Boşananlar Kervanına Katıldım Ben de

6 yıl ve çocuk olmaması ne büyük bir şans aslında. Ben özelden de yazmıştım boşan asla düzelmez daha kötüye gider diye . Eskaza çocuk olunca tamamen iyi davranışları da bitecekti, iyi koca olamayan bir adam iyi bir baba da olamıyor . Yaşında çok genç daha anne olamayacak yaşta değilsin. İleride bu çektiklerini unutturacak çok iyi bir evliliğin olacak inşallah. Keşke ben de 4 -5 yıl uğraştıktan sonra boşanıp yoluma baksaydım . Benim ki doktor terapi ilaç vs hiç bir şeyi de kabul etmiyor . Hapishanede gün sayıyorum ama kaç gün kaç yıl daha hapiste kalacağımı hatta çıkabileceğimi bile bilmiyorum . Ev konusunda hüzünlenmen normal ama çok daha iyileri olur , zaten evde huzur mutluluk yoksa be evin ne eşyanın önemi yok .

yaşınız genç Allah hayırlı bir insan ile tekrar hayırlı bi evlilik nasip edecektir.
eşinizinde hakkında hayırlısı onun işi çok daha zor..

Boşandıktan sonra ilk 2 ayın psikolojik olarak zor geçecek, güçlü bir yapın varsa daha kolay atlatacaksın.
Olabildiğince duygusallıktan uzak tut kendini.
Duygusallaşacağını anladığın an kafanı başka şeylerle meşgul et.
Eşyalarınla ve evinle duygusal bağını kopar.
Herşey çok daha güzel olacak emin ol.

Olaylara sahit olan kimse yok mu? Annenlerin yaninda hic mi tartismadiniz? Bir arkadasin komsun da olabilir. Ya da gunluk tuttun mu o da olur.
Sanmam komsularimin sahit olacagini. Bana deymeyen yilan bin yasasin mantiginda simdiki insanlar.
Avukatla gorustum. Delillerim cok olmadigindan zor tazminat. Ama nafaka azda olsa baglanir dedi.
Oyleyoruldm ki. Allaha birakip kenara cekilesm var

Sanmam komsularimin sahit olacagini. Bana deymeyen yilan bin yasasin mantiginda simdiki insanlar.
Avukatla gorustum. Delillerim cok olmadigindan zor tazminat. Ama nafaka azda olsa baglanir dedi.
Oyleyoruldm ki. Allaha birakip kenara cekilesm var
Bu donem malesef bosanirken hepimiz bu duygu durumunu yasadik. Mucadeleni ver. Elinden geleni yap. Zor bir surec biliyorum ama hepsi gececek. Cok mutlu olmani dilerim. Hersey gonlunce olsun.

Açıkçası bunu da diyemiyorum çünkü evliliğimiz boyunca yalan yok hep iyilikle güzellikle davrandı.
Bi de onun babasının arsasini falan satmıştık evi alırken o yüzden onunda hakkı var o evde.
Tam anlatamayabilirim bu durumu ama adam da çocuğum.gibi oldu artik üzülüyorum kıyamıyorum boşandıktan sonra da iyi bi hayatı olsun istiyorum.
Ama belki ufak bi miktar nafaka isteyebilirim bakalım.

Ay vallahi billahi çok sevindim. Ta kaç sene öncelerinden konularınıza hakim biriyim bu adamın sizi içten içe nasıl çürüttüğüne şahidim. Yaşınız daha çook genç,hakkınızda hayırlısı olsun, yeni yaşamınızda mutluluklar diliyorum

Çok teşekkür ederim.Bende geriye dönüp burada açtığım konuları okudukça nelerle uğraşmışım hep bi şekilde başa sarmışım dedim ve kendime epey üzüldüm.
Ama artık kurtuluyorum 1 eylül gelsin diye bekliyorum o gün gidip açıcam davayı.
Buraya da yazicam gelişmeleri zaten.

Merhaba. Çok geçmiş olsun, yorum yapmasam da konularınızı biliyorum. Bir şeyi merak ettim. Durumu ailelerinize nasıl açıkladınız? Dışarıdan bakınca hiç sorunu olmayan bir çifttiniz çünkü

Daha çok gençsiniz.insanlar artik 30 35 te evleniyor geç kalmadınız hicbir şeye

Önünüze bakın geçmişi düşünmek bişey katmıyor bize malesef.hayatta her şey tecrübe.bundan sonra mutlu olursunuz insallah

Yani ilişkiyemı gırmıodunuz?Anlamadım

Hakkında hayırlısı olsun üzüntün geçicek merak etme sonrasında şükürler başlar belki de hep mutlu olursun inşallah

Kurtuluyorsunuz emin olun aynı şeyleri yaşamış biri olarak söylüyorum 4 yıl önce ayrıldım sevgilim var şuan ve kadın olduğumu hatırladım sevilmek ilgi bunları kadın olarak hakediyoruz hiç üzülmeyin arkanıza bakmayın mutlu olacaksınız siz de

Evliliğin yüzde 80 i cinsellik. İyi olmuş. Hayırlı olsun. Kim olsa aynısını yapardı. Kardeş kardeş oturmak için evlenmiyoruz herhalde. Evlilik cinsellik için, çocuk için, yuva için, v.s. v.s.

Merhaba. Çok geçmiş olsun, yorum yapmasam da konularınızı biliyorum. Bir şeyi merak ettim. Durumu ailelerinize nasıl açıkladınız? Dışarıdan bakınca hiç sorunu olmayan bir çifttiniz çünkü
Merhaba teşekkür ederim.Evet ailelere açıklamak yorucu oldu biraz hepsi çok ağladı şok oldu şu ara biraz bunlara üzülüyorum.
Herkes arayıp bana ağlıyor çünkü kendimi bıraktım insanlarla uğraşıyorum teselli ediyorum falan.
Ben kendi aileme terapistin cümlelerini kullanarak açıkladım benden bi anne yaratmış vs.artık bunu istemiyorum kimsenin annesi değilim ona sevgim de bitti dedim.
O da ailesine sufisentir çabaladı mücadele etti başkası olsa bu kadar da uğraşmazdı demiş.
Utana sıkıla anlatmış durumu ailelerde anladı artık yavaş yavaş kabullenecekler başka yolu yok çünkü.
Ama cok zormus boşanmak çok zor.

Kızlar hepinize günaydın.Cevap yazamadiklarim kusura bakmasın lütfen hepsini okudum güzel yorumlar bana hep umut verdi teşekkür ederim.
Şimdi adliyeye gidiyorum bugün adlı tatil bitiyor davayı açacağım.
Hayatımda ilk kez adliyeye gidiyorum çok tuhaf hissediyorum .
Sanki bedenim ayrı bi yere oturmuş yaşananları izliyor gibi.
Bakalım umarım yakın bi tarihe gün verirler dua edin bana sizleri seviyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…