Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
sabah haberleri açıpta gözde bahar kurtulduu müjdesini görünce bütün tüylerim diken diken olduuu ve sevin gözyaşları döktümmm....inşallah sağlığıda iyi olacak neslim hiç üzülme sen...

buarada herkese merhaba arkadaşlar eylülü merak edenler var çok şükür iyi olmaya başladı teyzeleri...bugün içim umutla doldu inşallah bugün başka insanlarda kurtulur gözde gibi...

sabah haberleri açıpta gözde bahar kurtulduu müjdesini görünce bütün tüylerim diken diken olduuu ve sevin gözyaşları döktümmm....inşallah sağlığıda iyi olacak neslim hiç üzülme sen...

buarada herkese merhaba arkadaşlar eylülü merak edenler var çok şükür iyi olmaya başladı teyzeleri...bugün içim umutla doldu inşallah bugün başka insanlarda kurtulur gözde gibi...

cnm hoşgeldin maşallah kuzunaaa iyileşmeye başlamışşş :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

sagolun kızlar dua etmeye devam edıyoruz amelıyata alınmıs gozde..umarım sag saglım cıkar...

.haberin linkini aşağı yapıştırdım ...Okurken çok duygulandım...
Daha kendi yaralarını sarmadan bizimkine koşmaları çok etkileyici...
Ülkemiz hakkındaki olumlu tutumları ve yakın görmeleri çok hoş

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Türkiye’nin bu yıl martta Japonya’da meydana gelen depremin ardından yardımlarını unutmayan vefakar Japonlar sessizce, içerisinde iyi dilek notları, başsağlığı mesajları içeren para dolu zarflar bırakmaya başladı.

Mektuplar arasında 5 yaşındaki bir çocuğun “Ganbatte Türkiye” “Başar Türkiye!” notu da posta kutusuna atılan zarflar arasında en çok dikkati çekenlerden.
Para zarflarının içerisinden bazıları isimsiz ya da sadece yaş ve cinsiyetin belirtildiği notlarda ise şu ifadeler yer alıyor:

-”Miktar az ama deprem mağdurları için kullanılırsa savinirim. Hasarın daha büyük olmamasını diliyorum”

-”Öncelikle başsağılığı diliyorum. Aynı yılda aynı kıtanın iki farklı ucunda büyük felaketin olmasına çok üzgünüm. Mesleğim öğretmenlik (lisede dünya tarihi) olduğundan ülkenizin tarihi, Türk insanların cesaretini, Atatürk’ün büyüklüğünü de iyi biliyorum. En kısa zamanda mağdurların hayatının normal hale gelmesini diliyorum ve iki ülke arasındaki dostluğunun daha da gelişmesini diliyorum”

-”Meiji döneminden itibaren sürdürülen iki ülke arasındaki dostluğu ve İran-Irak savaşı sırasında Tahran’daki Japonları kurtardığınız için, Vakayama eyaletinden biri olarak teşekkür etmek istiyorum. 2008 yılında ise Sayın Cumhurbaşkanınızın ziyaret etmesi de bizi çok sevindirmiştir. Geçmiş olsun”

-”Van depreminde hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına en derin taziyelerimi iletir, depremden etkilenen herkese geçmiş olsun demek isterim. 11 martta yaşanan Japonya büyük felaketinde ülkenizden bir sürü yardım malzemesi ve bağış katkılarınızı almıştık. Teşekkür ederiz. Bu sefer ise ben size yardımcı olmak istedim. (erkek, Fukuşima’da yaşıyor)”

Devamı için..
Japonlardan Türkiye’ye ağlatan jestler | Diyanet Haber

Son düzenleme:
.haberin linkini aşağı yapıştırdım ...Okurken çok duygulandım...
Daha kendi yaralarını sarmadan bizimkine koşmaları çok etkileyici...
Ülkemiz hakkındaki olumlu tutumları ve yakın görmeleri çok hoş

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Türkiye’nin bu yıl martta Japonya’da meydana gelen depremin ardından yardımlarını unutmayan vefakar Japonlar sessizce, içerisinde iyi dilek notları, başsağlığı mesajları içeren para dolu zarflar bırakmaya başladı.

Mektuplar arasında 5 yaşındaki bir çocuğun “Ganbatte Türkiye” “Başar Türkiye!” notu da posta kutusuna atılan zarflar arasında en çok dikkati çekenlerden.
Para zarflarının içerisinden bazıları isimsiz ya da sadece yaş ve cinsiyetin belirtildiği notlarda ise şu ifadeler yer alıyor:

-”Miktar az ama deprem mağdurları için kullanılırsa savinirim. Hasarın daha büyük olmamasını diliyorum”

-”Öncelikle başsağılığı diliyorum. Aynı yılda aynı kıtanın iki farklı ucunda büyük felaketin olmasına çok üzgünüm. Mesleğim öğretmenlik (lisede dünya tarihi) olduğundan ülkenizin tarihi, Türk insanların cesaretini, Atatürk’ün büyüklüğünü de iyi biliyorum. En kısa zamanda mağdurların hayatının normal hale gelmesini diliyorum ve iki ülke arasındaki dostluğunun daha da gelişmesini diliyorum”

-”Meiji döneminden itibaren sürdürülen iki ülke arasındaki dostluğu ve İran-Irak savaşı sırasında Tahran’daki Japonları kurtardığınız için, Vakayama eyaletinden biri olarak teşekkür etmek istiyorum. 2008 yılında ise Sayın Cumhurbaşkanınızın ziyaret etmesi de bizi çok sevindirmiştir. Geçmiş olsun”

-”Van depreminde hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına en derin taziyelerimi iletir, depremden etkilenen herkese geçmiş olsun demek isterim. 11 martta yaşanan Japonya büyük felaketinde ülkenizden bir sürü yardım malzemesi ve bağış katkılarınızı almıştık. Teşekkür ederiz. Bu sefer ise ben size yardımcı olmak istedim. (erkek, Fukuşima’da yaşıyor)”

Devamı için..
Japonlardan Türkiye’ye ağlatan jestler | Diyanet Haber

bende bayıldım bu habereeeeeeeeeeeeeeeeee gözlerim doldu okurken çom çok büyük bir insanlık örnegiiiiiiiiiiii

nesliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
nolur ölmedi dee. yaşam savaşı veriyo yoğun bakımda ama ne olursa olsun kurtulacak de ama nolur öldü deme..
gözde hocam gözde öğretmenim dualar ettik kurtulman için yaşaman için tek yürek oldukk..
Rabbim sabırların en büyüğünü versin sevdiklerineee...
meknı cennet olsun inşallah..

Son düzenleme:
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun....Allah ailesine nişanlısına sabır versin
Yeniden hayata dönmek ne kadar zor onlar için...Allah ım yardımcıları olsunn :KK43:

ya kızlar okuduklarım dogrumu gözde vefat mı ettı haberlerde böyle bişi okumadım ben sız nerden ögrendınız

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun geride kalanlara sabır versin rabbim başınız sağolsun nesli :KK43:(

idilllllllllllllllllllllllll sen neden yazmıosun artıkkkkkk :KK5::KK5: kırılmadın dimi banaaaaa örnek verdim dieeee eger kırıldıysan özür dilerim

yazıyorum ya canım

ne bilim canım eger kırıldıysan cidden özür dilerim gerçi kötü bi örnek vermedim ama olsun yinedeeee dikkat çekmek istedigim şey bazı vatandaşlarımızın yanlış anlaşılır diye çekinmesi ve bizim bu insanları buna itmemizdiii :KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:

X