Blw sorunu

crn_21

Aslan anası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2011
3.232
3.889
36
Kızlar merhaba. Bebeğim 8.5 aylık. 6.ayda ek gıda sürecine başladık. İlk zamanlar her şeyi çok güzel yiyordu şimdi meyve hariç herşeye nazlaniyor. Yemeğin yarısından fazlasını kendi değil etraf yiyor. Aniden kafa çevirmeler,kaşığa vurmalar vs resmen savaşıyoruz ve yese içim yanmayacak. Geçen anlık denk getirdi ve tabağına tekme attı. Yumurta vardı. 5 kere yer sildim kokusu çıksın diye Blw yöntemi ile kendi yesin diye bir kaç kez ona bıraktım. Yiyeceği eline alıyor ama normalde herşeyi ağzına götüren çocuk yemeği ağzına götürmüyor. Elinde ufalıyor sonra elini masaya sürüyor. Bir kez bile ağzına götürmedi. Aslında çok uygulamak istediğim bir yöntemdi. Birşeyleri yanlış mı yapıyorum diye düşünmeden edemiyorum. Tecrübeli annelerin yardımlarına ihtiyacım var. Bu yemek sürecini nasıl daha kolay hale getiririm? Kendi kendine yemesini nasıl sağlarım?

Emiyorsa ek gıda süreci daha zor ilerliyor mama alıyorsa da düzene sokmanız lazım ve gece beslenmesi de ek gıdayı zora sokuyor o yüzden ben 1 yaş sonrası gece beslenmesini kesip ek gıdayı o zaman düzgün almasını beklerim. Öncesi dönemde çoğu bebek böyle davranıyor.

Ben bwl ile başladım ek gıdaya. Heryerin kirlenmesi hariç hiç bir faydası olmadı. Oğlum 2 yaşında, çorba vs yine ben yediriyorum.
Bir de emen bebekler ek gıdaya geçse bile tam anlamıyla yemiyor. Biz memeyi bırakana kadar çok az yedi oğlum. Memeyi bıraktıktan sonra daha iyi yemesi

Teşekkürler cevap için. Emiyor evet mama yok. İlk başta güzel başlamıştık aslında ama şimdi savaşır hale gelmesi sıkıntı oldu. Çok şükür meyveye öyle değil. Doktor balık falan yesin dedi ama yediremedik onları

Bence havaların etkisi var. Çok sıcak biz yeitşkinleirn bile iştahı yok. Günü soğuk soğuk meyveyle geçiştirsek bile oluyor

Bence havaların etkisi var. Çok sıcak biz yeitşkinleirn bile iştahı yok. Günü soğuk soğuk meyveyle geçiştirsek bile oluyor
Hep klimalı ortamda aslında sıcağın etkilediğini söyleyemem onu ama illaki olabilir bir etkisi

Blw fazla sabır istiyor :) yere bunun için örtüler var ondan alıp serebilirsiniz. en kötü bi sofra bezi bile olur.
İlk başlarda eliyle ezmesi ağzına yüzüne masaya vs sürmesi normal zaten tanımaya çalışıyor.
Minimum 3-4 ay bu şekilde batıyor ama sonra alışıyorlar düzgün yemeğe.

Ama şöyle de birşey var her çocuk blw yi istemiyor.
Kızım çok başarılıydı çorbasını bile yaşına gelmeden kendi içebilmişti. Ama oğlum öyle değildi

Evet doktorlar diyor ama 1 yaşa kadar zaten ek gıda alışma süreci ilk başlarda hevesle saldırıyorlar merak ediyorlar sonra yemiyorlar meyve coğu cocuk seviyor yiyor benimde iki bebeğim var ikiside aynı oldu yemediler öyle ucundan kıyısından hep. Gece beslenmesini kesince ikiside ek gıdada düzene girdi doktor demişti zaten kessen iyi olur artık gece doyduğu için yemiyor dedi. Blw de tam anlamıyla kendisi yesin olmadı benimde ama kendisinin yediği şeylerde var yemeği reddetme ihtimali olan şeylerde var onları ben yediriyorum. Suan dağıtacak kadar cok şey koymayın tek tek verin yemiyorsa toplayın yarım saat sonrasında.

Bizimki biz yedirirken bile yerleri ve etrafı felaket batırıyor. Sırf o yüzden kahvaltı yedirmeyi hiç sevmiyorum mesela en çok uğraştıran o bizimki sadece iki parmak arası ufalıyor ne versek, sonra da eli battı diye midir nedir elini masaya sürüyor o kadar normalde böcek görse saniyesine ağzına götürür o derece bir ağıza götürme merakı var bizimkide istemeyenler kategorisinde olabilir

Evet bence de blw ona göre değil gibi bi kaç hafta daha deneyin sonra net karar verirsinz

İlk defa yiyecekse bende ona bırakmıyorum ama bizden de pek yemiyor. Sevdiği bişey sanıyor 1 lokma alıyor sonra ağız kilit hayırlısı bakalım sabırla devam

1 yaşa kadar ek gıda dönemi yeme ve doyma dönemi değildir, gıdaları tutması dokularını anlaması bile kardır, ha yese müko olur orası ayrı.. onun doyma aracı hala meme, bunu unutmayın.

Benimki 11 aylik ve ayni sorun bizdede var yemek yediremiyorum eline ancak ekmek poğaça bazen meyve falan verirsem onu yiyor kendisi geri kalanozellikle yumusak ne varsa sıkıp ezip atıyor

Bizimkide emiyor yiyecek ne versek 2 -3kasik zor yiyor gece beslenmesini nasil kestiniz bizimki imkansiz uyumuyor emmeden

Bizimkide emiyor yiyecek ne versek 2 -3kasik zor yiyor gece beslenmesini nasil kestiniz bizimki imkansiz uyumuyor emmeden
Düzenli emen her bebek için imkansız gözüken bi durum ama zorda olsa kesiliyor ben 1 bucuk saatte bir emziriyordum. Büyüdükçe kesmek dahada zorlaşıyor eğer gelişiminde bir sorunu yoksa bence yaşında kesin hayatı düzene giriyor uykusu yemesi vs.
Önce gündüz yada gece farketmeden uyutmadan yarım saat önce uyuyacağı oda dışında bir yerde emzirin sonra yarım saat oyalansın uykuya başka bir destekle geçirin uyutun ben kendim uzanıp bebeğimide yüz üstü göğsüme yatırıp sırtını pışpışlıyorum. Gece uykusuna geçti 9 da uyudu diyelim 11 de kalktı benimkiler 2 saat sonra en geç kalkardı ozaman emzirmiceksiniz bir sekilde geri uyutcaksınız ama gezdirerek uyutmayın ona alışmasın cok ağlıyorlar ilk günler direniyorlar falan ama bu kaç aylık olursa olsun böyle oluyor. Sonra uyudu ve 2 saat dolmadan bir daha uyanırsa bir daha emzirmeden geri uyutun 2 saat sonra uyanırsa emzirip uyutun. Böylelikle emme aralığı 4 saate cıkmış olcak sonraki uyanmada emzirmeyip bir sonrakinde emzirin 4 saat aralık koyun sonra bu 6 saat sonra 8 aralık olarak ilerlicek. Zamana yayarak bu sekilde kesin ben 10. Aydan sonra başladım bende zorlandım eşim banada cok laf yaptı böyle olur mu falan diye ama böyle oluyor. Kesmenin faydasını görünce gerçekten açlıktan kalkmıyormuş dedi. Cok direttiğinde su teklif edin.

Benimkide 11 aylik oldu ve yemegi birakip emmek icin geliyor sutte doyurmaya yetmiyor surekli emmek istiyor yavaş yavas alıştırsam iyi olacak tesekkurler deneyelim bakalim

Ben yatmadan farklı odada emzirmeyi bayadir yapıyorum. İlk uykusu 3 saat civarı sürüyor yatınca ama sonrakiler çok kötü. 2 saati görürsek öpüp başıma koyuyorum. Meme için kalkıyor bence sürekli ama aç olduğundan değil. 2 dk emip hemen dalıyor. Benimde uğraşmam lazım her seferinde emmesin diye ama uykusuzluğa yeniliyorum biraz kolaya kaciyorum

Benimkide 11 aylik oldu ve yemegi birakip emmek icin geliyor sutte doyurmaya yetmiyor surekli emmek istiyor yavaş yavas alıştırsam iyi olacak tesekkurler deneyelim bakalim
Allah kolaylık versin
Evet önce senin hazır olman lazım yoksa çocuğu vermicem diye ağlatıp ağlatıp sonunda verirsen o daha üzücü bir durum boşuna ağlamış oluyor. Diğer türlü amaca ulaşıyor inşallah halledersiniz bende sonunda hastalık vs yoksa dinlendiğimi anladım hatta suanda 2 azı patlayacak son evrelerde emerken ki gibi zor geçmiyor süreç.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…