Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
aman dikkat et canım sen onu at yataktan o seni atmasın
ayşe ya regl tarhini sölesene kız valla meraktan çatlıyom heeeeeeeeee

tünaydın kızlarrrr....

yeni yılınız kutlu olsun..allahım bu yılda hepimize bütün güzellikleri yaşamayı,
yaşatmayı nasip etsin..

bizimde oğluşumla ilk yılbaşımızdı ama babamız olmadığı için biraz buruktuk..yani hiç öyle yılbaşı gibi değilde normal birgün gibi gecti..

haticecim canım oğluşun hayırlı olsun netim olmadığı için kusuruma bakma Allahım analı babalı büyütsün
inşallah bugünlerde geçer

aynen bende senin durumundayım ne kadar zamandır çocuk düşünüyorsunuz kaçıncı ayındasın yani çocuk olması için

canım biz 3 yıllık evliyiz iki kere gebe kaldım ılkını 10 hafta ıkıncısını 7 aylıkken kaybettim maalesef
sonra biraz ara vermek istedim maddi-manevi biraz yıpranmıştım hem araştırma fln da yapıldı
kan hastalığım varmış şimdi hepsi kontrol altında ve kendımızı hazır da hissediyoruz yeniden denyeleim dedik
hayırlısıyla olur inşallah...olursa 3. olcak

siz ne zmn dır düşünüyosunzu ??

bi o benı atıyo bı ebn onu ehehehe çok eğlenceli tavsiye ederim
yaa tarih sölemiiym yaa

tünaydın canım iyi yıllar

olsun sağlıklı iyi ve kalben hep yanınızda olduğunu biliyorsun ya inşallah beraber oldugunuz zamanlar da olur

minnak prens ne yapıyor :)

Son düzenleme:

beklemek çok zor ben de sabırsızım ama napalım canım bekliycez :)

ben de hıc umutlanmamaya çalışıyorum hayal kırıklıgı yasamamk ıcın ama insan naparsa yapsın üzülüyo negatifi görünce :)

söyleme ayşeee döferim haaaaaaaaa

haticecim canım oğluşun hayırlı olsun netim olmadığı için kusuruma bakma Allahım analı babalı büyütsün
inşallah bugünlerde geçer
sağol canım benim teşekkür ederim..
evet canım gecicek inşallahhh sadece biraz sabır..

tünaydın canım iyi yıllar

olsun sağlıklı iyi ve kalben hep yanınızda olduğunu biliyorsun ya inşallah beraber oldugunuz zamanlar da olur

minnak prens ne yapıyor :)

teşekkürler canım..

prens iyi uyuyor..gaz sorunu hala gecmedi bu gece sürekli uyandı..3. aydan sonra gecer diyolar inşallah gecerde rahatlarız..

senin ekşınlar ne alemde bebek çalışmalrı başladımı..

şimdi cektim bu fotoyu..sizin için teyzoşları..

Eklentiler

• $DSC04356.jpg
    80,2 KB · Görüntüleme: 19
söyleme ayşeee döferim haaaaaaaaa

eheheh sölemıom zaten

maşallah canım :) gaz sancısı zor tabı hele erkek bebekelrde daha cok oluyormuş nasılsa
Allah yardımcınzı olsun canım

bizim işte ilk denememiz bakalımm sonucu bildiriciğim buradannn :) :) :)

ayy sana yeni yıl msjı yazdım çıkmamış :)) yeni yılın kutlu olsun canım hasretlerin bittigi bir yıl olsun inş..
maşallahhh koca totoluu

söleme sakınn zaten çatlasınlarr bu arada benim başım çatlıyo ölcem heraldee men (

canım hala erkennn beraber beklıyelım geriye sayalım olmaz mı :)
6 gun kaldı değilmi hadi son 6 gün son ıkı gun olsa gene yap dicem ama 6 gun cok ya hu bekliycen çaresizz
yaz buraya konusalım ne kadarlık evliydin sen :) kaç yasındasın :)[/QUOTE]

Haklisiniz... Ben 2 senedir evliyim, 25 yashindayim. Onceleri istemedik, bu senenin bashinda istedik, o da maalesef olmadi. Gerci istedigimiz ilk ayda hamile kaldim, ama 12 haftalikken dushuk yaptim. Doktorlar ultrosound-da baktiklari zaman bebek 7-8 haftaliginda gorunuyor dediler. Demek ki, o haftalardan sonra gelishmemish. Cok uzuldugumuz icin kendimizi bir az toparlamak istedik, 6 ay kadar bekledik. Shimdi yine ilk denememiz. Ama eshim bir az farkli dushunuyor bu konularda. Biz isteyelim diyor, korunmayalim, cocuk ne zaman olursa olsun. Bu ay ishte dedim ki, belirli gunler var, o zaman beraber olursak olma ihtimali cok yuksek oluyor. Konuyu her actigimda kizmish gibi yapiyor, ustume gelme diyor. Anlayacaginiz bir az caresizim. Bu ay sadece bir gun denk gelmish "ovaluation" zamanina. Kismetse diyorum bir kereyle bile olur.

Bu arada hanimlar, ben Avustualyada yashiyorum, o yuzden sizinle ayni saatlerde yazamiyorum bazen. En cok hangi saatlerde oluyorsunuz burda, ben de ona gore geliyim :)

Ilgi ve desteginiz icin de ayrica teshekkur ederim.

Inshallah hakkimizda hayirlisi neyse o olur.

Kendinize iyi bakin.

canım çok geçmiş olsun inşallah bu sefer de hemen hamıle kalır ve sağlıkla doğurursun
eşler her zaman bebek konusunda anlayıslı olmayabılıyor belkı aynı seyı tekrar yasamaktan o da korkuyor ve böyle
tepkı veriyodur...Allah herkese sağlıklı hayırlı evlatlar nasib etsınn

en günboyu netteyım işş yerınden bağlanıyorum eve gıdınce evden de gırebılırım ama
genelde ısım oluyo :) sabah 9 akşam 5 burdym yanı

Son düzenleme:

ALLAH razi olsun, inshallah en yakin zamanda sizin de mujdeli haberlerinizi aliriz.

Ilk bebekte ben cok stres yahadim, bir de calishiyordum, bir az yorucu bi ishim vardi. Ama bebegimi stres yuzunden kaybettigimi dushundum. Bi de shunu belirteyim ki, ben ilk hamilelikten once doktora gittim, tahliller filan yaptirdim, sonradan bir sorun yashamayayim diye. Ama gel gelelim, her shey planladigimiz gibi gitmiyor. Dushukten sonra da doktorlara gittim, stres ya da ishimin agir olmasinin hic bi shekilde hamileligi etkileyemeyecigini soylediler. Oysa ben cok emindim. Acaba gercekten stresin bi etkisi olmuyor mu?

canım bence stres bebegın gelişimini çok etkılıyor ama ılk bebekte düşük yaşanması o kadar doğal bişey kı
doktorlar bunu sorun etmıyorlar.....ılk bebek düşük olabilir.....yok diğer gebelıklerınde düşükle sonuclanırsa Allah korusun
o zaman arastırmaya başlatıyorlar ben de ilk bebegım 10 haftalıkken kalbi durdu inceleme fln yaptırdık
nedne kalbinin durdugu anlaşışamadı yanı gunu gunune ama sebepsiz pat diye kalbi durdu

ıkıncı bebegım de 7 aylıkken ıste hıcbıyseyım yoktu hareket hıssetmedım die doktora gittim kalbi durustu otopsi yapıldı bebeğim
sapsağlam hiçbi kusuru yok benı aratırdılar bende tek bi hastalık yok bebegı etkılıycek sonra arastırma derinleştikçe
hemofili oldugumu anladılar meğer bebekelrım kanım pıhtılaştıgı ıcın beslenemedıgınden ölüyormus baska bi sebebı yok
yani ama zamanal anlaşılıyo bunlar ılk düşüğe gömre bişey yapmıyo doktorlar ben de ıkı doktora birden gidiyordum
birbirini kontrl ettırmek ıcın her önlemi de aldım ama maalesef yıyeceı ekmek yoksa olmuyo canım napalım

inşallah sağlıklı hayırtlı uzun ömürlü bebekler nasib etsin Allah bize de biz dua edicez sabredicez tevekkül edicez
yapacak başka bişey yok :)

Bir şey sormak istiyorum

Son adet tarihinden ortalama kaç gün sonra gebelik kesesini Abdominal (karın bölgesi) Ultrasondan görebiliriz

Bir şey sormak istiyorum

Son adet tarihinden ortalama kaç gün sonra gebelik kesesini Abdominal (karın bölgesi) Ultrasondan görebiliriz

Gebeliğin seyrıne ve kişinin vücut yapısına göre değişir ama 7. haftadan itibaren karından gözükebilir

fakat diğer yöntemden çekindiğin için soruyosan bunu genelde ilk muayene de alttan ult ile bakılması daha iyi olur

kan pıhtısı var mı kese durumu daha net gözükür onun için en sağlıklı olanı tercih etmek daha mantıklı olur. :)

günaydın ey topik,topik diyorum çünkü daha kimse gelmedi , çok yorgun ve uykusuzum kuzumun ateşi vardı sabaha kadar uyumadı,eşime söyledim birasda sen bak diye oda uyku sersemi, sora sen yat uyu dedim yavrumu güvenemedim

kızlar merhaba napiosnzz :)

sımdı benım reglıme dun 4 gün vardı eve geldım lavaboya gırdım bı baktım mınnak bi kahve akıntı kapkahve
sonracıma sonra baktım gerisi beyaz akıntı seklınde gelıo aa acaba yerleşme şeysımı dedım saydım 4 gun var
oalbilir kendımı kontrol ettım regl agrım yok ama sabah berı kaıgımda bi batma vardı az uzandım meloşlardaydık
uzanınca kasık ağrım azalır gibi oldu ama ara devam etse de sabah kalktım bulantım vardı ve hala beyaz akıntı acebaa
dedim ama emın de değilim pazar gunune kadar regl olmazsam kesın dıcem ama bilmiyorum

günaydın canım çook gecmıs olsun

valla kimse gelip yazmamıs ben de yokum bomboş kalmış gene o topik topik diye tepinenleri
çağırın hepsinin saçını başını yolucam ınsan azbucuk sahip çıkar cıx cıx cıx

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…