Bosaniyorum lütfen yardımcı olur musunuz

Acilen terapi al
Ben de çok suçladım boşanırken kendimi çok büyük eziyet çok …
Sonraları böyle olmadı gerektiği için böyle oldu şeklinde kabullendim ama süreç terapiler vs lerle …
En kötüsü kendini suçlamak , çok acı
Suçlamaya başladım. Böyle yapmasaydim böyle olmazdı. Ben hataliyim diyip duruyorum. O yüzden bide daha çok acı çekiyorum. Terapi de çok etkili olmuyor bende. Yada ona bile gücüm yok ondan. Siz nasil kabullendiniz.

Merhaba arkadaşlar, kendimi çok mutsuz ve kötü hissediyorum sürekli ağlıyorum. Eşim benden boşanıyor ve ayrılmak istemiyorum o ise kesin kararlı. Yaklaşık 4 senedir evliyiz. Daha önce de boşanmak istedi. Ama bisekilde vazgecti. Boşanacak büyük bir kavgamız yok ama onun bahaneleri var kısaca mutsuzmus. Ailesine candan davranmiyormusum. Konusmalarim rahatsız ediyormus.. gibi. Ama ben gercekten kötü biri ya da irrite edici bir konuşmam yok. Trip atma saydırma gibi huylarim bile yok sadece kendi içimde yaşarım duygularımı. Simdi ise dünyam başıma yıkılmış gibi hissediyorum. Bana yardımcı olur musunuz? Hep böyle mi hissedicem. Nefes almak bile o kadar zor geliyorki. Napacagimi bilmiyorum. Bir uğraş edinemiyorum. Kafamı dagitamiyorum.
Hayatındaki insana melek de olsan,kıymet bilen biri değilse kanat çırpma sesinden rahatsız olur.

Adamın boşanma gerekçeleri yersiz gibi iyi bir avukatla ciddi tazminat alırsın. Burası sorulacak yer değil ayrıca boşanma avukatına sorman gerekiyordu sorunu ... burada şimdiden 3 eksi oy almışsın buradaki çoğu üye mağduru haksız gösterir suçluyu haklı.
Açıkçası maddiyat umrumda bile değil. Evlilik bitip ben mutsuz olduktan sonra hiç aklıma bile gelmiyor. Böyle durumlarda kızarsın sinirlenirsin ama nefret duygusu bile belirmedi.

Aslan. Sıkıntı yoktu olması gerekti gibiydi.
Madem burcu aslan ve siz bu surecte yalvarip hep egosunu tatmin etmissiniz
Simdi ise egosunu cökertin
Dusundum de ayrilmak cidden de en dogrusu
Zaten bende mutlu degildim bu evlilikte hep baski icindeydim, sende benim istedigim gibi ilgili ask dolu bi es olamadin en kolay sekilde ayrilip kendi hayatimiza bakmak en dogrusu falan diyebilirsiniz yeri geldiginde
Vazgecildigini gormek, sizi sevmiyor dahi olsa onu zedeleyecektir kesinlikle

Sevmedigi bir insanla evli kalıp aldatsaydi, rol yapsaydı daha mi iyiydi ? En azindan ne istediğini biliyor
Ama benimle zorla ya da sevmeden evlenmedi. Belki de aldatmış da olabilr başka biride olabilir bana söylememiş olabilir. Ama bir konuda haklısınız gerçekten ne istediğini biliyor.

Ama benimle zorla ya da sevmeden evlenmedi. Belki de aldatmış da olabilr başka biride olabilir bana söylememiş olabilir. Ama bir konuda haklısınız gerçekten ne istediğini biliyor.
Erkek bitirince yürümüyor malesef kadın 40 50 defa donuyor ama erkek bitti dediyse bitiyor

Ailesine kendi öz kızları gibi davranmami bekledi. Sürekli candan ve güler yuzlu olmak. Sorunları ile ilgilenmek gibi.. ama bunları beklerken benim davranislarimi sorguladı. Atıyorum ailesiyle sohbet ediyorum beni izliyormus. Sonrasında yalnız kalınca sen nasıl bunu anneme dersin nasıl böyle konuşursun diye hesap sorardı. Ben de kendimi rahat hissetmedim hiç. Vardır benimde hatalarim ama gelip yüzüme dan dan söyleyince bende konuşunca hata buluyor o zaman onun yanında çok sohbet etmiyordum. Bu arada kızdığı şeylerde hesap sorulacak bir şey yoktu. Etrafta gördüğü kişileri( eşleri, gelinleri) benimle kiyasliyordu.iste onun gelini kocası düzgün biri olmadığı halde kaynanasina kayinbabasina şöyle davranmış gibi..
Ayy G.tüm

Çocuğum yok. Çalışıyorum. Ailem hep yanındayız diyor yeterki sen uzulme. Çok üzülüyorum.Onu hayatımın büyük bir kısmına koydumki yokluğu zor geliyor. Artık bağımlılıktan mı çok sevmekten mı bilmiyorum ama varlığı yeter bile diyorum. Ayrılacağını soyleyeli 2 gün oldu. Evet benim aileme de kendisi benim gibi davranıyor. Ama olmadığım gibi de davranamamki ben zaten hep seviyeli biriyim onun istediği gibi bir gelin olamadım..Evliliğin ilk yilinda biraz inatlastik. Benimde hatalarım saçma cikislarim oldu. Hala eski konuları önüme seriyor. Aslında en büyük sorun aramızdaki iletişimsizlikti. O bir şeye kızınca ya da hoşuna gitmeyen bir şeyde kin tutuyormuş. Kin tutuncada içinde bitiriyormus. Yalan yok çok konuştum nolur ayrılmayalım diye ama Nuh dedi peygamber demedi. Ailem bile defolsun gitsin bunlar için boşanma mı olurmuş kendinden ödün verme diyor. Ama ben bu durumu asamiyorum. Ve kendimi suçlamaya başladım onun dediği gibi olsaydım inatlasmasaydim daha candan olsaydim mutlu mu olurduk diye ama.. Bu acı hep böyle devam eder mi?
Olsaydım, etseydimle ömür geçmez. Adam sevmiyor, bunlar sadece bahaneler. Çocuk yok, aileniz arkanızda iken bir saniye daha durmamanız lazım o evde. Sizi gerçekten seven bir adamla olmak varken neden bu adamla birlikte kalmak için diretiyorsunuz?

neden insanların sevdiği gibi sevgisinin de bitebileceğini anlamak istemiyorsunuz
sizinki de bitebilirdi
burda mutsuz kadınlar yazıyor boşan hayat kısa diyoruz
erkeklere neden reva görmüyoruz mutluluğu
zorla evli kalsa gidip sizi aldatsa daha mı iyi
bakın bunun ileri versiyonu ayrılmadığı için öldürülmek
amerikada o kadar örnek var ki bunun gibi
kadın yapışıyor adam sırf yük gördüğü için kadını hatta çocuklarını öldürüp yeni hayata başlamak istiyor
henüz erken ama yarın öbür gün yaşayacağımız o

bir insanı sevmeyince size canım dese küfretmiş gibi gelir
kendinize reva gördüğünüz bu mu

Merhaba arkadaşlar, kendimi çok mutsuz ve kötü hissediyorum sürekli ağlıyorum. Eşim benden boşanıyor ve ayrılmak istemiyorum o ise kesin kararlı. Yaklaşık 4 senedir evliyiz. Daha önce de boşanmak istedi. Ama bisekilde vazgecti. Boşanacak büyük bir kavgamız yok ama onun bahaneleri var kısaca mutsuzmus. Ailesine candan davranmiyormusum. Konusmalarim rahatsız ediyormus.. gibi. Ama ben gercekten kötü biri ya da irrite edici bir konuşmam yok. Trip atma saydırma gibi huylarim bile yok sadece kendi içimde yaşarım duygularımı. Simdi ise dünyam başıma yıkılmış gibi hissediyorum. Bana yardımcı olur musunuz? Hep böyle mi hissedicem. Nefes almak bile o kadar zor geliyorki. Napacagimi bilmiyorum. Bir uğraş edinemiyorum. Kafamı dagitamiyorum.
Şu an zaman durdu geçmiyor gibi hissedebilirsiniz ama bu bir süreç zor da oksa geçecek. İçinizden gelen duyguyu bastırmayın. Ağlamak istiyorsanız ağlayın

Acaba tekrar evlenemezsem korkusu mu var sizde? Ya da tekrar birini sevemezsem korkusu?

Şimdi o çok muhteşem biriydi ve ben onu kaybettim gibi hissediyorum. Çok mu zordu bunlar yapsaydın diyorum.Bunlari aileme felan söylesem kızarlar uzulurler. Benim durumuma fazlasiyla uzuluyorlar zaten. Tek çare buraya yazmak ile buldum. Çünkü konuşacak kimsem yok.
Bence eşiniz narsist kişiliğe sahip. Sizi manipüle etmiş. Her konuda kendinizi suçlu hissediyorsunuz. Bu sizin kendi düşünce ve hisleriniz değil. Boşanan arkadaşlarım ilk birkaç ay zorlandıklarını ( ki çok doğal) sonraki süreçte daha mutlu olduklarını söylerler hep. Çocuğunuz yok, aileniz yanınızda atlatırsınız..

Acaba tekrar evlenemezsem korkusu mu var sizde? Ya da tekrar birini sevemezsem korkusu?
Yok , evlenemezsem demiyorumm evlenmem diyorum hatta bu yaştan sonra. Bir de evlensem onu hatirlarim gibi saçma düşüncelerim bile var. Ben sadece çocuğumun olmadigi için belki ilerde uzulebilirim. Ona da iyiki olmamis diyirlar ama.

X