bonadeaaaa

Canım evet ya. Neredeyse aynı gidiyoruz. Ben bugün tam 7 haftalık oldum :) Sende hipogonadotropik hipogonadizm hastasısın öyle mi ? Forumdaki tek hipo hipo benim sanıyordum :) Sen de tüp bebekle mi hamile kaldın? Canım o ilacın adı DHEA. Bir hormon takviyesi ve tedaviden 3-4 ay önce doktor kontrolünde kullanmak gerekiyor. Tedavi başladıktan sonra ve hele de hamilelik sürecinde kesinlikle kullanılmıyor.

evet arkadaşım ben de hipo hipo yum.tüp bebekle hamile kaldım.8 yıllık evliyiz.2. denemede nasip etti rabbim.kasık ağrıların vardı.inşallah geçmiştir.benim çok azaldı ama bel ağrılarım devam ediyo.kesenin etrafınada biraz kan gördü doktorum önemli değil dikkat et sadece dedii ama nasıl içim içim yiyor anlatamam.progestron iğne kullanıyorum tedbir olarak.2.ultrasonumuz 15 eylülde inşallah.allah hepimize yardım etsin bebeklerimizi sağlıklı olarak kucağımıza almamızı nasip etsin .:Saruboceq:

evet arkadaşım ben de hipo hipo yum.tüp bebekle hamile kaldım.8 yıllık evliyiz.2. denemede nasip etti rabbim.kasık ağrıların vardı.inşallah geçmiştir.benim çok azaldı ama bel ağrılarım devam ediyo.kesenin etrafınada biraz kan gördü doktorum önemli değil dikkat et sadece dedii ama nasıl içim içim yiyor anlatamam.progestron iğne kullanıyorum tedbir olarak.2.ultrasonumuz 15 eylülde inşallah.allah hepimize yardım etsin bebeklerimizi sağlıklı olarak kucağımıza almamızı nasip etsin .:Saruboceq:
Amin canım amin. Sorunsuz bir hamilelik süreci geçirip sağlıklı olarak kucağımıza alırız inşallah. Çok sevindim tanıştığımıza. Bu süreçte tecrübelerimizi paylaşırız.
Benim de kasık ağrılarım önceki kadar değil canım. Bel ağrıları bende de var. Özellikle fazla ayakta kalınca hemen belim ağrıyor.Ben progestanı fitil olarak kullanıyorum.
Kesenin etrafındaki kan önemli değil demiş doktorun çok şükür. İnşallah bir sorun yaratmaz canım. Çok stres yapmamaya çalış. Stres bebeğe daha çok zarar veriyormuş.
Bu arada kalp atışı duydunuz mu sizde?

kalp atışını gösterdi pıt pıt yanıp sönüyodu heyecandan dinleyelim demedik.artık ayın 15 ine sakladık heyecanımızı.iştahsızlık ve hafif mide bulantıları başladı. şimdiden 3 kilo vermişim.ama hiçbirini gözüm görmüyo.sağlıklı olsun da diyorum herşeye razıyım.

kalp atışını gösterdi pıt pıt yanıp sönüyodu heyecandan dinleyelim demedik.artık ayın 15 ine sakladık heyecanımızı.iştahsızlık ve hafif mide bulantıları başladı. şimdiden 3 kilo vermişim.ama hiçbirini gözüm görmüyo.sağlıklı olsun da diyorum herşeye razıyım.
Gözünüz aydın. "Kalp atışını görünce bebeğin %90 sağlıklı olduğunu anlıyoruz " dedi doktorum.

Mide bulantısı bende de var ama ben 1 kilo almışım şimdiden.

Birşey daha soracağım sana. Bende yumurta sayısı hep az oldu. Son denememde 4 yumurta toplandı. Senden kaç yumurta toplandı? Yani acaba hipo hipo'lara özgü bir durum mu bu?

Gözünüz aydın. "Kalp atışını görünce bebeğin %90 sağlıklı olduğunu anlıyoruz " dedi doktorum.

Mide bulantısı bende de var ama ben 1 kilo almışım şimdiden.

Birşey daha soracağım sana. Bende yumurta sayısı hep az oldu. Son denememde 4 yumurta toplandı. Senden kaç yumurta toplandı? Yani acaba hipo hipo'lara özgü bir durum mu bu?

sanırım ilgisi var.çünkü tedavi sırasında en yoğun iğneyi ben vurundum.hergün 4 doz menogon vurundum.diğer arkadaşlar daha az ilaç kullandılar ama daha çok yumurta toplandı ve döllendi.benden de 4 tane kaliteli embriyo elde edebildiler.8 tane toplamışlardı 5 tanesi döllenmişti 4 ü kaliteliydi.

sanırım ilgisi var.çünkü tedavi sırasında en yoğun iğneyi ben vurundum.hergün 4 doz menogon vurundum.diğer arkadaşlar daha az ilaç kullandılar ama daha çok yumurta toplandı ve döllendi.benden de 4 tane kaliteli embriyo elde edebildiler.8 tane toplamışlardı 5 tanesi döllenmişti 4 ü kaliteliydi.
Maaşallah 8 yumurta benimle kıyaslandığında iyiymiş. Bende günde 8 doz menogon vurundum. Hepsini aynı akşam yaptırıyordum. Ultrasonda 5 yumurta görünüyordu ama dediğim gibi sadece 4 tane elde edildi. 3'ü döllendi ve 2'si transfer aşamasına gelebildi. Daha önceki tedavimde ise aynı dozla sadece 2 yumurtam oluşmuştu. Toplanmadı bile.

bonadea ben bu yaz tr deydim mayista adanada yaptirmistim tup bebegi burada normak kadin dogum dr um var bu gibi durumlarda infertelite ( kisirlik ) oyle bi dr a gideceksin oda daha onceden vardi bayagidir gitmedim onada neyse tr deki dr benim yumurta rezervimi biliyordu ilk mayista sadece gonal f kullandim (300mg) ve tek yumurta oldu tedavi iptal edildi tabi ben 1 ay daha kaldim tabi bu durumda bu sefer gonal f le beraber 5 gun femane diye bi hap kullandim ve 6 yumurta elde edildi 1 tane tam kalite embriyoyu transfer yaptilar sonunu biliyosun zaten benim sana bi sorum olacak yumurta rezervi az oldugunda senin kullandigin ilaclar dahami etkili acaba hani eger oyle bi sey varsa burada belki baslarim tedaviye yardimci olursan sevinirim canim kendine iyi bak

bonadea ben bu yaz tr deydim mayista adanada yaptirmistim tup bebegi burada normak kadin dogum dr um var bu gibi durumlarda infertelite ( kisirlik ) oyle bi dr a gideceksin oda daha onceden vardi bayagidir gitmedim onada neyse tr deki dr benim yumurta rezervimi biliyordu ilk mayista sadece gonal f kullandim (300mg) ve tek yumurta oldu tedavi iptal edildi tabi ben 1 ay daha kaldim tabi bu durumda bu sefer gonal f le beraber 5 gun femane diye bi hap kullandim ve 6 yumurta elde edildi 1 tane tam kalite embriyoyu transfer yaptilar sonunu biliyosun zaten benim sana bi sorum olacak yumurta rezervi az oldugunda senin kullandigin ilaclar dahami etkili acaba hani eger oyle bi sey varsa burada belki baslarim tedaviye yardimci olursan sevinirim canim kendine iyi bak
Evet canım, rezervi az olan kadınlarda menogon'un daha etkili olduğu söyleniyor. Ama orada bulabilceğini hiç sanmıyorum. Çünkü Amerikalıların yoğun olduğu bir forumda bahsettiğimde menogonu kimse bilmemişti. Ayrıca dediğim gibi sen bir de DHEA'yı araştır orada. ABD'de IVF çok pahalı değil mi? Ortalama 10.000 $ olduğunu duymuştum. Burada ortalama 3000 $ olduğu düşünülürse bu parayla TR'ye gelir hem aileni görürsün hem tedavini yaptırırsın bence. Gerçi iş durumun vs buna müsait mi bilemiyorum tabi.

asagi tukursen sakal yukari tukursen biyik ben tr de en az 6 7 milyar harcadim bu IVF e bilet paralari falan derken 10 bin $ i buldu zaten burada belki daha fazla tutar diyorum bunlar cunki fatura gondermeyi cok seviyorlar 10 bin derler 20 bin olur hem tecrubelerinide bilmiyorum turk doktorlarina guvenmistim ama baksana menagonu senden duydum bak onlara olan guvenimde sarsildi hic bu problemimin ustunde bile durmadan gonal f kullanmistim kime guvenecegimi sasirdim artik bugune kadar gecirmis oldum uc operasyon kac on bin $ dolar gitti oda ayri bi mesele ama ben bittim bu arada

asagi tukursen sakal yukari tukursen biyik ben tr de en az 6 7 milyar harcadim bu IVF e bilet paralari falan derken 10 bin $ i buldu zaten burada belki daha fazla tutar diyorum bunlar cunki fatura gondermeyi cok seviyorlar 10 bin derler 20 bin olur hem tecrubelerinide bilmiyorum turk doktorlarina guvenmistim ama baksana menagonu senden duydum bak onlara olan guvenimde sarsildi hic bu problemimin ustunde bile durmadan gonal f kullanmistim kime guvenecegimi sasirdim artik bugune kadar gecirmis oldum uc operasyon kac on bin $ dolar gitti oda ayri bi mesele ama ben bittim bu arada
Çok para gerçekten ya. Dilerim bu kez son olur ve bebeğine kavuşursun.

Yumurta rezervi düşük bayanların menegon kullanacak diye bir zorunluluk yok canım,
benim ilk üç denememde menegon ve gonalf kullandık,
dördüncü denemede merional ve femara kullandım,
4. de hamileyim İnşallah,
her denemede vücudun ilaçlara vereceği tepki değişebiliyor,
bence sen ilk denemeyi yaptırdığın dr. a tekrar git veya tr den iyi bir klinik bul,
Bol Şanslara.s.

Evet canım kalp atışlarını duyabildik çok şükür. iyi dileklerin için çok tşkler. Aynı dileklerle...

canım benim tebrikler..kalp atışlarını duyduktan sonra bayağı rahatlıyor insan..tabi tamamen rahatlamak imkansız..inşşşş sağlıcakla bebişlerimizi kucağımıza alırız....

bonadea nasilsin iyimisin bebek geldimi yoksa daha yoldami merak ettim seni canim,optum insaallah hersey iyidir optum seni ALLAHA emanet ol

canım ben beklemedeyim hala.bebeğimin 21 haftalıkken kalbi durdu ve suni sancıyla doğum yaptım.
yeni tedavi için dr 6 ay beklememi söyledi.mayıs sonu 6 ay bitiyor.ve ben hala kararsızım ne zaman başlıycam bilemiyorum.hakkımızda hayırlısı olsun...

insaallah canim hayirlisi olur bende haziranda baslayacagim tekrar bu sefer burda nasipse sende o zaman baslarsin belki beraber anne oluruz insaallah canim hangi dr a gidiyorsun

X