Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
Merhaba arkadaşlar benimde adetime 6 gün var dünden beridir gögüslerim çok şişti erken hamilelik testi yapsam çıkar mı acaba yoksa beklesem mi bilmedim aslında pekte ümitli degilim bu ay
Ben adetime 6 gun kala yaptigim testi sabah idrari ile yaptim silik bir ikinci koyuluk cikti ama oyle hemen test sonrasi degil yaptim testi bir koseye biraktim cozgi gormeyince aksam uzeri baktigimda ikinci cizgiyi o sekilde gordum.bi deneyebilirsin tabi ki ama net sonuc alamazsin canim. Mesela benim adetim bugun iki gun gecikti dun sabah yaptigim teste yaklasik 3 4 saat sonra yine silik ikinci cizgi cikti.

Oyle ki fotoda gorebilicek misiniz biiyorum fotoda tam.belli olmuyor
2015-10-29 03.00.32.jpg
2015-10-29 03.00.32.jpg

Tam belli olmuyo canim yarin tekrar yap gecen ay bendede olmustu ama kanda yok cikti simdide kasik agrisindan batmadindam yuruyemiyorum bide uykum var anlatamam dun aksam gobegim bi sisti sanarsin 5 aylik hamileyim insallah vardirda rahatlarim raziyim agrilara

Tam belli olmuyo canim yarin tekrar yap gecen ay bendede olmustu ama kanda yok cikti simdide kasik agrisindan batmadindam yuruyemiyorum bide uykum var anlatamam dun aksam gobegim bi sisti sanarsin 5 aylik hamileyim insallah vardirda rahatlarim raziyim agrilara
Insallah canim valla bende gece uyuyamadim goguslerim sis benimde heran adet olucak gibiyim.ama dun ogrendgim normalde adet doneminde nasil sikintilar yasarsan hamileligin ilk zamanlarinda da olurmus ayirt etmekte zorlanirsin dediler

Insallah canim valla bende gece uyuyamadim goguslerim sis benimde heran adet olucak gibiyim.ama dun ogrendgim normalde adet doneminde nasil sikintilar yasarsan hamileligin ilk zamanlarinda da olurmus ayirt etmekte zorlanirsin dediler
Canım gebelik testlerinde ilk on dakikada çıkan sonuçlar geçerli oluyormuş bildigim kadarıyla öyle okumuştum ama umarım hamilesindir

Merhaba hanımlar.. geçen ay kimyasal gebelik yaşadım kanama ayın 5 inde oldu bu ay kanamam 1 inde başladı ve normal adet kanaması gibi değil bugün ikinci gün normalde pet dolardı bu ay ikinci günümde pedim dolmadı ama yerleşme kanamasında pembe ve damla şeklinde oluyomuş benim arada pembe arada koyu kırmızı geliyo göğüslerimdeki gerginlik geçti fakat ucunda yanma ve çekilme gibi bişeyler hissediyorum sanki biri cimcikliyo kasıklarımda batmalar oluyo ve karnımın şişliği adet olduğum gün geçerdi bu ay hala şiş karnım lütfen yardımcı olun hamile olup yerleşme kanamasını yoğun yaşayan var mı ne çok ne az kanamam var anlayamıyorum

PEMBE LEKELER..

Lüten hamilelik yaşayanlar yardımcı olsun.!
Korunmuyorum ve ilişkiden 2-3 gün sonra pembe renkte akinti gelmeye basladi. Iki gün daha yogundu, bugün hafifledi. Hamileliginin ilk haftasinda böyle birsey yasayan oldumu ?

BENİM ADETİMİN 21. GÜNÜ PROGESTERONUM 8.75 ÇIKTI POLİKİSTİKOVERDİM KÜÇÜLMÜŞ YOK DENECEK KADAR
DR ÇOK GÜZEL DEDİ ULTRASYONLADA BAKTI 3-4 GÜN SONRA BAK YUMURTAN ÇATLAMIŞ BU CATLAYAN YUMURTA DİYE ULTRASYONDAN BANA DA GÖSTERDİ PROGESTERON TESTİ YAPTIRDIĞIN SIRALAR İLİŞKİYE GİRDİYSENIZ TUTMUS OLMA IHTIMALİ ÇOK YUKSEK DEDİ 26.10.2015 TARİHİNDE BAKTIRMISTIM PROGESTERONA BU AYKİ ADETİM 06.11.2015 TARİHİNDE OLMASI LAZIM YANI BILEMEDİM DAHA VAR OLDUYSA BILE DR DEDİĞİ GİBİ O TESTİ YAPTIRDIĞIM SIRALAR DAHA BİR HAFTA OLDU ADETİME 2-3 GÜN VAR BİLEMEDİM :KK43::KK43:
SİZCEEEEE DR GÖRMÜŞMÜDÜR BİŞE YADA İHTİMAL DAHILINDE Mİ KONUSMUSTUR

kizlar cumartesi adet olmam lazimdi cuma gunu beta hcg 19 cikti pazar farkli yerde baktirdim yine 19 cikti simdi bu ne demek oluyoo sari akintim var kanama hala yok

kizlar cumartesi adet olmam lazimdi cuma gunu beta hcg 19 cikti pazar farkli yerde baktirdim yine 19 cikti simdi bu ne demek oluyoo sari akintim var kanama hala yok
canım cihazlar farklı olunca değerlerinin farklı çıkabileceğini dr bana demişti eğer yaptırabiliyorsan tekrar aynı yerde yaptırmanı öneririm ona göre bir yorum yapılması daha sağlıklı

Farklı hastanelerde referans değerleri farklı olabilir. O yüzden değerlerde farklı olabilir.

kizlar yukarida yazmistim pazar gunu beta hcg 19 cikti diyebu aksam test yaptirdim 26 cikti daha en son 11 ekimde adet olmustum yani 2 veya 3 gunluk bi gecikmem var kanama yok sizcwehamilemiyim degerleri bole olup saglikli gebelik surduren var mi

Merhaba arkadaslar aranıza yeni katıldım. 1 aydır kasıklarımda feci bi ağrı var.gecen hafta dr gittim enfeksiyon var dedi antibiyotik verdj kullandım. Pazartesi günü kontrole gittim öncekinden daha iyisin dedi ama ben 3 gündür ayağa kalkamaz hale geldim. Kasığım çok ağrıyo şişlik var dünden beride ağzımın tadı çok bozuk. Bugünde göğüslerimde hafif bi ağrı başladı. Adetim biteli 10 gün oldu. Böyle bisey yasayan kimse varmı? Enfeksiyon böyle yapar mı? Hamilelik falan olabilir mii??

Merhaba arkadaslar aranıza yeni katıldım. 1 aydır kasıklarımda feci bi ağrı var.gecen hafta dr gittim enfeksiyon var dedi antibiyotik verdj kullandım. Pazartesi günü kontrole gittim öncekinden daha iyisin dedi ama ben 3 gündür ayağa kalkamaz hale geldim. Kasığım çok ağrıyo şişlik var dünden beride ağzımın tadı çok bozuk. Bugünde göğüslerimde hafif bi ağrı başladı. Adetim biteli 10 gün oldu. Böyle bisey yasayan kimse varmı? Enfeksiyon böyle yapar mı? Hamilelik falan olabilir mii??
Adet biteli 10 gun olduysa yumurtlams belirtileri olabilir bence. Ama oda 1 gun mac. 2 gun surer.

Enfeksiyon belirtilerini okuyorum ateş sık idrara çıkma idrar yaparken yanma falan yazıyo. Bende bunların hiç biri yok. Acaba yanlış teşhis mi kondu diye merakta etmiyo değilim. Sadece kuru bi ağrı kasığımda şişlik var. Kadın olmak ne zormuuşş ki ewli bi kadın olmak daha bi zormuş:KK43:

KIZLAR YARDIM
SONUÇLAR :
FSH 7.19
LH 4.51
PROKLATİN 4.74 ARALIĞI 3.8-26,7
ESTRODLOL 35
TOTAL TESTESTERON 0,33
TSH 2.14

PROKLATİN FAZLA GİBİ NE DEMEK BİLEN VARMI?

KIZLAR YARDIM
SONUÇLAR :
FSH 7.19
LH 4.51
PROKLATİN 4.74 ARALIĞI 3.8-26,7
ESTRODLOL 35
TOTAL TESTESTERON 0,33
TSH 2.14

PROKLATİN FAZLA GİBİ NE DEMEK BİLEN VARMI?
Değerlerin bence iyi. Doktor ne dedi ki.
FSH Hormonu ile ilgili tahlillerde yapılan değerlendirmelerin anlamı

Ovulasyon: 6.3- 2.4 mlu/ml
Döllenme icin gerekli olan yumurtanın çatlaması olayının gerçekleşebildiği dönem olarak kabul edilir..
Kan FSH düzeyleri 10-15 mIU/ml değerine kadar normal olarak kabul edilebilirse de laboratuvarlar arası farklılık söz konusudur. Bu sebeple FSH düzeyi 10 mIU/ml ve üzerinde olduğu görülürse mutlaka yumurtalık kapasitesi değerlendirilmeli ve gebelik için çok zaman kaybedilmemelidir

Foluküler Faz :2.9 -12 mlu Ovulasyon (yumurtlama)

X