Boşanıyorum

Merrilymerrily

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2024
610
1.015
28
Bir önceki konumu okuyanlar hatırlarsa, 3 aylık bebeğim var, eşimin ailesiyle karşı binalarda oturuyoruz, görümcelerimle konuşmuyorum. Eşimle aram da tokat ve hakaretten sonra pek iyi değildi zaten.
Bugün izinliydi, telefonunda evli ve kendisi çalişan kız kardeşine “paran var mı?” Diye mesaj attığını gördüm.
Şimdi bunda ne gibi bir sorun olabilir diyebilirsiniz.
Ben bebeğim 5 aylıkken işten çıktım, 3 aydır da evdeyim evden dışarı çıkmıyorum para harcamıyorum ilk kez geçenlerde teyzeme gideceğim bana para bırakır mısın demiştim ve bana 250 tl bırakmıştı.
Hamileyken, ve sonrasında bir kere bana paran var mı diye sormadı gerçi sormasına gerek yok biliyor paramın olmadığını çünkü…
Genel olarak eşimin laflarından çok yıpranmıştım bana söylediği sözleri şuraya yazayım siz anlarsınız
-Ben senden razı değilim
-çok pişmanım seninle evlendiğime
  • senden mi anne olacak?, sen mi çocuk bakacaksın, çocuk çocuk doğurmuş.
    -beddua edicem ama hamilesin
    -boşandıktan sonra ben tekrar kurarım ailemi sen merak etme, tekrar otururum bu sofraya, bir düzine çocuk da yaparım, bu çocuk senin sınavın olacak. İleride senden kaçıp bana gelicek, bunu unutma her zaman gözden uzak olan daha değerli olur.
    -ben bir kadın tanıdım, onun heykelini dikerim buraya(eski sevgilisinddn bahsediyor)
    -bak seni nereye gömüyorum, davayı açtığın gün seni gelip öldüreceğim
    -sen ne kadar açgözlüsün(evlendiğimizden beri düğünde takılan altınlar annesinin evinde duruyor, ilk başta ikimiz de çalışıyoruz evde kimse olmuyor diye mantıklı gelmişti sonra ben işten çıktıktan sonra artık alabiliriz ben evdeyim dedim olmaz dedi sonra bu cümleyi kullandı)
    -sen iğrenç bir insansın, annenle babanı da sindirmişsin, onlar da senden korkuyorlar bir şey diyemiyorlar( benim ailemle hiç kavga gürültüm olmaz, kararlarıma saygı duyarlar arkamda dururlar o yüzden böyle söylüyor)
    -çok cahilsin
    -ben sana acıdım, merhamet ettim (eşimle evlenmeden önce ben alkol kullanıyordum ve açık giyiniyordum açık dediğim de askılı elbise, pantolon, tayt tarzı şeyler, eşim dinine çok düşkün bir insan işte biz ilk tanıştığımızda ben alkol içiyorum ve açık giyiniyorum diye benimle gerçekten çok uğraştı ama güzel bir dille, daha usturuplu giyinebilirsin, alkol iyi bir şey değil vs diye, ben de zamanla gerçekten kendim de isteyerek alkolü de bıraktım şimdi kapanmadım ama eskisi gibi giyinmiyorum da, bunun için ben kötü yoldaymışım da hayatımı kurtarmış gibi davranıyor)
Daha aklıma gelmeyen bu tarzda bir sürü şey.
Bugün de işte yine tartıştık konu yine Boşanma mevzusuna geldi, tamam gidebilirsin dedi ben de istemiyorum dedi
Babamı aradım yarın almaya gelecek beni. En
kısa sürede davayı açacağım.
Şuan olayın sıcaklığı ile insan kendini sorguluyor yanlış mı yapıyorum diye.
Lütfen isterseniz eski konumu da okuyun ve benim aklımı başıma getirin..
Öyle bir insan ki, sen kötü bir insansın çocuğunu babasız büyüteceksin o çocuk bunun etkisini hep hissedecek, evde baba figürü olmayacak, psikolojisi bozulacak , sonra senden nefret edecek "dedi.
Bu sözler kafamı çok kurcalıyor. Gerçekten ileride bebeğim benden nefret eder mi?
Okul çağına geldiğinde benim babam nerede derse ne diyebilirim?
Bebeğimin hakkına girmekten çok korkuyorum..
Benim gibi bebekle boşanma sürecinde olan anneler var mı?
Desteklerinizi bekliyorum…

Bebeğin senden nefret etmez, aynı cümleyi eski eşim bana sarfetti. Büyüdüğü zaman bana gelecek vs vs. Oğlum büyüdü şuan 11 yaşında. Babasına her sene tatil için 10 gün zor gönderiyorum babası kansere yakalandı çocuğunu görsün diye.
O işler öyle olmuyor bu mesajı okut kocana.
Teşekkür ederim 🙏🙏

Birgün ansızın çekip gidin bence kendi yerinizi de mümkün oldukça uzakta tutun işim içinde aldatma var tokat var hakaret var. Belli yani derdi ne olabilir başka aile kuracaksa kursun sende kurarsın ?! Kurmak istiyorsa sana engel olmasın madem
Yarın ailemin yanına gidiyorum il dışında, istanbuldan 3 saat uzak mesafede

Eşin gibileri çook iyi bilirim. Sana çoook yalvaracak. Eğer şans verirsen her şey daha kötü olur. Yok, kararında net durursan da çirkefleşecek. Allah yardımcın olsun. Kesinlikle ayrılmalısın. Yoksa delirtir, hasta eder bu adam seni. Yazık ömrüne.
Daha benim ona yalvaracağımı, onsuz sürüneceğimi, çok pişman olacağımı iddia ediyor.
Daha öncesinde de hep eş ve ailesiyle ilgili konular açmıştım, hatta eşimi savunuyorum zannedip bayağı linç yemiştim, bebeğim 7 günlüktü o zaman, ailesi ve dolduruşları sayesinde onlarla da aram bozuldu.
Eşim bana tokat attı, görümcelerim yine koşa koşa benle kavga edip abilerini savunmaya geldiler, bana "şiddete karşıyım ama sen hak ediyorsun" Dediler

Daha benim ona yalvaracağımı, onsuz sürüneceğimi, çok pişman olacağımı iddia ediyor.
Daha öncesinde de hep eş ve ailesiyle ilgili konular açmıştım, hatta eşimi savunuyorum zannedip bayağı linç yemiştim, bebeğim 7 günlüktü o zaman, ailesi ve dolduruşları sayesinde onlarla da aram bozuldu.
Eşim bana tokat attı, görümcelerim yine koşa koşa benle kavga edip abilerini savunmaya geldiler, bana "şiddete karşıyım ama sen hak ediyorsun" Dediler

Okudum biraz eski konularını. Annene yaptıkları terbiyesizliği okurken sinirimden sigara yaktım. Lütfen izin verme. Kendine saygın yoksa ailen için def et bu adamı. Bunlar ailece seni de aileni de hak etmiyor. Ne güzel arkanda ailen var. Onların yanına git, başını dizlerine koy, bebeğine sarıl ve iyileş.

Yarın ailemin yanına gidiyorum il dışında, istanbuldan 3 saat uzak mesafede
Haber vermediniz inşallah 🙏🏼 Allah. Yardımcınız olsun kolay değil ama bunlarda geçecek elbet sakın. Affetmeyin sokak da hiç tanımadığı bir kadına paran varmı sorulmaz. Eş evde bebekle para yok neyse akşam akşam küfür ettircek kendine bacım Allah aşkına kurtar kendini bu adamdan bebeğine annede olursun baba da merak etme sen Allah o sabrına gücü de veriyor 🙏🏼

Hamile bir kadına bu duygusal ekonomik eziyetleri yapandan Allah razı gelir miymiş acaba? O kadar inançlıysa yatsın kalksın full dua etsin de siz ona bela okumayın korkunç herif 🤦🏻‍♀️

Alkol açık giyinme olaylarını da size iyilik olsun diye değil, sizi istediği kalıba sokup yönetmek için yapmıştır! Ay bu erkekler kusasım geliyor ya

Haber vermediniz inşallah 🙏🏼 Allah. Yardımcınız olsun kolay değil ama bunlarda geçecek elbet sakın. Affetmeyin sokak da hiç tanımadığı bir kadına paran varmı sorulmaz. Eş evde bebekle para yok neyse akşam akşam küfür ettircek kendine bacım Allah aşkına kurtar kendini bu adamdan bebeğine annede olursun baba da merak etme sen Allah o sabrına gücü de veriyor 🙏🏼
Haberi var tartışma üzerine söyledim gideceğimi zaten, öncesinde de defalarca boşanmak istediğimi söylediğimde, tokat attı, canımla tehdit etti, çocuğu alıp gidemezsin kan çıkar cinayet çıkar demişti.
O olaylardan sonra ben asla eskisi gibi olamadım, gerek hamileliğimde yardım etmemesi, gerek aileme yapılan saygısızlıklar, gerek bana yapılan haksizliklar. Hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağını sanırım o da farketti.
Tamam gidebilirsin her şey istediğin gibi olacak dedi.
O bebek büyüdüğünde gerekirse her şeyi en ince ayrıntısına kadar anlatırım anlar o zaman dedi.
Bin kişiye sorsan bin kişi sana şaşırır seni haksız bulur dedi.
Boşandıktan sonra anlayacaksın benim kıymetimi dedi.
Ben 3 senedir psikolojik şiddete bir kere de fiziksel şiddete maruz kalmama rağmen adamın yüzü bile kızarmıyor hâlâ her şey de beni sorumlu tutuyor...

Niye böyle naif, uyumlu, güzel kalpli insanlar böyle aşağılık, kıymet bilmez heriflere denk geliyor ki ? Çıldırmamak elde değil.
Teşekkür ederim😞 gerçekten ben sakin, naif, pamuk gibi bir insandım ama 3 senedir yaşadığım şeylerdrn sonra kendimi tanıyamıyorum artık, çok ağrıma gidiyor yaptiği şeyler, canım çok yanıyor

Hamile bir kadına bu duygusal ekonomik eziyetleri yapandan Allah razı gelir miymiş acaba? O kadar inançlıysa yatsın kalksın full dua etsin de siz ona bela okumayın korkunç herif 🤦🏻‍♀️

Alkol açık giyinme olaylarını da size iyilik olsun diye değil, sizi istediği kalıba sokup yönetmek için yapmıştır! Ay bu erkekler kusasım geliyor ya
Kesinlikle, ve ben hep onun için fedakarlık yapmama rağmen asla ona yaranamadım.
Evlendikten sonra 180 derece değişti.
Ev işlerinde yardımcı olan, beni dinleyen, anlayan, kalbimi kırmayan, bana iltifatlar eden adam gitti her şeyimi eleştiren, kalbimi kıran bir canavada dönüştü.
Benden önce ailesi biriyle evlendirmek istemiş, kapalı hafız bir kadın. O istememiş, beni seçmiş. Çok pişmanmış, annesi çok ağlamış.
Bence evlendikten sonra pişman oldu benimle evlendiğine..

Haberi var tartışma üzerine söyledim gideceğimi zaten, öncesinde de defalarca boşanmak istediğimi söylediğimde, tokat attı, canımla tehdit etti, çocuğu alıp gidemezsin kan çıkar cinayet çıkar demişti.
O olaylardan sonra ben asla eskisi gibi olamadım, gerek hamileliğimde yardım etmemesi, gerek aileme yapılan saygısızlıklar, gerek bana yapılan haksizliklar. Hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağını sanırım o da farketti.
Tamam gidebilirsin her şey istediğin gibi olacak dedi.
O bebek büyüdüğünde gerekirse her şeyi en ince ayrıntısına kadar anlatırım anlar o zaman dedi.
Bin kişiye sorsan bin kişi sana şaşırır seni haksız bulur dedi.
Boşandıktan sonra anlayacaksın benim kıymetimi dedi.
Ben 3 senedir psikolojik şiddete bir kere de fiziksel şiddete maruz kalmama rağmen adamın yüzü bile kızarmıyor hâlâ her şey de beni sorumlu tutuyor...
Sakın geri adım atmayın bebek bebek kalmayacak büyüyecek aklı kestiğinde gidip babasının yüzüne tükürmez mi peki sen benim anneme neler çektirmişsin diye hiç utanmıyor kimbilir neler uyduruyor kafasında senin hakkında iftiralara hazır ol canım bu adam senin canını sıkacak ama sen bunları da atlatırsın elbet iyi bir avukat tutmak lazım bundan sonra sen muhatap olmamalısın bence

Teşekkür ederim😞 gerçekten ben sakin, naif, pamuk gibi bir insandım ama 3 senedir yaşadığım şeylerdrn sonra kendimi tanıyamıyorum artık, çok ağrıma gidiyor yaptiği şeyler, canım çok yanıyor

Merak etme, özüne dönüyor insan. Yeter ki kararının arkasında dur. Bikaç ay sonra daha iyi anlayacaksın yaşadığın psikolojik şiddetin boyutlarını. En fazla 6 ay sonra da iyileşmeye başlayacaksın. Allah yardımcın olsun.

Bir önceki konumu okuyanlar hatırlarsa, 3 aylık bebeğim var, eşimin ailesiyle karşı binalarda oturuyoruz, görümcelerimle konuşmuyorum. Eşimle aram da tokat ve hakaretten sonra pek iyi değildi zaten.
Bugün izinliydi, telefonunda evli ve kendisi çalişan kız kardeşine “paran var mı?” Diye mesaj attığını gördüm.
Şimdi bunda ne gibi bir sorun olabilir diyebilirsiniz.
Ben bebeğim 5 aylıkken işten çıktım, 3 aydır da evdeyim evden dışarı çıkmıyorum para harcamıyorum ilk kez geçenlerde teyzeme gideceğim bana para bırakır mısın demiştim ve bana 250 tl bırakmıştı.
Hamileyken, ve sonrasında bir kere bana paran var mı diye sormadı gerçi sormasına gerek yok biliyor paramın olmadığını çünkü…
Genel olarak eşimin laflarından çok yıpranmıştım bana söylediği sözleri şuraya yazayım siz anlarsınız
-Ben senden razı değilim
-çok pişmanım seninle evlendiğime
  • senden mi anne olacak?, sen mi çocuk bakacaksın, çocuk çocuk doğurmuş.
    -beddua edicem ama hamilesin
    -boşandıktan sonra ben tekrar kurarım ailemi sen merak etme, tekrar otururum bu sofraya, bir düzine çocuk da yaparım, bu çocuk senin sınavın olacak. İleride senden kaçıp bana gelicek, bunu unutma her zaman gözden uzak olan daha değerli olur.
    -ben bir kadın tanıdım, onun heykelini dikerim buraya(eski sevgilisinddn bahsediyor)
    -bak seni nereye gömüyorum, davayı açtığın gün seni gelip öldüreceğim
    -sen ne kadar açgözlüsün(evlendiğimizden beri düğünde takılan altınlar annesinin evinde duruyor, ilk başta ikimiz de çalışıyoruz evde kimse olmuyor diye mantıklı gelmişti sonra ben işten çıktıktan sonra artık alabiliriz ben evdeyim dedim olmaz dedi sonra bu cümleyi kullandı)
    -sen iğrenç bir insansın, annenle babanı da sindirmişsin, onlar da senden korkuyorlar bir şey diyemiyorlar( benim ailemle hiç kavga gürültüm olmaz, kararlarıma saygı duyarlar arkamda dururlar o yüzden böyle söylüyor)
    -çok cahilsin
    -ben sana acıdım, merhamet ettim (eşimle evlenmeden önce ben alkol kullanıyordum ve açık giyiniyordum açık dediğim de askılı elbise, pantolon, tayt tarzı şeyler, eşim dinine çok düşkün bir insan işte biz ilk tanıştığımızda ben alkol içiyorum ve açık giyiniyorum diye benimle gerçekten çok uğraştı ama güzel bir dille, daha usturuplu giyinebilirsin, alkol iyi bir şey değil vs diye, ben de zamanla gerçekten kendim de isteyerek alkolü de bıraktım şimdi kapanmadım ama eskisi gibi giyinmiyorum da, bunun için ben kötü yoldaymışım da hayatımı kurtarmış gibi davranıyor)
Daha aklıma gelmeyen bu tarzda bir sürü şey.
Bugün de işte yine tartıştık konu yine Boşanma mevzusuna geldi, tamam gidebilirsin dedi ben de istemiyorum dedi
Babamı aradım yarın almaya gelecek beni. En
kısa sürede davayı açacağım.
Şuan olayın sıcaklığı ile insan kendini sorguluyor yanlış mı yapıyorum diye.
Lütfen isterseniz eski konumu da okuyun ve benim aklımı başıma getirin..
Öyle bir insan ki, sen kötü bir insansın çocuğunu babasız büyüteceksin o çocuk bunun etkisini hep hissedecek, evde baba figürü olmayacak, psikolojisi bozulacak , sonra senden nefret edecek "dedi.
Bu sözler kafamı çok kurcalıyor. Gerçekten ileride bebeğim benden nefret eder mi?
Okul çağına geldiğinde benim babam nerede derse ne diyebilirim?
Bebeğimin hakkına girmekten çok korkuyorum..
Benim gibi bebekle boşanma sürecinde olan anneler var mı?
Desteklerinizi bekliyorum…
Seni resmen psikolojik bi şekilde sindirmeye manipüle etmeye çalışıyo sana kendini sorgulatıyo suçlu hissettiriyo her konuda sen kötüymüşsün gibi davranıyo. Çok uyanık akıllı biri. Kesinlikle boşan büyük ihtimal eşin narsist asla hayat geçmez böylesiyle. Çürür gidersin bu adamla özgüvenini yitirrirsin zamanla psikolojin bozulur çocuğuna da bakamazsın sana kendini yetersiz hissettirir çalışamazsın evde pasif biri olur kalırsın. Boşan ve çalış ayaklarının üstünde dur güçlü özgüvenli mükemmel bi anne ol. Hatta tekrae doğru biriyle evlenirsin. Eşin tamamen psikolojinle oynuyo ve bunu çok iyi yapıyo. Kurtul ondan derhal

Sakın geri adım atmayın bebek bebek kalmayacak büyüyecek aklı kestiğinde gidip babasının yüzüne tükürmez mi peki sen benim anneme neler çektirmişsin diye hiç utanmıyor kimbilir neler uyduruyor kafasında senin hakkında iftiralara hazır ol canım bu adam senin canını sıkacak ama sen bunları da atlatırsın elbet iyi bir avukat tutmak lazım bundan sonra sen muhatap olmamalısın bence
Ben zaten çocuğu vermem dediği için, habersiz çekip gitsem çocuğu kaçırmakla suçlar belki diye vs vs diye kalıyordum. Allaha dua ediyordum evladımdan beni ayırmasın boşanmayı kabul etsin kurtulayım diye duam kabul oldu.
Asla geri adım atmam. 3 yıldır cehennemi yaşatıyor bana..
İnanın elalem ne der vs değil derdim, tek korkum bebeğimin babasız büyümekten etkilenmesi...

Bu adamı bu aileyi nerden buldun bacım ya aşırı egolu sorunlu insanlar bunlara kaeşı asla haklı çıkamazsın

X