Bizim evin halleri, benim hallerim, bi hallerdeyiz

bu hikaye bana cok tanıdık geldi farklı pozisyonu biz =)
oglum yüzünden birbirimize gireriz resmen..
o cok rahat agır ben öyle değilim söylediğim şeyleri asla tek seferde anlamaz vs vs..
benim oglum 18 aylık gece yarm saate bir kalkar üstüne birde çalışıyorum 41 kiloya düştüm ev iş cocuk eş en kötüsü uykusuzluk tüketti beni ,
anlaşma yaptık gece nöbetleşe bakıyoruz 4 saat uyusam yetiyor bana..
gözünüzü korkutmak istemem ama büyüdükce daha cok zorlaşıyor herşey.. hele birde 2 yaş sendromu size bir didişmemizi örnek vereyim , pazar günü avm gittik oglum birşeye sinirlendi anlamadım cıglık cıglıga aglamaya başladı bagırdı sonra kendini yere attı .. eşim cok sinirlendi kızdı bagırdı yapma diye.. ' halbu ki ben onu uyardm bak bu aylarda normal böyle yaparsan daha cok hırcınlaşır sen bagırınca susuyor mu ? hayır o zaman neden yapıyorsun bagırma kızma dedim..
dayanamıyorum dışarda böyle yapmasına vs dedi.. en ufak örnek size kaç kere dedim bak agladıgı ve kendin iyere attıgı zaman tepki gösterme tut kendini.. nerde olursak olalım nasılsa susacak ben ilgilisini dagıtırım anlamıyor..
kaç kere dedim şunu şöyle yap bunu böyle yap yok anlamıyor 10 sefer diyeceksin de öyle..
neyse gecen ogluma lcw dan birşeylere bakacaktm eşime dedim
ben birşeyler bakacam sen oyala cocugu ... aglamasın aglayınca geriliyorum hiç birşey bakamıyorum..
15 dakika sonra oof puf... durmuyo yapma oglum sana yapma demiyorum mu oglum magazaları dagıtıyor
hadi daha bitmedimi işin..
halbu ki götürse cocugu oyalasa kandırsa hiç birşey yok..
oglumuzla iligili herşeyi ben düşünüyorum ben planlıyorum o gayet rahat .. kavgalarmızn cogu cocuk yüzünden oluyor yalnız değilsin.. aklıma gelen örnekler bunlar su an daha birsürü örnek var saymakla bitmez..
birdaha geldi aklıma dur dur
gecen oglum uyumadı ben uykusuzum bittim artk
dayanamadm yat oglum artık diye bağırdım.. yok yatmıyor..
sacımı başımı yoldum yüzümü tırmakladım eşim bir geldi sen napıyorsun herkes seni diniliyor delimisin niye kendine zarar veriyorsun dedi cık dışarı diye kovaladım oda bana içinden birsürü saydı
ben oglumu uyutuyorm yarım saat sonra uyanıyor düşün eşimle muhabbet bile edemiyoruz duşa zor giriyorum ya.

Biraz ağır olacak ama...
Ben gerizekalı bir adamla evlenmedim, neden aynı şeyi 40 kez söylemem gerekiyor?
Benim de sabrımın sınandığı noktadır bu.

Anlıyorum demek istediğinizi çünkü ben de bunun bir farklı şekliyle konuştum eşimle. "Ya sen aptal biri değilsin, niye bir kerede anlaşılmıyor dediğim? İnadına mı yapıyorsun, sinirimi hususi bozmaya çalışan bi sosyopat filan olduğunu düşünecegim artık" gibisinden.

Adamın ayrı rahat bi huyu var, hani bilgidimi okurum, o söylesin tarzında. Biraz da gelişi güzel bi adam. Ya kasmiyor adam zerre kendini sıkmıyor, değişmiyor öyle yani. Onun gibi bi şey. Ben bazen kendimi söyleyip kendim dinliyorum hatta cevap bile gelmiyor, başka yere dalmış oluyor duymuyor, "Ne zaman dedin ki?" diyor. Sinir harbi işte.

Bazen hepimiz darlanıyoruz şehir hayatında , şimdiki şartlarda darlanmamak elbet mümkün değil Allah başka dert vermesin

Aminn.

Birbirinize ayrı ayrı vakit ayırıp stresinizi atın.O cocuga bakarken siz bi kahve icin aiz bakarken o arkadaşlarıyla maç izlesin falan filan.Bi de aklınıza eşinize nedensizce yüklendiğiniz gelince özür dileyin gecistirmeyin.Çünkü o ufak ufak şeyler dağ oluyo insanın içinde sonra.Adamcağız sessiz sakindi icinden nasıl canavar çıkarttım dememeniz icin diyorum bunu.Kolaylıklar dilerim

Aynen, "Oğlan baya uslu durmuş bugün anlaşılan" der nadiren yüzümde güller açınca bi sevinçli zıplayarak kapıda karşılama zamanı. Diğer türlü zaten tencere, ocak, masa vb. her şeye bi için için sövme hali gibi bir hal, bi isyan. Doğru diyorsun ne diyeyim.

Geçecek diye diye zaten :)
Kendimden geçiyorum, geçiyoruz anneler olarak sanırım.

Birşey diyimmi anlattığınız şeyler resmen eşimi ifade ediyor.
Merak etmeyin çok doğal şeyler yaşıyorsunuz.
Ben Rabbime hep dua ederim eşim çok fazla katlanıyor bana fazla idareci.
Sakin,durgun,idare eden ben ise tam patlayacak bomba.
Sesimi yükseltirim afedersiniz salakça öfke patlaması yaşarım sonrada çocuklar uyuduktan sonra AŞKIMMMM diye gözlerim dolar sarılırım çünkü gerçekten elimde olmadan onuda kırmış oluyorum gibi uzar gider .....

cocuk anneyi cok yıpratıyor gercekten tüm dengeyi bozuyor evlilğin herşeyini bozuyor ama
çok sükür rabbim onlarn yokluklarını göstermesin bazen cok bunalıyorum daralıyorum caresiz kalıyorum bende ama gececek
eşimle söyle oturup bir çay içmeyeli 18 ay olmuş dile kolay..

anlatımınız ne kadar güzel yahu,kitap gibi aktı gitti :)

ama korkmadım değil,ilerde sevgilimle evlensem sonuç böyle olur sanırım. her şeye karışan bir yassy,susan ve alttan alan bir sevgili kişisi...

konu hakkında fikrim yok sadece çok şekersiniz demeye geldim.

en azından eısnızle ıs bolumunuz var sıze ev ve cocuk bakımı konusunda yardımcı benımkınde o da yok ıkı oynar bırakır ve butun cocuklar o aylarda ınatcı meraklı zman zaman da huysuz olabılıyorlar bıraz daha buyusun sız o zaman gorun asıl curcunayı , bence sızı asıl sıkıntıya sokan tum gun evde cocukla hasır nesır olmanız bıraz daha buyuyunce onu krese versenız sızde ıs hayatına gerı mı donsenız ne dersınız? ben ıste kafamı dınlıyorum, arada basbasa zaman gecırmek guzel oluyor ama sureklı evde olup cocuk bakmak benlık bırsey degıl... zaten calısmakta hem zevk hem mecburıyet su an ıcın...
bence halınıze sukredın .

Sorma sorma dün işten geldi dizimiz var mı dedi bugün yok dedim.
Ozaman netten film izleyelim dedi bende tamam sen ayarla bende 1 .sınıfa giden oğlumuzun dersleri ile ilgileneyim dedim.21:30 falan oldu.oNLARI YATAĞA KOYDUK tam oturdum.1.BARDAK çayda güm oturduğum yerde çay bardağı ile uyumuşum Sabah kalktığımda kendime kızıp işe giderken kendimi yiyorum ya .
Allah yokluklarını göstermesin inşallah ,o rahat günler gelecek inşallah

Evde otursam sizden beter hale gelirdim heralde. KendiniZi rahatlatacak bişeyler bulmanız gerekiyor. Haftada 1 gün en azından kendinize ayırın. Aileler varsa onlardan destek alın. Haftaiçi çalışıyorum,gün içindeki özlemle eve koşup tüm olumsuzlukları görmezden gelebiliyorum. Haftasonu akşama kadar ailecek vakit geçirip,akşam anneanne yada babaanneye bırakıyoruz kızı sonra bize bi özgürlük falan filan :) böyle olmasa kafatı yerdim..

Verdiğim örnekler kontrolcu duruyor evet, var gerçi böyle bir yönüm haklısınız, hatta zaman-oncelikli işler takıntım da var, o da eşimin iş içinde iş çıkarması halinin bir yansıması gibi arttı bende.

Hemen parlamam ama cidden, uyarırim ve bunun cevabını "Tamam dikkat edeceğim" olarak alırım. Sonra yine aynı olur, uyarırim biraz sitemvari ve ilk uyarıyı hatırlatan bir uyarı gibi, sonra bur savunma ile sonuçta "Tamam bi daha olmayacak" lafını duyarım. Sonra sinirlenmeye başlarım işte kat kat artarak.

Zaten huy farkımız var hani öyle kabul ediyorum ama çocuk ile bir araya gelince bazı şeyler olmuyor. Mesela geçen cam tartı çocuğun ayağının dibinde parçalandı. O cam tartinin çocuğun elinde işi ne. Dedim ki "O tartıyı oraya koyma, dalgınlığına denk gelir, çocuk alır". İki kere yerini değiştirdim o tartinin, unutmuş tartilip aynı yere koymuş. Çocuğa az göz kulak ol dediğimde oturduğu yerden "Babam gel buraya" diye çağırır, totosunu kaldırmaz kolay kolay. Neyse o tartı kırılmış bana dediği "Giden tartı olsun, çocuğa bi şey olmadı, ne kızıyorsun".. İşte uyarınca, adama da kiziliyor. Ancak tabi hep böyle değil. Bazen birikiyor toptan kesiliyor cezası gibi de oluyor, bazen durduk yere satasiyor gibi de oluyorum. Öyle karışık bi şey.

ben bu cumleden bir inatlasma sezdim cocugunla. Arkadaslarim da yapiyor bunu. Benim dedigim oldu, onun dedigi oldu durumu goruluyor.

Her zaman olmuyor bu. Bazen inada biniyor tabi hayır dediğim cignensin istemiyorum, bi otorite, disiplin, düzen hali olsun istiyorum. Ancak dediğim gibi 15 aylık bi çocuğa bir noktaya kadar ısrarcı olunuyor ki onun da belli bir karakteri var, ona da uyuyorum. Çoğu kez "Tamam istediğin olsun" diyorum, ya da zaten onun isteğine bırakıyorum. Ama dünkü uyku hali ayrı bir haldi.

Eşiniz aynı benim eşim vurdum duymaz sabırlı herşeyi oluruna bırakan.bende sizin gibiydim uyku saatinde uyuycak çocuklar.yemek zamanında yemekleri yiyecekler diye diye hem istedigim gibi olmadı hem olan bana oldu.dolup dolup sinir patlamaları.baktım olmuyor bende eşim gibi oldum.uyumuyosa zorlandim yemiyosa zorlamdm.aglayinca üstüne dusmedim rahat oldum.sonra baktinmi çocuklar benim istediğim gibi olmaya başladılar çünkü çocuklar gozlerimizdeki tedirginliği bile anliyolar.

:/
İşte bazen abartıyorum, sinir halinin önünü alamayıp. Orada hakkına giriyorum adamın. Dün arabada yani o kadar benim üzerime gelinse durduk yere, arabadan indirir sokak ortasında bırakır basar giderdim sanırım. İnşallah artık arkadaşların dediği gibi düzenli kendime vakit ayırma halini oturtmam lazım.

Gel sen ne cektigimi bir de bana sor

Nerde nasıl yaşarım gel de bana sor :/ oyh...

Bizim ev de aşağı yukarı anlattığınız gibi. Bunlara ilaveten 13 yaşında ergen bir kızım var. Bir de eşim şamar oğlanlığını sık bırakır oldu daha sık sesi yükseliyor bu aralar. Yalnız değilsiniz yani bence aşağı yukarı her evde yaşanan şeyler bunlar. Bir de ben çalışıyorum sabah evden bir çıkışımız var evlere şenlik. Bir gün ufaklık altına kaçırıyor öbür gün büyük olanın midesi bulanıyor evin ortasına istifra etmeler filan. Her sabah elim ayağıma dolaşıyor eşimse gayet rahat çocukların gönlünü yapmakla meşgul. Eşim fazla sakin ben fazla telaşlı .Bir de eşlere sormak lazım ben bile kızıyorum bazen kendime.

Ben ister istemez taviz vermek durumunda kalıyorum, bizim kolik dönemle birlikte zaten illa bi şeylerin ucu kaçtı. Güçle yeme-uyku saati oluşturdum ve hatta annemden yardım da aldım. Düzenli gitse bi 2 hafta, 3.ye zaten bi bozar eziyetin dozunu arttırır. Çocuk diyorum işte de, bazen sinir halim beni aşıyor. İkinci çocuk, iyi cesaret diyor tebrik ediyorum sizi, vallahi ben yapamam gibime geliyor. Gördük yani bizden olan böyle bi şey tamam yeter diyorum :)

Esimle şakayla atışma hallerini geçtik biz, yani 15 ayda güzel iletişimden, benim tersleme haline doğru bir şeye dönüştü. Adam da "Sabır" diye susuyor galiba.
Bi de bayadir bi koyverip ağlayamadım, ondan da birikiyor gibi.

Düşünüyorum öyle... Bi haller karman çorman.

Bu sabah güne gayet sakin başlamıştım
Kızımı okula yollamak için kalkana kadar
Anneeee benim pedim yok okula gidemem
Eee napcaz bi tane temiz var onla git işte zaten son günün
Yooook yedeksiz gitmem
Vakit dar bende aylardır regl olmuyorum bende de yok
Servisle gitmeyeyim, sen beni arabayla götür geçerken marketten alalım
Okulun orası ana baba günü park yeri yok kapıda okul müdürü yakalıyor zaten neden geç kaldınız noldu vs...
Sabahın köründe koştur koştur markete gittim aldım geldim ki zaten geçen hafta 40 lı paket almıştım
Aldım geldim ne bir diş fırçalanmış ne su kabı doldurulmuş imdaat diye bağırasım geldi vakit az olup biyere yetişmek beni diğer insanlara göre x5 kat strese sokar
Karnımdaki desen kıpır kıpır o arada
Neyse yolladım hallettim
Eee ben nasıl sakinleşcem şimdi
Niye bu kadar sinirlendim
Boşuna stres mi oldum ama o da akşamdan söyleseydi gibi kendi kendine konuşma seansına başladım
Biraz burda takıldım biraz eşimle konuştum geçti gitti
Amaa tekrarlancak tabiki
Benzeri aynısı bi değişiği ...

Tam nickini görüp şarap eşliğinde okurum konusunu derken, içeriği görüp rakıya döndüm :)

Bir çok arkadaşa geldiği gibi bana da çok tanıdık geldi anlattıkların...

Zaten zor ve detaycı biriydim, çocuk olduktan sonra hepten sıyırdım...

Bence sizde cocugunuza karsi otorite problemi var .Cocuklar yonetebilecekleri insani çok guzel biliyorlar .Çamasir makinesine esinizin hayir demesi doğru .Bir psikologa gidin .Günde birkac saatlik bakıcıya verin .

Alıntı yapmadan geçemedim. Ben o bahsettiğiniz krediyi tükettim sanırım. Annem ve kardeşim bile fark etmiş .Eşimin eskiden ne kadar sakin ve şu anda ne kadar sinirli bir adam olduğundan bahsediyorlar. Ben yine de huyumdan vazgeçemiyorum evdeki düzen şaştı mı benim de sinir sistemin şaşıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…