Kekler - Pastalar Bisküvi Pastası

Tenceresiz kaldim anne

Kendi farkında değil ama idolu oluyorum 🤘🏻
Pro Üye
Anneler Kulübü
8 Nisan 2017
56.625
294.787
Malzemeler:

1 paket sade petibor bisküvi
1paket kakaolu petibor bisküvi
1paket kakaolu/çikolatalı puding
2.5 su bardağı süt (puding için gerekli olan )
1 yemek kaşığı tepeleme labne :))
Üzeri için :
1paket krem şanti
1bardak süt
Çeşitli şekerlemeler meyve çikolata vs ....

Pastamız çok basit

Pudingi hazırlıyoruz benim pudingim 100 Gr lik paketti 2.5 su bardağı süt ile pişirmek gerekiyor

Paketin arkasındaki tarife göre sütünüz u ekleyin puding marka ve miktarına göre değişiyor süt ayarı :))

Puding hazır olunca içine bir kaşık labne koyuyoruz :))

Puding i biraz sogumasi için bekledikten sonra

Benim kalibim olmadigi için 1 litre süt alan sütlügumu kullandım içine strecfilm serdim

Ben tabanına 3 yemek kaşığı puding koydum kabimin en kenarlara sade bisküvileri sıraladık tan sonra

Kakaolu bisküvilere puding sürüp yerleştirmeye başlıyoruz kabin icerisene bir kakaolu bir sade olarak sıralıyoruz..

Bir paketten yarısını kullanmış oluyoruz küçük bir kapta benim yarışı kaldı biskuvilerin

Tamamını sıraladık tan sonra kabı biraz yere vurdurarak pudingin homojen şekilde bisküvi aralarını doldurmasını sağlıyoruz :))

En üste bir kaç parça bisküvi yerleştirdim streç kolay çıksın diye :))
Streci uzerine kapatıp bir gün dolapta bekletiyoruz

Bir gün sonra santiyi hazırlayıp kaplayıp dilediğiniz gibi susleyebilirsiniz :))

Yazmayı unutmuşum ek yapayım üzeri için bitteri benmari usulü eritmistim

Az geldi gözüme süt ve kakao ekleyerek cogalttim göz kararı ekledigim için onun bilgisini veremeyeceğim

Ama sütlü çikolata yada bitter eritip istediğiniz gibi susleyebilirsiniz :))

Son düzenleme:

Ellerine sağlık canim

Harika olman km der biskuvi pastasi ellerine saglk basarilar ...

Cikolatali sos mu doktun ustune onu yazmamissin krem santi sonrasini ... esim cok sever bu pastayida sekli cok guzel olmus
Evet aceleden onu atladım aslında bitter cikolatayi eritip başka sunum düşünüyordum başına bir halt gelince çikolatanın açmak zorunda kaldım sütle falan oralari bayağı karışık sen hazır sos kullan

Hazir sos boyle donmuyor ki ... benmari usulu cikolata eritiliyor sanirim ustten asagya inerken donuyorya onu yapmak istiyorm

Hazir sos boyle donmuyor ki ... benmari usulu cikolata eritiliyor sanirim ustten asagya inerken donuyorya onu yapmak istiyorm
En guzeli 200 gr kremayi kaynama derecesine getir altini kapat.icine 180 gr cikolata kir eriyene kadar karistir.dok pastanin uzerine harika oluyor.ama o da donmuyor tabi:)

Maşallah doğum günü kutlu olsun prensesin
teşekkür ederiz
bende benmari usulü erittim bitteri sonra süt ekledim kakao ekledim derken neyi ne kadar ekledim bende bilmiyorim ama sonunda şükür dondu

Donup donmayacagini yağlı kağıda döktüm aşağı doğru akıttım baktım donuyor kapatıp döktüm

En garantisi benmari usulü :))
Oooo miniko neler görüyorum ellerine sağlık güzel olmuş
teşekkür ederim :)) size layık olmaya çalışıyorum efenim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…