Boşaniyorum

senağlama senağlama senağlama

kaydirigubbakcemile2 eşinden neden ayrıldığını bilmiyorum
konunu yeni yeni okuyorum ama üzülme ailen yanında işin var
bende senin gibi aynı yollarda geçdim ailemin istemediği biriyle evlendim 3ay evli kaldım ayrıldım şu an boşanıyoruz o şerefsiz adam da kayıp mahkemeye bile gelmiyor
bazen gerçekler yüzüne çarpılıyor
canın yanıyor banada oluyor hala oluyor
evdekilerden birinin ben demişdim demesi gibi
ama inan üzülmeye değmez şöyle düşünüyorum gerçekden sevse idiler senin eşin içinde geçerli üzmezlerdi bizi ağlatmazlardı
yuvalarına sahip çıkarlardı
demi böyle evlilik olmaz
bitirmen çok güzel hayat devam ediyor acın zamanla geçmez ama hafifler bana inan
kitaplara sarıl iyi geliyor öpdüm tatlım
benim konularımı okursan beni daha iyi anlarsın

savascı içimi acııtın ya ben asadıklarınızı yasamadım ama yzını okudum gözerim doldu içimde hiisettim bir nebze size mutluluk diliyorum mutlulukların umutların enbüğüğü sizin olsun

arkadaşım ben olayların ardından kendimi meşgul olarak tedavi ettim diyebilirim. iş-okul-kurs vb. hazır olmadığımı hissettiğimden ya da kendimi hazır hissettirecek biri değil de tedirgin olmama yol açacak kişilerle karşılaştığımdan belki de, yani benim tembelliğim değil kesinlikle mirmirmirmir uzun bir süre yalnızdım. ardından şu anda 3. yılı devirmiş olduğumuz sevgilimle tanıştık. geçtiğimiz yaz bize çok iyi gelmiş :mymeka: kısa bir ayrılık yaşamamız ilişkimizi daha da kuvvetlendirdi. ben 18-19 yaşamadığım duyguları 28 yaşında yaşayabiliyorum onunla :asigim:

çok teşekkürler güzel dileklerin için a.s.

canım chatlak'ım tam beklediğim gibi bir cevap olmuş senden kaydirigubbakcemile5 yukarıda da dediğim gibi, 19-20 yaşlarındaki o kabus hayattan kendimi kurtarmamın en büyük hediyelerinden biri de (gecikmeli de olsa) şu anda yaşadığım ilişkidir herhalde.
fark etmişsindir zamanında o yaşta evlenmekten çekinmeyen ben şimdi 3 yılı geçtik hala evlenme konusunda sevgilimin yanında Çok üzgünüm çoook şeklindeyim. ne kadar ertelersem kardır diyorum, ıskaladığım gençliğimi yaşamaya doyamadım henüz :teytey:

ama şu an mutluysam, bunda benim de payım büyük. o yıllar önce yaşadıklarımdan aldığım dersler. kendime sonsuz saygı duymalıyım önce ki, karşımdaki de duysun. bir kereden bir şey olmaz diye bir şey yok, anladım. baştan tepkiyi verip gerekirse o anda tartışmak ilerisi için huzur demek oluyormuş. karşımdakine hak ettiğinden fazla değer vermemek. ailemi çiğneyebileceğim düşüncesiyle karşındakinin bir taraflarını.... anladın sen onu sengözlerimebaksanab hoş artık bu yaşta neyi alacaksam karşıma koca kazık oldum vb. birçok şey ama sanırım en önemlisi ilişkiyi mutlu olmak için yaşadığımı unutmamak ve karşındakine de unutturmamak. ailem var, işim gücüm var, acı çekmek için neden biriyle beraber olayım ki? zaten biz mutlu olursak ancak karşımızdakini de mutlu edebiliriz. buna çok inanıyorum.

insanın ne zaman, kiminle karşılacağı belli olmuyor. doğru yer, zaman, kişi... derler ya. sevgilimle tanışana kadar arada tabii ki tanışmak isteyenler, birini tanıştırmayı isteyenler oldu. kimisinde baştan reddettim, kimisinde bir kahve içtim, dedim yok almıyım, ağrısız başımı ağrıtmayayım. ne kadar kararlı bir boşanma olduysa da, önce eski eşe karşı tüm duyguları yaşadım. sinir/öfke-özlem-etkisizlik.... ardından bir zaman sonra merak, acaba? şükür allaha ki bir zaman sonra karşıma çıkardı tekrar ve o merak da bitti. bunlar hep zamanla oldu. toparlanma dönemim diyorum.

sonra da yenilenme: hayata bakışım, önceliklerimi belirleme, bir şey düşünmemek için aşırı meşgul etmek yerine kendimi artık arkadaşlarımla daha çok vakit geçirip, eğlenmek, tabii okul bitip işe başlamış olmanın verdiği bir fark da olmuştu.

daha sonra bir ara hayatımdaki insanların mutluluklarından da etkilenerek "ben de hazırım sanırım artık, bir ilişkiye başlamaya" demiştim içimden. ve şaşılacak bir şekilde diyorum ama belki de ben hazır hissettiğim için karşımdakine o gözle bakmıştım ilk defa uzun sonra...

ay yine çok uzattım, ah be chatlak'ım sen benim kusuruma bakma. sadece sen bana mutluluk verdin mutlu olmanla, ben de paylaşmak istedim. Şeniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…