bitkisel sabunlar???

benim cildim kuru. bendeki yeşil renkli. bitince alırım artık beazından. sizinde kuru sanırım. ama liomn nasıl sürüyorsunuz ki o çok kurutuyor daha fazla
karbonat uygulayınca cıldın cok esnek oluyor sakız gıbı :) hazır gozenek acılmısken bıraz yansada 2 dk surup yıkıyorum hemen oyle bekletmıyorum yoksa tahrıs olur
bıde benım cıldım cok kuruydu kasınır kızarırdı salatalık ve elma ve gul suyu sure sure dogal bı nem kazandı
2 haftada bı banyoda yuzume kese yapınca hıc kabuklanma kuruma hıc bısey olmuyor artık
cıldıme gunluk nemlendırıcımıde yaslılık kırısıklıgı geç olsun dıye uyguluyorum

esasında gunde 3 lıtre su ıcıp sabahları ac karnına 2 kayısı yıyınce tonıge bıle gerek kalmıyor cılt nemlenıyor

malesef bebek bezlerınde su en saglıklısı dıyebılecegım veya alternatıf yok
ucuz bırsey olsa amerıkan bezını kullan at dıcem :)
ha bu arada kadın pedlerıde aynı sekılde
su sıvı saklayan renklı bloklar varya onlar kanamayı cogaltıyor :)
daha fazla ped degıstırıyorsun dolayısıyla daha cok almıs oluyorsun pedı
ben bımdekı ucuz pedlerden alıyordum kalın pamuk gıbı olan
pamuklada desteklıyordum
her saat bası degısıtırınce en saglıklısı oluyor

yıkanabilir olanlar var, çocuğun büyük tuvaleti düzene girdikten sonra bence kullanılabilir. ama yine de kışın işe yarar mı bilemem, sürekli yıka kurusun.

bu sebeplerle oğlumu 1 yaşından itibaren tuvalete götürdüm, az da olsa gün içinde bezsiz dolaştırdım. Öğle uykusuna bezsiz yatırdım.
2 yaşında da bezi attım.

Benimde aklıma erken tuvalet eğitimi geldi
Bizimki daha 10 aylık
Az daha büyüsün kuzu, denerim

her yorumunda soru dağarcığım gelişiyor

bende kese yapıyorum duşta.çok iyi oluyor.. karbanot ve suyu karıştırmamız yeterlimi. bir iki damlada limon

cıldıme gunluk nemlendırıcımıde yaslılık kırısıklıgı geç olsun dıye uyguluyorum
bu cümleyi anlayamadım

peki peki keseyi nasıl yapıyorsun şöyle ki çok sıcak olması gerekiyor mu banyonun ve cildin iyice yumuşanası?
yoksa hemen yapıyor musun?

bi de pirinç unu kullanan var mı cildine?

banyodan sonra tam cıkarken cıldımı dırek karbonatla nazıkce ovalıyorum hıc suyla karıstırmadan
burun kenarlarıma ceneme yanaklarıma alnıma cok nazıkce bastırmadan ve asla sıvılce olmıcak
yıkıyorum
cıktıktan sonra hazırda bekleyen lımonu suruyorum
surer surmez 1 dk sonra yıkamıs oluyorum sonra gul suyumu surup vucudumu nemlendırıp cıkıyorum :)

o yaslılık kırısıklıgı su
30 yasından sonra cok ınce cızgılerın yerı olusur cılt alt tabaka ıcten ıcten kurur kırısmaya zemın hazırlar
onu gecıktırmek ıcın gunluk nemlendırıcı uyguluyorum kurudugundan degıl yanı

eger hergun 1 kase yogurt yer 3 lıtre su ıcer 1 avuc badem fındık kayısı yersen nemlendırıcıye gerek kalmıyor :)
yuzume masaj yaparak goz altlarıma parmak uclarımla mınık mınık vururak gece yatarken krem suruyorum kı kan aşısı hızlansın kırısıklıklar gecıksın goz altı morlukları ve kaz ayakları olmasın dıye :)

teşekkür ederim. fotosunu çektim yaztıklarının :)
günlük nemlendirici söylermisin. çok soru sordum da . hakkını helal et

peki peki keseyi nasıl yapıyorsun şöyle ki çok sıcak olması gerekiyor mu banyonun ve cildin iyice yumuşanası?
yoksa hemen yapıyor musun?

bi de pirinç unu kullanan var mı cildine?
pirinc unu cılt lekelerıne ıyı gelır cıldı yumusatır besler guzel bıseydır
maske yapıp uygulayabılırsın

keseyide liflenmeden önce yapıyorum

pudra vs kullanmıyorum. ama göz altı kapatıcısı kullanıyorum. mosmor çünkü.. ne kullansam

teşekkür ederim. fotosunu çektim yaztıklarının :)
günlük nemlendirici söylermisin. çok soru sordum da . hakkını helal et
helal olsun ne demek :)

bepantol krem su bazlı olan cok az kullanıyorum nemlı cıldıme

vucut kremım excipial lipo

topuk ve dizlerıme bebe yagı

her cılt tıpıne uygun eczane urunu :) fıyatları uygun

helal olsun ne demek :)

bepantol krem su bazlı olan cok az kullanıyorum nemlı cıldıme

tamam yazmıştın bunları. teşekkür ederim. çok sağol.
rahat doğumlar diliyorum. kazasız belasız inşallah

pudra vs kullanmıyorum. ama göz altı kapatıcısı kullanıyorum. mosmor çünkü.. ne kullansam
goz altına hergun parmak uclarına mınık mınık darbelerle masaj yapıp goz altı kremı kullanırsan daha ıyı olur
goz altı ıcın krem ve kapatıcı hakkında kesın bılgım yok malesef

ya sen bu yaşlılık önleyici olarak hangi nemlendiriciyi kullanıyorsun? hangisi iyi?

ya sen bu yaşlılık önleyici olarak hangi nemlendiriciyi kullanıyorsun? hangisi iyi?
bepantol krem su bazlı olan cok az kullanıyorum nemlı cıldıme yuzume

bepantol krem su bazlı olan cok az kullanıyorum nemlı cıldıme yuzume

exipial su bazlıyı bi ara yüzüme bile kullanıyodum ama vvıcık vıcık oldu. ellerime kullanıyorum artık. bepantol su bazlıyı denicem en kısa zamanda. açıkçası ucuz ya da pahalı ürünlerin hepsi aynı geliyo bana. hepsi aşırı kimyasallı. daha önce almıştım pahalı bi ürün ama ucuzlardan pek bi farkı yoktu. bilmiyorum doğru mu düşünüyorum. sağol :)

Tam babamlık konu bu ya küçüklükten beri hep doğal yetiştirmeye çalıştı bizi şu şehir yerinde. Sabun meraklısıdır oda çocukken hep sabunla yıkandık banyomuzda bir tek sabun olurdu ama evlendik şampuanlar duş jelleri nemlendiricisidir bilmem ne çeşit çeşit bazen babam görür kızar bana bi ton laf söyler haklıda ama cezbedici oluyor napiim :) tavuk yedirmiyor tavuk yemiyoruz mesela evde sanayi işi olduğu için almıyoruz çok kızıyor babam yoğurt ev yapımı olcak ekşicek der sirke zaten deterjan yerine hayatımın merkezinde olan bir şey ama şu sabuna burdaki yorumlardan sonra tekrar dönüş yapıyorum an itibariyle :) ha bide şu bebek sabunları var ya onlar için bişey dicek olan yok mu kullanmalı mıyız?

gercek saf sabun bulursanız bebekler ıcın uretılmıs sabun kullanmanıza gerek kalmaz hepınız saf sabun kullanabılırsınız
yok sabun bulmanız zorsa dırek bebe urunu kullanın aılecek :)

Ayranım ekşi diyosun yani..
ıh :) benım babamın sabunu ödül aldı iflas etmeden önce
artık fabrıka yok sadece sipariş uzerıne calısıyor :) oyuzden yemeklık zeytınyagı veya defne yagıyla sabun yapıyor
bız kullanmayacagımız urunu ınsanlara kullandırmayız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…