Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
Gunaydin kizlar bugun hiç uyumadik. bahar hanim hasta oldu, oksurup duruyor....atesi yok burnu akmiyo sadece oksuruyor....
kahveyle ayakta duruyorum valla... doktordan randevu almak istiyorum ama bugune vermez pazartesi saliya kalir, e o zamana kadar iyilesir belki....
tinker bacim bana bir akil ver, ne yapiyim biraz viks surdum gece...

bu arada fatos ve ayse cok uzucu bir tartismanin icerisindesiniz.... irk, dil, din bozmasin isterdim dostlugumuzu.....bundan hep korkmusumdur cunku ben de kürt asıllıyım ve de aleviyim...ilk defa söylüyorum burda....hep korktum beni yanlış anlarsınız ya da dışlarsınız bu yüzden diye...kürdüm ama bu demek değildirki askerlerimize üzülmedim ağlamadım....benim de çok canım yanıyor....çünkü hiç bir zengin çocuğu veya bir bakan çocuğu görmüyoruz çatışmada dağda şehit olan....hep bizim çocuklarımız ölüyo...bunun farkına varmamız lazım....olay sadece filler ve çimen olayı olduğunu unutmayın....
benim de kuzenim siirtte görev yapıyor...ve her şehit haberi duyduğumda yüreğim hopluyor.....

Son düzenleme:
günaydın kızlarrr ben fazla sık giremiyorum

çiçekçim veee gökçecim beni merak etmişsinizzz yerim ben sizi
diger hatunlar nasılsınızzz bakalımm

fatoşcum dün yazdıklarını bende okudum herkez gibi tabiki bu konuda bende önyargılı davrandıgını düşünüyorum.ama dedigin gibi senin almış oldugun bi karar sonuçta ve elinden geldigince bişeyler yapmaya çalışıyorsun bunu anlıyabiliyorum.fakat bazı arkadaşlarını yargıyla hayatından çıkarman vatan bölünmezdir lafını biraz acaipleştiriyor gibi geldi bana.çünkü bu şekilde yaparak hiç ama hiç bişey ne elde edilir nede düzeltilir .bizim yapmamız gereken tek şey kürt türk alevisi........vs hep bir arada ve dik olmaktır.
mesela örnek vermem gerekirse eger benim etrafımda o kadar çok kişi varki bütün kürtlerin .... yandaşı oldugunu düşünen.ama ben hiç bir zaman böyle düşünmedim çünkü ben hakkaridede yaşadım 3 senem orda geçti onların evlatlarıda yandı şehit oldu onların kızlarına tecavüz edildi onların evleri yıkıldı yakıldı bunları gözümle görmesem belki bende herkes gibi düşünecektim öyleymiş gibi görünüyo çünkü ama aslı öyle degil etrafımda bi çok kürt alevi var ama hiçbiri bana anlatılanlar gibi çevremden duyduklarım gibi degil aralarında yokmu anlatılanlar gibi olanlar tabiki var ki başta kendilerini belli ediyolar zaten.konuyla bi alakası olmasada örnek verdim sadece.

evet idil bunu bende istemezdim ama bunu seçen fatoş ben kararına uyum gösteriyorum sadece
kürt olabilirsin dün de arkadaşalrla konuşurken dediğim gibi biz üzülüyoruz ama kürtler töhmet altında kalıyorlar
pkk hiçbir şekilde kürt halkına hizmet etmiyor onalrın temiz insnalarını adını kullanıyorlar pkk ya
destek veren kürtler vardır ama bi çoğu bizim gibi üzgün ve senin gibi kürt oldugunu söylemeye çekinen çok fazla
çünkü çok üstlerine gidiyorlar hakaret ve küfür boyutuna kadar diğer kürt arkadaşalrım gelip ağlıyolardı bunaltıldıkalrı için....
Biz değişik milletlerle bir arada asırlarca yaşamışız artık bunları aşmamız lazım..

evet tinker bence de uyanması lazım şekilleri bırakıp gerçeği görmeli artık
bu arada anı çok güzelmiş keşke öyle olabilse şimdi de...

yaa seliz sana dedim anne sütünden hastalık geçer mi hiç? anne sütü ilaç gibi ilaççççççç
moralini bozma...bol bol emzir eylül daha küçük yapıcak bişey yok burnunu sürekli temizle.....yatağını kafa kısmını biraz yüksek tut canım

baharidil KotuKediSero melojj ParadiesAngel searchbau ay_she+ tinkerbell09 ciceklara+
günaydın kuzularrr

idilcim hiç korkma bunu söylemekten neden korkuyorsunkiii ....... seni ırkına göre yargılıycak insan zaten arkadaşın olmamalıı

günaydın canım nasılsın? offf benim başım çatlıyorrr bahar uyumadı bu gece ya...şimdi de horluyoooo uyanmadı hala

iyiyim canımmm benimde başım agrıyo yaaa :)))) geçmiş olsun ikimizedeee benide kediyle köpek uyutmuyo ikiside tepeme çıkıyolar :))))))))ohh bahar hanıma maşallahhh

baharidil KotuKediSero melojj ParadiesAngel searchbau ay_she+ tinkerbell09 ciceklara+
günaydın kuzularrr

günaydınn yafrummmm nasılsınnn tırnaklarına bayıldımmm güzel olmuşşş

idilcim hiç korkma bunu söylemekten neden korkuyorsunkiii ....... seni ırkına göre yargılıycak insan zaten arkadaşın olmamalıı

kesinlikleeeeeee katılıyorum...biz bu ayrımı yapmıyoruz idilcim herkesin düşüncesi inancı kendisine kimseyi ilgilendirmez...

kızlarrr bu arada taze fasulye yapıyorummmm buyrun yemeğeee

bu konuyu hoşuma gittiği için paylaştım..şu anki türkiye ve cumhurıyet kavramı geldi aklıma...aslında sizin mevzunuzdan farklı bir durum...dayı amca ile işlerin yürüdüğü bir ülke olmusuz artık...demekki cumhuriyet temelinden sarsılmış..aklıma bu geldi ve paylaşmak istedim...zaten şehitlerimiz de hep kayrılan grup değil mi..malbora içen bir şehit var mı ki içlerinde...yazık çok yazık

haklısın yeliz ama insan ister istemez çekiniyor
ve burda bir dostluk kurduktan sonra bunu söyleyip de yanlış tepkiler almak beni çooook üzerdi...o yüzden sustum sakladım diyelim
ayşe merve kapalı diye onlara ben farklı davranmadım merve hamileliğini öğrendiğinde ben hamileymişim gibi sevindimmm....ayşe meleklerini kaybettiğinde de canımdan can gitti....yani mhpli arkadaşlarımda var benim...mümkün olduğu kadar siyaseti dostluklarıma karıştırmamaya çalışıyorum...hepimiz insanız sonuçta....

iyiyim canımmm benimde başım agrıyo yaaa :)))) geçmiş olsun ikimizedeee benide kediyle köpek uyutmuyo ikiside tepeme çıkıyolar :))))))))ohh bahar hanıma maşallahhh

hahahah beni bahar uyutmadı seni de kedi köpek mi heheheh alemsin bacım yaa

merve sen çalışmıyor musun kızzzz bak canım çektiiiii yoksa hamilemiyim

böylede olmalı ztaen idil normali bu sen alevilik ve diğer sıfatlarından önce
insansın...eskiden hümanizmi garip birazda saçma bulurdum tabıı kı ınsnaları sevıceksın yanı
hümanizm diye bişeye ne gerek var diyordum ama adamlar haklıymış hacı

sabah radyoda dinledim bi dinelyici oğlumu askere göndermeey korkuyorum demiş diğer dinleyicide
"korkma ablacım yolla bu ülkede havuz kenarında güneşlenirken şehit haberi alan anne yok" dedi
tüğlerim diken diken oldu

Son düzenleme:

saoll canımmmm bende tepki olarak bayragımı tırnagıma çizdim.

aynen canım insanlık önemli biz hepimiz zaten aynı bayragın altındayız....

sen neden evdesin bakemm

günaydın kızlarr

fatoşun dün yazdıklarını bende okudum bende profilime bayrak koymadım ve doğal olarak deidklerini üstüme alınıorm ve yaptığını ayıplıyorum
ne demek rt sempatizanı ben şahsen kimsenin bağımlısı değilim benim düşüncelerimi savunan kim varsa ona seve seve oy veririm herkez hürdür herkes istediğini yapar
senin dediğin resmen şuna geliyor 'kızlar siz hiç üzülmedinizz' bu resmen hakka girmek günah almaktır biz mi üzülmedik nerden biliyorsun yanımızdamıysın sen ben misin böyle güçlerin mi var içimden geçeni anlamak gibi hakkımda yok öyle yok böyle die konuşuyorsun ben burda kalkıp siyaset savaşı yapacak kdr cahil değilim o seviyede değilim ki kalkıpta bu zmana kdr kimseyi düşüncesiyle yargılamadım benden duydun mu hiç kızlar sol görüşlü olan var sa çıksın gitsin hayır demem kesinlikle böyle şeylerin lafını yapmam kim ne düşünürse düşünsün kimden yana olursa olsun arkadaşımsa eğer ben onun insanlığına bakarım gerisi önemli değil
hee eğer diyorsan kii siz boyun eğiyosununuz rt sempatizanı dediğinnden onu anlarım yani ne yaparsa yapsın her şeye rağmen o görüştensin diyorsan yine hakka girmiş olursun kimi listenden çıkarırsan çıkarırsın kimseyi ilgilendirmezz kalkıp burda şov yapmanın alemi yok bende profilime bayrak koymmadım içim yanmadığından değil bugün koyup yarın kaldırmaktan yana değilim o sebepten
bende Türk bayrağı altında yaşıyorum ve çok şükür Türk'üm şuan savaş olsun seve seve coşkuyla bana görev düşsün bende giderim layıkıyla yerine getirirm
ama senin kimle arkadaşlık yapıp yapmayacağına tabikide karışamayız saygı dyarım sen her ne kdr insanların fikirlerine saygı duymasanda

dediğim gibi bende bayrak koymadım insanları böyle yargılıyorsan benide SİLEBİLİRSİN hakkını helal et ...

canım benim en yakın dostum aleviii bırak biz sivaslıyız kütük kayseride olmasına ve sivasta hiç akrabamız olmamasına ragmen köken oralı alevi degiliz ama orda çok var alevi arkadaşlarımız aile dostlarımız var hakkaride yaşadım ben kürtleri tanıyorum ve herşey onlarada farklı yansıtılıyo bunuda biliyorum o yüzden çekinme kimseden onlar seni kaybeder sen onları degil

eve tidil çok haklısın siyaseti arkadaşlığa karıştırmak hiç doğru deil sen kendini anlatsaydın bile ben kendi adıma söylüyorum hiç mi hiç ayrımcılık yapmazdım çünkü ben insanları insanlıklarıyla yargılarım ki ablamda öle benim oturduğum binada sadece ben sunniyim gerisi hep alevi ve komşuyuz gideriz geliriz bnm için hiç önemi yokk sen rahat ol ayrım yapanlar düşünsünn :)

sen niye çalışmıyon kızz git işinin başına töbee ne yemeği eheueheuehue

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…