Boşanıyorum

Ben de polikistik over sendromu var, doktorum çocuğumun zor olacağını söylemişti bana o yüzden biz de prezervatif, doğum kontrol hapı, spiral vs kullanmadık, geri çekilme yöntemi ile korunuyorduk o da tesadüf şans eseri oldu bana aldıralım dedi ama ben kıyamadım...

Ben de polikistik over sendromu var, doktorum çocuğumun zor olacağını söylemişti bana o yüzden biz de prezervatif, doğum kontrol hapı, spiral vs kullanmadık, geri çekilme yöntemi ile korunuyorduk o da tesadüf şans eseri oldu bana aldıralım dedi ama ben kıyamadım...
Kocan dindar değil dinle insanları istismar eden bir ahmak! Dini bütün insanlar bilir ki kürtaj cinayettir. Sizi de manipüle edip durmuş hep. Çizgiyi aşırı geçirmişsiniz hatta bir çizginiz olduğunu düşünmüyorum. Anneme babama kızını arama diyecek adamın alnını karışlarım ben. Neyse tiksindim açıkçası. Hatta benim kızınız yaşında oğlum olsa ve bunla evli olsan ben oğlumun mesela böyle bir aileyle karışmasını istemem. Sadece kendini değil kızını da kurtaracaksın. Daha 3-5 aylık bebeğin tesettürünü düşünecek kadar da psikolojisi bozuk işte

Kocan dindar değil dinle insanları istismar eden bir ahmak! Dini bütün insanlar bilir ki kürtaj cinayettir. Sizi de manipüle edip durmuş hep. Çizgiyi aşırı geçirmişsiniz hatta bir çizginiz olduğunu düşünmüyorum. Anneme babama kızını arama diyecek adamın alnını karışlarım ben. Neyse tiksindim açıkçası. Hatta benim kızınız yaşında oğlum olsa ve bunla evli olsan ben oğlumun mesela böyle bir aileyle karışmasını istemem. Sadece kendini değil kızını da kurtaracaksın. Daha 3-5 aylık bebeğin tesettürünü düşünecek kadar da psikolojisi bozuk işte
Kesinlikle katılıyorum..
Ama kendisini görseniz öyle körü körüne cahil bir müslüman değil, sorsanız her şeyi biliyor, okuyor, araştırıyor.
Şeriat yanlısı, Atatürk'ten nefret ediyor. Tabii ben bunların heepsini evlendikten sonra öğreniyorum.
Bu kafada olan birinin, otelde, alkol içilen lüks bir restoranda ne işi var değil mi?

Ben de tiksindim.. Onu tanısanız çizginiz değil sınır hattınız bile olsa ona gram işlemeyeceğini anlardınız..

Ailemle arama mesafe koymamı çoktan istedi, annem babam beni gün içerisinde ararlar bir kaç defa, her gün her gün neden arıyorsunuz, bir salın kızınızı artık evlendi o rahat bırakın tarzında konuştu annemle babama, 3 aydır ondan korkusuna annemle babam beni aramaya çekinir oldu..
Ama kendisi her istediğinde gidip görebiliyor ailesini 5 dk..

Biz zaten defalarca geri döndük bu yoldan olmuyor asla değişmiyor, benim de sabrım, sevgim kalmadı..

Çok doğru tespit yapmışsınız... Oysaki tam bizim konuştuğumuz sırada birini bulmuş ailesi, kapalı hafız bir hanımefendiymiş, bana ondan bahsetmişti. Onun doğru olduğunu düşünüyorum ama seni çok seviyorum demişti.
Ben de onun doğru olduğunu düşünüyorsan onunla olmalısın, ileride benle evlenip pişmanim demeni istemiyorum çünkü dedim, destek oldum, yanında oldum resmen benden ayrılması için ama yine kendisi benimle olmayı tercih etmesine rağmen sonradsn tahmin ettiğim gibi, "pişmanım" Demeler başladı
Tam da tahmin ettiğimiz gibi işte üzülmeyin siz çok kıymetlisiniz her insan biriciktir . Değerinizi bilen insanlara çıksın yolunuz inşallah. Aile herşeydir sizi yalnızlaştırıp daha kolay manipüle etmek için uzak tutmak istiyor işte .

Kesinlikle katılıyorum..
Ama kendisini görseniz öyle körü körüne cahil bir müslüman değil, sorsanız her şeyi biliyor, okuyor, araştırıyor.
Şeriat yanlısı, Atatürk'ten nefret ediyor. Tabii ben bunların heepsini evlendikten sonra öğreniyorum.
Bu kafada olan birinin, otelde, alkol içilen lüks bir restoranda ne işi var değil mi?

Ben de tiksindim.. Onu tanısanız çizginiz değil sınır hattınız bile olsa ona gram işlemeyeceğini anlardınız..
Nerden tutsan elinde kalır. Kurtar bundan kendini ve kızını. Yazık değil mi ailene? Ailenin tek bir çocuğusun el benek Gül bebek büyütmüşlerdir. Böyle rezil birine ve ailesine katlanasın diye mi emek verdiler?

Nerden tutsan elinde kalır. Kurtar bundan kendini ve kızını. Yazık değil mi ailene? Ailenin tek bir çocuğusun el benek Gül bebek büyütmüşlerdir. Böyle rezil birine ve ailesine katlanasın diye mi emek verdiler?
İşte kurtuluyorum Allah'ın izniyle.. Eşyalarım hazır, valizlerimi bile getirmedi kömürlükten bebekle gidip alamadm, çöp poşetine koydum yeterki kurtulayım bu evden...

Eklentiler

• 1000013524.jpg
    1000013524.jpg
    141,5 KB · Görüntüleme: 98
İşte kurtuluyorum Allah'ın izniyle.. Eşyalarım hazır, valizlerimi bile getirmedi kömürlükten bebekle gidip alamadm, çöp poşetine koydum yeterki kurtulayım bu evden...
Tutuşmaya başlamış demek ki valiz falan da getirmediğine göre. Beter olsun aşağılık. Allah ona da o ailesine de gün yüzü göstermesin

Tutuşmaya başlamış demek ki valiz falan da getirmediğine göre. Beter olsun aşağılık. Allah ona da o ailesine de gün yüzü göstermesin
Yok tutuşma falan yok, baban geldiğinde alsın ben getiremem dedi :)

Bebeğimin masum bakışları içimi parçalıyor sanki anlıyormuşçasına..
Evden gitti, insan son zamanlarını çocuğuyla geçirir değil mi?
Kendi ailesiyle kahvaltı yapıp benim dedikodumu yapıyorlardır kesin..

Tam da tahmin ettiğimiz gibi işte üzülmeyin siz çok kıymetlisiniz her insan biriciktir . Değerinizi bilen insanlara çıksın yolunuz inşallah. Aile herşeydir sizi yalnızlaştırıp daha kolay manipüle etmek için uzak tutmak istiyor işte .
Çok teşekkür ederim, bu yıkımdan sonra tekrar kendimi bulmak, sevmek, toparlamak zaman alacak ama yapacak bir şey yok, artık hayırlısının bu olduğunu düşünüyorum ben yeteri kadar sabrettim..

Kendi eliyle, diliyle yuvasını yıktı.. Şimdi istediği kadının heykelini dikebilir..
Tek isteğim, ileride bana yaşattıklarını anlaması.
Pişman olması değil, sadece beni kendisinin kaçırdığının, benim bir suçum olmadığının farkında olmasını istiyorum.. tek dileğim bu..

Yok tutuşma falan yok, baban geldiğinde alsın ben getiremem dedi :)

Bebeğimin masum bakışları içimi parçalıyor sanki anlıyormuşçasına..
Evden gitti, insan son zamanlarını çocuğuyla geçirir değil mi?
Kendi ailesiyle kahvaltı yapıp benim dedikodumu yapıyorlardır kesin..
Cık öyle değil işte. Köpürüyor o şimdi kaynama noktasına gelmiş 😂😂😂 daha da ileri gitmemek için çıkıp gitmiş. Eğer gerçekten boşanmak gibi niyeti olsa alır valizini ailesine gider protokol hazırlar adam gibi mahkemeye çıkardı. Kuyruğunu dik tutuyor. Seni manipüle edip durmanı sağlayacak aklınca. Ben bu yoldan geçtim de biliyorum. Kurtuldum vallahi billahi. Ama sendeki gibi ileri gidemezdi. Arkamdan aldattı yüzüme onu da diyemedi.

Cık öyle değil işte. Köpürüyor o şimdi kaynama noktasına gelmiş 😂😂😂 daha da ileri gitmemek için çıkıp gitmiş. Eğer gerçekten boşanmak gibi niyeti olsa alır valizini ailesine gider protokol hazırlar adam gibi mahkemeye çıkardı. Kuyruğunu dik tutuyor. Seni manipüle edip durmanı sağlayacak aklınca. Ben bu yoldan geçtim de biliyorum. Kurtuldum vallahi billahi. Ama sendeki gibi ileri gidemezdi. Arkamdan aldattı yüzüme onu da diyemedi.
Bir aldatması yok zaten benim de, belki de vardır haberim yoktur, Allahtan korkuma yapmam öyle bir şey diyor ama Allahtan korkan bunları da yapmaz..
İyi insan olmayı sadece namaz kılmak, oruç tutmak, zina yapmamak, alkol içmemek olarak kodlamış, ona göre o mükemmel koca, onun gibisini mumla arasam bulamam..

İşte kurtuluyorum Allah'ın izniyle.. Eşyalarım hazır, valizlerimi bile getirmedi kömürlükten bebekle gidip alamadm, çöp poşetine koydum yeterki kurtulayım bu evden.
Çok teşekkür ederim, bu yıkımdan sonra tekrar kendimi bulmak, sevmek, toparlamak zaman alacak ama yapacak bir şey yok, artık hayırlısının bu olduğunu düşünüyorum ben yeteri kadar sabrettim..

Kendi eliyle, diliyle yuvasını yıktı.. Şimdi istediği kadının heykelini dikebilir..
Tek isteğim, ileride bana yaşattıklarını anlaması.
Pişman olması değil, sadece beni kendisinin kaçırdığının, benim bir suçum olmadığının farkında olmasını istiyorum.. tek dileğim bu..
Emin olun ki onu ileri bir vakitte değil hemen bugün anlayacaktır. Evden gittikten sonra hiç bir telefonuna dönüş yapmayın birkaç gün. evden çıktığınızı dahi haber vermeyin şimdi giderken haketmiyor pislik.

Sevgili annesi (eğer anne olabilse sizi de kendi kızı gibi görür gelir sorar çözmeye çalışır , hiçbirşey yapamıyorsa helalleşir torununu sever öper koklarlardı) ile bol bol otursunlar . Akşam gelince bebeğini görememek kıyafetleri yıkanmış evi toplanmış eşi sevgiyle onu karşılıyor bulamamak ona en fazla bir iki günde koyar. Ama pişman olsa bile yine de asla değişmez.

Kuşlar bile yavrularını yuvadan uçuruyor ama bazıları böyle ezik tipler yetiştiriyor . Koca kişisi çocuğuna bile merhamet sevgi duyamamış. Bavulu getirecek kadar merhameti kalmamış kötünün kalpsizin tekiymiş.
Layığına çıksın yolları ....

Emin olun ki onu ileri bir vakitte değil hemen bugün anlayacaktır. Evden gittikten sonra hiç bir telefonuna dönüş yapmayın birkaç gün. evden çıktığınızı dahi haber vermeyin şimdi giderken haketmiyor pislik.

Sevgili annesi (eğer anne olabilse sizi de kendi kızı gibi görür gelir sorar çözmeye çalışır , hiçbirşey yapamıyorsa helalleşir torununu sever öper koklarlardı) ile bol bol otursunlar . Akşam gelince bebeğini görememek kıyafetleri yıkanmış evi toplanmış eşi sevgiyle onu karşılıyor bulamamak ona en fazla bir iki günde koyar. Ama pişman olsa bile yine de asla değişmez.

Kuşlar bile yavrularını yuvadan uçuruyor ama bazıları böyle ezik tipler yetiştiriyor . Koca kişisi çocuğuna bile merhamet sevgi duyamamış. Bavulu getirecek kadar merhameti kalmamış kötünün kalpsizin tekiymiş.
Son kez annenlere götür de sevsinler diye ben teklif ettim, "bizim ihtiyacımız yok öyle bir şeye, senin çocuğun ya göstermiyorsun ya onlara, gerek yok" Dedi.
Halbuki göstermemek değil gelsin burda sevsinler her gün alıp götürmesinler demiştim sadece..

Son kez annenlere götür de sevsinler diye ben teklif ettim, "bizim ihtiyacımız yok öyle bir şeye, senin çocuğun ya göstermiyorsun ya onlara, gerek yok" Dedi.
Halbuki göstermemek değil gelsin burda sevsinler her gün alıp götürmesinler demiştim sadece..
Asla tavizkar davranmayın onlar kim ki haketmiyorlar çocuğun tırnağını bile. Evet sizin çocuğunuz siz ona yetersiniz böyle kirli kalpli insanların fitnecilik yapar gibi sevgilerine gerek yok. Onlar insan olsalar 3 aylık çocuk annesinden bir dk ayrılmamalı alıp götürmezler . Sizde torunlarının annesisiniz sizinle saygı çerçevesinde asgari olarak görülürlerdi.

Bir önceki konumu okuyanlar hatırlarsa, 3 aylık bebeğim var, eşimin ailesiyle karşı binalarda oturuyoruz, görümcelerimle konuşmuyorum. Eşimle aram da tokat ve hakaretten sonra pek iyi değildi zaten.
Bugün izinliydi, telefonunda evli ve kendisi çalişan kız kardeşine “paran var mı?” Diye mesaj attığını gördüm.
Şimdi bunda ne gibi bir sorun olabilir diyebilirsiniz.
Ben bebeğim 5 aylıkken işten çıktım, 3 aydır da evdeyim evden dışarı çıkmıyorum para harcamıyorum ilk kez geçenlerde teyzeme gideceğim bana para bırakır mısın demiştim ve bana 250 tl bırakmıştı.
Hamileyken, ve sonrasında bir kere bana paran var mı diye sormadı gerçi sormasına gerek yok biliyor paramın olmadığını çünkü…
Genel olarak eşimin laflarından çok yıpranmıştım bana söylediği sözleri şuraya yazayım siz anlarsınız
-Ben senden razı değilim
-çok pişmanım seninle evlendiğime
  • senden mi anne olacak?, sen mi çocuk bakacaksın, çocuk çocuk doğurmuş.
    -beddua edicem ama hamilesin
    -boşandıktan sonra ben tekrar kurarım ailemi sen merak etme, tekrar otururum bu sofraya, bir düzine çocuk da yaparım, bu çocuk senin sınavın olacak. İleride senden kaçıp bana gelicek, bunu unutma her zaman gözden uzak olan daha değerli olur.
    -ben bir kadın tanıdım, onun heykelini dikerim buraya(eski sevgilisinddn bahsediyor)
    -bak seni nereye gömüyorum, davayı açtığın gün seni gelip öldüreceğim
    -sen ne kadar açgözlüsün(evlendiğimizden beri düğünde takılan altınlar annesinin evinde duruyor, ilk başta ikimiz de çalışıyoruz evde kimse olmuyor diye mantıklı gelmişti sonra ben işten çıktıktan sonra artık alabiliriz ben evdeyim dedim olmaz dedi sonra bu cümleyi kullandı)
    -sen iğrenç bir insansın, annenle babanı da sindirmişsin, onlar da senden korkuyorlar bir şey diyemiyorlar( benim ailemle hiç kavga gürültüm olmaz, kararlarıma saygı duyarlar arkamda dururlar o yüzden böyle söylüyor)
    -çok cahilsin
    -ben sana acıdım, merhamet ettim (eşimle evlenmeden önce ben alkol kullanıyordum ve açık giyiniyordum açık dediğim de askılı elbise, pantolon, tayt tarzı şeyler, eşim dinine çok düşkün bir insan işte biz ilk tanıştığımızda ben alkol içiyorum ve açık giyiniyorum diye benimle gerçekten çok uğraştı ama güzel bir dille, daha usturuplu giyinebilirsin, alkol iyi bir şey değil vs diye, ben de zamanla gerçekten kendim de isteyerek alkolü de bıraktım şimdi kapanmadım ama eskisi gibi giyinmiyorum da, bunun için ben kötü yoldaymışım da hayatımı kurtarmış gibi davranıyor)
Daha aklıma gelmeyen bu tarzda bir sürü şey.
Bugün de işte yine tartıştık konu yine Boşanma mevzusuna geldi, tamam gidebilirsin dedi ben de istemiyorum dedi
Babamı aradım yarın almaya gelecek beni. En
kısa sürede davayı açacağım.
Şuan olayın sıcaklığı ile insan kendini sorguluyor yanlış mı yapıyorum diye.
Lütfen isterseniz eski konumu da okuyun ve benim aklımı başıma getirin..
Öyle bir insan ki, sen kötü bir insansın çocuğunu babasız büyüteceksin o çocuk bunun etkisini hep hissedecek, evde baba figürü olmayacak, psikolojisi bozulacak , sonra senden nefret edecek "dedi.
Bu sözler kafamı çok kurcalıyor. Gerçekten ileride bebeğim benden nefret eder mi?
Okul çağına geldiğinde benim babam nerede derse ne diyebilirim?
Bebeğimin hakkına girmekten çok korkuyorum..
Benim gibi bebekle boşanma sürecinde olan anneler var mı?
Desteklerinizi bekliyorum…
esiniz bu soylediklerinizi watsapp veya mesaj uzerinden de soyledi mi? ozellikle altin mevzusunda?

Samimi söylüyorum siz haklısınız pişmanlık duyacağınız bir hareketiniz yok. Bu yuvayı yıkan koca ve ailesinin davranışları . Kendinizi asla suçlamayın. Üzülebilirsinz tabiki bunun içinde kendinize kızmayın. Ama zamanla geçecek. Sizi değersizleştiren kişilerden uzaklaştıkça yeniden güçleneceksiniz

Ailesi de benim ne mal olduğumu anlamış, öncesinde anlatıyormuş da onlar inanmıyormuş, bana tokat attığı gün sinir krizi geçirip mahalleyi ayağa kaldırdığımda onlar da hak vermişler. Boşanma kararını onaylamışlar.

Bana tokat yedim diye görümcem hak ediyorsun dedi, tokat yedim, hakaret işittim aileme saygısızlık yapıldı daha bana mahcup olacakları yerde bütün aile bana sırtını çevirip düşman belledi.

Annem babam da gidince yapayalnız kaldım.

Eşim de dediki senle sorunlarımız vardı ama ailemle sorun yaşaman üstüne tüy dikti.
Yani aslında benden boşanma kararı almasının sebebi ailesine de artik tepki göstermem, konuşmamam.

Şiddete hakediyorsun diyen görümcemden özür dileyecekmişim..
Ben ona yemek yapmak zorunda değilim diyen küçük görümcemin yemeğini yiyecekmişim...

Benim onun ailesiyle bir derdim yoktu, kendileri gelip kavganın içine yorumda bulundular yine ben suçlu oldum..

Bu arada bana hak ediyorsun diyem görümcem evli, o da karşı binada oturuyor olaydan bir iki hafta sonra, bağırış çağırış sesleri, herkes balkona koştu, büyük görümcem sokakta sinir krizi geçiriyor, eşim hemen koştu aşağıya, bütün herkes orda annesi babası kardeşleri..
Bu görümcem eşinin başka bir kadınla mesajlarını yakalamış, kadına mesaj atmış kadın da geliyorum in aşağı demiş, arabayla mahalleye gelmiş, görümcem de arabasını parçalamaya kalkmış sinir krizi geçirmiş.

Benim yaşadığım şeyin üstüne başkası olsa gidip, "aldatmaya karşıyım ama sen de hakediyorsun" Demez miydi? Eşime hiç sormadım bile ne oldu diye, kendisi anlattı, hiç yorum bile yapmadım..
Ben sinir krizi geçirince kendimi elaleme rezil eden, çingene, adamlara memelerini açan bir kadın oluyorum, onların kızları yapınca eşinde sorun oluyor ama..

Ailesi de benim ne mal olduğumu anlamış, öncesinde anlatıyormuş da onlar inanmıyormuş, bana tokat attığı gün sinir krizi geçirip mahalleyi ayağa kaldırdığımda onlar da hak vermişler. Boşanma kararını onaylamışlar.

Bana tokat yedim diye görümcem hak ediyorsun dedi, tokat yedim, hakaret işittim aileme saygısızlık yapıldı daha bana mahcup olacakları yerde bütün aile bana sırtını çevirip düşman belledi.

Annem babam da gidince yapayalnız kaldım.

Eşim de dediki senle sorunlarımız vardı ama ailemle sorun yaşaman üstüne tüy dikti.
Yani aslında benden boşanma kararı almasının sebebi ailesine de artik tepki göstermem, konuşmamam.

Şiddete hakediyorsun diyen görümcemden özür dileyecekmişim..
Ben ona yemek yapmak zorunda değilim diyen küçük görümcemin yemeğini yiyecekmişim...

Benim onun ailesiyle bir derdim yoktu, kendileri gelip kavganın içine yorumda bulundular yine ben suçlu oldum..

Bu arada bana hak ediyorsun diyem görümcem evli, o da karşı binada oturuyor olaydan bir iki hafta sonra, bağırış çağırış sesleri, herkes balkona koştu, büyük görümcem sokakta sinir krizi geçiriyor, eşim hemen koştu aşağıya, bütün herkes orda annesi babası kardeşleri..
Bu görümcem eşinin başka bir kadınla mesajlarını yakalamış, kadına mesaj atmış kadın da geliyorum in aşağı demiş, arabayla mahalleye gelmiş, görümcem de arabasını parçalamaya kalkmış sinir krizi geçirmiş.

Benim yaşadığım şeyin üstüne başkası olsa gidip, "aldatmaya karşıyım ama sen de hakediyorsun" Demez miydi? Eşime hiç sormadım bile ne oldu diye, kendisi anlattı, hiç yorum bile yapmadım..
Ben sinir krizi geçirince kendimi elaleme rezil eden, çingene, adamlara memelerini açan bir kadın oluyorum, onların kızları yapınca eşinde sorun oluyor ama..
Asıl çingene o ve ailesi . Ya sizin aranızda geçen kavgaya dahil olup bu olayda nasil abilerini haklı görebiliyorlar. Dilerim aynısını yaşarlar. Biri zaten beterini yaşamış.
Kendi başlarına gelince sokağa inmek bile normal sizin evinizde yaşadığınız sinir krizi anormal. Oldu ya başka ??? Hayat onların etrafında dönmüyor . Ucu kendilerine dokunmayınca herkese herşeyi reva gören tipler hasta insanlar.

O görümce kişilerinden birisi bebeğini gönderir miymiş size söylenen sözleri yutar mıymış?? Sanmam.

Koca kişisi ailesini memnun etmek için takla atan kendi evini karısını çocuğunu dahi terazide ağır tutamayan ahmak.

İyi ki kurtuluyorsunuz bu insanlardan. Babanız geldi mi

Asıl çingene o ve ailesi . Ya sizin aranızda geçen kavgaya dahil olup bu olayda nasil abilerini haklı görebiliyorlar. Dilerim aynısını yaşarlar. Biri zaten beterini yaşamış.
Kendi başlarına gelince sokağa inmek bile normal sizin evinizde yaşadığınız sinir krizi anormal. Oldu ya başka ??? Hayat onların etrafında dönmüyor . Ucu kendilerine dokunmayınca herkese herşeyi reva gören tipler hasta insanlar.

O görümce kişilerinden birisi bebeğini gönderir miymiş size söylenen sözleri yutar mıymış?? Sanmam.

Koca kişisi ailesini memnun etmek için takla atan kendi evini karısını çocuğunu dahi terazide ağır tutamayan ahmak.

İyi ki kurtuluyorsunuz bu insanlardan. Babanız geldi mi
1 saate burada olacak sanırım yaklaştı..

X