Boşanma derecesine getiren iletişim problemim!

Benim ex öküzden beklediklerimi eşiniz de sizden bekliyor ve haklıda. Bence böyle şeyler dürtmeyle de olmuyor ya tamamen içgüdüsel. Zorla öpüp koklayamaz okşamazsınız. Ben sizi yaşadığımdan ötürü anlayabiliyorum fakat böyle sonu yok bu ilişkinin, tıkanmış kalmış. Onarmak lazım yoksa gerçekten bitmeye mahkumo_O:kahve:
Çok güldürdünüz beni 😌 evet kesinlikle yapı meselesi ve içten gelen bir şey galiba. Kendimi jartiyer giydiğimde bile kadın gibi hissedemiyorum sanki üstüme hiç yakışmıyormuş gibi. Bu enerjimde karşı tarafa yansıyor. Aslında öpüp koklarım sarılırım ama en fazla bunları yapabiliyorum. Eşimle konuşup son bi şans vermesini isticem. Yaptıkça içimden gelmeye başlar alışırım herhalde. Çünkü bende çok istiyorum cilveli olmayı kadınsı olmayı. Herkes benim için daha çok asil yorumunu yapar. Demek ki asillikten önce dişilik geliyormuş.

Ayak uydurmaya çalışın, cinselliği öğrenin, video izleyin, cosmopolitan okuyun, masturbasyon yapın kendinizi keşfedin ve onunla açıkça konuşun, susarak olmaz. Ben de soğuk sevgisini göstermeyen bir insanım ama söz konusu eşinizse zorlayarak da olsa biraz sevginizi belli edin zamanla doğallaşır alışırsınız. Buradaki konu ve tavsiyeleri okuyun çok faydasını göreceksiniz
Kesinlikle bu konu altına yapılan yorumlardan bile hiçbir şey bilmediğimi çok boş olduğumu gördüm. Size de çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Videolar izleyip söylediğiniz dergiyi okuyacağım.

Çok güldürdünüz beni 😌 evet kesinlikle yapı meselesi ve içten gelen bir şey galiba. Kendimi jartiyer giydiğimde bile kadın gibi hissedemiyorum sanki üstüme hiç yakışmıyormuş gibi. Bu enerjimde karşı tarafa yansıyor. Aslında öpüp koklarım sarılırım ama en fazla bunları yapabiliyorum. Eşimle konuşup son bi şans vermesini isticem. Yaptıkça içimden gelmeye başlar alışırım herhalde. Çünkü bende çok istiyorum cilveli olmayı kadınsı olmayı. Herkes benim için daha çok asil yorumunu yapar. Demek ki asillikten önce dişilik geliyormuş.
Asilliğinizden ödün vermeden de dişi olabilirsiniz bence. Mesela bende sokakta, sosyal hayatta başka biriyim, yatakts bambaşka biriyim daha doğrusu biriydim :KK53:

Terapi almayi dusunmez misiniz? Siz bu teklifle gidin esinize. Sanirim sizi cozemeyecegini dusundugunden duygusal yorgunluk yasiyor esiniz. Sizin de hevesli oldugunuzu gorsun bu iliskiye dair. Sadece iliskiniz icin degil kendiniz icin de terapi gorun. Cunku iletisim problemi onunde sonunda ayaginiza dolanacaktir.
Pazartesi gittim. Kendisi psikoloğun çare olmayacağını benim yapımın bu olduğunu söyledi. Ama ben denemek istediğimi söyledim. Dediğiniz gibi ben bu ilişkide kendimi çok yorgun hissediyorum artık dedi. Yine söylediğiniz gibi çok haklısınız bu iletişim problemi benim sürekli ayağıma dolanacak o yüzden başladım terapiye. Görmediğim yapmadığım çok şey varmış ilk seansta bile bunları farkedebildim

Ama herkesin yapısı aynı değildir ki kimi insan daha sessizdir içten gelen bişey bu mesela benim eşim de müzik açar ama ben hareketli bi insanım o da ağır bana göre yapı meselesi siz de biraz gayret edin müzik duyduğunuzda biraz oynayın 😁
Hahaha 😄 evet artık sabah uyanınca hazırlanırken gün içinde yüksek sesle şarkılar söyleyip dansta edeceğim teşekkürler 🥳

Bugüne kadar yaptıklarınızin tersini yapin.Suan adamin eli kolu kalkmio azicik başını oksayin sarılın sebepsiz öpün koklayin
Aynen söylediğiniz gibi. Bu zamana kadar hiçbir şey yapmamışım böyle davranarak ve kaybediyorum. Bu zamana kadar nasıl davrandıysam bundan sonra tam tersini yapmaya çalışacağım

bence tam tanımadan evlenmişsiniz.eşiniz hareketli insan istiyor ama siz hareketli deilmişsiniz. yani bazı insanlar sakin olur kimi sonradan açılır.ama eşinizin sizi böyle kabul etmesi gerekirdi.
evlenmeden öne çok hareketli olup sonradan mı sakinleştiniz.ya da hani belki de yaşadığınız hayattan memnun olamıyorsunuzdur yada beslenme durumunuz iştahınız nasıl? belki depresyon gibi psikolojik bir şey geçiriyorsunuz.coronadan dolayı zaten herkesin ruh hali sıkıntılı
Evlenmeden önce de böyleydim. Ama anlayamıyorum neden beni bu kadar değiştirmek istiyor. Sanırım çok sıkıcı bi insan olmaya başladım bu kadarını tahmin etmemişti. Ben günlerce evde oturup tv izleyebilirim dışarı çıkmasam da olur. Ki şu anda çalışmıyorum okullar kapandığından beri işte bulamadım. Evdeyim yani ve sıkılmıyorum. Bana sürekli soruyor sıkılmıyor musun evde diye. Bu konuda da çıkıp arkadaşlarla görüşmemi bekliyor, işyeri sahibi olan arkadaşlarımın oraya gitmemi, oraya gelen müşterilerle tanışmamı (bi güzellik merkezi, gelen müşteri portföyü kaliteli) onlarla samimiyet kurmamı istiyor. Aslında bende çok istiyorum ama bi yandan da gerek görmüyorum sanırım ya da üşengeç bir yapım var. İnşallah sonradan açılır dediklerinizden olurum

Buraya yazana kadar eşinle konus zaten en önemli sıkıntınız belli ki iletişimsizlik sinirlendiginde bile susuyorum daha çok sinirleniyor yazmışsın kendini ezik gibi gösterdin demek ki adama genel olarak. Yazdıklarında kendin hakkindakileri okurken bile içim darlandi eşinin senden ayrılmak istemesi anormal değil. Neyseki karakterli birisiymis ki seni aldatmak yerine açıkça bitirmek istediğini söylemiş normalde bu durumdaki erkekler hemen başka kadınlara gidiyor.
Evet sanırım kendi değerimi kaybettim onun gözünde, her şeye evet, tamam olur, bana uyar, farketmez diyerek kabul ederek. Ama artık değişmek istiyorum öncelik ilişkimiz için ama en önemlisi de kendim için. Sadece eşimle olan ilişkimde değil arkadaşlık ilişkilerimde de böyleyim haklı olamıyorum kimse karşısında. Sanki herkesi memnun etmek zorundaymışım gibi sanki kendi fikirlerim olamazmış gibi. Böyle yapa yapa alışmışım sanırım gerçekten de gittiğim yerin yediğim yemeğin hiçbir önemi yok benim için. O yüzden arkadaşlarım seçsin isterim ya onlar beğenmezse diye nasılsa ben her şeyi beğeniyorum diye

Tamamen yapinizi degistiremezsiniz ama pasiflik cevap verememe konulari zaten degismeli kendinizi duzeltmelisiniz. Kendi kendinize bunu yapabilecek gibi durmuyosunuz maddi imkan varsa cift terapisi alin yoksa youtubedan video falan izleyin terapi konularini arastirin ne bileyim kendinizi duzeltmeye calsiin. Adam pek haksiz degil gibi bilemedim
Psikoloğa gitmeye başladım önce kendim gidicem daha sonra birlikte gidicez tabi o zamana kadar dayanabilirse

Psikoloğa gitmeye başladım önce kendim gidicem daha sonra birlikte gidicez tabi o zamana kadar dayanabilirse
o kadar da tahammül edilemezmiş gibi davranmayın kendinize .değerlisiniz önemlisiniz bunları telkin edin.

evlenmişsiniz sonuçta belli bir sevgi var eşinizle de aranızda bunu hafife de almayın .

Benim eşim oynamaz ama sabah müzik açar ben de müziğe eşlik ederim dans eşliğinde sen de iki salınıver napacaksın :KK70: eşin istiyor
Genelde o benden erken uyanır benimde erken uyanmamı ister bende 9 en geç 10da uyanıyorum kendi işi olduğu için bi mesai kavramı da olmadığından evden geç çıkar ama artık ondan önce uyanıp o şarkıları ben açıp dans edicem 💃🏽

o kadar da tahammül edilemezmiş gibi davranmayın kendinize .değerlisiniz önemlisiniz bunları telkin edin.

evlenmişsiniz sonuçta belli bir sevgi var eşinizle de aranızda bunu hafife de almayın .
Annem de benim gibi sanki kendisi bu dünyaya diğer insanlara hizmet etmek için gelmiş kimseye karşılık veremez yine haklı olsa bile karşısındakinden özür diler kendisini çok değersiz görür ama ben bu kaderi kırıcam inşallah 🙏🏼

Öncelikle burayı yeni keşfediyorum, konuyu doğru yere mi açıyorum bilmiyorum inşallah doğru yerdedir.
Herkese merhabalar, tam 1,5 yıldır evliyim. 26 yaşındayım eşim 35 yaşında. 1 yıl sevgililik, 1 yıl nişanlılık, 1,5 yıllıkta evlilik. Benden önce çok fazla ilişkisi olmuş bunları takan birisi değilim. Benim ilk cinsel ilişkim eşimle oldu. Aile yapımdan da kaynaklı olsa gerek çok büyük iletişim problemim var tartışmayı bile bilmiyorum. O sinirlendiğinde hep susuyorum o da ben sustukça daha çok sinirlenir. Ama kaybetme korkusundan sanırım hep özür dilerim tamam bi daha öyle olmayacak diye geçiştirip barışmaya çalışırım. Böylelikle galiba onda olan değerimi de neredeyse kaybettim. Evlenmeye beni zorlayan, kız kardeşini ve annesini sürekli arayıp bana aşık olduğunu anlatan, benim için gerçekten maddi manevi elinden gelen her şeyi yapan bir adamdı. Ta ki ben onun canına tak ettirene kadar. Cinsel hayat deseniz zaten benden dolayı sıfır. Orgazm olmak nedir bilmiyorum sadece rol yapıyorum canım acıyor ama o mutlu olsun bende mutluyum gibi yapıyorum. Şu an maddi sorunlarımızda var ve benden hiçbir şekilde destek görmediğini, yanında hissetmediğini, bedenen onun yanında olduğumu ama ruhen orda olmadığımı söylüyor. Çok hareketsizim, sosyal değilim arkadaşlarım var ama görüşmesemde olur. Sabahtan akşama kadar evde yatsam benim için problem olmaz. O da tam tersi cevval, hareketli, çılgın, hayat dolu bi kadın istiyor. 13 yıl önce babasını kaybetmiş, 6 ay öncede kayınvalidemi kaybettik.. Çok büyük boşlukta ve benim ailemin de ona sevgi dolu davranmasını istiyor. Ama bizimkilerde aşırı derecede iletişim eksikliği sevgisizlik var. Ben daha ne annemden ne babamdan canım kızım dediklerini duymadım. Sevgilerini başka şekilde gösterirler. Gittiğimizde annem güzel yemekler hazırlar, babam bağa mangala götürmek ister gibi. Ve eşim şu an çok mutsuz olduğunu ve ayrılmak istediğini söylüyor. Bende onu seviyorum ve bunu da söylüyorum ama bunu sadece söylediğimi ve hissetmediğini söylüyor. Birbirimizle zamanımızı kaybetmememiz gerektiğine inanıyor artık. Önerileriniz varsa çok ihtiyacım var, koca bir çıkmazdayım sanki düzeltmek istiyorum ve buna nereden başlamalıyım?
Eminsiniz yani sevdiğinize.

Pazartesi gittim. Kendisi psikoloğun çare olmayacağını benim yapımın bu olduğunu söyledi. Ama ben denemek istediğimi söyledim. Dediğiniz gibi ben bu ilişkide kendimi çok yorgun hissediyorum artık dedi. Yine söylediğiniz gibi çok haklısınız bu iletişim problemi benim sürekli ayağıma dolanacak o yüzden başladım terapiye. Görmediğim yapmadığım çok şey varmış ilk seansta bile bunları farkedebildim
Cok sevindim sizin adiniza🤗 umarim hayatiniz daha dengeli olacak🙏

Kendi vücudunu beğeniyor musun? Yani kendinle barışık bir insan mısın?
Ben mesela memelerim emzirme sonrası sündükten sonra sevişmek bile istemiyordum ya da sütyenimi çıkarmıyordum
ama şu an memeli ve daha seksiyim yani kendimi öyle hissediyorum 😉

X