Boş Gebelik Yaşayıp Tekrar Hamile Kalmak İsteyen Hanımlar Tecrübelerimiz Paylaşalım

mutter

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2009
235
2
ekim 2009 da hamile olduğumu öğrenip çok sewindim ama bu sewincim uzun sürmedi wer kalp atışı duyulamayınca aralık başında kürtaj oldum. şimdi tekrardan hamile kalmak istiyorum. tekrar aynı şeyi yaşamaktan çok korkuyorum ama bunu tekrar denemekte çok istiyorum. bu konuda tecrübesi olan hanımlar yardımlarınızı bekliyorum.

bi yerde ıkı kez yasadım bos gebelıgı dıyor bayanın bı tanesı.doktorum ust uste ıkız kez yasanmaz dedı.bende cok merak edıyorum

yaa??
doktorun söylediği çok güzel bişey. inşallah böyle bir şey tekrar yaşamayız.

bende bir yerde hamileliği çok isteyen insanlarda oluyormuş diye okudum.
ama alakası yoktur heralde.

yok canım.kocaman bı kese olusuyor sonucta.dollenme anında kalıtesız yumrta veya spremden dolayı oluyor.ben yarın doktora gıdıcem.6+6 ınsallah kalp atısı duyarım

inşallah canm bugün hayırlı haberlerini bekliyorum.
peki önceki bu tatsız olayda nedenlerine baktırmışmıydınız?
bide kese tamamen boşmuydu yoksa büyümeyen küçük bir noktamıydı?
birde kürtajdan nekadar zaman sonra hamile kaldın?

canım bende agustos ayında boş gebelik nedeniyle kürtaj oldm bu ay hamileyim ama cok yeni insallah bede sorunsz bi gebelik saglıklı bi bebek dünyaya getiririm

kürtajdan sonra 1 sene beklemek ıstedım.bugun gıttım.saglıklı dedi çok şükür.hatta kese baya büyük dedi.ikiz olabilir dedi.10 gun sonra gel bakalım dedı.kese içinde iki tane virgül şeklinde beyazlık var.

canım bende agustos ayında boş gebelik nedeniyle kürtaj oldm bu ay hamileyim ama cok yeni insallah bede sorunsz bi gebelik saglıklı bi bebek dünyaya getiririm

inşallah canm hayırlı uğurlu olsun..
oh oh çok güzel ya bu güzel haberler içimi çok rahtlatıyor..
sebebini araştırmadınız mı?

ayyy inşallah ya.. gerçi ben ikiz çok isterim die inşallah diyorum. senn için hayırlı olan olsun inşallah... çok sağlıklı 1 hamilelik diliyorum.

ben de 2009 un ekim ayında boş gebelikten dolayı kürtaj oldum doktorum krunma verdi yaklaşık 3 ay kadar süre doldu ocakta bakalım bekliyoruz biz de boş gebeliğin tekrarlama riski diğer insanlardakiyle aynı yani ilki boşgebelk olunca hep ööle olucak diye bişey yok hatta tıp camiası boş gebeliği gebelikten bile saymıyor ancak 3.ye de tekrarlarsa o zaman çeşitli tahliller yapılıyo.ayrıca özellikle ilk hamilelikte daha fazla görülüyomuş.doktorum boş gebeliğe üzülünmemesi gerektiğini çünkü o ayki sperm ya da yumurtanın herhangi birisinin bozuk olduğu bi zamana denk gelmesinden dolayı olduğnu yani şans demek de istemiyorum ama nasip yani sölemişti.en azından hamile kalmakta bi sorun olmadığını görüyosun Allaha şükür ki.bence stres yapmamalıyız size korunma verdi mi doktor bi süreliğine de olsa?

Arkadaslar selam

Bende bos gebelik yasiyorum suanda kese var ama icinde bebek yok,bu c.tesi son bi umit doktor bakacak ve sonra kurtaj olucam,kurtaj olmak korkutuyor beni zormu?

bilgi verirseniz sevinirim

merhaba geçmiş olsun şimdiden .korkacak birşey yok kürtajdan hissetmiyorsun zaten. bende ağustos 2009 ta boş gebelik yaşadım ve çok üzüldüm,şimdide 6 haftalık hamileyim ve içimdeki o korkuyu atamıyorum takii bebeğimin kalp atışını duyana kadar.5 marttt gel bir an önce.Allahım hepimizin gönline göre veriri inşallah.

ewet aynen benim doktorumda bunu hamilelikten saymadıklarını önemsenecek bir şey olmadığını söyledi 5 hamilelikten 1 inde oldunu falan söyledi. hatta biz test yaptıralım nedenlerini araştıralım dedik bence gerek yok denemeye dewam edin dedi. kürtajdan 1 ay sonra regli gördükten sonra dewam edin dedi. bizde ikna olmadık araştıralım dedik ilk olarak eşim test yaptırdı sperm değerleri iyiydi ama morfoloji düşüktü. jinekoloğumuz işte sebep bu dedi o yüzden benim testleri yaptırmadık. ürolojicimiz hayır bu bir sebep değil dewam edin dedi. bizde tamam dewam edelim bari dedimizde yumurtalama dönemim geçmişti. yinede denedik bu ay olmadı işte. şimdi 12 şubatta regli oldum bugün hala damlamam war hatta damlamadan biraz daha fazla. bugün doktora gidicem bu sebepten.
amaaaan çok zor bir dönem bu ya çok stresli çok yorucu.
inşallah hepimiz sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız.

Arkadaslar selam

Bende bos gebelik yasiyorum suanda kese var ama icinde bebek yok,bu c.tesi son bi umit doktor bakacak ve sonra kurtaj olucam,kurtaj olmak korkutuyor beni zormu?

bilgi verirseniz sevinirim

inşallah o son umuttan çok güzel haber alırız senden.

kürtajda korkulucak hiç bir şey yok. bilmiyorsun hissetmiyorsun bile. uyandımda çok ağrım olur sandım ama regli ağrısından bile az bir ağrıyla uyandım. hemen ayaklandım zaten. inşallah yaşamazsın bunu.

hayırlı uğurlu olsun canm inşallah 5 martta o güzel kalp atışlarını duyarsın bebeğinin.
ben inanıyorum biz bu kötü olayı yaşayanlar birdaha böyle bir şey yaşamicaz allahın izniyle.

mutter canım bak cumartesi gittim işte güzel sonuc.saglıklı bı gebelık dedı ancak ikiz olma ıhtımalı var dedı.içindeki bebekler küçük oldugu ıcınmı bılmıyorum kalbini tam duyamadık.doktor hiç merak etme bebek var dedi.hatta size resmini koyayım.meraktan ölücem b usefer ikizmi diye cok merak ediyorum.haftaya bellı olcak.

arkadaşım senin adaına çok sevindim..kesenin içinde bebeği gördüğü için endişe etme bir sorun yaşamazsın..ikiz gebelik tamamen şansmı yoksa yumurtlama tedavisi falan mı gördün..

aılede bütün kadınlar ikiz dogurdu.tamamıyle dogal.kesın degıl genede ikiz oldugu.ama kesenın ıcınde ıkı tane gorunuyor degılmı?acayıp merak edıyorum bende.yorumlarnızı beklıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…