böbrek nakli- arkadaşım annesine böbreğini verdi

Jupiter neptun

Göğü kucaklayıp getirdim sana kokla açılırsın...
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2019
1.445
1.316
36
lütfen konu taşınmasın
kızlar şuan ağlayarak yazıyorum, arkadaşım dün annesine böbreğini verdi, ameliyat uzun sürmüştü, sabah girdi ameliyata saat 3 gibi çıkmış akşam üstü zar zor konuştuk (ben narkozun etkisindendir sanıyordum) sonra akşam tekrar konuşmaya çalıştık konuşuyor ama duraksıyor filan bazı kelimeleri uzatıyor meğerse ameliyatta konuşma yetisini kaybetmiş, çok ağrım var dedi zaten konuşması da öyle sesinden bile belli ne kadar acı çektiği....
çok üzüldüm ya akşamdan beri ne yapabilirim, ona nasıl yardımcı olabilirim, ne söylesem nasıl yapsam hiç bilmiyorum, kardeşim gibidir çok seviyorum, çok güçlü bir kız normalde annesiyle arası çok iyi olmasa bile bu hastalığı öğrendiği anda hiç düşünmeden anneme böbreğimi vericem dedi, 90 doğumlu bekar, zaten evlenmicem bu saatten sonra da zaten evlenemem gibi düşünüyordu
bu durumu yaşayan, bilen var mıdır aranızda, ona nasıl moral verebilirim, nasıl teselli verebilirim

dur hemen neden karalar bağladınız ki

arkadaşım da annesine karaciğer verdi bu süreçte babasını kaybetti

bir süre sonra annesini kaybetti

sonra hamile kaldı ben bu bebeğe kimseler olmadan nasıl bakacağım dedi ama gayet de güzel baktı

hayat devam ediyor

sizin kız da evlenir de anne de olur

büyük bir operasyon geçirmiş o narkozun etkisi akşama vs geçmez ki

Daha 1 gun olmus.Nakil cok zor bir surec.Allah sifa versin.Allah abime de nasip etsin insallah su mubarek gunde dua'm.
Amin, Allah abinize de hayırlısıyla tez vakitte nasip etsin inşallah,
annesinin hastalğını öğrenmesiyle nakil olması arasında 2 hafta filan var yani herşey çok hızlı gelişti hayırlısı böyleymiş ama konuşma yetisi kaybı normal mi geçici mi kalıcı mı hiç bilmiyorum

Yakın akrabamız 15 yıl önce babsından aldı. Şu an ikiside maşallah turp gibiler. Daha yeni bir ameliyattan bahsediyorsunuz, konuşma yetisini kaybetti teşhisini kim koydu? Doktor mu? Arkadaşınız mı? Sizmi?

Böbrek nakli operasyonundan sonra konuşma yetisini kaybettirecek bir komplikasyon oluştuğunu duymadım şimdiye dek.

Bağışçı 1 ay sonra hayatına kaldığı yerden devam eder, çok büyük hayatını etkileyecek sağlık sorunları yaşamaz. Diyet yapmaz normal sağlıklı bir insan olur. Tek böbrekle yaşayan, çalışan, evlenen, çocuk sahibi olan bir sürü insan var. Arkadaşınıza bu bilgiler verilmiştir zaten.

1 gün olmuş henüz, daha 3 gün yoğun bakımda kalacak. Ağır bir operasyon geçirdi vücudun dengeye girmesi uzun sürecek.

paniklemek için çok acele etmişsiniz.şuan sizin yapacağınız bişey yok.vücudun bu duruma alışması lazım.annesinin durumu daha ağırdır muhtemelen.yeni böbrek sıkıntı verebilir.toparlanmaları zaman alabilir.bide niye evlenemiyor o kısmıda anlamadım.tek böbrekli olanalr evlenemiyormu.

iki hafta içinde nasıl hemen karar verilmiş ve hemen nasıl ameliyat edilmiş..çok uzun bi süreç diye biliyorum.böbreklerin uyumu gerekli tahlililer testler falan

ağzına sağlık

iki hafta içinde nasıl hemen karar verilmiş ve hemen nasıl ameliyat edilmiş..çok uzun bi süreç diye biliyorum.böbreklerin uyumu gerekli tahlililer testler falan

Annenin durumu çok ağırsa yaparlar ama çok nadir bir durum. Önce bağışçının sağlık kontrolleri yapılır, uyum durumuna bakılır, uygunsa psikiyatrik testler yapılır yani en az 3-5 ay. Doku testi iki haftadan uzun sürüyordu bildiğim kadarıyla. Ama artık doku uyumuna pek bakmıyorlar.

Kız herşeyi sizle konuşmuş...agrim var demis...konuşma yetisini kaybetmiş mi oluyor bu durumda?? Sezeryanla doğumdan sonra (ikisinde de) nasılsın diyeni boğasim vardi..benim ağrı esigim çok düşüktur ...bence arkadaşınızın hem ağrı eşiği düşük hem bir organını kaybetmenin ruhsal sıkıntısını yaşıyor

çok haklısın çok bizim türk milleti hemen kurar işte.
ben yoğun bakımda kaldım 3 gün doğru dürüst cümle kuramadım çok şükür şimdi konuşuyprum

Bende karaciğer nakli oldum. Ablamdan aldım. Bir hafta sonuçlandı ve ameliyat oldu . Aciliyet durumuna bakılıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…