Borclari arşa çıkmış adamla gelecek planı kurmak(?)

İşinden uzaklaştırılmis detayı var birde. Neden uzaklastirilmis?
Fetö dan soruşturma yemiş, boşta olan kendi uzerindeki hattını calisma arkadaşına vermiş o da atılmış, arkadaşı kullanmış hattı o donem falan, göreve geri dönmüş aklanıp sonra tekrar bilişimde bazı kayıtlar istenmiş istinafta bozulmuş şimdi ekimde tekrar mahkemeye cıkacak üyaptan okuduğum kadarıyla aklanacak o hattı hiç kullanmamış çünkü
Arama kayıtları diğer şahsa ait.

İkinci evliliğiniz neden bu kadar safsınız
Asker, boşanmış, çorba içmeye parası yok. Sağa sola herkese borçlu.
Açığa alınmış. Aklanmış da ne yaşandı yani o arada. Sürekli başına bir şey gelmiş.
Size hep elinde olmayan olaylar sebebiyle, kader mağduru süsü vermiş. Kendi yaptıklarını anlatmamış ki.

Adam açığa alınmış demişsiniz bir süre maaş almadı yani
Borç alarak filan idare etmiş demek ki
Çok normal değil mi geliri yokken napsın
Açığa alındığı dönemde pastanede falan çalışmış ona rağmen bu borç
Bide göreve geri döndüğünde faiziyle yatirmislar sonuçta bence o dönem kayıp sayılmaz. Ona rağmen borcu olması kayıp ama

Uzak dur kaç, ikinci kez ladese gerek yok

Sebebi bilinmeyen borclar kumardan kaynaklanıyor bence kadın parasını ayırmış yoksa insan güvendiği eşine haksız yere açığa alınınca niye para vermesin, kadın öğretmenmiş

Kimi insan böyledir, bu bir yaşam tarzı, düzeltemezsiniz. Bakın iş yapıp da batmamış, aldığı bir risk yok. Sadece bir araba. Nasıl bu kadar batağa düşmüş?
Bu borcu bugün öder yarın yine aynısını yapar. Dertsiz başınıza dert almayın. Ömrünüz böyle çürümesin.

Bencede kadın duruma aymış yoksa insan parasını ayırmaz 5 senelik evlilikte.
Arkadaşlığımız var diye ben başta çok yargilayici olmak istemedim ama yaşadığı hayatın benimle alakası yok, daha önce kararsız kalıp birkaç kere silmiştim ama hep bi şekilde iletişimi devam ettirdi
Bu sefer kararlı duracağım arkadasin olarak konuşmak istersen yanındayım ama başlamak hataydı dicem

Sebebi bilinmeyen borclar kumardan kaynaklanıyor bence kadın parasını ayırmış yoksa insan güvendiği eşine haksız yere açığa alınınca niye para vermesin, kadın öğretmenmiş

Ya bide ne var biliyo musunuz
Bende calisiyorum. Gidip birine habire param yok demeye utanirim. Hele erkekler için bu gurur meselesi falan olmasi gerekiyor. Eskiden boyle düşünmüyodum. Erkekte insan, parasiz olabilir, tabiiki söyleyecek vs. diye dusunuyordum.
Sonra şunu anladim erkeklerin corba param yok bile diyememesi, utanip sıkılması daha doğruymuş. Habire para diye aglayan erkekler yiyici tipler oluyor.

Siz ne iş yapıyorsunuz, memur musunuz ?
Evlenseniz çalışmaya devam edebilecek misiniz ?
Açığa alınan asker polisin göreve dönmesi çok çok zor, bunu iyi araştırın derim.
Göreve döndü ama, 1 yıl çalıştı şimdi istinafta bozulduğu için tekrar mahkemeye cikacak yeniden görevden uzaklaştırma alabilir şu anda çalışıyor.
Ben özel sektördeyim beyaz yaka çalışıyorum, memuriyetle alakam yok

Hiçbir ayrıntıya girmeden, sebep ne olurda olsun benim hayat standartlarımı düşürecek, çok umu az edecek hiç kimseye evet demem. Bide ayrıntıda işkilli şeyler var. Olmasa bile sadece ilk yazdığım sebep hayır demek için yeter. Zaten çocuk olunca muhtemelen gelirin azalır gibi oluyo. Yani evet demek içiin tek sebep yok gibi

Parayı yönetemeyen bir insan belliki
Ben kararımı verdim adaşım, bu adamdan olmaz yani.
Sanirim eskiden tanıdığım biri diye yöneldim ama başlamış olmam hataydı

Çorba içelim dedim, sana bisey dicem ama oturduktan sonra dedi, oturduk ben corba icmicem dedi, dedim börek yeseydik seviyorsundur diye düşündüm, yok ac degilim falan.
Sonra ben çorba söyledim dediki şuan param kalmadı, dedim ben odiycem bunu mu taktın falan. Olmaz öyle şey dedi, modu düştü anında. Aslında gururuna yediremiyor.
Ama bence bir erkek kendini bu duruma sokmamalı ya, dün aradı orduevinde yemek yiyor, çay içiyor falan ne bileyim değişik..

Madem borcu var uçkurunu düşünmesin bitene kadar, hayatına bir sevgili almasın. Çok itici yahu.

Gururuna yediremedigini düşünmüyorum ben maalesef
Bir anlik ezik hissetmistir o kadar. Benim kredi karti limitim maasimin 13 kati. Ozel sektor calisaniyim. Bir askerin kredi karti limitini tahmin bile edemiyorum. Bir corba parasinada mi yer yokmuş kartinda?

Açığa alınma süresi 18 aymış, ama boşanma anlaşmalı, yeni 3 ay olmuş, adam zaten boşandığı gibi bana yazdı.
Göreve geri dönüyor, sonra istinafta karar bozuluyor şimdi tekrar görevden uzaklaştırma verilebilir falan. Ekimde tekrar mahkemesi var ama o konuda rahattı sanki hicbisey olmayacak gibi.
Eşi o dönem bosanmamis yani bunlar tamamen maddiyattan bosanmislar.

Ben zaten hata yaptığımı anladım Ama başta böyle düşünmüyordum işte, hep halledilebilir gibi anlattı borcunu, corba sigara odeyemeyecegini yeni öğrendim öyle aydım maalesef

Rol yapıyor parası yoksa dışarı çıkmasın. Şahsen ben param yoksa buluşmaya hiç gitmezdim karşı taraf ödeyecek diye güvenerek yola mı çıkılır? Bu şekilde alıştırıp zamanla daha rahat kullanmaya başlayacak

O kadar batmış demekki ödemeleri arşa çıkmış pandacim düşünsene bi erkek kendini nasıl bukadar borca sokar? Çocuk yok ev yok, kendi yemene içmeye harcıyorsun mümkün mü? Asker ve öğretmen maaşları ortada.

Bu çok gurur kırıcı bi hareket ya sen erkeksin başkasına yaslanarak mi ilerliceksin hayatta

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…