Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
Merhaba,
Aranıza yeni katıldım. Bir sorunum var sorun demek ne kadar dogru bilmiyorum. Yaklasik 5 aydır esimle çocuk dusunuyoruz fakat bu ay adetime 3 gun kala zehirlenme yasadim kusma ishal asiri halsizlik vs.. doktora gittik cocuk dusundugumuzu ve adetime 3 gun oldugunu belirtmeme ragmen sadece homogram testi yapti testi sonucunu beklerken 2 serum bir de igne yedim. Test sonucunda zehirlenme oldugu cikti fakat hastaneden cikar cikmaz gribe yakalandim hiriltili bogmaca tarzi oksuruk, burun akintisi, ates,vucutta agri,sitma vs.. durumum gece beni uyutmayacak hale gelince nurofen parol ve sinecod ictim(gunde 3 defa) birde bogazim siddetli agridigi icin majezik sprey sktim. Her sey bitti derken dun dis agrisi nuksetti ve ben bu ilaclarin uzerine bir de majezik ictim dunden bu yana 3 tane.. simdi hamilelik olursa bebek bundan etkilenir mi? Biliyorum cok uzun bir yazi oldu ama lutfen tecrubelerinize ihtiyacim var..

Merhaba,
Aranıza yeni katıldım. Bir sorunum var sorun demek ne kadar dogru bilmiyorum. Yaklasik 5 aydır esimle çocuk dusunuyoruz fakat bu ay adetime 3 gun kala zehirlenme yasadim kusma ishal asiri halsizlik vs.. doktora gittik cocuk dusundugumuzu ve adetime 3 gun oldugunu belirtmeme ragmen sadece homogram testi yapti testi sonucunu beklerken 2 serum bir de igne yedim. Test sonucunda zehirlenme oldugu cikti fakat hastaneden cikar cikmaz gribe yakalandim hiriltili bogmaca tarzi oksuruk, burun akintisi, ates,vucutta agri,sitma vs.. durumum gece beni uyutmayacak hale gelince nurofen parol ve sinecod ictim(gunde 3 defa) birde bogazim siddetli agridigi icin majezik sprey sktim. Her sey bitti derken dun dis agrisi nuksetti ve ben bu ilaclarin uzerine bir de majezik ictim dunden bu yana 3 tane.. simdi hamilelik olursa bebek bundan etkilenir mi? Biliyorum cok uzun bir yazi oldu ama lutfen tecrubelerinize ihtiyacim var..
ooooo naptin sen yaaaa... öncelikle gecmis olsun ama biraz hata etmişsin. bak ben 2 haftadır hastaliktan kivraniyorum adete ilaç icmemek icin mücadele verdim olmadi simdi hamilelerin kullanabildiği tars ilaclar verdi doktor onları kullaniyorum ki daha ovulasyon donemindeyim doktor yumurtlamana etki eder ağrı kesici bile kullanmamaya calis dedi. bi daa şüphen varken bu kadar ilaç içme bence. arkadasimlarimdan biri sen gibi bayaga ilac kullanip hamile oldugunu öğrendi ve bi sorun çıkmadı ama başka bi arkadasimda antibiyotik kullandi meğer hamileymiş malesef düşük yapti. erken dönem olduğu icin eger bebek ilactan erkilenirse vücut atıyormuş.
insallah senin bisi olmaz... ama bi daha lütfen test yaptir zorla iste testi

Merhaba arkadaşlar!
Sitemizde neden bu kadar çok yeni topik açılıyor diye düşünürken insanların sorularının yanıtsız kalması üzerine sırf cevap bulmak adına böyle bir şeye başvurduklarını fark ettim.

Biliyorum çoğu insan ya kaygılarını paylaşmak ya da kafasını rahatlatmak için burda bulunuyor.E haliyle kendi kaygıları varken başka bir insanın problemlerini çözmek,onun sorunlarına cevap aramak zor geliyor, haliyle sorular cevapsız kalıyorve her gün bir sürü yeni topik açılıyor.

Bunun yanı sıra hakikaten bildiklerini paylaşmak ve bizlere yardımcı olmak isteyen kişilerde var bu arenada.İstiyorum ki bu topik;onlarla dolsun,istiyorum ki kimin kafasında hangi soru işareti,hangi kaygı varsa 'BİRLİKTE SORALIM;BİRLİKTE CEVAPLAYALIM' topiğinde yanıt bulabileceğinin rahatlıyla yazsın bizlere ve sıcak bir ortam oluşsun...

Bu düşüncemde bana katılan arkadaşlar varsa lütfen burda bir paylaşım alanı oluşturalım.Sadece 3-5 günlüğüne değil ; gidebileceimiz son noktaya kadar birlikte olalım.
[/SIZE][/FONT][/B][/SIZE]

kaydirigubbakcemile5
Merhaba arkadaşlar!
Sitemizde neden bu kadar çok yeni topik açılıyor diye düşünürken insanların sorularının yanıtsız kalması üzerine sırf cevap bulmak adına böyle bir şeye başvurduklarını fark ettim.

Biliyorum çoğu insan ya kaygılarını paylaşmak ya da kafasını rahatlatmak için burda bulunuyor.E haliyle kendi kaygıları varken başka bir insanın problemlerini çözmek,onun sorunlarına cevap aramak zor geliyor, haliyle sorular cevapsız kalıyorve her gün bir sürü yeni topik açılıyor.

Bunun yanı sıra hakikaten bildiklerini paylaşmak ve bizlere yardımcı olmak isteyen kişilerde var bu arenada.İstiyorum ki bu topik;onlarla dolsun,istiyorum ki kimin kafasında hangi soru işareti,hangi kaygı varsa 'BİRLİKTE SORALIM;BİRLİKTE CEVAPLAYALIM' topiğinde yanıt bulabileceğinin rahatlıyla yazsın bizlere ve sıcak bir ortam oluşsun...

Bu düşüncemde bana katılan arkadaşlar varsa lütfen burda bir paylaşım alanı oluşturalım.Sadece 3-5 günlüğüne değil ; gidebileceimiz son noktaya kadar birlikte olalım.
[/SIZE][/FONT][/B][/SIZE]

kaydirigubbakcemile5
Slm arkadaslar benim bir derdim var adetim 4 gun gecikti normalde her ay duzenli adet oluyordum gecen ay 22nde adet oldum kasik agrilarim var ayni adet oluyormusum gibi akintim var sizce hamilemiyim ?

Slm arkadaslar benim bir derdim var adetim 4 gun gecikti normalde her ay duzenli adet oluyordum gecen ay 22nde adet oldum kasik agrilarim var ayni adet oluyormusum gibi akintim var sizce hamilemiyim ?
Test yaptırmanız gerekiyor.

Merhaba arkadaslar bende 6 aylık evliyim evlendiğimiz günden beri bebek istiyoruz.
İlk ay adetim 5 gün gecikti çok ümitlendim ama foss çıktı.
Buay bi sitede okumuştum süt buharı yapıp üzerinde oturuyorsun yapmayı düşünmüyordum . Anneannem aradı bi kaç gün sonra o da süt buharından bahsetti bende buay yaptım . Adetim biter bitmez adaçayı yağını bir pamuğa koyup kiloduma koydum . Tüplerde bir iltahap bi kapalılık varsa onu açıyormuş. Ertesi gün kahve renkli bir akıntım geldi aonra ertesi günde adaçayı yine kiloduma koydum yine ertesi gün sarı bir akıntı geldi . Yumurtlama günümden 2 gün önce başlayıp hergün sütü kaynatıp buharına oturdum. 15 ocakta yumurtam 24 mm ulaşmış ve çatlamıştı doktorum ultrasonda gösterdi. Şimdi beklemedeyim bu ay çok ümitliyim inşallah hamiş kalırım. Adetlerim çok düzenli oluyor asla 1 saat bile şaşmıyor. O yüzden 7 gün sonra adet olmazsam hamileyim inşallah

yarın adet gunum sımdı sarı akıntım geldı yarın adet olcaksam bu sıvının gelmesı normalmı

anladım canım sağol dikkat ederim..peki ne kadar süre kullancan..bir süre verdi mi doktor? bide kimyasal gebelikten sonraki adetin nasıl oldu..ağrılı ve kan pıhtıların fazlamıydı?
malesef mesajini geç gördüm kusura bakma. adet günüm yaklaşana kadar kullaniyorum adete 1-2 gün kala birakiyorum

Yine acaba hamilemiyim moddayim insallah hamileyimdir adetime 5 gun var dayanamayip bi test yapim dedim sabah yapmistim komidinin ustune birakmistim ilkten bi cizgi yok idi simdi baktim silik bi cizgi var.tabiki saatler gecti testin ustunden dogruluk payi ne kadar olur bilemedim.adet belirtilerimde var kasik agrisi meme hassasiyeti... ama birde ilk defa ara ara ani bas donmelerim ve mide eksimelerim. 5 gun nasil beklerim bilemedim
cnm testi tekrarladin mi?

Kızlar bat 27 ocak.dun 6 saat yolculuk yaptım ve gece camasırımda tırnak kadar kahve kanama vardıo_O ped koydum ama gerısı yokk ufff neden oldu kı yoldan mı adet mı oldum erkenden yoksaaa :110:

Alenam!Sen de muhtemelen biliyorsunduri yumurtlama regle 14 gün kala civarında olur.E bu dönemde döllenme gerçekleştiyse 6-7 gün kala olabilecek tek şey bebeğin yerleşmesinin tamamlanmasıyla hormonların değişiminin göstergesi de olan bu tarz belirtilerdir.
Senin reglin ne zaman?Umutlu musun? :)
Merhaba benimde bir problemim var arkadaşlar yardımcı olurmusunuz

Merhaba benimde bir problemim var arkadaşlar yardımcı olurmusunuz
Arkadaşlar 13 aralıkta adet oldum ama ayın sonuna doğru başladık Bebek çalışmalarına fakat geçen gün kan testi yaptırdım 0-10 çıktı sonra aradan idrar tahlili yaptım negatif çıkıyor aklım karma karışık ayrıca kasımda düşük yaptım çok korkuyorum lütfen cevap yazarsanız sevinirim

arkadaslar gunaydın adetımın uzerınden gecelı 2.gun artık hamılelıkten gectım de sıze br sey danıscam benım sag tarafıma bıçak saplanır gıbı cok sıddetlı ara ara gıren agrı yasıyorum aynı zamanda mıgde bulantısı ve o agrı gırdıgınde yasadıgım bel agrısı bu sekılde sorun yasayıp doktora gıden vrmı of cok kotuyum:KK43: sureklı yasadıgım rahatsızlık mıllet grıp olur oksuurur benımde tek derdım bu :KK43::KK43::KK43:

X