bitkisel sabunlar???

:KK70:
tabı canım hepsınde kımyasal var bıtkısel sabun dıye bırsey yok
evde sabunumuz bıttımı tencerede yapıyoruz :KK70:
kostık tuz yag olur sabun ıcınde oranlarınca
ama pıyasadakı sabunlar kirli yagdan veya don yagı derız hayvanın iç yagından yapılır
onu bastırmak ıcın esans konulur
veya sabun cipslerı vardır ondan yapılır

sampuanda hıc kullanmıyoruz bız
bıtek dalın kullanılabılır kostık oranı en az o

sabun ve sampuan alırken ıcerıgıne bakın hangısının ıcerıgı yazısı en az ıse onu alın :)
Kanım sondu kızzzz :confused:

Ben eczaneden alıyorum bitkisel şampuan ama yine de güvenmiyorum :/

28 yıllık sabun kokulu yasantımda en sanslı donemım babamın kakao ve vanılyalı yaptıgı sabundu
tek temız ve guzel kokulu anım odur
sabunculuk okadar pis bı ıs kı
o koku o yag ıyyy
:KK70:
annem estetısyen babam sabuncu
nasıl bı banyoda büyüdügümü sen dusun :KK70:
yaaaaa var yaaaa tam benlikmiş seninkiler :)

N nscckts ben de aynı soruyu merak ediyorum.
bir de Antepten sabun tedarik edemeyenler için marka önerin olacak mı?

otacı mesela, içeriğine bakmadım da, diğer sabunlar gibi kurutmadığı için tercih etmiştim. Hiç kullandın mı?

hangı marka alırsanız alın rengı bulanık kotu kokulu ucuz olan sabun gercektır
zeytınyaglı sabun yeşil olmaz
otacınınkı dıgerlerıne gore bı nebze daha ıyı dıye bılıyorum kullanmadım ama oyle duydum

saçlarım boyalı değil ama yağlıya dönük. demek ki saçın alışmasıyla alakalı amcam da hep kullanır sabun. bir kere babam denemişti kepeklendi saçalrı. alıştırmak lazım demek ki. peki sabun saçı kaliteli yapıyor mu. yaani kepek, parlaklıkaçısından nasıl saçların

sabununda cesıtlerı var mesela soguk yapım sabun var genelde defne yaglı sabun soguk yapılır o pek kepek yapmaz
bıde kazanda kaynatılarak yapılan sıcak sıstem vardır oda zeytınyaglı ılk etapda cok kepeklendırır alıstıkca duzelır ınanılmaz bı nem kazandırmaya baslar
eger kullandıgın sabun cıldını kasındırıyor kurutuyorsa kostiği cok fazladır o sabundan kacınmalısın
sabun sacın dokulmesını durdurur en saglıklı urundur hıc bı sakıncası yoktur en kotu sabun en ıyı sampuandan daha ıyıdır
profıl resmımde gordugun sac benım kendımı bıldım bılelı parlar yumusaktır ama dogdugumdan berı sabundan baska bırsey kullanmadım ben...

Daha almaıdm ama bi ara bayağı meşgul etti aklımı bu konu
Hani elimizi sallasak kimyasal ve zararları ya
Ordan girdim burdan çıktım okuya okuya evde sabun yapımına bile karar vermişliğim oldu ( Buğday şırasına da göz atıverdim )
Kızımın ağlamasıyla ayıldım ki ne ara sabun yapacaksın Çökkürge kandırma kendini dedim
Aktarlarda gördüğüm yeşil sabun aklıma gelmişti, rendele kullan yapanlarda varmış hani nette okumuştum
Ama o bile doğal değil diyosun
Millet olarak ayvayı yediğimizin resmidir, biz hasta olmayalım da kimler olsun bu şartlarda

Şampuan olarak ta bize olanlar oldu bari kızıma Otacı alayım dedim, tırım tırım aradım bi ara her yerde satılmıyor meret
Sonra unutmuşum şimdi hatırladım konu ile beraber ( Bir ara alayım şu Otacı'yı )
Uni baby ve dalini dayadık çocuğa da, ne kadar iyidir bilmem.

eger gercek sabun bulamıyorsan aılecek dalın kullanın
bebek sampuanları sampuanlar ıcınde en ıyısı olanı
sabun ve sampuan alırken arkasına bakın hangısının ıcerıgı en az ise onu alın :)
dalın hassas cıltler ıcın oldugundan kostik kullanılmaz gliserın konuluyor ondan oyle yumos yumos

Kanım sondu kızzzz :confused:

Ben eczaneden alıyorum bitkisel şampuan ama yine de güvenmiyorum :/

eczaneden aldıgın bıtkısel sampuana guven
onlar palmiye yagından yapılıyor
veya hayvan yagından
sonucta onlarda dogal yag
kirli pis yag kullanılmıyor onlarda
kullanılsa gereklı testlerde ortaya cıkıyor oda eczanede satılamaz :)

sabun ve sampuan alırken arkasına bakın hangısının ıcerıgı en az ise onu alın :)
dalın hassas cıltler ıcın oldugundan kostik kullanılmaz gliserın konuluyor ondan oyle yumos yumos

Eşimle kızıma uyar da benim saçları paklar mı dalin uzun diye karışır filan
Saçlarım kısayken zaten kokusunu çok sevdiğimden dalin kullanırdım lise de filan
Ama kısa saçla daha çocuksu olduğumdan uzun kullanıyorum artık, bi deneyeyim bakalım

Iykk
Kalma kızartma yağını lavaboya bile dökmeyin diyolar
Biz yıllardır saçlarımıza sürmüşüz yani öyle mi :KK57:

hangı marka alırsanız alın rengı bulanık kotu kokulu ucuz olan sabun gercektır
zeytınyaglı sabun yeşil olmaz
otacınınkı dıgerlerıne gore bı nebze daha ıyı dıye bılıyorum kullanmadım ama oyle duydum

sabununda cesıtlerı var mesela soguk yapım sabun var genelde defne yaglı sabun soguk yapılır o pek kepek yapmaz
bıde kazanda kaynatılarak yapılan sıcak sıstem vardır oda zeytınyaglı ılk etapda cok kepeklendırır alıstıkca duzelır ınanılmaz bı nem kazandırmaya baslar
eger kullandıgın sabun cıldını kasındırıyor kurutuyorsa kostiği cok fazladır o sabundan kacınmalısın
sabun sacın dokulmesını durdurur en saglıklı urundur hıc bı sakıncası yoktur en kotu sabun en ıyı sampuandan daha ıyıdır
profıl resmımde gordugun sac benım kendımı bıldım bılelı parlar yumusaktır ama dogdugumdan berı sabundan baska bırsey kullanmadım ben...

ben ne zaman dalin kullansam saçlarım daha çok kuru kuru oluyor sanki, bana mı öyle geldi acaba
ya da diğer şampuanlara alıştığım için mi öyle?
kızım için alıyorum bi de makyajımı onunla çıkarıyorum zaten saçıma da tekrar onu kullanmaya başlayayım o zaman :)

bir ara nilera kullanıyordum. çok pahallı..

şimdi dalin kullanıyorum. palmolive'in duş jelini de kullanıyorum. bunlar kötü mü? yada hangisi daha kötü :KK53:

bu aralar kaşıntılı kabarıklıklarım var neden oldu gene anlamadım. alerjilerim var da ne yapıyor bulamıyorum.
duş jelı asla kullanmayınnn :KK43:
yerlerı sılerken balkonu yıkarken halı paspas yıkarken cok guzel o dus jellerı
bıldıgın deterjan uzun vadede cılt lekelenmesıne erken kırısıklıga kuruluga kasıntıya mantara cılt tonu dengesızlıgıne neden olur

bebe sampuanı kullanın gercek sabun bulamıyorsan

ben ne zaman dalin kullansam saçlarım daha çok kuru kuru oluyor sanki, bana mı öyle geldi acaba
ya da diğer şampuanlara alıştığım için mi öyle?
kızım için alıyorum bi de makyajımı onunla çıkarıyorum zaten saçıma da tekrar onu kullanmaya başlayayım o zaman :)
sacın dıger sampuana alıstıgı ıcın :)
sabun kullanıncada dalın kullanmıssın gıbı olur kuru kuru tiftiklesır

uzun vadede alısır bunu onlemek ıcın sunu deneyebılırsın
dusta son durulama suyuna azcık sırke katıp durulan farkı goruceksın :KK66:

lokman hekım gıbı yerlerde var canım ama thalıayla dokuluyor benımde saclarım ama 2 liralık acık sabunlar var onlarda dokulme olmuyor yanlız kokusu bıraz kotu bunların:KK51:

hangisinden bahsettiğini pek anlamadım.
eskiden hatırlıyorum. kahverengi kumaş/çuval kumaşları içinde vardı sabunlar.. onlardan mı bahsediyorsun acaba. netten bakabilirsin foto varsa

Açık kahve tonlarında
Kötü kokan
Ortalama kalıp başına ambalajlı hali 5 TL olan ürün tercih edin diyor

Şampuan da kötünün iyisi dalindir diyor
Doğru anladıysam ?

aynen bende öyle anladım.. bir süre sabun kullandım.. pis kokan bir sabun :)

Aklımdaki diğer soruları da sorsam bilir misin ey sabuncunun kızı : )
Mesela siz bulaşıkları vs ne ile yıkıyorsunuz
Bne bunun için bile evde yapanlar duydum da o kadar vaktim yok, marka önerisi varsa süper olur

X