Borç almadığım halde açıklama kısmına borç yazan nişanlı

yine geldi benim antiler sizin yüzünüzden başka bir hesap açmayı düşünüyorum
Aşkım sen kim olduğunun anlaşılmayacağını mı sanıyon? Ağzını açmaman lazım ki anca öyle. Biri yapmıştı öyle, konu açtı kısa net cevaplar veriyodu ki anlaşılmasın kim olduğu. Ama belli sondan kaçamadı.

Sadece mutfak temizlik mi ? Heba ettiğim işim,düzenim,sosyalliğmin yok olması.Ve nikah olmadığı için haksız oluyorum onların gözünde nikahım olsa asla bişey diyemezlerdi

böyle soru işaretleri olan bir ilişkinin zaten devamı olmaz. Yavaş yavaş ilişkini bitir derim ben.

Hukukçu değilim bilmiyorum ama belki manevi tazminat gibi bişey açılabilir özgürlük kısıtlaması vs vs. Ev araba senin üstüne mi? Senin üstüne değilse sanmıyorum alabileceğini? Adamlar nikahlı karılarına bile maksimum yarısını veriyor

benim eski is yerim de maasin asgarisini maas diye yatirir kalanini ödünç diye atardi. ayrildiktan sonra bir sekilde dava acan, onlara gore hainlik yapana falan son 3 senelik ödünç paralari istemek icin dava acardi (zaten yuzlerce avukatı olan bir firmaydi). yani boyle bir haklari var.
ben çıkarken nolur nolmaz diye erisebildigim sistemden maaşımin mesaimin hangi ay ne kadar olduğunu hem yazdirdim hem kendime mail attim.
kkda da bosanmadan dönen bir kadin parasini borc diye yollardi kocasina , dava ile geri alma hakki doğmuştu.
her sey bir yana yolladığını kotu zaman gelirse icra ile geri alirim diye düşünen biriyle devam etmek akil isi degil.

Sizin geçmiş konularınız bilmiyorum ama evlilik birliği içinde edinilen mal bile ortak oluyor. Eşlerden tek birine ait değil. Sizse tamamını istiyorsunuz. Ve hediye diye tutturuyorsunuz. Evi arabayı oyuncak ayı ile bir tutuyorsunuz. Maddi değeri fazla olan şeyler biri al senin olsun dedi diye tamam denmez. İstendiğinde ödeyemeyeceğim hiçbir hediyeyi bu güne kadar kabul etmedim, bir kere etik değil ve kişi bunları yanınıza bırakmaz. Canınızla oyun oynuyorsuz bence.

Fark etmez ki. Kadınlar nasıl sebeplerden şiddet görüyor öldürülüyor sen bilmiyor musun? Hak adalet aradığın adama bi baktın mı hiç?

evet gece o konuyu okudum peki eski eşinden o parayı alabildi mi mahkeme sonucu ne oldu ?

Ayyy çakallara bak sen

Kadınlar kendi nikahlı kocasından hakkını mahkeme ile isteyince öldürülüyor. Bu abla da adamın karşısına geçecek, bunlar benim hakkım sana 2yıl karılık ettim, sen bana hediye ettin zorla almadım diyecek adam da okey şekerim diyecek, malları yeni sevgilileri ile yemesini izleyecek. Akıl akıl peşime takıl.

Fark etmez ki. Kadınlar nasıl sebeplerden şiddet görüyor öldürülüyor sen bilmiyor musun? Hak adalet aradığın adama bi baktın mı hiç?
merak etme katip dayak olmasa da kendisinden tokat yedim ve kendisiyle başlarda evlenmemenin sebebi eski eşine şiddet göstermesiydi bir gün bana yapacağına da emindim ve yaptı da toplamda 3-4 kez tokat attı tek yaptığınız eskiden gelen bir kininiz olduğu için haksız bir adamı savunuyorsunuz.Konuda haklı olan benim adınız gibi eminsiniz buna.Peki benim 2 seneye yakın maaşım ne olacak ? kendisiyle tanıştığım sıralarda kredi çekip araba alacaktım zaten buna hazırlanıyordum.Her kadın öyle hediyleri kabul eder burada birbimizi kandırmayalım sevgiliniz evlenme yolunda olduğunuz biri size araba alacak siz ne yapacaksınız red mi edeceksiniz ? dünya üzerine bunu kabul etmeeyeck bir kadın yoktur

Valla ben ayrılırsam evi arabayı veririm. İnsanın aklı kayıyor olabilir böyle pahalı şeylere ama canım tatlı. Belalı bir tipse bu sevgili kişisi canımdan olmak istemem

Keko sevgilini savunmuyoruz öldürülmemen için uğraşıyoruz. Şu an senin gözünde dolar işaretleri çıktığı için anlamıyorsun.

İşten neden ayrıldınız? Ayrıl deyince ayrılınıyor mu? Adam sizi bir ev bir araba karşılığı eve kapatmış o zaman?

Evlilik hayatı evlilik hayatı diyor ya onda bile mallar ortak ama kendisi 2 yılda her şeye tek başına sahip olacak hakkı görüyor kendinde neymiş hediyeymiş. Nasıl bir kendini akıllı sanmadır bu.

Ben reddettim
Sevgiliyken aldığı arabayı üzerime yapmak istediğinde ne munasebo dedim.
Herkes sen değil :)
Maaşın da çok dert olduysa işten çıkmasaydın madem allah allah.
2 senelik got kadar maaşinla krediyle anca araba alabiliyormussun.
Hele o safsatayi geç.
Dediğim gibi o adam yanına bırakmaz.
Ha yediğin dayaklara gelince yemeseydin madem.

Evlilik hayatı evlilik hayatı diyor ya onda bile mallar ortak ama kendisi 2 yılda her şeye tek başına sahip olacak hakkı görüyor kendinde neymiş hediyeymiş. Nasıl bir kendini akıllı sanmadır bu.
Valla böyle her şeyi kadına verecek hakim yok. Evli bile olsa onu bi geçecek.

yine geldi benim antiler sizin yüzünüzden başka bir hesap açmayı düşünüyorum
Yapmadığın şey değil, bir şekilde tanırlar. Hukuki olarak delil sayılabilir, her şey senin üstüne olduğu için ayrılma durumunda kendini garantiye almak için yapmış diye yorumladım.

Keko sevgilini savunmuyoruz öldürülmemen için uğraşıyoruz. Şu an senin gözünde dolar işaretleri çıktığı için anlamıyorsun.
Kendisinin bana attığı paralardan onunda harcadığı yüklü miktarda paralar var ben bana attığı kısmı biriktirip yemeyip içmeyip gezmediğim için o kadar birikti ve onları bana hediye olaraka armağan edebildi. 100 attıysa 50sini kendi harcası 50si ben de kaldı biriktirdim olayı anladınız mı ? bir nevi bana attığı harçlıkları biriktirdim gidip harcasam ona da bişey diyemezdi zaten harcamam için atıyordu bana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…