Boşanacağım , siz olsanız saklar mıydınız?

Herkes aynı şeyi tekrarlayıp konu sahibinin üzerine gitmiş. İyi, hoş da bu kadın neden davet edilmedim demiyor ki, eşim neden bana yalan söyleyip gitti diyor. Üstelik hamileliğinin son haftası.

Yani tam tersi olsaydı, konu sahibi “ Eşime başka bir bahane uydurup kızımın düğününe gittim, ona doğruyu söylemeye gerek görmedik, öğrendi çok üzüldü.” deseydi konu sahibine mi hak verecektiniz çok merak ediyorum.

Elbette bir baba olarak önceki evliliğinden olan çocuklarının her türlü maddi manevi sorumluluğunu alacak adam, ama yalan söyleyerek mi? Yalanın bahanesi yok. Kendi kızı ve eski eşi bile olsa, kimseye karşı konu sahibini küçük düşürmeye hakkı yok.

Son düzenleme:
Valla canım kusura bakma ama eşek olursan semer vuran çok olur derler adam sen aileden değilsin diyor ama elalemin düğün salonunu sana ödetiyor senin maddi imkanlarını kuruşuna kadar elalemin çocuklarına kullanıyor oh ne ala memleket. Senin kızının ihtiyaçları ne olacak bi onunkiler mi can? Bu eski eş sizin evliliğinizi bitirmek istiyor bence eşin de basiretsizin teki oyunu görmüyor çünkü evlatlarını silah yapmış o kadın. Kredi kartı borcunu ödet bir şekilde biraz da birikim yap öyle yoluna bak boşanacaksan. Senin o adama muhtaçlığın yok adam dengeyi kuramamış sen ona 10 beden büyük gelmişsin taşıyamıyor seni.

bencede her sözünühe katılıyorum.

herkes konuyu geç anladı sanırım ben anlatamadım. aynısını eşime ve kızına da söyledim. benim kızımın istemesi olsaydı yalan mı söyleyip gitmeliydim diye..

Belki kızı sizi istememiştir ve eşiniz bunu size söylemek istememiş üzülmeyin diye. Bence takılıcak birşey yok ayrılmak için sebep aramayın.
Eşinizi bağlayan bir durum olmadığını düşünüyorum. Aranız ne kadar iyi olursa olsun eşinizin kızı sizi çok sevemez :)

Siz bu kadar anlayışlı iken yalan söylemeleri hiç olmamış. Dürüstçe gelip şû tarihte isteme nişan olacak deseler zaten gitmeyecekmişsiniz. Kırılmakla çok haklısınız. Yeni bebeğiniz olmasaymış boşanın silip atın hayatınızdan diyebilirdim ama birde ufak bebeğiniz var. Kendimi sizin yerinize koydum da bilemiyorum. Maddi gücünüz nasıl? Bizim bir tanıdığımıza evlendi, adamın 2 çocuğu var koca koca. Halen babaları ve babalarının 2.eşiyle uğraşıyorlar. 10 sene olmuş kadını boşatmaya çalışıyorlar. Adam da çocuklarına bir dur diyemiyor. Sizin elinizde size yalan söylemiş.

Herkes kizla probleminiz var saniyor ama konu sahibi hakli esi yanlis yapmis ilk karisindan korkuyorsa evlenmeseydi boyoe sacmalikmi.olur tabiki esiyle paylasmak zorunda yada istemiyorsa biyle seyleri evlenme hayatina devam et ben olsam bende belki bosanmayi dusunebilirdim helede gizli para gondermesi falan yenilir yutulur birsey degil yesirmeyin paranizi onalra birakin herkes babasiyla.kiziyla naparsa yapsin

Sizinle aynı şeyleri yaşayan aynı hayatı olan birebir bir üye daha var sizle tek farkı 12 yaşındaki kızını eski kocasına bırakmış.

Evet eşiniz size yalan söylememeli ama bi arkadaş daha yazmış durup bi düşünün neden diye.Bana kalırsa dediğim gibi adamın çocuklarıyla ilgili konularda sürekli problem çıkardığınız için böyle.Çocuklu adam budur hayatı böyledir başka bişey beklemeyin ya çocuklarıyla ilgili konularda hiç konuşmayın bile ya da bu konulara girip müdahil olup kavga çıkarıyosanız da eninde sonunda zaten boşanacağınızı bilin.İmkanınız olduğu halde çocuğunuzu özele göndermiyo olmanız da sizin hatanız bakın imkanı olan gördüğünüz gibi neler yapıyo çocuğuna.

Çocuk bence zaten böyle bişeydir imkanın varsa her zaman en iyisini yaparsın ama dediğim gibi yazılarınızda hep adamın çocuklarından ön planda olma isteği var ve adam da bunu yapmadığı için ego savaşına dönüyo konularınız.

Ben mesela dışardan objektif biri olarak sizin imkanınız olduğu halde çocuğunuzu özel okula göndermeyişinizi tuhaf bulup eşinizin çocuklarına yaptığı lüks harcamaları normal bulurken siz bunun tam tersini bekliyosunuz.Eşiniz için çocuklarından önce gelemiyo olmanız sizi belli ki üzüyor ama gerçekten de bu durumu ya kabullenin ya da boşanın bence.İyi günler.

Kesinlikle katılıyorum. Bu kadar abartıcak ne var anlamışda değilim. Sonuçta kız nişanlanıyor ve siz hamilesiniz. Onun için ne kadar zor bir durum. Eşinizde açıklamayı yapmış işte hamileydin tadsızlık olsun istemedim demiş. Yani ben zaten gitmezdim diyceğinize eşiniz tarafından ne kadar hassas bir durum olduğunu gözden geçirseniz daha sağlıklı düşünürsünüz. Ayrıca dış kapının mandalımıyım ne demek. Eski hayatını şimdiki hayatıyla karıştırmak istememesi gayet doğru bir karar. Ben eşinizi suçlu bulmadım.

Çok gaklı buldum sizi. Baştan bunları yapacağız ama orda olman uygun olmaz diyebilirdi.

Ama yalan söyleyip iş için gidiyorum deyip bu işleri yaptıysa çok büyük yanlış. Kızının bu tarz konuşmasıda hiç hoşuma gitmedi.

Hemen boşanın diyemem ama iyi düşünün. Çocuklarıylada pek muhattap olmayın bence.

siz çok yüzeysel düşünmüşsünüz bu yorumunuzda. Ben eşimin çocukları ile ilgili konularda bilgi sahibi bile değilim ki bakın bu olay bunun ispatı. nasıl problem çıkarabilirim?
kızımı özel okula gönderme mevzusunda ise yazmıştım ama anlamamışsınız . ben özel şirkette çalışıyorum şuan imkanın var özel okula göndermeye ama bir gün olurda işler yolunda gitmezse eşime bu konu yük olur çekincesi ile göndermiyorum. onun çocuklarının lüks harcaması dediğim ise eşimin gelirinin büyük çoğunluğunu ki iyi bir geliri var diyebilirim çocuklarına harcaması.
rakamlarla konuşmak gerekirse
benim eve getirim 4-5 bin civarı kendi kıyafet ve araba taksitim kızımın ihtiyaçları dahil tamamen kendim ve kızım için harcanan 3 bin civarı.ve hiç bir birikimim yok.
eşimin eve getirisi 12-15 bin civarı ev kredisi dahil eve harcadığı 5 bin tl (3500 tl si kredi) ve kalanı çocuklarına gidiyor hatta yetmiyor kkartlarım limitsiz kalana denk kullanılıyor.

ve ben üvey olduğum için çocuklarla alakalı hiç bir harcamada benim fikrim alınmıyor.

Ben davet beklemedim öncelikle bunu netleştirelim o kısım yanlış anlaşılıyor. Ben nişan düğün gibi yapılacağı için eşimin yalnız gitmek istememesini ancak

"Allah biliyorya nişana gitmezdim ama eşimin lütfen de olsa seninde olmanı isterdim gibi gönül alıcı bir söz etmesini bekledim.çünkü nişan düğün salonunda Org edildi . Aile arası birşey değildi yani gitmeyecek olsamda dil ucuyla açıklama yapılmasını bekledim."

Bu yazı size ait yani davet edilmeyi beklemişsiniz. Tavrınız, davranışlarınız da buna yönelikti demek ki açıkça demeseniz de huzursuz etmiş olabilirsiniz. Kesin bir dille bu konuların dışında kalacağımızı belirtebilirsiniz. Başkaları da yazmış söz konusu genç kız için sizin orada olmanız maalesef utanç sebebi. Ailenin boşanmış olması bile yetiyorken siz hamilelik, bebekten bahsediyorsunuz. Bence tek hatayı karşı tarafta aramayın bu konuda.

Başka yalanlar da varsa bir şey diyemiyorum. Karşınızdaki adam yalan söylemeye açık biri sanırım. İnsanın sevmediği ot burnunun dibinde bitermiş. Sizin durum da buna benziyor.

Burda pek çok kişi sanki ben gitmek istemişim gibi anladı yada onu eşimi göndermezmişim gibi. Mümkün mü bu ? kim isterki gitmeyi yada kim erkeğe engel olabilir. Sanırım ben şimdi boşanmazsam zaten sonunda onlar başaracak bunu.

tek söyleyecegim şey çocukları olan bir insanın hayatına dahil olmanız baya zor olmuş.
adamın iki dünyası var.
iki dünyanın da dönüşünü kendi ayarlıyor.
sizin yerinizde olsam ya görmemezlik den gelir hepsine ayrı ayrı mesafe koyar kızımla bir dünya kurar akşam hoşgeldin sabah da güle güle kocacım diyecek bir adam olustururum.
yada boşanırım.
siz aile olacagınıza emin olup evlenmişsiniz ama adam politik davranıyor.
çocuklarına eski eşine hala büyük bir pay bırakmış hem saygı hemde sevgi anlamında

Ama şöyle düşünelim. Hepimiz hata yapabiliriz. Eşinizde yalan söyleyerek hata yapmış. Siz şuanda boşanırsanız, yaptığınız fedakarlık hiç göze görünmeyecek. Ancak kırıldığınızı belli edip evliliğinize devam ederseniz eşiniz belkide yaptığından çok utanacak. Zaten kız evlenecek, diğer çocuk nasıl bilmiyorum ama sizde çekirdek aile olarak bebeğinizi büyütürsünüz. Şahsen, çocukları yüzünden yuvanızı yıkmayın derim. Zaman geçtikçe değerinizi daha iyi anlayacağını düşünüyorum eşinizin.

Ya tamam yalan soylemis de.. adam sizi incitmek istemedgnden bence yalan soylemek zorunda kalmis cunku kizi icin.. kizinin mutlu gununde uvey anneyle oz anne olmasi biraz sacma olucakti belki kiza gore. Istememis olabilir hak verin. Babasina dediyse o da kizim denmez ki kadin hamile yazik uzulur vs demistir belki. Sonra hic dememe karari almislardir.
Masum bence cok buyutmeyin :/

Gitmeyecegim demissiniz zaten surec cok normal elbette baba olarak herturlu yaninda olacak bu kisimdada bir sikintiniz yok anladigim kadariyla

Bana esinizin kendince aldigi bir karar gibi geldi soyleki sanirim nisan zamani sizin dogum yapmaniza yakin veya dogumun hemen sonrasi oldugu icin sorun olacagini dusunmus boyle bir yol izlemis ben eski esle ozel gorustugunu falan sanmam karni burnunda kadini veya yeni dogum yapmis kadini birakip gitmek sizin aileniz tarafindan belki hos karsilanmaz diye dusunmustur

E is olunca el mahkum gibi birsey oluyor ekmek parasi ama nisan dedimi cnm atlimi kovaliyor 10 gun ileri atilsaydi soylemleri olabilirdi ondan oyle bir yol izlemistir diye dusunuyorum bir yanda evlatla diger yanla sizle gerilmek var bu kisim anlayisla karsilanabilir tek kotu olan yuzuk cikarip gelmek falan olmus ordada yalan yalani dogurmus b..ka sarmis keske nisan bitince esiniz aciklamasini yapsaydi senin hassas zamanindi kizda israrci oldu is diye gittim yaptik bitti artik size kanalizeyim diye boyle sey cikar sonucta temmuzda sormayacakmiydiniz nisan ne oldu diye

Bunun icin bosanilmazda yalan huyu icin gerekli bir konusma yaparsiniz senin evlatlarinla olan iliskine karismam girmem onlar genc duygusallar babalarisin hata yapabilirler ama sana musaama gostermem bana durust ol ne istersen yap seklinde dvmi olursa o zaman bakarsiniz duygusal dusunup kendinize gaz vermeyin

Gitmeyeceginiz nisan icin eski ne der kiz ne der damat adayi ne der sizin kendi esinizin isguzarligi olmus sanki sureci yonetememis

Edit:donup gecmis sayfalara goz attim isiniz var ama yuk sizde anladigim kredi kartindan paranizi nisan icin kiza havale etti demissiniz

Konusunca bir sonuc cikmazda parayi kesip muslugu kisinca cikar bu tavirlarindan artik guvenimi kaybettim daha oncede konusmustum evladim var yarinimiz belli degil benim tum param evladima acilan hesaba yatacak bundan sonra (hesap yonetimi sizde olsun)kimse dokunmayacak o paraya cocugumu. Gelecegi sende bizleri gecindirirsin deyin
Her kadin calismiyor bende calismiyor olabilirdim deyin

Birde tavsiyem isinizi ayirin siz yabanci yanina gecin

Son düzenleme:
Bazı arkadaşlar fazla mantıklı düşünmüş...

Eşinizin yapması gereken “hop kızım, tamam o zaten gelmeyecek, uygun olmaz ama ben yalan söylemem, evde huzurum kaçar. Kadın senin nişan masraflarını karşılıyor bak, yalan söylemeyelim, gelmesine ben müsaade etmem, merak etme” demekti(kızı madem sizin gelme ihtimalinize bozuluyor güya, ki buna inanmıyorum.) Eşiniz size de gelip çatır çatır “böyle böyle, nişana gidiyorum. Gönül birlikte olsun isterdi ama durum malum, hadi gidiyorum” demeliydi. Size de yorum yapma fırsatı bırakmamalıydı( olası katılma isteğinize karşın ki böyle bir isteğiniz yok. Bazı arkadaşlar ısrarla öyle anladığı için yazıyorum).

Eşiniz mert değil, vefa da bilmiyormuş. Daha can sıkıcı olanı söyleyeyim, eşiniz duracağı yeri bilmiyor. Siz de bunu içinizde atamazsınız, çok kırıcı. Eşiniz sizi umursamamış, özür dilerim. Ve gidişatı da belli... Yolunuz açık olsun iki evladınızla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…