bodrum kattaki gelin evim! resimli

Evin cok guzel maşallah .
Hicte oyle dusunme sana ait olsun kafam rahat olur kirada ordan oraya gezmkten iyidir.
Evin kutu gbi ve esyalarn cok güzel. Cok bayildim evinee
ALLAH mutlu huzurla oturmanizi nasip etsin cnm.

evin çok güsel canm iyiki ev almışssınız kirada gerçekten para boşa gidiyo gibi geliyo salonun yatak odan çok şık huzurla oturun inşallah ilerde para biriktirr daha büyüğüne geçersinz istersenz sz istedkten sonra başkalarnn ne dediği önemsz bak ne güsel kmseyi dnlememş sevgnze sahp çıkmış evnzi kurmuşssnuz

öncelıkle babanızın ellerınden operım ,Böyle şeyler duyunca kendi aılem ve esım aılesı ıle ılgılı tekrar ne kadar anlayıslı aılelere sahıp oldugumu hatırlatınız bana insanın gücü olmaya bilir ama bunu anlatmak bukadar zor olmamalı ne şansılınız kı harıka bır aılenız var evınızde mutlu sağlıkı guzel gunlerde oturun.:nazar:

yazıyı ilk okuduğumda çok etkilendim, babana helal olsun sana azmine sabrına helal olsun diyorum,
evine gerçekten bayıldım, aslında yatak odan küçük ama çok kullanışlı hale getirmişsin, sanırım ikeadan aldığını yazdın benimde aklımda olsun dolap modelini çok beğendim :)
masa üstü lambaların felan herşeyin süper :) nasıl ucuza mal ettiğini kısa özetle anlatmalısın bence :)

herkese çok çok teşekkür ederim:)

epey kafa patlattık bütçemizi zorladık tuğla duvar, asma tavanlar, şömine nasıl yapılır diye, ama değmiş sanıyorum ki:) ve tüm bunalrı inanılmaz uyguna mal ettik:) mekan fiyat vs öğrenmek isteyen varsa seve seve yardımcı olurum.

Öncelikle güle güle oturun çok beğendim açıkçası bizimde elimizde sizinki kadar bir peşinat var şuan bbahçelievler tarafından ev bakıyoruz yeni binalar çok pahalı mecbur eski bi bina alıp içini böyle yaptırıcaz Herşeyi anladımda asma tavanlarıda kendiniz mi yaptınız :KK53::KK53::KK53:
Nasıl yaptınız ne kadara mal oldu bende böyle spot ışıklar istiyorum evimde :44::44:

Her şey çok şık, çok zevkli. Özellikle salon ve yatak odanız harika :) Bunca tersliğe rağmen siz dişinizi tırnağınıza takıp böyle harika bi ev yaratmışsınız. Ne kadar iyi yüreklisiniz, bana şunu almadılar, bunu vermediler, ben 22 gr bilezik istiyodum 10 gr aldılar diye çemkirip çemkirip kendini tüketen yine de yerinde sayan kızlar bunu görsünler de ibret alsınlar!

Allah inşaallah size triblex villalarda oturmayı nasip etsin ilerde :) Bunu tüm kalbimle söylüyorum :) Ömür boyu mutlu, huzurlu olun inşaallah :)

daha önce size burda bazı sıkıntılarımdan bahsetmiştim. nişanlımın ailesinden vs. geldiğimiz son durum tam olarak şuydu:

kayınpederim "3 binliraya yemek odası yatak odası koltuk takımı satan yerler var kız tarafı yatak odası parasını öder biz de kalanı taksite böleriz senın taksitlerine yardım ederiz burda bizim evimizde(2+1 evleri var)ne eşya varsa atarız sizinkilerle yenileriz birlikte yaşarız benden başka da hiçbirşey beklemeyin benim kimseye ev açmaya niyetim yok" dediğinde, biz henüz isteme söz nişan olaylarını planlıyorduk. benim babam ise 30 yıllık emekli ikramiyesini 2 kardeş abimle bana bölüştürmüş, üzerine sizde katın kendi evinizi alın yuvanızı kurun diyen bir adam... benimde birikmişlerimle tam olarak 80 binlira paramız var, ancak sevgilim çok yoğun ve vasıflı çalışmasına rağmen 1000 lira maaşla çalışıyor.. ben ise sözleşmeli çalışan bir öğretmenim.

aylık çok fazla ödeme yapamayız, ancak bu kadar paramız varken kiraya çıkarsak bu para da durduğu yerde değer kaybedecek, kayınvalidemlerden de zerre kadar bir destek olmayacağından, çok ama çok zorlu bir dönem geçirerek gözümü karartıp bir bodrum kat ev aldım.

öyle bir hale gelmiştik ki, sevgilim artık mahçubiyetinden hem bana hem aileme karşı, ezilmiş durumdaydı çok. ve biz ya ayrılacaktık, ya da herşeyi bir kenara atıp elimizdeki şartları zorlayarak imkanlarımız neyse onu kullanacaktık.

neyse lafı uzatmayayım, sıfır, 100 m2, 2+1 bodrum kat bir ev bulduk, ve içimize de çok sindi üstelik, eve baktım, tamam olur burası dedim, 10 dk sonra adama kapora verdim ve kredi işlemlerine başladık.

ve şimdi size, bodrum kat gelin evimin fotoğraflarını göstermek istiyorum:) umarım beğenirsiniz.

bu arada, evim bodrum kat olmasına rağmen bizi şaşkın bırakacak derecede aydınlık bir ev. şöyleki, gündüz tv izlemek istediğimizde perdeleri indirmek zorunda kalıyoruz:)

fotoğrafları da aydınlatmayı gösterebilmek için storları kapatarak çektim.

tek kelimeyle bayıldım harika bir eviniz var :116::116:
sizin bu konunuzu gördüğüme o kadar sevindim ki
neredeyse durumlarımız aynı
inşaALLAH Biz de sevdiceğimle yuvamızı kurarız

Öncelikle güle güle oturun çok beğendim açıkçası bizimde elimizde sizinki kadar bir peşinat var şuan bbahçelievler tarafından ev bakıyoruz yeni binalar çok pahalı mecbur eski bi bina alıp içini böyle yaptırıcaz Herşeyi anladımda asma tavanlarıda kendiniz mi yaptınız :KK53::KK53::KK53:
Nasıl yaptınız ne kadara mal oldu bende böyle spot ışıklar istiyorum evimde :44::44:

:) yok asmatavanı biz yapmadık onunla ilgili bir sürü yerden fiyat aldık ve bir abi bize avize parasına yaptı bunalrı:) 2 günlük boşluğum var o boşluğu değerlendireyim yoksa böyle ufak işler almıyorum dedi. alçı ve zımparasını biz yaptık, elektrik ve tavanı o yaptı.

tuğla duvar için de strafor tuğla dekorasyonu yapan bir yer var. tek bir fabrika yapıyor ve bayiliklere veriyor. onun fabrikasını bulduk, gittik toptan fiyatına aldık. 18 m2 alanı kaplamamıza rağmen yapıştırıcı vs hepsi dahil 550 liraya geldi.

Her şey çok şık, çok zevkli. Özellikle salon ve yatak odanız harika :) Bunca tersliğe rağmen siz dişinizi tırnağınıza takıp böyle harika bi ev yaratmışsınız. Ne kadar iyi yüreklisiniz, bana şunu almadılar, bunu vermediler, ben 22 gr bilezik istiyodum 10 gr aldılar diye çemkirip çemkirip kendini tüketen yine de yerinde sayan kızlar bunu görsünler de ibret alsınlar!

Allah inşaallah size triblex villalarda oturmayı nasip etsin ilerde :) Bunu tüm kalbimle söylüyorum :) Ömür boyu mutlu, huzurlu olun inşaallah :)

ne kadar samimi bir mesaj o öyle...çok teşekkür ederim arkadaşım. bu süreçte canımı çok sıkan şeyler tabiki oldu, çok buruldu içim. gelinliğimin parasını maaşımı çekip ben ödedim insanın ağrına gidiyor inan. ben bu kadar mı değersizim bu kadar mı haketmiyorum diyorsun. etrafında kayınpederi kayınvalidesi gözünün içine bakan gelinleri gördüğünde, bunca zorluğu sırtlanmış olmana rağmen "yavrum bize hiç zorluk çıkartmadan kurdunuz hayatınızı Allah razı olsun" demeleri beklerken, " sen benim yanıma gelin gelme, böyle bodrum kata tıkılırsın hıh beter ol " ifadeleri çok zoruma gidiyor. ama yapacak birşey yok.
bana gösterdiği kadar değer görecek diyorum, annem de bana kızıyor...

inşallah bir gün bu sıkıntılarımızın hepsine değer yaşadığımız mutluluk... çok teşekkür ederim güzel dileklerin için, Allah herkesin gönlüne göre versin...

yazıyı ilk okuduğumda çok etkilendim, babana helal olsun sana azmine sabrına helal olsun diyorum,
evine gerçekten bayıldım, aslında yatak odan küçük ama çok kullanışlı hale getirmişsin, sanırım ikeadan aldığını yazdın benimde aklımda olsun dolap modelini çok beğendim :)
masa üstü lambaların felan herşeyin süper :) nasıl ucuza mal ettiğini kısa özetle anlatmalısın bence :)
teşekkür ederim:)
hemen anlatayım o halde:) öncelikle evde gözüme batan yerleri tespit ettim. koltuğun üzerinde duran merdiven çıkıntısını nasıl kapatabiliriz dedik ve o duvarı tuğla desen kaplamanın kamuflaj sağlayacağını düşündük. gerçek taş çok pahalıya geliyordu, duvar kağıdı ise dokusuz olduğu için ucuz bir görüntüydü, strafor tuğla diye bir malzeme bulduk, fabrikasına gittik, patronuyla görüştük, ve 550 lira gibi bir paraya malzememizi aldık. daha sonra dekopaj testeresi ile gerekli yerleri keserek, iş çıkışlarında 3 4 saat çalışma sonucu 2 akşamda hallettik.

sonra, tavandaki aydınlatma çok yetersizdi, bende bir evin en önemli aksesuarının aydınlatma olduğunu düşünüyorum. asma tavan projeleri çizdim. bir çok yerden fiyat aldıktan sonra tamamen tesadüfen bir usta bulduk ve bize 500 liraya salonun iki asma tavanını da elektrik tesisatı ile birlikte hazırladı. biz de nişanlımla alçı zımpara ve boya işlerini hallettik.

salonda tuğla duvarın yanında simli parlak boya kullandık. 30 m2 salonum için yaklaşık 3 kilo simli boya gitti. tüm evin boya badana masrafı hırdavat masrafı vs bize 500 liraya patladı. ama iyi ki yapmışız, duvarlar inci gibi parlıyor harika oldular.:)

bunun dışında, evi ilk aldığımda koçtaş ta elektrikli şöminelerde indirim vardı. 250 liraya 10 taksitle almıştım nereye koyarım bilmeden, evimin en sevdiğim köşesi oldu:)

mutfak dolaplarımın ankastreye uyarlanması 500 liraya mal oldu. yani 2-2,5 bin kadar evin tadilatına harcadık kısaca. mobilyalarım ise, masam, puf ve sandalyeleri maskodan 1350 TL, koltuğum 2600 TL modesa, tv sehpası, şifonyer,dolap, sehpalar, hasır tekli koltuklar ve dana postu ikeadan 2 bine felan geldi.

tül ve perdelerimi internetten aldım:) salonumun tülleri perdeleri ve storları, yatak odasının tül perde ve storları, mutfağım ve atölye yaptığım diğer odam toplam 700 liraya geldi.

elime para geçtikçe bir eşyamı aldım. ama çok şükür nikah gününe kadar almak istediğim herşeye yetecek para geçti elime.

internet üzerinde çok fazla zaman geçiriyorum, çok fazla araştırma yapıyorum. en uygun nereden ne alınır diye. ihtiyaç duyanlar yazabilirler, seve seve yardımcı olurum.

bodrum kat olmasına rağmen çok muazzam bi evin var canım
allah içinde huzurla yaşamayı nasip etsin
önemli olanda bu zaten huzur ve mutluluk
mutlu ve huzurlu olun:KK34:

:) yok asmatavanı biz yapmadık onunla ilgili bir sürü yerden fiyat aldık ve bir abi bize avize parasına yaptı bunalrı:) 2 günlük boşluğum var o boşluğu değerlendireyim yoksa böyle ufak işler almıyorum dedi. alçı ve zımparasını biz yaptık, elektrik ve tavanı o yaptı.

tuğla duvar için de strafor tuğla dekorasyonu yapan bir yer var. tek bir fabrika yapıyor ve bayiliklere veriyor. onun fabrikasını bulduk, gittik toptan fiyatına aldık. 18 m2 alanı kaplamamıza rağmen yapıştırıcı vs hepsi dahil 550 liraya geldi.

Harika fiyatlar gercekten ben bir oda icin fiyat sormustum 2bin demislerdi asma tavan icin :KK53: Rabbim bu guzel evinize saglik ve huzur versin inşallah Allah nasip ederde uygun bi ev bulursak tadilat konusunda senden yardim almak isterim Tanimadan hayran kaldim azmine gerçekten :KK34:

Son düzenleme:
vallahi çok güzel bir ev güle güle aşk ile oturun inş
salondaki duvarları siz mi yaptınız aldığınzda mı öyle didi
özellikle salona bayıldım hiç bodrum kat gibi değil gayet şık ve güzel
sonuçta ev sizin olacak belli sğre sonra baktınız olmadı biraz birikim ile yüksek bir yere çıkarsınız
içinde siz mutlu olduktan sonra bodrum/yüksek kat fark etmiyor

vallahi çok güzel bir ev güle güle aşk ile oturun inş
salondaki duvarları siz mi yaptınız aldığınzda mı öyle didi
özellikle salona bayıldım hiç bodrum kat gibi değil gayet şık ve güzel
sonuçta ev sizin olacak belli sğre sonra baktınız olmadı biraz birikim ile yüksek bir yere çıkarsınız
içinde siz mutlu olduktan sonra bodrum/yüksek kat fark etmiyor

sağol canım:) biz yaptık tuğla duvarı. strafor tuğla desenli duvar panelleri bulduk, malzemesini aldık, dekopaj testeresi ile kestik biçtik hallettik

müstakbel kaynananın evinde yaptığın güzellikleri gördükten sonra eklemiştim kırmızıgitar ben seni
o yüzden bu harika dekorasyona hiiiiiiç şaşırmadım :)
gerçekten çok değişik bir bakışaçın var,yaratıcısın.
İnsanların "çirkin" gördüğü şeyleri güzel ve şık yapmayı iyi biliyorsun:nazar:
ne diyim,nazar değmesin
mutlu günler geçirin şirin evinizde

Çok güzelmiş... Allah ağız tadıyla oturmanızı nasip etsin. Yeter ki siz mutlu olun önemli olan bu. Hayırlı olsun eviniz size mutluluk getirsin inşallah...

Evine bayildim :) Allahım saglikli mutlu huzurlu oturmanizi nasip etsin

samsung'dan Kadınlar kulübü aracılıgıyla gönderilmiştir.

X