Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .

kime küsmüş kızz anaa...neyse hadi kib..öptum

Son düzenleme:

cnm lütfen idili falan çagırma.haberde verme zira o girdigi anda bu ben girmem bu topige.böyle bi saçmalık yok çünkü umarım okur
bu yazdıklarımı.
burda herkes bişeyler paylaştı birbiriyle kimse kimseyi sevmek zorunda yada anlaşmak zorunda degil ama bi paylaşım var ortada o dogum yapacagı zaman sevdigi veya sevmedigi insanlar burda kılı kırk yarıp ona ulaşmaya çalıştı merak etti.ama bide onun yaptıgına bak neymiş birisine küsmüş bilmem ne küsüyosa küstügü insana adam gibi söyler yada böyle böyle der mazeretini açıklar ondan sonra gider yada gitmez kendi bilecegi iş ama böyle 3 yaşında veletler gibi bi anda ortadan kaybolmaz.
burda bende yıgınla insanla kavga ettim ki sende dahil biliyosun ama önemli olan hala bişeyleri paylaşmak yada ortada bi sorun varsa olgun insanlar gibi oturup konuşmaktır bu böyle olmaz ki bu şekilde yapmamalıydı.ama idilin herşeyi yalanmış demekki ben bu hareketten bundan başka bişeyde çıkarmam.sanada tavsiyem açıkça söylüyorum istersen kız hiç önemli degil merak etme o seni merak eettimi yanındamıydı ki eminim mailide sen atmışsındır.ki idilin burda en iyi anlaştıgı kişide sendin

yeliz bu topik herkese açık bir topik..burasıda kimsenin tapulu yeri değil.isteyen istediği zaman gider istediği zaman gelir kimsenin keyfinin kahyası değiliz..ben idile haber verdim isterse gelir isterse gelmez biz zamanında paylaşımlarda bulunduk kime kızdığı kime kırıldığı önemli değil ben arkadaşımı özledim ve gelmek isterse gelir istemezse kendisi bilir...idil çok kırılgan bir yapısı var bunuda yargılamak bize düşmez..şayet böyle yaparsınız bu topik daha başlamadan dağılır yelizcim..kızmadım tabiki bu senin görüşün...ayrıca idile maili ben atmadım o atmış sağolsun merak ettiğimi biliyordu...

pardon cansu ama herkezin kendine göre kırılgan bi yapısı vardır.bende burda bi çok şeye kırıldım sende kırılmışsındır tinkerda ayşede ve diger arkadaşlarda ama bu topikte kimse böyle bir anda hiç kimseye bi açıklama yapmadan gitmedi.aynı zamanda dikkatini çekerim topigi dagıtan ben degilim ki bi çok kere bu konuda tekrar birleşelim diye adımda attım.ben bu topikte merhaba bile demeyecegim insanlarla olmaktan tabiki hoşnutsuzluk duyarımki hatalı olan biz degiliz.tribi kimse ona atar.ben bundan sonra girmiyorum 3-5 kişi girer konuşursunuz madem öyle.nasıl olsa sizin için çok çok daha önemli oaln arkadaşlarınız var ki benimde var onlarlada heryerden konuşuyorum illa burası olması şart degil benim için.

aaa yeliizzz Allah aşkına saçma sapan konularla tatsızlık çıkmasın lütfen benim de seninde uğraşmak zorunda olduğumuz çok daha önemli olan konular var..şuanda neyapmaya çalıştığını anlayamadım idil yok burda o olmadanda onun hakkında bi konunun konuşulması doğru değil..benim anlamadığım idil isterse gelir isterse gelmez bu seni neden bukadar alakadar etti bence boşver yaa isteyen gelir isteyen gelmez ben hiç takılmıyorum böyle şeylere ayrıca yelizzz istersen gelirsin istersen gelmezsin herkes için bu koşul geçerlii..3-5 kişi konuşursunuz nedemek tinker ben çiğdemdenmi bahsediyosun anlayamadım ben sana gelme mi dedim böyle yazıyorsun ayıp ediyorsun arkadaşımmm bence sende uğraşma böyle boş konularlada canını sıkma...burası herkese açık bir topik isteyen gelir isteyen gelmez....ayrıca burası yeri gelir 3-5 kişi olur yeri gelir 10-15 kişi olur..sen bunalara takılmaa..ben seni gerçekten severim bilirsin ama gerçekten bu hayatta çok daha önemli konular var uğraşmamız gereken....herkesin fikrine saygı duyarızz idillde belliki baya bi canı sıkılmış yoksa neden gitsin onca şey paylaştı bizimle...bence anlayıp dinlemedende yargılayamlım kimseyi kızzz gelip şunları okusa nekadar üzülür haberi bile yok ayıp etmeyelim lütfen yaaa

ben gecenin şu saatinde aglayarak yazıyorum bunlarıki demekki benim için boş önemsiz bi konu degil bu.
ben idile kızmakta sonuna kadar haklıyım katılan olur katılmayan olur inan hiçte umrumda degil.ben bu topige geldigimde bebegimi yeni kaybetmiştim birsürü paylaşım yaşadık meraklandık üzüldük sevindik bunların hepsini birlikte yaptık.
idile yazdıgım mesaj belki çok kırıcı ki öyle gelse üzülürmü kesinlikle ama o gittiginde kimseye haber vermeden ben üzüldümmü evet üzüldüm kırıldımmı evet kırıldım.birazda aynı şeyleri o yaşasın ama inan senin yazdıgın msj daha kırıcıydı. benim için.
bu topikteki çogu insan beni iyi tanır ne kadar arkadaş canlısı oldugumuda çok iyi bilir sen bilmesende olur cansu.
madem herkezin fikrine saygı duymalıyız sende benim fikrime saygı duyarsın bunu belirtir başkada hiç bişey yazmazsın.
3-5 kişi meselesine gelirsek eger o öyle sinirle yazılmış bi kelimeydi ama iyi kullanmışsın dogrusu
bu topikte herkez iyi bilir beni özellikle samimi oldugum kişiler daha iyi bilir.....
benimde çok kırgınlıgım var cansu bakma neşeli olduguma sürekli güldügüme insanları kırmamaya çalıştıgıma
dilimde çok şey var ama içimdekini pat diye söylüyorum bende böyleyim işte
aynı zamanda idil gibi ki eminim çok çocukça bi kırgınlıktır çok kırılgan ya senin arkadaşın hani çok nasrin bi yapısı var yaaa
beni dinle bakalım birazda herkeste dinlesin gerçekten yanımda olan inanlar zaten bu yazdıklarımı okuyunca iyi anlıyacaklar beni eminim bunaa

idil hastaneye gitti merak ettik ayşeden numarasını aldım saatlerce telefon elimde sürekli aradım ulaşmaya çalıştım ki cep telefonumda knt yoktu riske girdim işyyerimden aradım
çigdem dogum yaptı aradım bebekleri hastalandı aradım face 2 gün girmedi aradım.
nesli msn de slm yazdım cvp yazmadı diye telefonu bende olmamasına ragmen okulunu aradım
fatoşu göremedim msj attım
ayşeyi aradım meltemi aradım elif facede ekli degil başkalarına sordum merak ettim
yıldızı hatırlarsın çok zor günler geçirdi yine ben vaedım yanında aradım saatlerce konuştum.
hatice bebegini kaybetti neşelendirmeye çalıştım bebegi oldu aynı şekilde..
merve saatlerce konuştum yeri geldi aradım öyle teselli ettim hamile kaldı aradım tebrik ettim doktora gitti merak ettim aradım
daha hatırlamadıgım diger arkadaşlarımıda aynı şekilde
sana gelince bebegin olmuyodu üzülüyodun aglıyodun saatlerdce msnde facede konuştum seni teselli ettim bebegin oldu tatildeydim duyar duymaz aradım.sorunların oldu facedede olsa sayfalarca elimden geldigince bişiler yazdım yardımcı olmaya çalıştım

arayanlarıda söyleyeyim hak geçmesin ayşe duyar duymaz aradı meltem aradı çigdem aramadı ama bizim onunla aşırı degişik bi iletişimimiz var bi kaç gün sonra o bana ne söylenebilirki bilmiyorum dedi bende bişey söyleme iyiym ben dedim. ki ne kadar üzüldügünü iyi biliyorum.

şimdi bana açık ve net söylermisin yada söylermisiniz benim bebegim öldü daha 6 gün oldu kürtaj olalı hala içimde onun yarasıyla sızım sızım sızlarrken ben. kim beni aradı kim merak etti de gerçekten arayıp sesimi duyarak sordu. ben face yazdım altına yorum yaptınız o kadar he bide sen seversin ya beni sagol ekstra olarak bi msj atmışsın ondada bebegi ölen birisine en son yapılacak şeyi yapıp eylülden kendi çocugundan sorunları olan çocugundan bahsetmişsin. ben o mesajı görünce ne yazdıgımı geçiyorum ne düşündügüme geleyim keşke benimde bi bebegim olsaydıda yemeseydi dedim kendi kendime dert ettigi şeye bak dedim ama sana yazdımmı bunu hayır yazmadım yazmazdımda.ben ne yaptım yine sana telkinşler verdim teselli etmeye çalıştım elimden geldigince kendi bebegimin acısını bıraktım sana yardımcı olmaya çalıştım

şimdi sana soruyorum senin o kıymetli arkadaşın çok kırılgan ya çok hassas bi yapısı var ya kime neye kırldıysa atrtık sen gelip burda onu bana car car savundun ya bana söylermisin burdan çekip gidecek olan kimmiş kırılan üzülen kimmiş ?

inanın artık umrumda degil tekrar ediyorum beni gerçekten seven deger veren insanlar bu yazımı okudukları zamanda yanımda olucaklardır gidende gider artık ne yapalım.
bunlara ragmen benden taraf hakkım geçtiyse eger sonuna kadar helal olsun herkese
ben burda kimseyi kırmamaya özen gösterdim herkez bilir ayşe benim çok samimi arkadaşımdır ama öyle olmasına ragmen idil kimse gelmiyo diye üzülüp msj yazdıgı zaman ve karşılıgında ayşeden sert tepki alınca ayşeye yanlış yaptıgını söyleyecek kadarda kendimden eminim ki ayşeyi kırmak pahasına yaptım bunu.
şimdi sen gelip bana yanlış yapan arkadaşına kızdım diye gelmeyebilirsin herkez için geçerli diyebiliyorsan ben durur düşünürüm seninle olan arkadaşlıgımı.

son olarak söylemek istedigim birşey var bunları yazarken ben bebegimin ölümünü kullanıp duygu sömürüsü yapmadım asla yapmamada hiç bir annede yapmaz benim acım bana yetiyor zaten emin olun. gerçekten yanımda olan kişiler yanımda olmaya devam ediceklerdir gerek telde gerek facede gerek msn de farketmez.

bebegin için uzuldum yeliz hamile oldugunu da bebegini kaybettigini de simdi ogreniyorum....guclu ol, demekki zamani degilmis...hayirlisi olsun.

yeliz ben suna veya buna kusmedim...ben bu ortama adapte olamadim.hep bir tartisma var, ben buraya dertlerimi paylamaya, kafa dagitmaya geliyorum tartismak kavga etmek için degil...topik eski topik degil artik...bir aciklamada bulunmam neyi degistirecekti? gitme diyecektiniz, ben de dayanamiycaktim size, ama sonucta hep ayni seyler yasanacakti...ben bu tartisma ortamindan biktim yeliz.. bu tartisma varsa ben yokum. ve goruyorum ki hala devam ediyor...sana kirilmadim sende kendince haklisin....
kendinize iyi bakin! sizi seviyorum kimse benim için tartismasin ben size ismim hakkinda yalan soyledim (alin size bir bahane) benim adim dilan, kizimin adi idil...
siz birlik beraberlik içinde devam edin topikte yazmaya...ben bu itiraflardan sonra aranizdan ayriliyorum, hakkinizi helal edin yavrulariniza ve kendinize cok iyi bakin....

ne saçma konular konuşuluyor burda yaa.. biz toplanmaya çalışıyoruz,siz dağılmaya.. cansucum,idil için (pardon dilan için!! ) yelize bu şekilde yüklenmen çok yanlış. o fikrini söyledi,ben okudum. yorum dahi yapmadım. evet burası herkese açık bir yer,isteyen gelir. demekki çekip giden kişi istemiyor. bu, bukadar basit işte. konuyu saçma sapan yerlere çekip,büyütmeyin lütfen..

gelelim; idil (!) e ... habersizce çekip gitmesinden bende rahatsız oldum.. her haltımızı burda paylaşırken,çok afedersiniz tuvalete dahi gideken,haber verirdik biz. biz başından beri böyleydik. işte bu yüzden,bu habersiz gitmelere bozuluyoruz,o kadar. bu topiğe adapte olamamış... herşeyi yalanken neye adapte olacaksın.. burdaki herkesin,hayatındaki herşeyi eksiksiz ve yalansız anlatması adaptasyonunu bozmuş. belki de sindiremedin bu kadar gerçeği. herkes doğruları konuşurken,sen yalanlarla avutmuşsun kendini. gitmene bu kadar üzülmemiştim,inan. bu saçmalıklarla dolu yazını okuyunca,iyi bile olmuş diyorum gitmen.
gelme lütfen.. bu şekilde yalanlarla geleceksen,hiç gelme. biz samimi dostluklar peşindeyiz,sen rüyalardasın. gerçek ismini dahi saklamanın nasıl bi gerekçesi var ki,anlayamıyorum doğrusu.. kızının odasındaki dolaba BAHAR yazman,sırf bizi o yalanına daha çok inandırmak içinmiydi? saçmaaa,çok saçma !!!

kısacası; lütfen herkes eskiden olduğu gibi olsun. bırakın yalanlar yüzünden tartışmayı. yeliz ve cansu... ne için,kimin için tartıştığınızın farkına varın lütfen.

Son düzenleme:
öncelikle bayanlar ..sizlere şunu söleyeyim ya da itiraf edeyim..geçende elife mesaj atmıstım..nasılsın nasıl gıdıyor dıye..aksamına eşim telefonumu karıstırıken mesajlaştıgımızı gordu hatta okudu..ve bundan kaynaklanan bı tartısma basladı aramızda..ve adam yanında k.k yazan kım varsa rehberımden sıldı buna elıf sero yelız ayse cıgdem fatos ve kayıtlı olan herkes...çocukça bır tartısmaydı gercı bı kaç gun oncesınde telefonumdan rahatsız edılmıstım esım bu duruma kızgındı asıl olarak ve hıncını bundan cıkardı ne bıleceksın ınternettekı kısının erkek olmadıgını falan fılan erkek zırvası ıste...aslında sızlere soleyecektım ama cekındım ...ta kı yelızım yazını okuyana kadar..kendınce haklı oldugun cok sey var ..kaybedıyorsan (kı bence kaybetmıyorsun) açık sozlu oldugun ıcın ...inan kendımı cok kotu ve suclu hıssettım senı arayamadım cunku numaran yok bende ..kımsenın yok..eşimin bu tarz davranısları olmazdı ama bu aralar nedense sacmalayabılıyor..hepınızden bu konuda ozur dılıyorum ...senı arayamadım ama hep aklım sendeydı ınan..ve de allah razı olsun benı nasıl dusundugunu cok ıyı bılıyorum...bu konuda sana mahcubum sanal ortamda gecmıs olsun demeklı kaldım...sana hıssetıremedım yanında oldugumu ama cok uzulenlerdn bırıydım...bu kadar zaman sızlerle telefonda ıletısım kurduk bı problem cıkmamıstı hatta benle dalga gecıyordu esım ama ıste dedım ya ..kızası tuttu..bende bırsey dıyemedım...bunu da ıtıraf etmek durumunda kaldım kusura bakmayın kızlar ve en onemlısı de yelız...

dıger konuya gelınce yelızcım bu kadar kendını uzme bence ...cansu da tamamıyle ıyı nıyetınden davranmıstır emınım..ama bu topikte onemlı oln bırsey var ole yada bole bırsekılde ıletısım ıcındeyız hepımız ve kımse pervasızca aramızdan kaybolmadı ..bende bır cok kez gıtm kararı aldım ama hep bı acıklama yapmak durumunda zorunlulugunda yada sorumlulugunda hıssettım kendımı kı ole de oldu hep...ama bu sekıld olaması gercekten uzucu ...idil olarak tanıdıgımız arkadasımız bu sekılde ıstemıs ve gıtmıs zaten gerı gelecegını hıc zannetmıyordum kı ole olmus sadece cevap yazmak ıcın gelmıs..yazdıkları da cok uzucu geldı bana çiğdeme katılıyorum ama tartısmaya da gerek yok dıyorum ..canı ısteyen gelsın azcık sohbet etsın kafi...idilin ben gidince bır lafı olmustu..aman neyse kalan sağlar bizimdir.diyee...aynen ona katılıyorum...sizlerde gereksizce kndınızı uzmyın ne olur ..

dilan veya idil adın herneyse artık bilemem.
ortama adapte olamadıgından bahsetme lütfen bu topikte sürekli tartışma vardı zaten bu bir bahane degil yani sen gitmek istedin ve gittin.inan şu saatten sonra gelmen okuman görmen gitmen benim hiç ama hiç umrumda degil.samimiyet ded,g,n şey önemlidir deger önemlidir benim için ve bana bize yalan söyleyen birisi degerli degildir zaten.gitmene üzülmüştüm kızmıştım ama inan zerre yok şu yazdıgından sonra içimde

neslim ve çigdemim
ilk olarak yürüyen kreşim senden başlıyayım benim hep yanımdaydım bunu kimsenin bilmesi önemli degil ben hep yanımda hissetim seni hissettirdin bana.seni çok seviyorum bunu çok iyi biliyorsun zaten.hep yanında olucagımı yine sürekli arayıp başını şişirecegimide biliyorsun :)
neslim dün yazdıklarım bir sitem degil inan ben ayrı ayrı kimlerin yanımda olup kimlerin olmadıgını anlayacak olgunlukta birisiyim zaten.bunu biliyorrum yani.kendini kötü hissetme dün öyle kötüydümki inan uyuyamadım ve yatagımdan kalkıp aglayarak yazdım o yazdıklarımı.tekrar ediyorum bi hatam varsa inanın affola.
ben bu topikte herkeze çok deger verdim benim için sanal degil bu topik yada sizler.kimseyi kırmamaya çalıştım ki eminim biriniz dahil çıkıpta sen beni kırdın demez bana sanmıyorum.
cansuya gelince ben iyi niyetli oldugunu düşünmüyorum açıkçası arkadaşlıgımı gözden geçirdim ve artık onunla arkadaş olmak istemiyorum.
burdaki kimseye kırgın degilim o yüzden kendini mahçup hisetme bana karşı inan beni çok üzersin.dedigim gibi ben yanımda olanları yada sadece yüzüme gülenleri iyi biliyorum zaten ki onlarda gösteriyorlar zaten kendilerini.

son olarak inanın kırgınlıgım çok yeni.keşke böyle bişey yaşanmasaydı heleki topigin azda olsa eski haline dönmeye başladıgı zamanlarda buna ben sebep oldugum için çok özürdilerim

Kızlar neler oluyorr geen bişiler olmuş lütfen sıkmayın canınızı

idili severım lafladık dertleştık burda kackez tartıstık da elbette hakkımız gectı hepimizin birbirine

tabıı kı gıderken bişeyler demesını bekelrdı herkes.....ama blekı basına bısı geldı belkı esı karıstırdı yanı

bilemezsın kı ne olduugnu onun ıcın ne üzülelim ne kızalım gittiyse de kendı bılır geldıyse de

kimse buraya zorla getırılmedıgı gıbı zorla cıkartılamaz...gelırken sebep sorulmadıgı gıbı gıderken de

sebep sorulamaz...olsun yasanan güzel şeyler sohbetler anılar yeter üzmeyın kendınızı....

bu arada tinkercım tel no silsin varsın ahanda burda bir aradayız kocişler yapiyo bazen öyle

Doğrusu gecmiş sayfalara yeni baktım idil de gelmiş adı neyse ne ben onu idil olarak tanıdım

hakkımız varsa helal olsun çok mutlu olsun...burda evet bi tartısma oluyo her zaman

siyaset meydanına döndü cânım topiğimiz.

çiğdem bişey yazmış çok hoşuma gitti tuvalete gıderken bile haber veriyroduk demiş cidden öyle

aşna fişna zamanlarını bile bil,yrodu herkes herkesin elbette giderkende bişeyelr söylemesi gerekiyrodu

ama germeyelim yelizi de anlıyorum yakinen de tanıyorum evet arkadaş canlısı bi insan art niyeti yok

idilinde yok tabii ki sadece yanlış anlaşılmalar hepsi düşmanın attığı taş değil dostun saçtıgı gül yaralar misali yani

yıpratmayalım kendimizi daha fazla...hepinizi seviyorum...ayrı kalmış olsak belki sohbetımız bi zaman kesılmıs olsa da

hiç aklımdan cıkmadınız ve o eski günleri bir masal gibi hatırlıyorum...acısıyla tatlısıyla

aynen sılsın varsın napalım artık yoruldum evlılıkte erkeklerle ugrasmaktan..uzuldum cunku nasıl acıklarım dedım bu tarz bırseyı daha once cıddı anlamda yasamamıstk..zaten egeyle bırlıkte evlılıkte bıraz kopmalar oldu esler arası..sevıyorsun bırbırını ama vakıt ayıramıyorsun sonrada bazen cok hassas olup bolca saçmalıyorsun artık alıstım tuzu bıberı..dun barıstık ama hala uyuzum o konuda neyse..gelelım bu tartısmaya..aslında ne cansunu ne de bı baskasınn topik için çabalamasına pek gerek yok zaten ısteyen gelıyor ısı olan zaten gelemıyor cocuklardan dolayı..kimse kimseye kızamaz bole bır durumda..ama ben sunu da bılıyorum bazen bole karar verıp bulustugumuz gunlerde 3-4 kısı dısında hatta gecende oldu 19 zıyaretcı oldu bırden..mutlaka ıclerınden bazıları bızden..hanı gelmıyor ama kendını de gızleyıp takıp edıyor.bu uzucu olsa da .yıne de ne olursa olsun herkes ozgur gelır gelmez ama yasanmıslıklar adına bu kadar umarsızca davranmak daha kotu..yelız belkı geregınden fazla deger verıyor herkese sonrada canı acıyınca unutamıyor..aslında kendıne zarar verıyor ..gelen gelır canı ısteyen takılır herkes ozgur 3-4 kısıyle de son bı kaç gundur ben o havayı yakalamıstım..yarım saatlıgıne de olsa..bırakalım bu tartısmayı artık olmaz mı...

canım eşler arasında olur öyle bazen...bazne benimkide çok gıcık oluyo ama bazen de hiiç beklemediğim kadar
anlayışlı oluyo şaşırıyorum bizim regl öncesi sinirlerimiz gibi onalrında mı var nedir bilemedim
hayrılsıı olsun...bence hiç üzülme böle bişi oldu diye...hayat arkadaşın sonucta karısabilir sende ona karısabilirsin :)

diğer konu için söyleyecek bişeyim kalmadı benim giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir ne diyim
burda ne olaylar yasadım ne bebek beklerken ne bebek kaybettıgımde ne hamıle kalamadıgımda ne tartıstıgımda hiçbi zaman ,
ben gidiyom küstüm oh olsun triplerine girmedim :) herkesten kaçsam kendimden kaçamam hele perde arkasından seyretmeyi hiç sevmem gizlenipte....onun için eskisi gibiyim hala burdayım :) evet bence de bırakalım bu tartısmayı yauuuu

benım yarın adet olmam lazım ama hiiiç adet belritim yok buyur burdan yak

Son düzenleme:

korunma yoksa hamıle oabılırsın kı dusuk ve kurtajdan sonra rısk cok fazla hadı hayırlısı bakalım

korunma yoksa hamıle oabılırsın kı dusuk ve kurtajdan sonra rısk cok fazla hadı hayırlısı bakalım

canım ovulasyon tetsı kullandım bu ay mart 13 de düşük yapmsıtım kendılıgınden adet gibi gectı zaten

eşim yarın sperm testı verıcek bi de o muayeneden gecıodu ıste ovulasyonda çift çizgi çıkan gunelrde ılıskı oldu

bakalım bakalım cuma gunu kopcak dananın kuyrugu :)

selam bacular gecendede geldım kımse yoktu bı bakıyım dedım ama sokları yasadım üzüldüm ama hıc kımse ıcın hıcbırsey demek ıstemıyorum yorum yapmak ıstemıyorum ayy özlemısım bende burayı sızlerı ama ne zmaan gelıyorsunuz yakalayamıyorum ki

hayırlısı olsun ayşe inşallah tutunmuştur...

hoşgeldin canım sabahları ben gırıyorum oglen 3 e kadar ara ara bakıyorum yanı gunduzlerı bulabılırsın de pek fazla bır yogunluk yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…