Kusura bakmayın çok yazdım ama çokta doluyum. Tecrübesi,bilgisi olanlardan cevap bekliyorum.

Sadece evlilikte edinilen mülklerin ortak olduğunu biliyorum. Bu konuda çirkeflik yapabilirler. Arkanıza bakmayın bile.Çocuğunuzun böyle bir ortamda büyümesine izin vermeyin. Bir işe girersiniz anneniz çocuga bakar mis gibi hayat kurarsınız. Şuan size zerre saygısı olmayan bir koca ve ailesi içindesiniz

Ailem sagolsun arkamda. Burda rahatım ayrı odamız banyomuz bile var. Ben şuan kpssye çalışıyordum aslında bir süredir başlamıştım. Kitaplarımı her şeyimi de getirdim. Şu birkaç gündür pek bakamadım ama yapmam lazım. Aslında işe başlayacaktır iyi bir kolejle iyi bir maasla sözleşme imzalamıştım.ama eşimin atamasindan dolayı şehir değiştireceğiz diye gittim iptal ettim sözleşmeyi. Yani sınav zamanına kadar şuan kpssye asilacagim. Eşimin narsist olduğunu düşünüyorum. Yaptıkları hep o yönde.

Ne kadar güzel. Zor durumda boşanan kişilere göre epey şanslısınız sizin adınıza çok sevindim. Başka fırsat çıkacak bakın görürsünüz. Bundan sonraki hayatınız daha güzel olacak.

Ne kadar güzel. Zor durumda boşanan kişilere göre epey şanslısınız sizin adınıza çok sevindim. Başka fırsat çıkacak bakın görürsünüz. Bundan sonraki hayatınız daha güzel olacak.
İnşallah. İlk zamanlar zor geçecek,alışkanlıklarda var sonuçta, evimin dağılması,kizinin üzülmesi. Ama hepsi geçer inşallah zamanla. Çekişmeli olmaz umarım.

Barodan bir avukat ayarlayın, davanızı sıcağı sıcağına açın. Arabanın yarısı sizin. Geliri iyi diyorsunuz dolayısıyla alacağınız nafaka da iyi olacaktır. Kpss’yi asla ihmal etmeyin. Duygusal alışkanlıklarınızı huzurunuzun artmasıyla unutacaksınız inşallah. Hakkınızda hayırlısı olsun

Asgari ücret demeyin.Girin bir işe çalışın
Ailenizin yanına gidin
Anneniz çocuğa bakar.Siz çalışın.Bu adamın anasının kahrını çekmeyin.Cocugun yanında s... git diye konuşmak ne demek.

Arabayı alırken düğün altınlarımida bozdurup öyle almıştık arabayı. Altınlarımi sorunsuz alırım umarım. İnşallah çok teşekkür ediyorum

Asgari ücret demeyin.Girin bir işe çalışın
Ailenizin yanına gidin
Anneniz çocuğa bakar.Siz çalışın.Bu adamın anasının kahrını çekmeyin.Cocugun yanında s... git diye konuşmak ne demek.
Şuan ailemin yanındayım. Kpss hazırlanıyorum. Sınava kadar bu şekilde gider. Annem babam ilgileniyorlar kızımla sagolsunlar. Çekemiyorum zaten artık gerçekten dayanamadim

öğretmen isen çalışır geçinirsin mesleğin elinde .
evlendikten sonraki malları ikiye bölüp çocupa da nafaka ödeyecek,bunlara zaten mecbur

Özel bir avukat tutarsan, maalesef dava sonucunda çıkan karşı vekalet ücretine çalışma söz konusu değil boşanma davası için ayrı mal rejimi davası için ayrı ücretlendirme yapması gerekir. Genelde boşanmalarda peşin çalışılır. Mal rejiminde bir kısım peşin ve dava sonunda çıkacak alacaktan yüzdelik kararlaştırılır. Ayrıca davayı açtığında velayet incelemesi için bilirkişi, tebligat giderleri harç vs masraf da yatırman gerekir.

bulunduğun ilde adli yardım bürolarına gidip başvuru yapıp şansını deneyebilirsin. Bu durumda avukatın ücreti baro tarafından karşılanır. Avukat davanı açtığında adli yardım talepli açar. Mahkeme yaptığı incelemede kabul ederse yukarıda dediğim masrafları yatırmadan davan görülür.

Senin olayında bir boşanma davası bir de mal rejimi davası olmalı. Mal rejimi davasını tedbir talepli açmalısın ki arabayı kaçırmasın. Sakın boşanma davası içerisinde isteme altınlarını. Mal rejimi davasında değer artış payı alacağı olarak isteyebilirsin. Bunu da her halükarda çalışacağın avukatla görüş muhakkak.

Arabayı kaçırsa bile sonuçta alınma tarihi var ortada satsa bile benim payımı vermek zorunda değil mı? Yine benimle evliyken satıyor hakkimi almak gerekmiyor mu kayıtlarda görünmüyor nu?

Arabayı kaçırsa bile sonuçta alınma tarihi var ortada satsa bile benim payımı vermek zorunda değil mı? Yine benimle evliyken satıyor hakkimi almak gerekmiyor mu kayıtlarda görünmüyor nu?
Elbette hakkını hesaplar mahkeme ama o arabadan başka mal yoksa adına arabayı da satarsa tahsili nasıl yapacaksın ? Çoğu zaman bir bardak soğuk su içmek gerekir. Sadece davayı kazanmak değil tahsil edebilmek de önemli.

Yani iki evi var mahkeme bir şekilde ondan alamaz mı? Dediğim gibi geliride iyi olacak

Ve satınca nakit parasi oluyor yani onunla mecbur vermek durumda kalmıyor mu? Bana tuhaf geldi bu durum.

Hatta oturduğumuz evi nikahtan önce aldi ama kredisinin bir kismini 5 .5 yıldır hala ödüyor. Ordan bana bir şey çıkıyor mu peki?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…