Borcum var ne yapmalıyım?

Bende bilmiyorum aklım hiç ermez öyle şeylere tahmindi benimki sadece :)

Üşenmedim konularinin cogunu okudum. Kac yillik evlisin diye soranlar olmus, 2 yillik evli ve 8 aylik bebegi var. Konularinin cogu parayla alakali. Eşi para vermiyor, oyuzden para kazanmak zorunda. İnternette blog filan acmis, instagramda satisla bir sey kazanmak istemis, hatta merdiven silmek isi bile aramis, pasta tatli da yapmak istemis. Demek ki, boyle isleri de dusunmus ama olmamis. En son para kazanmak icin youtubede hesap acmis ama esi kapat demis. Eşiyle de durumlari kotu. Surekli kavga, annesi de bir tarafdan dolduruyor yanilmiyorsam. Bence para yuzunden piskolojik olarak yipranmiş. Evden cikmaya izin vermeyen, parasiz birakan bir eş. Boşlukta oldugu icin de gonlu başka erkeklere kayiyor. Bence boşansa ve ailesinin yanina donse daha iyi olur. Hem universitesini bitirir, cocuga annesi bakar o da calisar ve parasi olur. Aslinda uzuldum konu sahibine.

Aslinda uzuldum ya konu sahibine. Eşi para vermiyor, evden cikmayi da yasaklamis. Surekli para kazanmanin yollarini ariyor. Yaşi da kucuk, piskolojisi bozulmus.
Eminim ki hepimiz üzülüyoruz, üzüldük. Bende bütün konularını okudum her bir cümlesinden biri para. Henüz çook genç ve yolun başında. Hiçbir şey için geç değil psikolojikmen iyice batmadan basındaki koca belasından kurtulmanın yollarını arayıp okulunu bitirebilir. Biz kadınlar olarak konu sahibinin acı çekmesini istemediğimiz için böyle davranışlarda bulunuyoruz gözlerini, aklını daha iyi açıp kendisine gelmesini sağlıyoruz. Yoksa hangi kadın ister bir kadının böyle acılar çekmesini.

Bosanmazsa eğer simdiden bu sıkıntıları yaşıyorsa ileride daha cok büyük sıkıntıların kendisini bulacağı aşikar. Üzgünüm, çok gerçekçi olmamız lazım arabesk’e bağlayıp “üzüldüm canım bebegine iyi bak, bi sekilde para kazan” dersek aklının yolunu bulamayacak. Hala da bulamıyor zaten işte bulamadıkca böyle konular actıkca biz üzüldükce konu sahibinin bu sekilde canını sıkıyoruz.

Tabii ki destek olamayiz. Ben konu sahibinin buyuk bir hata yapmasindan korkuyorum. Şuan boşluktaz zaten gonlu de kayiyor habire. Boşanmazsa başina kotu şeyler gele bilir. Eşi tarafindan öldurule de bilir. Konularinda annesi cok akil vermis ama bir kere bile olsa boşan gel biz sana bakariz dememis. Acaba boşanmasina karsi mi cikiyorlar?

Olabilir var böyle aileler, aile bakımından baskı gören bosanmaya korkan çok kadınlar var. Burdan gördüğüm kadarı ile bir korku içinde yaşıyor konu sahibi cok net cevaplar alınamıyor kendisinden. Yani çok karışık bu durum, üzüldüm.

Sizi tebrik ediyorum gerçekten sherlock holmes görse önünüzde şapka çıkartır.
Ne yazık ki eğitim şart diyorum yine ve yine... Yani böyle adamlarla hangi aklı başında insan ortak bir çocuğu olsun ister ki. Helede para vermiyor. Ezikliyor. Eve kapatıyor. Eziyet ediyorsa. Bazen düşünüyorum aslında güçsüz olan biz miyiz. Böyle evliliğimiz olduğu zaman kaçıyoruz, boşayıveriyoruz. Onlar bizden daha mı güçlü acaba diye? Yani güçsüz insanın bunlara tahammül etmesi gerçekten zor.
Üzülüyoruz ama elimizden birşey gelmiyor. Sadece Allah kurtarsın diyebilirim.

Üniversite bitti şimdi benim.Ama bosansam yine parasız evde kalacam ailemin yanında ailem hastane dışında bir yere ise girmeme izin vermezler.Benim hayatım hayat değil.Ben de öyle kismetsizlik nasipsizlik var ki herkese çek yağsa bana atom bombası düşer.Benimki de o şans.Artik yaşamak istemiyorum

Aslinda uzuldum ya konu sahibine. Eşi para vermiyor, evden cikmayi da yasaklamis. Surekli para kazanmanin yollarini ariyor. Yaşi da kucuk, piskolojisi bozulmus.
Para kazananıyorum ki elimdeki urunleri bile satamiyorum.2 komşum dışında cevrem de yok

Bosansam daha beter kızımı goremeyecem.İkincisi dul kaldım diye mimlenecem.Ucuncusu ise zaten isim yok hastaneler de almiyor ailemin de saglam torpili olmadığı için evde beş kurussuz hayatı boyunca başarısız biri olarak kalacam

Siz Instagramdan satış yapma işine girince bir adamla aşk konuları konuşan kişisiniz değil mi? Yanlış hatırlamıyorum.
Aman bacım sen para derdine düşme

8 aylik kiziniz var, kizin bebek daha. Onu kimse sizden alamaz. Burda bir suru boşanmis kadin var kimse mimlenmiyor. Garsonluk yapin, tezgehdarlik yapin, kasiyerlik yapin. Her seye bir bahaneniz var. Hele torpil konusuna hic girmeyelim.

Aslinda normalde eski konulari okumam ama dalga mi geciyor, gercek mi diye eski konularini okudum. İsin komik tarafi boşansa cocugu gormeyecegini dusunuyor. Her halde bebeklerin annede kaldigini bilmiyor. Çozemedim bu isi.
Universite okuyormus galiba.
Daha 22 yaşinda dul kalmaktan, mimlenmekten de korkuyor. Dul kelimesini de hic sevmiyorum. Konu sahibi cahil biri. Keske ailesi arkasinda dursa da malesef durmuyor.

Basina gelmeyen anlamaz.konu sahibine ilk etapta cok kziiyordum ama boyle cimri karaktersiz adamlada omur gecmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…